Môže byť partnerka tehotná?

stalosapodruhe
7. apr 2014

Tak mal som nechraneny pohlavny stik a bol to taky maly pohlavny stik proste vzdy pred tim ako som proste siel do nej tak ma proste no je to blbe ale prochu pofajčila a mam taky problem ze neviem ci moze otehotniet ked sme moc ako nemiesili lebo mozno som do nej vosiel 30 krat a urobil som sa jej nie dnu a proste neviem ci sa mam bat ci nie :/

kveta
8. apr 2014

@stalosapodruhe Moze otehotniet. Existuje antikoncepcna tabletka "po", ktora ked sa vezme do xy hodin, tak zena neotehotnie.

bosoriak
8. apr 2014

@jabadaba Nie ze by som suhlasila zo skorym sexualnym zivotom, ale netreba hned vsetkych hadzat do jedneho vreca. Ja sama som zacinala v podobnom veku s antikoncepciou, s trvalym partnerom, s ktorym som potom bola v normalnom vztahu dalsich 7 rokov. Nic mi to nerozhadzalo, chodila som na pravidelne kontroly a odbery a nemala som problem neskor otehotniet.

Takze tazko sudit, ale podla mna je lepsie, aby brali antikoncepciu v 16-tich ako sexovat a potom mat v 17-tich dieta. Lebo pubertak, ktory sexovat chce, aj sexovat bude bez ohladu na to, co si mysli jeho okolie a obzvlast rodicia 😀 Jasne, ze to nie su lentilky, ale zas netreba z tej HAK robit takeho strasiaka 🙂

maribell
8. apr 2014

@stalosapodruhe tak ja neviem cudujes sa ze ti tu jedna vravi ze otehotnie druha ze nie ..uhm a ty si si fakt myslel ze sem prides, detailne opises svoj sexualny zazitok a tu ti z urcitstou vsetky baby povedia ze na 100% ANO alebo na 100% NIE? .. radsej nabuduce rozmyslaj skor ako nieco urobis ...a len tak mimochodom ..ani ta tabletka sa ma uzit do 72 hodin ..ale kazdou ubudajucou hodinou klesa aj sanca na uspesnost tabletky.. cize cim neskor ju vezme ..tym mensia je pravdepodobnost ze zaberie... si nemysli ze teraz si vezme tabletku po do 72 hodin a teraz ste za vodou lebo tak je to pisane v letaciku ... zivot si najde cestu

jabadaba
8. apr 2014

@bosoriak moj nazor je podporeny aj nazorom gynekologov. Samozrejme tych, ktori idu proti prudu. Ale kazdy ako chce. Dlhodobe uzivanie HAK a jej zacatia v obodbi kedy hormonalny system dozrieva je predpokladom na pruser v buducnosti. Zial. Nuz, ale farmaceuticky priemysel potrebuje pravidelne odberatelky....potom onkologovia krutia ocami, ze tam maju z roka na rok mladsie rocniky. 😝

ena1903
8. apr 2014

@marikaema Ani ja. Akurat som vcera rozmyslala, ze ja som sa vo veku tej slecny este dobreze s babikami nehrala 🙂

jabadaba
8. apr 2014

@ena1903 ja taky tak. V tom veku som mala este detske zaujmy. Neviem si predstavit, ze by to bolo inak a o nic zasadne som neprisla.

marikaema
8. apr 2014

@ena1903 Vies zalezi aj od toho koho ako rodicia vychovavaju.....ja ked som ako 16 rocna (co bolo pred 7 rokmi) sa doma ucila,alebo pozerala serialy po veceroch tak moje spoluziacky behali po diskotekach a vysmievali sa mi ze ma nepustia von. Samozrejme som o nic neprisla ale ja som stym tu chcela poukazat len ze chlapec je v strese, ziada o radu nie aby ho tu niekto odzudzoval zato ze mal sex.

meusicka
8. apr 2014

@jabadaba ani nevies aku mas pravdu. ja som brala HAK 6 rokov, potom som mala 6 rokov pauzu, za ten cas sa mi narodili 3 deti. po nich som si zase dala predpisat HAK, ale uz mi dali inu, nejak od prvej chvile som mala pocit ze mi nesadla celkom, a aj som sa objednala k dr. na preventivku s tym, ze si ju dam zmanit na inu. este som u dr. nebola lebo som mimo SVK ale od telefonatu so sestrickou som HAK vysadila, lebo som nasla zeleny vztok z prsnikov.... neziaduci ucinok 1 z 1000, a ja sa len modlim aby to nebolo nic vaznejsie ☹

stellamaris
8. apr 2014

@ena1903 dnes je zrejme ina doba 😉 teenageri maju bezne okolo 14rokov prvy sex,bohuzial.Ani nevedia,co je ochrana a potom zakladaju temy,nad ktorymi sa normalny clovek divi.Zrejme aj vyuka sexualnej vychovy alebo biologie nefunguje 😖

anatalia77
8. apr 2014

@marikaema ja som to robila az v 19-tych.

jabadaba
8. apr 2014

@meusicka neblbni... 😒 dufam, ze nic to nebude. Kazdopadne si to pories. Moc drzim palce. A ja teda, keby som vedela to co dnes ttak tiez si ju nedam predpisat. Prvy raz som mala HAK ako 18 rocna kvoli vlasom a pleti, nie kvoli ochrane. Brala som to svinstvo 6 mesiacov. Ok, na plet pomohlo. To bola ta pretriasana Diane 35 roky dozadu. Potom o niekolko rokov neskor som uzivala HAK asi tristvrte roka uz ako ochranu a teda, viac by som to nespravila. Aj toto malo ma mata. 😝

misaelka
8. apr 2014

@stellamaris obavam sa, ze toto neni o zlyhani skoly. skola ta nauci fakty o biologii. to je dolezite naozaj. ale kde su rodicia aby detom rozpravali - nie o biologii ale o hodnotach? aby si premysleli s kym sa vyspia, co si myslia o predmanzelskom sexe a pod? proste svoje nazory, postoje, hodnoty. nie vnucovat ich. ale ukazat deckam aky mam postoj.

aknelka85
8. apr 2014

@misaelka @stellamaris baby, myslim, ze tu nezlyhava ani skola ani rodicia. Ale mladez samotna. Je to touto sialenou rychlou dobou. Ved uz decka na zs sa chvalia a predbiehaju, kto mal prvy sex. Pre nich to vobec nie je nieco intimne, blizke, romanticke... Mlade 14 - 15 rocne dievcata sa nahodia, vyzeraju minimalne na 18 a idu na lov. Chalani si pocitaju ulovky. Laska pre nich takmer nic neznamena. Nehovorim, ze vsetci su taki 😉
Sama som si vypocula rozhovor asi 15 roc. chalanov - mala kramy ale aspon ma vyfajcila (sorry za vyraz). Co viac k tomu dodat? ...

misaelka
8. apr 2014

@aknelka85 ja si praveze myslim ze keby poculi o hodnotach a nerastli by ako samorasti zeby to take mozno nebolo... mozno. ☹

aknelka85
8. apr 2014

@misaelka len najskor by to museli oni sami chciet 😒 zavriet fcb, zoznamky atd. a zacat komunikovat zoci voci 🙂

ena1903
9. apr 2014

@marikaema U nas to bolo podobne-podobna vychova a myslim, ze moje deti budem vychovavat podobne. Nic im neujde. A dufam, ze sa mi podari ich naucit, ze ked uz sex, tak bezpecny a podla moznosti s niekym, koho budu mat radi. A ano, chapem, ze si ho chcela ukludnit, ja osobne si tiez nemyslim, ze by mu pomohli zrovna posmesky. Stalo sa, treba riesit, nie sa posmievat.

ena1903
9. apr 2014

@stellamaris Niekde chyba bude, ale ja si aj tak naivne myslim, ze sa daju deti vychovat aj k tomu, aby boli rozumne. Dufam. Uvidime o 14-15 rokov 🙂

lenz
9. apr 2014

@jabadaba ...no tak radsej by som brala tu aniku ako zostat v 16tich tehotna a uz existujuu take tabletky kde tie hormony nie su ....alebo aj ine ochrany su ......ja neviem na co maju tie decka hlavu na okrasu ked sa to nevie ani chranit ach jaaj

alexis617
11. apr 2014

@stalosapodruhe ahoj dám ti radu akú by som dala svojmu synovi mal by si byť zodpovedný a vždy myslieť na ochranu dnes sa dá kúpiť všade s ňou sa nemusíš báť pohlavnej choroby či tehotenstva neviem kolko máš rokou ale mal by si myslieť na dôsledky výchova detí a starostlivosť o rodinu nieje jednoduchá vec podla mňa môže ostať tehotná lebo sa uvoľňuje počas toho ,,predohry ,,ejakulát a v ňom sú sperma stačí aby ste sa ,,hrali,, v nesprávny čas a stanete sa rodičmi tehotenský test si môže dať ešte pred menštruáciou veľa šťastia nech je negatívny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre