Mám pozitívny test po menštruácii

23. sep 2021

Prosím poraďte
Vo štvrtok mi prišla menštruácia (prišla o deň skôr).. ráno v ten deň som si robila test a bol negatívny...v pondelok bola slabá ružová čiarka a skončila mi aj ms,v utorok na 2 rôznych testoch už boli krásne omnoho silnejšie čiarky...a v stredu ráno test biely,a dnes na ďalšom slabulinká čiarka... prosím vás ktorým testom teraz veriť?ku gynde idem až v pondelok no do vtedy ma z toho šľak trafí

romca245
23. sep 2021

Sprav si digitálny tehotenský test ak si si není istá 🙂 ja som si tiež tak robila a tento mi vyšiel tiež pozitívne ale ukáže v ktorom tt si ☺️

evkamotka
23. sep 2021

Pepino mi vzdy ukazal spravne. Na tvojom mieste sa uz ovladnem a dalsi test nekupujem. Kolko si ich chceš spravit, aby si bola pokojna? Skoda penazi, o 3 dni si u dr

autor
23. sep 2021

@romca245 tento som chcela ale u nás ho absolútne nemajú 🤦

ivver
23. sep 2021

objednaj cez net 🙂

romca245
23. sep 2021

Nikde ? V žiadnej lekárni ?

dadis
23. sep 2021

Preco si robis tolko testov, aj napriek tomu, ze si dostala menstruaciu?

autor
23. sep 2021

@dadis 1 test som robila som robila pred ms a bol negatívny... myslela som že nie som v tom aj skrz menštruáciu...no cez víkend má hrozne boleli prsia tak som si spravila ďalší čo som mala doma a bola tam čiarka

dadis
23. sep 2021

Ja si myslim, ze tehotna nie si.

simonka1701
23. sep 2021

ja som toho názoru, že si tehu možno bola, ale niečo sa stalo hneď na začiatku a prišla si o babo....koľké ani nevedia, že boli tehotne, lebo im príde MS...ale môžem sa samozrejme aj mýliť.

autor
23. sep 2021

@simonka1701 ja viem že veľa tehotenstiev končí biochemickým... lenže mne testy silneli ažpo ms a následne bol negatívny...zo silných čiarok nebol na druhý deň ani duch...preto tomu nechápem...aj keby som prišla o bábo nemali by testy postupne slábnuť?

dadis
23. sep 2021

Príliš sa pozorujes. Dostala si menstruaciu? Dostala. Nevidim dovod na robenie testov. Pravdepodobne pochybili. Nie su prisposobene na moc s menstruacnou krvou.

simonka1701
23. sep 2021

lenže na druhej strane, niektoré maminky prvé mesiace majú MS..no každopadne, výsledok povie len lekár..🙂

dadis
23. sep 2021

@simonka1701 Ja take nepoznam 🤷‍♀️. Ku gynekologovi ma zmysel ist, ak ti 2 tyzdne meska menstruacia. Toto mi pride prehnane. A ak je aj dieta ocakavane, tak sa nic nestane, ak sa to dozvedia o mesiac neskor.

simonka1701
23. sep 2021

@dadis osobne nepoznam taku ani ja, len som o tom citala...🙂 ale každopadne sa tam dačo dialo/deje, keď ten test.... nemyslím, že by len tak ukázal pozitívny výsledok.. dokonca autorka spomína testov viac.... ale tiež by som ešte počkala, lebo gynekológ by tak skoro asi nevidel ešte nič.

sara07
23. sep 2021

@dadis tiež môj názor , keby existoval test na tehotenstvo po hodine po suloži , sakra to by bola zlatá bana , ja ked vidím že si robia tu aj zo 10 testov tak nerozumiem skutočne

sara07
23. sep 2021

tehotensky test sa robi ked ešte nemáš menzes alebo skončení menzesu
ked máš menzes spravne ti to neukaže
zbytočne vyhodené prachy a čo sa stane ak to budeš vediet až o 5 dni ?

autor
23. sep 2021

@sara07 vy ma vôbec nechápete...v deň keď mi skončil menzes som si robila test a vyšiel pozitívne... nasledujúce 2 dni pekne silnel a potom bol úplne na biely...
@dadis neupožila som žiaden moč s menštruačnou krvou

dadis
23. sep 2021

@simonka1701 Ja som na konci 7tt zakrvacala, ak by som nevedela, ze som tehotna, tak si asi myslim, ze to je menzes. Inak nam sa nedarilo otehotniet 3 roky, tak viem o com hovorim. Ak by som si robievala test den pred ocakavanou menstruaciou, v priebehu a po menstruacii, tak asi robim len na testy. Autorka to podla mna zbytocne hroti. Co ma prist pride. Tehotenstvo trva 9 mesiacov, ci na to pride v 5tt alebo 12tt, nic sa tym nezmeni 🤷‍♀️

dadis
23. sep 2021

Ak by si si skusila ocikat pruzok na testovanie pritomnosti krvi v moci, v den, ked ti skoncila menstruacia, mozno by si bola prekvapena, ze sa ti sfarbi na +++. Kazdopadne, odporucam ti sa menej sledovat, menej testovat. Budes vo vacsej pohode a vtedy sa sanca na otehotnenie zvysuje.

simonka1701
23. sep 2021

ja by som skusila CLEARBlue a riadila sa tým, ten sa može myslím použit už pred MS a ukazuje priblizny týžden tehotenstva....ine neporadim nic...ale zbytočne si kupovať už obyčajne testy a sledovat ci je ciarka slaba alebo silna....... na toto odpovie už len lekár, ako na tom si, držím palce 🙂 ... určite ten clear blue niekde zozenieš, treba sa v každej lekarni spýtať presne na tento, ani u nas ich nemaju vsade, ale napr. Dr.max ho má.

sara07
23. sep 2021

píšeš v uvode že si si robila v den menzesu tak to je to isté v podstate

elizabet173
23. sep 2021

nerozumiem, prečo si si robila tehotenský test v deň, keď ti skončil menzes? Podľa mňa sa zbytočne stresuješ tým, že si robíš testy pred aj po, dookola. Chápem, že túžiš po bábätku, ale toto ničomu neprospeje, naopak, len to prispieva k tvojej duševnej nepohode.

@dadis ja som mala menzes a bola som už tehotná, tu na MK je žena, ktorá mala menzes prvé štyri mesiace, zostala v šoku, keď jej lekár oznámil tehotenstvo a to čakala tretieho syna, možno sa ozve sama, nechcem ju menovať.

dadis
23. sep 2021

@elizabet173 Pisem, ze aj ja som zakrvacala jasne cervenou krvou v 7tt, vraj to bolo implantacne krvacanie, co by som brala tiez ako menzes, ak by som predtym nemala hcg potvrdene z krvi. Len som tym chcela povedat, ze to je tak zriedkave, ze si nad tym autorka nemusi lamat hlavu a testovat sa, az ked jej bude menzes meskat. Inak pri druhom dietati som si robila tehotensky test niekolko dni pred ocakavanou menstruaciou. Raz som sa rano zobudila na to, ze sa citim strasne(uz pri prvom som mala cely trimester nevolnosti), v sekunde ako som otvorila oci, som vedela, ze som v tom 😂😂😂. Do lekarne som len zbehla, nech sa uistim. Ku gynekológovi som isla 2 tyzdne po pozitivnom teste, co este neboli 2 tyzdne po meskajucom menzese a akciu srdca mi nevedela potvrdit, tvrdila, ze sa nemam este tesit, ze to tehotenstvo nemusi byt, ze mozno zamlknuty potrat. O tyzden uz tam akcia bola. Takze si myslim, ze autorka sa aj tak zbytocne ponahla na vysetrenie. Nic tym neunahli...

trnovcovaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anonym00000
15. dec 2021

Ako to nakoniec dopadlo?

bm_
17. apr 2023

@dadis a ja taku poznam co mala krvacanie v case menstruacie a tehotna bola. Rozdiel je len ten ze to nie je skutocna menstruacia, moze to byt uhniezdovanie, moze to byt hematom ktory vie krvacat dost silno a napriek tomu zena tehotna je. Tak preco je pre teba problem ked si po takom kratkom krvacani autorka spravila test lebo sa citila inak tiez nechapem. Si na fore som tehotna? Tak logicky tu take otazky budu

dadis
17. apr 2023

@bm_ Nemam s tym problem, len po mojich skusenostiach, ze sme sa snazili o dieta 3 roky, tak keby sa testujem po kazdej menstruacii s nadejou, se mozno.., tak pridem o dost penazi aj o dost mentalnej energie. Je lepsie sa na testy a tehotenstvo neupriamovat. Len tolko som chcela. Ine je si spravit test, ked mas ist na rtg alebo mas brat lieky, tak vtedy to zmysel ma. Inak to, ze si ten test nespravis, neznamena, ze tehotenstvo nebude pokracovat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre