Mohl to být samovolný potrat?

uk.ok
8. aug 2008

Ahojte. Chtěla bych znát váš názor. O mimčo se snažíme (už 1 rok bez HA). Těď jsem doslata menstruasi 28 den ciklu. Což je celkem normální, ale byla taková silnější, červenější a delší. A poslední den menstruace jsem zjistila, že při pomačkání bradavem mi z tama teče mléčná tekutina. Den před MS jsem měla fyzickou námahu - zdvihání těžkého. Nedávno jsem začala pít i alchenikový čaj. A test mi vyšel negativní. Tak nevím jestli to byla divná menstruace, alchemika a nebo potrat v 4tt.

bianus
8. aug 2008

moze to byt potrat. vela zien ani nevie , ze potratili. meska nam menzes a potom pride silny a dlhy. kde planujete babo , tak pi alchemilku alebo akykolvek zensky caj. ber aj kyselinu listovu a babyplan. nepomoze ti to otehotniet , ale ked otehotnies a nebude este vediet, tak to len pomoze babatku. drzim palce.

margarita
8. aug 2008

ja som zazila dva spontanne potraty, vzdy na prelome 5/6 tt, ale ziadny vytok z bradaviek som pri tom nemala, myslim, ze to je veeeeelmi skoro na to, aby sa zacalo tvorit mlieko. Ale nie som lekar, len viem, ze babo sa uhniezduje tak 10- viac dni po oplodneni, takze v 4tt je to vlastne este len na ceste k zahniezdeniu, je mozne, ze sa neuhniezdilo a prisiel menzes. Mozno by si mala zajst ku gyn a poradit sa s nim. 😉

uk.ok
autor
8. aug 2008

Kdyby to byl potrat, tak mohu otěhotnět již v tomto cikle?

krasulka
8. aug 2008

Ahojte, ja som sice zatial potrat nezazila a duuufam ze ani nezazijem nikdy, ale..UK ten vytok z bradaviek urcite nieje v poriadku. Zajdi s tym k lekarovi. Z bradavky ti nema len tak nieco tiect. Tehotnym zena moze st mazivo este pred porodom,ale to az vo vysokom stadiu tehu. Takze byt tebou, chod radsej k lekarovi, neh ta pozrie ci je vsetko v poriadku.

strouzek
8. aug 2008

ahoj uk.ok, no mě se stalo něco podobnýho ale bez tekutiny z prsu.
byla jsem 25 DC a nedočkavě jsem zkusila test, tam byli slabounké // na druhém testu taky ale spíš neviditelné než viditelné. 26 DC jsem tomu pořád nevěřila, měla jsem zrovna v plánu úklid, takže jsem myla okna, drhla podlahu atd. no a večer jsem začala krváce, zkusila jsem test večer a pořád slabé // ale ráno už // nebyli. valila jsem k dr. na pohotovost, řekl že je to zcela běžné proto se prý nemá testovat dopředu, mnoho holek najde slabounké // protože vajíčko je asi oplodněné ale pak se pokaží fáze usazování vajíčka cca 10 dnů po ovulaci, když se vajíčko špatně chytne odejde s MS a často to ani nemusíš vedět. co se týká té menzes po neusazeném vajíčku byla silná dlouhá znatelně jiná než jindy.

mila30
8. aug 2008

Uk.ok vím, že to teď bude znít ode mě ošklivě, ale myslím to v dobrém 🙂 . Nemysli na to jestli to byl nebo nebyl potrat, prostě si měla silnější MS a hotovo 🙂 . Pže když se budeš tak moc sledovat, tak se za chvíli z toho zblázníš 😉 . Vím to z vlastní zkušenosti... 😉
Jinak k tomu výtoku z prsu, někdo ho má při MS pravidelně a je to ok a někdo jako já ho má jen občas a to u mě znamená zvýšený prolaktin.
A jak psaly holky, papej kyselinu listovou, pij třeba kontryhelový čaj nebo si kup Femigard. Jsou to všechno bylinky, takže ti ublížit nemůžou jen pomoct 🙂 .
Držím palce a snažte se pořád v každém cyklu, neboj se nic se nestane a otěhotnět klidně můžeš🙂 .

margarita
8. aug 2008

uk.ok - myslim, ze v pohode, moj lekar mi povedal, ze takto skoro to ani nie je vlastne potrat v pravom zmysle slova, ale vola sa to "biochemicke tehotenstvo", alebo tak nejako. Proste to skoncilo skor, nez zacalo, takze nevidim dovod, aby ste sa dalej nesnazili 🙂 mne zatrhli snazenie na pol roka, ale to preto, ze ma potom cistili, a to je predsa len zakrok, aj ked kratky ☹
tak drzim palce, nech to vyjde nabuduce. 😉

helisek84
8. aug 2008

ahoj...výtok z bradavek s tím určitě nesouvisel, páč "mlíčko" se připravuje až mnohem později, cca kolem 17tt nejdří.
Mně to tak u holčiček taky začlo, někdy kolem 18tt, ve 24tt jsem je porodila mrtvé...

holky, nemá se testovat dřív jak 10 dní po zmeškané ms....a jen jeden test. myslím, že na tom něco bude.

vika34
8. aug 2008

ak si dostala menzes normálne v termíne ,tak si nemohla byť ami v 3tt,stáva sa to veľa razy a žena o tom ani nevie,ja si myslím,že sa nemusíš nijako obmedzovať

strouzek
8. aug 2008

no já testila i po této zkušenosti dřív, no to jsem prostě celá já a můžu říct že jsem ráda že jsem testila páč za 3 měs. po tom "potratu" nebo spíš neuhnízdění jsem našla // a ty už zůstali 😉 každopádně si UK musíš říkat že to tak mělo být, to je prostě příroda příští měsíc se povede, pij hodně kontryhelu na sliznici až se má vajíčko čeho chytnout a hlavně buď v klidu a říkej si aspoň vím že partner má spermijky a já vajíčka 😉

mar26
8. aug 2008

Také si myslím, že jestli ti menstruace dorazila 28. den, že nejspíš o potrat nešlo. Menstruace může být ovlivněná stresem, hormony atd. A ta bílá tekutina s prsů vytékat může a žena být těhotná nemusí, přesně jak psala mila. Četla jsem o holčině, která si díky tomu myslela, že je těhotná,ale nebyla, byl to právě prolaktin. Určitě na to přestaň myslet a pokoušejte se dál. Držím palce ať se brzy podaří.

uk.ok
autor
8. aug 2008

Díky moc holky, jste zlatíčka. 🙂

uk.ok
autor
8. aug 2008

A nevíte co to znamená ten zvíšený prolaktin?

yvett78
8. aug 2008

Ahojte, tak ja som mala tiez potrat v 5tt bez cistenia a teraz je to 5 mesiac co sa snazime a nic, ale tiez som skusala testovat pred M a vysiel mi pozitivny test, dokonca druha ciarka bola hned do sekundy, no a na druhy den som dostala mrchu.
Takze aj ja som si povedala, ze je lepsie sa pred M netestovat lebo potom len rozmyslame, ci sme prekonali dalsiu stratu alebo co to bolo.
Takze ja sa testujem az, ked mi budu meskat minimalne 14 dni.

mila30
8. aug 2008

No zvýšený prolaktin není úplně to nejlepší...prolaktin je v podvěsku mozkovém a těhotným a kojícím připravuje mléko pro kojení. Pokud ho má žena, která není ani těhu ani nekojí, tak to může způsobit, že nemá ovu a to proto, aby v případě že čekáš nebo máš mimčo a ještě kojíš si nemohla otěhotnět, tak to příroda zařídila. Ale neděs se pokud si to měla poprvé, tak vyčkej a buď v klidu a pokud by se to opakovalo zeptej se na gynekologii.
Já ho zvýšený trošku měla, ale ovu jsem stejně měla. Takže je to hooodně relativní, páč to co zařídila přiroda už úplně u nás tak nefunguje. Opravdu buď v klidu a nemysli na potraty a všechno kolem. Užívej si sexík a uvidíš, že vše přide samo 🙂 .

misicka455
9. aug 2008

Potrat to může být, ale asi jsi byla strašně na začátku 😉 já potratila v 10 tt a nikomu to nepřeji co je to za šilenou bolest jsem hodinu nemohla vylézt ze záchodu 😒

uankab
9. aug 2008

Baby, mne sa stalo to iste teraz vo stvrtok... MS mi meskala 6 dni, robila som si test v 4 dni meskania a bol negativny... na 7 den meskania som dostala rano strasne bolesti, krce do brucha, zacala mi trpnut noha a zacala mi MS... v mojej knizke (sprievodca tehotenstvom) sa pise, ze az 50% oplodneni skonci prirodzenym zanikom. preto nie je dobre sa testovat pred MS, pretoze sice mozte by tehotne par dni, ale vajicko sa neuhniezdi a prirodzene zanikne a dostane sa oneskorena MS... inak bol to hrozny pocit, take bolesti som zazila asi prvy krat v zivote... som sa ledva doplazila z prace domov, okamzite som sla do postele... ale poobede som sa citila uz ok.

misicka455
9. aug 2008

No já jsem teda v tu chvilku myslela, že snad ze mě vyletí i vaječníky.

r123
9. aug 2008

holkyyyyyyyyyyy!chci vás jen povzbudit.nezoufejte ono to příde.já jsem taky potratila loni v únoru přesně na moje narozky 😢 ale za 4 měsíce se to podařilo znova a já mám teď krásnou skoro pětiměsíční holčičku!no oni si holt ty miminka někdy dávaj na čas!ale určo to příde nebojte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!držím palce ať ste v pohodě!!!!! 🙂 😉

misicka455
9. aug 2008

R123 dík za pozbuzení 😉

mirka93
18. aug 2008

Caute baby, ja sa pridavam. O mimco sme prislo v 5tt minuly mesiac. Bolesti to sice neboli velke, ale to sklamanie a psychicka zataz na nevydrzanie. Pomaha mi, ked si citam prispevky inych a pomaly ale isto sa s tym zacinam zmierovat. Snazim sa sustredit viac na to, co bude, nez to co bolo. Teraz sa len bojim, ci to neprehanam a nezacinam byt posadnuta tuzbou po babatku. Snazit sa mozeme az buduci mesiac. Mam predpisany Duphaton, ale v podstate som si to vypytala sama. Ako ste sa s tym vyrovnali vy?

vikitino
18. aug 2008

ahoj dievcata neviem ci sa na mna pamatate v maji 25 som mala samovolny potrat hroza uz len na to mysliet ale prave pred piatimi minutami som si robila test a som v tom :D som stastna ale mam aj obavy nie je to priskoro????
😨 😨

vikitino
18. aug 2008

😒 haloooooo

l7067
19. aug 2008

ahojte.Aj ja mám ten istý problém...samovolné potraty...a nie len jeden,mala som ich niekoľko,teda aspoň si to myslím,pretože vždy ako mám samovolný potrat v strede cyklu špiním.Minule som špinila 2 mesiace v kuse,nič príjemné...a bolesti pri mrške ani nehovorím.Išla som s tým aj k svojmu lekárovi a on mi na to dal askorutín,na stiahnutie ciev,ale prd mi to pomohlo.

diddi
19. aug 2008

uk...hlavne si nestlacaj nasilu bradavky!!!...urcite to nema suvis s potratom

jitie
20. aug 2008

ahoj holky,
já už mám za sebou dva SP
při prvním jsem stejně jako misicka myslela,že snad bouchnu, horši bolest jsem fakt nezažila...
druhý byla samovolný, čili chemický potrat, jedná se o potrat, který nepotřebuje čištění-revizi dělohy, tělo se samo vyčistí. Vajíčko je sice oplodněné,ale neuchytí se v děloze, proto začneš normálně krvácet, potom se doporučuje alespoň chvíli sexuálního půstu a začít se aktivně snažílkovat tak po 2 měsících, to mi všechno řekl včera doktor...ale já si osobně myslim, že když se tělo samo vyčistilo a nebylo do něj zasahováno revizí, tak se žádný 2 měsíce dodržovat nemusí...ale nejsem doktor 😀

adikab
20. aug 2008

ahojte.
ja som mala uz 3krat SP ..bolo to hrozne. a tazko sa s tym zmierovalo najmä posledny krat. 28.Juna 2008 sme sa s manzelom vzali. Uz na svadbe som sa citila akosi spatne, ale pripisovala som to tym stresom a tak. Vedeli sme cakame miminko ..bolo to 6tyzdnov. A 1.jula booom ..zacala som v noci krvacat, dostala som strasne krce a rano ..ked som sla na WC ..vypadlo "to" zo mna. Nasledne som opät zacala krvacat. A po dvoch dnoch, to sme uz boli na svadobnej ceste ..uz bolo vsetko v poriadko. Poviem Vam, ze to nezelam ziadnej z Vas. Esteze svadbu sme mali uz davno naplanovanu a nebrali sme sa preto, ze by sme museli.

Ja len teraz dufam, ze coskoro opät otehotniem a budeme sa tesit z rastuceho bruska.
Vela stastia dievcata, nech mrcha uz nepride! 😵

mirka93
20. aug 2008

Vikitino, blahozelam, davaj na seba pozor a zelam ti, aby to tento krat dopadlo stastne!!!! A to prajem aj nam vsetkym!!!!!

jana.jaro
20. aug 2008

jitie,úplně jsem měla to stejné co ty.počištění mě řekli stačí čekat 3 měsíce,tak jsem to dodržela a potom jsem ot.hned,ale nakonec sama potr.a potom mě řekli čekat půl roku,no tak jsme čekali 4měsíce a už sme to zkoušeli tento měsíc,ale mrcha dnes přišla. 😝

simcas
30. aug 2008

ahojte baby, čítam tu tie témy a vlastne neviem, kde sa mám zaradiť, nechcem začínať novú tému, nemám prehľad, či tu už taká aj nie je. Potrebujem poradiť,ak budete také zlaté. Ide o to, že každá tu píšete, že keď vám meškala menšt. potom prišiel SP.Aj ja som si to prežilav 7tt, takže viem, o čom to je. Teraz mám zas opačný prípad.Posledná mi začala 12.8,vtedy som začala užívať aj antibiotiká, lebo som mala silnú angínu. dnes je však 30.8. a už ju mám zase, silnú, bolestivú - vlastne v strede cyklu.Najskôr som si myslela, že je to zápal maternice, čo som mala asi pred 2 mesiacmi - tie isté príznaky, bolesti v podbrušku, ružový výtok... teraz to ale vyústilo do silnej menšt. Neviete mi poradiť ? Môže to byť z tabletiek, zo stresu (asi pred 2dňami som malavýmenu názorov s drahým ☹ ). Pevne verím, že potrat to nebol - tak skoro,aj ked tie bolesti mi ho kruto pripomínajú ☹ ... nechcem zbytočne panikáriť, smola je, že sú sviatky, až v utorok pôjdem k lekárovi - ak mi nebude horšie ... poradíte ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre