Meškanie menštruácie, bolesti v podbrušku

henrieta16
5. okt 2020

Ahojte. Viem, že týchto skupín je tu neúrekom, ale neviem sa nikde nájsť. Zaujíma ma, či ma niekto podobnú skúsenosť.
Preventívna prehliadka v polke júla, úplne som zdravá. Posledná ms 14.8., odvtedy mi ms neprišla. Ovulaciu som mala 30.8., viem to na 100%. Cyklus mám 31-dňový. Pocity pred ms boli normálne ako stále. Chute a precitlivenosť. No ms neprišla. 28.9. boli robené testy na hcg, nič. Lekár iba povedal, že som v poriadku a pripísal to hormónom. Hak som vysadila začiatkom januára. Vyvolávačku mi nedal. Spýtal sa iba, či je možné, aby som bola tehotná. Tak áno je. Povedal, na ms to nevyzerá... Ja však mám stále bolesti v podbrušku a krížov, hlavne keď ležím. Únava je každý deň poobede. Spím stále rovnako od pol 10 do 6tej, v práci som fit, ale po práci som hrozné unavená. Prvýkrát včera som si všimla, že som strašne precitlivena, plakať sa mi chcelo, nervózna som bola, vravím si, už to príde. No dnes nič... ani ms, ani nálady a dokonca dnes 1x nie som unavená.
Nechranime sa, ale nejako ani neplánujeme, keď bude bábätko, bude. Prsia ma nebolia, chute sú v norme. Tak ja baby už naozaj neviem. Mám dve deti, pri oboch mi tehu zistili v 7. a 8. týždni. Testy boli pozitívne až po 6tom týždni. Na opakovane testy hcg a sono idem 14.10., ak dovtedy nedostanem ms.
Moja otázka ale je, či je možné, že som tehotná, alebo sa mi posunul cyklus? Mohla som otehotnieť počas meškania ms, ak som mala nechránený sex?
Pýtam sa na skúsenosti, som iba nešťastná, že neviem, čo sa deje. Trapi ma to... 22 dní mešká.. 🤦🏻‍♀️ je to dlho. A bojím sa, aby to nebolo vážnejšie.
Ďakujem za každú odpoved 🌸

nelca0510
5. okt 2020

Ak to správne chápem, 28.9.si bola u gynekológa a tehotenstvo vylúčil. To ti meškali zhruba 2 týždne. Nespomínal, že by sa ti posunula ovulácia? Žeby videl dozrievajúci folikul? Keďže je to viac ako týžden od návštevy gynekológa, skúšala si test? Únava môže byť aj z počasia/nástupu jesene. Urob test, ak bude negatívny, volaj gynekológovi a ten ti dá s vysokou pravdepodobnosťou vyvolavacku.

henrieta16
autor
5. okt 2020

@nelca0510 áno, bola som minuly pondelok. On ho v ten deň vylúčil. Ale vyvolávačku že mi pichne v prípade, ak mi bude ms meškať 3 mesiace. Dôvod nepovedal, ani som sa nepýtala. Vraj zatiaľ nič nevidí... ale že mohla som otehotnieť počas meškania. Preto mi to dali o 2 týždne neskôr opakovane, ak nepríde. Test som si nerobila odvtedy, pretože nemám už nervy na to míňať peniaze 🤦🏻‍♀️

henrieta16
autor
5. okt 2020

@nelca0510 necítim sa byt tehotná 🤷🏻‍♀️ no moznost stále je. Víno ani sex nepomáhajú 🙈

nelca0510
5. okt 2020

@henrieta16 je mi divne, ze až keď MS bude meškať 3 mesiace, mne dával aj po 2 týždňoch. Tak uvidíš čo bude u neho a nestresuj sa. Si jedna z mála, ktorá sa netestuje každý deň aspoň 3x🙂 Mne Nikd nepomohlo ani víno, ani sex, ani tepla vaňa. Pomohlo mi prestať až stresovať sa a prisla🙂

henrieta16
autor
5. okt 2020

@nelca0510 mna už napadlo, či nie som v prechode 😂 no testovať sa mi príde zbytočne... keď sa necítim byt 🙈 keď mi to nevyšlo z krvi pred týždňom, nedúfam, že mi to vyjde teraz. Nevadí 🤔 bola by som ozaj rada ak by sa to rozbehlo... teraz mi to tehu ani vhod nepríde, keď chceme väčšie bývanie 🙈

henrieta16
autor
5. okt 2020

@nelca0510 a okrem toho, nikdy sa mi nestalo, aby to takto dlho trvalo 🤦🏻‍♀️ po vysadení hak mi meskali max 5 dni 🤷🏻‍♀️

nelca0510
5. okt 2020

@henrieta16 a neprezivas teraz nejaké veľmi stresové obdobie?

henrieta16
autor
5. okt 2020

@nelca0510 nie, aj to sa mam pýtal. Dont stress 😂 ani choroba žiadna 🤷🏻‍♀️

nelca0510
5. okt 2020

@henrieta16 tak asi už len čakať na menzes/návštevu na gynde🙂

henrieta16
autor
5. okt 2020

@nelca0510 čo mi iné ostáva 🤔 ale je to záhada, lebo ono to prišlo ako blesk. Ešte v júli som si vravela, že ako dobre, že je vsekto ok 🙈

kikusha2212
5. okt 2020

Podla coho vies, ze ovu bola 30.8.?

henrieta16
autor
5. okt 2020

@kikusha2212 podľa hlienu. Pretože som zabudla pozrieť ovulaciu a na druhý deň, keď sme mali sex ráno som mala. Sledujem sa od vysadenia hak, ale samozrejme sa môžem mýliť 😂

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 hlien zvykne byt aj ked ovu v skutocnosti neprebehne. To nie je na 100%. Nie je realne aby si mala taku dlhu LF, max 16 dni. Najlepsie je merat BT vtedy mas 100% istotu. Takze teraz mozes uz byt po ovu ak bola neskor, moze este byt len ovu na ceste a mozes uz byt aj tehotna ale kratko.

henrieta16
autor
5. okt 2020

@kikusha2212 aha, tak toto som ani netušila. Hlien ma zaskočil, bolo ho viac ako inokedy... preto som si to myslela. Nemeriam si BT, nechce sa mi. Začala som ale nemám na to nervy 😂 tak ale od 14.8. a ovulacia na ceste? Nerozumiem...

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 velakrat sa stava, ze telo sa snazi vyvolat ovulaciu aj niekolkokrat za cyklus a ta prava pride az na 60 den ci neskor alebo aj vobec. Mne sa to stavalo tiez, aj hlien bol, aj ovu test pozitivny ale ovu aj tak neprebehla. Bez BT sa neda zistit v akom stadiu cyklu sa nachadzas. Tiez som byvala na to leniva 😅

henrieta16
autor
5. okt 2020

@kikusha2212 tak som 52 dni od poslednej. Zdá sa mi to dlho. Zase si mi nasadila chrobáka do hlavy 🤔 ale neviem, či sa testovať. Už keď to spravím a bude ngt, budem fakt sklamaná 😞 lebo buď nech to príde alebo nech mi to ukáže test.

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 rano si zmeraj BT a ked bude okolo 37 tak urob test 😊 ak aj vyde negativny, pockaj tyzden a test zopakuj. Ak bude teplota nizka, cca 36,3-36,5 tak ovu este nebola ale pride ms velmi skoro.

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 malo tam byt alebo pride ms 🤦‍♀

henrieta16
autor
5. okt 2020

@kikusha2212 stačí mi to jedno ráno zmerať? 🙈

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 tak nestaci, ale aspon ti to napovie ci uz si po ovu alebo pred nou. Tiez tesne pred ms klesne teplota. Ale ak je vyssia, tak je vysoky progesteron a to byva len po ovu alebo v tehotenstve.

henrieta16
autor
5. okt 2020

@kikusha2212 dobre, 🙈 zajtra ti napíšem, akú som mala ráno a skúsim si aspoň pár dni merať. A uvidíme 🤔 sama som zvedavá.

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 kludne napis, rada poradim ak viem 😊 a drzim palceky, nech sa podari 😊

henrieta16
autor
5. okt 2020

@kikusha2212 ❤️ Ďakujem napodobne. Ale určite ti napíšem ešte 🙈🙄

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 dakujem 😊 nam uz sa podarilo, presne vdaka BT az potom som pochopila ako moje telo funguje 😁

henrieta16
autor
5. okt 2020

@kikusha2212 tak budem mat aspoň pomocníčku 🙈

kikusha2212
5. okt 2020

@henrieta16 budem velmi rada 😊 kazdej to doprajem😊

henrieta16
autor
6. okt 2020

@kikusha2212 Ahoj, prvé meranie 36,4 🙄

kikusha2212
6. okt 2020

@henrieta16 ahoj. No tak to je naozaj predovulacna teplota. Bud este len ovu pride alebo je to anovulacny cyklus.

henrieta16
autor
6. okt 2020

@kikusha2212 no.. a čo to znamená? Že ms sa nedostaví? Tomu anovulačnému cyklu nerozumiem 😒

kikusha2212
6. okt 2020

@henrieta16 ms sa moze dostavit ked ovu pride, ak pride. Ak nie moze nastat krvacanie z vysokej hladiny estrogenu alebo tomu bude treba pomoct vyvolavackou. Ako sa ty citis? Nejake pred ovulacne priznaky mas? Mohla by si merat BT par dni a ked nic, tak chod na vyvolavacku, alebo nech ti doktor pozrie vajecniky. Nemas pco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre