Mám strach že som tehotná. Čo robiť?

women4
28. dec 2011

Ahojte,prosím vás,chcem sa vás veľmi spýtať,že čo mám robiť... Vysvetlím to takto:
Spala som so svojím chalanom s ochranou a neužívam tabletky. A mám pocit že praskol,takže sa veľmi bojím.. 😢 To bolo 7.12
ďalší krát sme spolu spali 12:12 a zase som mala pocit že sa nám to stalo...
a 16.12 praskol naozaj, a urobil sa do mňa.
A teraz... sú toto príznaky? V noci nemôžem spať,všetky jedlá mi smrdia,točí sa mi hlava,a je mi zle.

Prosím vás,dajte mi vedieť,potrebujem vaše názory. Ďakujem vám veľmi pekne. 🙂

janinah
28. dec 2011

sú to tzv. neisté príznaky tehotenstva, či si alebo nie si teh. ti povie len lekár a príp. teh.test...ale uvedom si,že teh. nie je koniec sveta ani žiadna tragédia,všetko sa dá vyriešiť /a teraz nemyslím interupciu/

women4
autor
28. dec 2011

@janinah Ďakujem ti 🙂 no,myslím že u mňa to problém je... lebo si robím stále len strednú školu :(

traktor
28. dec 2011

@women4 nepotrebujes tu vediet nieci nazor.., lebo podla neho aj tak nezistis , ci si alebo nie si tehu..pockaj, navstiv lekara, urob si test.. a hlavne..tu je tema https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/myslite-ze-mozem-byt-tehotna/

tea333
28. dec 2011

@women4 neviem, ci to mam brat vazne alebo sa niekto zabava pod novym nickom tak odpoviem vazne.
Ked vam 3x praskol kondom, tak ho neviete pouzivat. druha vec je ze samozrejme, ked za mesiac praskne 3x v iny den a predpokladam ze si v tie dni menstruaciu nemala, tak je velka pravdepodobnost, ze sa to podari.
ked sa to stalo prvy krat, preco si si nesla kupit tabletku "po"? alebo babatko chces?asi nie..
co ti napisat.je to nezodpovedne riesit to ked sa to stalo 3x a potom si nic neurobila..

women4
autor
28. dec 2011

Stalo sa to bohužial naozaj... srandu si z takýchto vecí nerobím určite. 😢

tea333
28. dec 2011

@women4 a inak si samozrejme urob test. v lekarni si pytaj ten s citlivostou 10, aby si vedela urcite.
ak si tehotna, nie si prva ani posledna ktorej sa to stalo a rozhodnutie bude na tebe.

tea333
28. dec 2011

@women4 ked si nechcela aby sa to stalo, stacilo ist do lekarne hned po tom a kupit si tabletku.

women4
autor
28. dec 2011

Si veľmi zlatá,ďakujem. Lenže to som tam zabudla napísať,že som si ho robila o týždeň po tom a ukázalo mi pozitívne... a robila som si ho potom zase,a ukazalo že niesom. myslíš že problém s hormónmy alebo v čom bola chyba?

sorciera24
28. dec 2011

@women4 a kedy si mala naposledy menstruaciu? alebo kedy mas dostat?

women4
autor
28. dec 2011

1.12 som mala naposledy,čakám ju

women4
autor
28. dec 2011

@sorciera24 1.12 som ju mala naposledy,čakám ju.

sorciera24
28. dec 2011

@women4 tak vydrz, pockaj na nu a nestresuj dopredu......priznaky si mozes namyslat a takto skotro "po" duplom.......takze vydrz....cyklus je pravidelny?

women4
autor
28. dec 2011

@sorciera24 nie,není pravdidelný :( A keby som náhodou bola v 1:mesiaci,nemôžu sa mi ukázať príznaky že? To až neskôr...

tea333
28. dec 2011

@women4 treba robit z ranneho mocu. ked vela pijes, cez den alebo ked cikas uz duhy krat ti nemusi ukazat.

janinah
28. dec 2011

@sorciera24 skoro to nie je,ak otehotnela 7.meho tak to je tri týždne a príznaky už môžu byť.....ale súhlasím,musí počkať na deň očakávanej menštruácie...

tea333
28. dec 2011

@women4 priznaky uz mat mozes.skus ten test.

women4
autor
28. dec 2011

@tea333 Dobre,ďakujem veľmi 🙂

tea333
28. dec 2011

@women4 ak bude pozitivny, skus sa porozpravat s niekym komu naozaj veris, alebo prid aspon sem na konika. a hlavne sup k lekarovi, test este nie je na 100percent

leeenka26
28. dec 2011

@women4 priznaky mozes mat aj skor ako o mesiac po otehotneni. To je individualne. Ja ked som mala 17 rokov a praskol nam kondom, hned som isla upit tabletku po. Bohuzial stalo sa to znova, zase som ju musela uzit a potom uz som nechcela nic riskovat a isla som si k doktorke po antikoncepciu. Tebe radim to iste, lebo aj kondom moze zlyhat.

martinkatinka
28. dec 2011

Podľa toho čo píšeš si mala ovuláciu v čase, keď bol styk, takže je tam pravdepodobnosť otehotnenia, práve vtedy ak keď praskol kondom naozaj. Príznaky čo máš sú podľa mňa len neuróza, lebo sa bojíš. Prvé ozajstné sa ukážu asi až neskor. Kúp si test alebo zájdi za doktorom, nech ti vezme krv a budeš vedieť určite na čom si.

sorciera24
28. dec 2011

@janinah ale tam pisala, ze mala len ten pocit....aj ked myslim, ze 7meno7CC, este nebude mat ovulaciu (aj ked clovek nikdy nevie).......ale pred ocakavanou MS ma malokto priznaky.....aj ja som mala...ale nikdy som nebola tehotna, len som si ich namyslala, lebo som chcela ybt a ked som konecne fakt otehotnela, tak ziadne priznaky som nemala 😉 prve take nevolno prislo az tak 3 tyzdne po termine MS a to ja mam ovulaciu skoro tak na 11-12 DC 😀

women4
autor
28. dec 2011

@leeenka26 ďakujem za tvoju radu,ale to mi asi už nepomôže keď je už mesiac fuč :(
A antikoncepciu som si už tiež radšej bola predpísať,ale nepomôže mi asi.
:(

sorciera24
28. dec 2011

ja zas nechapem, co robite s tymi kondomami, ked praskaju? 😕 ...mne za tych par dost rokov nikdy kondom nepraskol.... 😕

moniciak
28. dec 2011

@women4 Ahoj viem že keď žena otehotnie veľmi mladá tak nemá veľa možností... ale zas ja som porodila sedemnásťročná malá už má 10 mesiacov vzali sme sa a máme už aj byt ja len že sa to dá a dieťatko je naozaj Boží dar a naozaj nie sme bohatí ani ja ani muž len sme si povedali že to zvládneme lebo sa milujeme aj Moniku a snažíme sa lebo za činy treba prijať následky... a náš je nádherný 🙂

women4
autor
28. dec 2011

@sorciera24 To nechápem ani ja... ešte že hlavne Durex je kvalitný... a už neverím ničomu

lubkaj38
28. dec 2011

@women4 aj moja sestra ostala tehotna ked bola v 3r na strednej a dnes ma 2r chlapceka aj zmaturovala a robi si vysku pocas materskej 🙂 svet sa nezruti 🙂 a materstvo je to najkrajsie co moze byt
rodicia skoro skolabovali ale za mesiac to predychali a dnes sa v vnuciku vidia a nedali by ho za svet!!!

women4
autor
28. dec 2011

@moniciak krásne je to napísane 🙂 Lenže ja mám len o mesiac 16 :(
My to budeme mať ešte ťažšie :(

leeenka26
28. dec 2011

@sorciera24 s kondomami? Sexujeme 😕 moze sa stat ze su zle uskladnene a potom nekvalitne, s kondomami je to ako s akymikolvek inymi vecami.

@women4 viem, ze toto ti uz teraz nepomoze, mozem len poradit, coho sa vystrihat do buducna, v takej situacii som bola aj ja, to sa riesi tabletkou po styku.

women4
autor
28. dec 2011

@lubkaj38 Lenže ja som prváčka na strednej :(

women4
autor
28. dec 2011

@leeenka26 lenže to je už neskoro,viem,môžem si za to sama... tak hladám ďalšie riešenie :( ale asi už nieje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre