Meškajúca menštruácia

jaja875
3. aug 2021

Ahojte chcem sa spýtať či tu nieaká žienka má ten istý problém ako ja. Každý mesiac mi mešká MS viac ako 10 dní (mám nepravidelnú MS). A chcela by som sa spýtať či to má niekto a riešil to, lebo každý mesiac čakám na dve paličky a stále sa sklamem. Tak by som to chcela upraviť aby som mala normálnu menštruáciu bez meškania. Ďakujem za rady 🙂 Jasné že pôjdem k lekárovi len sa chcem spýtať či to niekto neriešil.

janai1
3. aug 2021

@jaja875 no skôr by som povedala ze ti nemeska ale ze máš 38 dňový cyklus

viktoria1425
3. aug 2021

Pravda nemeska len mas dlhsi cyklus nez si myslis 🙂

jaja875
autor
3. aug 2021

@viktoria1425 Mám stiahnutu aplikáciu a podľa nej všetko nastavené a vždy mi mešká MS podľa nej. A neviem teda kedy mám ovuláciu a neviem sa podľa toho riadiť :( nakoľko sa snažíme o bábätko

jaja875
autor
3. aug 2021

@jaja875 a raz mi príde skôr potom mi to zase dlho mešká a tak stále dookola každý mesiac ... Vravela som to aj lekárke že mám nepravidelnu MS ale nevyjadrila sa veľmi k tomu 😕

viktoria1425
3. aug 2021

@jaja875 aplikacii je nastavena tak,ze ti dala kratsi cyklus aky v skutocnosti mas,len si to zmen 🙂 .
Ci prebieha ovulacia kazdy mesiac zistis pomocou ovulacnymi testami a tak sa budete lepsie vediet trafit do plodnych dni 🙂.

lenusa20
3. aug 2021

@jaja875 Väčšina tých aplikácii sa dá nastaviť aby ti každý ďalší cyklus spriemerovalo podľa predošlých šiestich mesiacov.. skús pozrieť nastavenia..

jaja875
autor
3. aug 2021

@lenusa20 nejde to

janai1
3. aug 2021

@jaja875 takže podľa teba appka pozná tvoje telo lepšie ako ty??? Keď to máš na hovno nastavene tak jasne, ze ti to bude písať ze ti mešká 😂

lenuska9999
3. aug 2021

@jaja875 a predtým si mala pravidelnú alebo ako ? Lebo môže to byť spôsobené napr hormónmi. No a inak mam podobný problém a bola som u Dr, ta mi hormóny vyšetrila a všetko je ôk. Tak mi napísala Agnucaston. Je to na zlepšeniu cyklu , ale je to bez hormónov. Tiež sa snažíme o babo

miskamicha
3. aug 2021

@jaja875 snazite sa viac ako rok? Lebo niektori lekari zacinaju problem riesit az po roku nezdaru. Ak to tvoj lekar necha tak, chod do CAR na vysetrenie. Treba sa snazit cely cyklus kazdy druhy den 🙂 skus to takto. Mozes skusit ovu testy alebo merat bazalnu teplotu. Skus uzivat Inofolic.

sjuzan0211
3. aug 2021

@jaja875 ahoj, ja som mala tiež problém ze som mala cyklus 35 dňový niekedy 32..
Zacala som piť alchemilkovy čaj a veru môžem povedať ze mi neskutočne upravil cyklus na 28 dňový..

jaja875
autor
3. aug 2021

@sjuzan0211 môžem sa spýtať v akom množstve a ako si užívala ten alchemilkovy čaj? Lebo skúsila som aj gynex a nepomohol

ruza88
4. aug 2021

Takisto mám nepravidelnu ms,niekedy mi vynechá aj pár mesiacov 🤦.Riešila som to dlhé roky aj s lekárom. Môj problém boli stále sa objavujúce cysty na vaječníkoch.Brala som aj antikoncepciu chodila na vyvolávanie ms. Doktor mi povedal že ak budem chcieť otehotnieť mám k nemu prísť a nastaví mi liečbu. Na jeho prekvapenie som prišla a už som bola v 12tt tehotenstva to bolo prvé tehu. O druhé sme sa snažili cca rok stále sa nedarilo už mi dal aj termín kedy mám prísť na vyšetrenie a ideme to riešiť a bác prišla som s tím že som tehotná ❤️. A tretie sa nám zadarilo na prvý krát a to sme ani neverili že by sa to podarilo. Taktiež som pila alchemilkovy čaj.Robila som si dve šálky denne jednu ráno a druhú večer.

marianna_peskova
4. aug 2021

Treba si v aplikácii nastaviť dĺžku cyklu a počet dní krvácania a potom ti bude menštruáciu počítať viac-menej správne. Ja som mala napríklad 33-dňový cyklus.

sjuzan0211
4. aug 2021

@jaja875 ja som pila 1 ráno 1 večer.. Ale pozor, piť len od 1 dňa menštruácie 15 dní, potom prestať a zasa začať hneď v prvý deň menštruácie.. Hovorím mne sa upravil neskutočne cyklus a môžem povedať ze mi pomohol aj k otehotneniu, takže za mňa úplne super

cucoriedkacucoriedka
4. aug 2021

@janai1 presne taaaak...pravidelne meskanie 10 dni.mile

cucoriedkacucoriedka
4. aug 2021

@miskamicha netreba sa snazit cely cyklus...v prvom.rade sa treba sledovat...a merat baxalnu teplotu alebo folykulometriu...

miskamicha
4. aug 2021

@cucoriedkacucoriedka dakedy je menej stresujuce sa nesledovat a uzivat si jeden druheho cely cas

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2021

@miskamicha sledovanie seba samej je stresujuce???? Kazda zena by mala pozbat svoje telo a cyklus...stresujuce je mioivat sa kazdy druhy den len za ucelom splodenia dietata

miskamicha
6. aug 2021

@cucoriedkacucoriedka ano pri snahe o dieta moze byt neustale sledovanie ovulacie stresujuce. Treba sa milovat ked je chuť...a nie len za ucelom plodenia detí.

cucoriedkacucoriedka
7. aug 2021

@miskamicha to anooo to s tebou suhlasim.myslela som to tak ze par mesiacov si meras bz aby si potom pri snazeni vedela co a ako a milovala sa s chutou...aj ked samozrejme najlepsie je poznat aktulnu bt v tom danom cykle.
My sme na dieta cakali 8 rokov...ako pises stres pri milovani...resp po a to cakanieee ci pride ms ci nie...nakoniec ho mame cez ivf...a cuduj sa svete po 40 som dvakrat otehotnela...a skoncili obe tehotenstva v 12 tyzdni...tak som pol roka merala bt...viem ze ovulaciu mam medzi 9 a 11 dnom...resp 11 podla bt...cyklus 26 dnovy ako hodinky a uz teda davame pozor...a milujeme sa s chutou;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre