Môžem byť tehotná?

slnecnicova
19. okt 2012
Dobry den, nanovo som sa registrovala, lebo toto nechcem rozoberat pod mojim nickom.
Nemyslela som si, ze vobec niekedy polozim tuto otazku.
Mam PCO, som po niekolkych neuspesnych umelych oplodneniach. Uz sme to vzdali a poziadali o adopciu, sme medzi prvymi v poradi, kazdu chvilku nam maju zavolat a dat nam babatko.
Gynekologicka ma presvedcila na posledny pokus - uzavriet to cele tym, cim sme zacali - clostilbegytom 2x denne od 5 do 9 dna cyklu. Plus beriem od aprila duphaston na upravu cyklu od 14 do 25 dna cyklu a menstruaciu mavam ukazkovu, kazdych 29 dni.
Na 12ty DC som bola na folikulometrii, boli tam dva dominantne 10mm folikuly a lekarka mi povedala, ze tomu nedava moc sancu ale nejaka tam je, ze ovulacia pride neskor.
Na 19ty den som mala dost velke bolesti vo vajecnikoch a bolest bradaviekk a odvtedy nic.
Dnes je 30 DC a po menstruacii ani stopy. Je pravda, ze mam pocit, ako keby na mna nieco liezlo, uz par dni mam nadchu a ako keby sa organizmus rozhodoval, ci budem alebo nebudem chora. Subjektivne citim ako keby mi horela tvar, ale stale mi je zima.
No a to vecne nutkanie na mocenie posledne dna dni..kazdu chvilku som na wecku. Ale to iba posledne 3 dni.
Podbrusko ma neboli.
Teraz neviem, ja vnutorne neverim, ze by som mohla otehotniet, ale kde je menstruacia? Preco nezabral duphaston ako uz skoro 7 mesiacov a menstruacia neprisla?
Uplne cisto, podbrusko neboli, ak ano tak isto nie ako pred menstruaciou.
A teraz otazka - test? A kedy? Gynekolog? Kedy?
Alebo inak - co este moze byt pricinou tych stavov? Prechladnutie?
Dakujem.
koniarova
19. okt 2012
Jasné, že test. Aj zajtra. Nič tým nepokazíš. 😉
ematko29
19. okt 2012
ja osobne si myslím,že môžeš byť tehotná,hlavne ked ti krámy chodili presne ateraz ich niet,ja si nemyslím ,že to je niečo iné ako tehotenstvo.pozri ked berieš duphaston,tak telo je ovplyvnované umelymi hormonmi apri tych menzes nemešká.sprav si testa iuvidíš.ked meska tak by ti už malo niečo ukazat ,ale zvol ten citlivejší.
@slnecnicova
danjelca
19. okt 2012
držím palce nech je to tam🙂)
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@koniarova dakujem a nie je na test este skoro? Ovu som mala najskor 19 DC. Dnes je 30 DC a nic. Len cikam cikam uz 2 dni, uz dva dni ma boli hlava a je mi strasna zima 😞
A menstruacie nikde. Mna snad porazi, my mame vsetko komplet nachystane, do mesiaca mame mat doma babatko z adopcie a ja ak som tehotna..nejak tomu neverim, tak hladam ine vysvetlenia :-S
anjelicek26
19. okt 2012
@slnecnicova - tak budete mat dve deticky, urcite neodmietni to z adopcie 🙂 Tehu fakt mozes byt.. Ja by som este vcera prisahala, ze tehu ani nahodou, kym na mna nevybehli kolajnice na teste 😃 Este to rozdychavam, ale tesim sa xixi
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@anjelicek26 lenze to z adopcie nam nedaju ak som tehotna. Budeme musiet cakat az kym neporodim, na to su tety zo socialky zvlast citlive. Ja mam komplet detsku izbu, vsetky vecicky, kocik, poskladanu postielku, sme piaty v poradi, babatko ma prist do tyzdna! Ja som si myslela, ze ked mne raz bude meskat menzes, ze sa zblaznim od stastia a ja som vystresovana uplne na ultimum 😞
A hlava boli a boli a boli 😞
ematko29
19. okt 2012
@anjelicek26 jééj super gratulujem 😃 sem tam som prečítala tvoje príspevky akdesy si písala,že chcete aj 3tie.
@slnecnicova aj ja si myslím,že by ste adopciu nemali odmietnuť,
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@ematko29 aj tebe napisem - ako tehotnej nam babatko nedaju, musime poziadat o odklad a obnovit najskor po porode. Ja to adoptovane chcem urcite ale nedostanem ho, ak som tehotna.
Tesila som sa na vianoce v trojici, ja som nepocitala, ze budem vobec tehotna niekedy.
Ja sa bojim aj testovat.
koniarova
19. okt 2012
@slnecnicova Nerieš popredu, aj tak zatiaľ nič múdre nevymyslíš.. Najprv skús test a potom budúci týždeň lekár. 😉
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@koniarova ja viem, pravdupovediac cakala som, ze ma tu niekto ukludni, ze to moze byt tym prechladnutim...🙂
anjelicek26
19. okt 2012
@slnecnicova - veru nespekuluj dopredu, ze si tehotna im predsa hlasit nemusis a neskor ti ho uz kvoli tomu nevezmu :-p
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@anjelicek26 no kedze ho budem mat v predosvojitelskom, tak mi ho vezmu coby dup keby chceli... ale to nechcem riesit, mne je tak nanic.. na nic nemam energiu, citim sa blbo, hlava ma boli, cikat stale chodim a kontrolovat ci uz prisiel alebo neprisiel menzes..a stale cisto, bez akehokolvek vytoku...
anjelicek26
19. okt 2012
@slnecnicova - ja som spehovala, ci dojdu kramy posledne dva tyzdne a nic z toho nebolo 😃 Ja sa uz tesim na utorok k lekarke 🙂 Nic nevyspekulujes - posli manzela kupit test a zajtra rano si ho sprav, idealne mamatest 10-ku
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@anjelicek26 mam jeden doma, len sa mi to zda skoro
anjelicek26
19. okt 2012
@slnecnicova - mne pri syncekovi ukazalo uz 11dpo ducha z poobedneho mocu a ani to nebol 10ka test... smelo rano do toho... ked je zarobene, tak je zarobene, priroda je nevyspytatelna... my sme planovali az o rok :-N
slnecnicova
autor
19. okt 2012
dakujem vam kocky.. takze cakam na vhodny cas na test 8-(
ani neviem, aky by som chcela vysledok..
krasny vecer!
katulka1141
19. okt 2012
ahoj slnecnicova.ja mam tiez PCO a tesne predtym ako my vysiel pozitivny test tak som sa citila ako keby som mala byt chora a tiez mi bola zima a teplo a boleli ma strasne prsia.takze nechcem strasit ale sanca tam je ze si tehotna.
soldi
19. okt 2012
@slnecnicova ak si mala ovulaciu 19dc, tak ms Ti pride najskor 33dc
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@soldi dakujem..aj vtedy, ked to mam riadene duphastonom? do 25 DC som ho brala a VZDY som na 29 den dostala menzes... preto zmatkujem 😞
miss_stanya
19. okt 2012
@slnecnicova no k tomu ze doktori nedavaju folikom sancu..ja som bol na sono na 11DC, vraj nic len PCO a 13mm cysta. Mam si na to mesiac zobrat antiku a potom ked sa jej zbavim, mame znovu skusat.....takze sme tehu ani neriesili, MS ani po duphastone nedosla a upsi dupsi, reku pre kontrolu, kym zacne s antikou, test a ja tehotna .... 😛 v tvojom pripade je to sice zlozite ale ver, ze vsetko je tak, ako ma byt, nic sa nedeje nahodou...ak mas dostat adoptivne dietatko, dostanes ho, ak mas dat teraz "prednost" vlastnemu, budes mat vlastne. drzime palce a hlavne nestresuj sa.....
soldi
19. okt 2012
@slnecnicova ano, lebo Tvoj vlastny progesteron je silnejsi nez synteticky.
moze byt,, ze si tehotna, ale plati, ze ms urcite nedostanes skor ako 33dc. zalezi od toho aku dlhu mas lutealnu fazu
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@soldi duphaston som brala preto, lebo ja mam v hormonalnom profile velmi nizky progesteron a bez liekov a vyvolavacky som nemenstruovala..
dakujem za odpoved 🙂
soldi
19. okt 2012
@slnecnicova ovulacia nesuvisi s progesteronom, jeho hladina sa urcuje az po ovulacii, tak Ti ho brali? a neovulujes pravdepodobne kvoli pco.
kazdoopadne, aj ten najmenej kvalitny test Ti ukaze tehotenstvo najneskor 12 dni po ovulacii. co je zajtra. urob z prveho raneho mocu a si jasna 🙂
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@soldi mne robili hormonalny profil tusim v kazdy den cyklu.. ovulaciu som nemavala vobec a mala som velmi nizky progesteron a preto som nemenstruovala...
nasla som doma jeden test, 25ku, zajtra si ho urobim a uvidim...
dakujem za odpovede, ste zlate
soldi
19. okt 2012
@slnecnicova kazdy den cyklu? to Ti kazdy den brali krv? to sa mi nejako nezda 🙂
zajtra napis, ze co test. resp. daj foto a "zavolaj" ma prosim, dakujem 🙂
slnecnicova
autor
19. okt 2012
@soldi hej kazdy...teda az na nejake dve vynimky mozno... kedze som chodila do CAR tak ma testovali az z toho boli zmagoreni aj oni 🙂
dam vediet ale nemyslim si, ze som tehotna... uvidime..a co chcem uz neviem vobec...
sissika
19. okt 2012
@slnecnicova drzim palce, aby ten test ukazal to, co chces vidiet, daj vediet, ako si dopadla
vavrenka
19. okt 2012
@slnecnicova ak si 11DPO, to by uz test s citlivosotu 10 mal ukazat, ale to asi aj vies 😉 a castokrat , na zaciatku tehu byva zena akoby chora, to imunitny system reaguje na "maleho votrelca" v tele. testni co najskor alebo bez k dokimu kovli adopcii 😉
slnecnicova
autor
20. okt 2012
@vavrenka
@sissika
@soldi
dakujem kocky, spravila som si predchvilou test a nie som i nic mudrejsia.. je to sice 25ka ale mam pocit ze je negativny...vidim tam nejaky tien ale nie ruzovkasty.... a takych som uz zazila....takze ste zlate, vdaka za podporu ale ozaj neviem stale nic 😞
slnecnicova
autor
20. okt 2012
@soldi ty si chcela foto... no..nikdy som si nemyslela, ze budem niekedy fotit ocikany test...
nech sa paci teda... nie je to ruzove ze?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli