Môžem byť tehotná?

slnecnicova
19. okt 2012

Dobry den, nanovo som sa registrovala, lebo toto nechcem rozoberat pod mojim nickom.
Nemyslela som si, ze vobec niekedy polozim tuto otazku.
Mam PCO, som po niekolkych neuspesnych umelych oplodneniach. Uz sme to vzdali a poziadali o adopciu, sme medzi prvymi v poradi, kazdu chvilku nam maju zavolat a dat nam babatko.
Gynekologicka ma presvedcila na posledny pokus - uzavriet to cele tym, cim sme zacali - clostilbegytom 2x denne od 5 do 9 dna cyklu. Plus beriem od aprila duphaston na upravu cyklu od 14 do 25 dna cyklu a menstruaciu mavam ukazkovu, kazdych 29 dni.
Na 12ty DC som bola na folikulometrii, boli tam dva dominantne 10mm folikuly a lekarka mi povedala, ze tomu nedava moc sancu ale nejaka tam je, ze ovulacia pride neskor.
Na 19ty den som mala dost velke bolesti vo vajecnikoch a bolest bradaviekk a odvtedy nic.
Dnes je 30 DC a po menstruacii ani stopy. Je pravda, ze mam pocit, ako keby na mna nieco liezlo, uz par dni mam nadchu a ako keby sa organizmus rozhodoval, ci budem alebo nebudem chora. Subjektivne citim ako keby mi horela tvar, ale stale mi je zima.
No a to vecne nutkanie na mocenie posledne dna dni..kazdu chvilku som na wecku. Ale to iba posledne 3 dni.
Podbrusko ma neboli.
Teraz neviem, ja vnutorne neverim, ze by som mohla otehotniet, ale kde je menstruacia? Preco nezabral duphaston ako uz skoro 7 mesiacov a menstruacia neprisla?
Uplne cisto, podbrusko neboli, ak ano tak isto nie ako pred menstruaciou.
A teraz otazka - test? A kedy? Gynekolog? Kedy?
Alebo inak - co este moze byt pricinou tych stavov? Prechladnutie?
Dakujem.

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova aka je to znacka?

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi axiom 25.. uz som ho parkrat mala..ked som ho kupovala, iny vtedy nemali

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova ten nepoznam. a nazivo je ciarka ruzova, alebo seda? ako dlho trvalo, kym sa ukazala?
nemas moznost zohnat mamatest?

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi pojdem o chvilku do obchodu, skocim aj do lekarne.. ja praveze neviem, to je tak slabucke, ze netusim, ci tam je ruzova alebo nie ...
ukazala za v podstate o par minut... ja neviem, mne uz par testov presvitalo, tento myslim nie, myslim, ze som ho uz mala..
ked si kupim 10ku asi sa otestujem v priebehu dna..

denisa87
20. okt 2012

@slnecnicova ahoj,kukni sa do mojho albumu,tam je axiom,ciarky skoro ako tvoje,a dnes som si robila rapiclear a nic ☹

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova kup mamatest, hocijaky, pred ocikanim dve hodiny nepi a necikaj. to co ukaze, bude pravda 🙂 som napata 😵

soldi
20. okt 2012

@denisa87 rapiclear je uplne najhorsi test na svete. 🙂

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi 2 hodiny necikaj? to mi pride ako scifi 😀 idem do obchodu.. ja si myslim, ze nic z toho ale otestujem sa uz len koli tomu, ze keby som bola tehotna, lekarka mi okamzite kazala nasadit duphaston...

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova skus aspon 🙂 napi sa, vycikaj, a potom dve hodiny ani jedno ani druhe 🙂

sissika
20. okt 2012

@slnecnicova ja tam vidim tu druhu ciarku

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@sissika ved ona tam je.. ale mam pocit ze to len presvita a ze je seda... neviem sa vymotat z domu, hladam kluce od auta, uz mi treba cikat a musim este hodinu a pol vydrzat..
to je zas den 🙄 😀

sissika
20. okt 2012

@slnecnicova sprav si fakt ten druhy test a potom sa uvidi

vavrenka
20. okt 2012

@slnecnicova no, ja tam // vidim.. 😕 , skus 10tkovym, s 25kami nemam dobre skusenosti, mne slabsie ukazovali esta aj ked som bola v 5tt a 10tkovy mamatest som mala pozit od 8DPO

ivik4
20. okt 2012

@slnecnicova no ale je tam duuuuuuch

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi
@ivik4
@vavrenka
@sissika
@denisa87
dakujem babulky, teraz som si robila mamatest a ten je cisty...takze rano asi chyba testu, alebo neviem
takze by ma zaujimalo kde je moja menstruacia a preco mi je tak nanic ☹

ivik4
20. okt 2012

@slnecnicova hm netusim ale fakt tam bol duch ...mne napriklad ukazovali pozitivne testy len vecer a rano absolutne nic a to malo babo uz aj srdiecko . sice to nedopadlo dobre no bolo to tak . skus aj vecer pre istotu

denisa87
20. okt 2012

@slnecnicova 😔 tak si na tom ako ja,aj moja ms sa niekde zdrzala...

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@denisa87 pre mna to az taka tragedia nie je kedze ako som pisala, o par tyzdnov budeme mat babatko z adopcie..
len ma stve ze mi vzdy duphaston zaberal na prvy sup a teraz meskam uz 3 dni v podstate a nic...
pozeram ten test z rana, duch je naruzovely, pri dennom svetle to vidim
ale mamatest negativny, tak asi to tak bude...
a vkuse ma boli ta hlava uz treti den,,,

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova ak na mamateste nic nie je, tak tehotna na 99% nie si. a ako som pisala vcera, ms cakaj najskor 33dc.
priznaky si clovek moze vsugerovat. aj podvedome 😉

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi aj na mamateste sa objavil duch, ale ovela slabsi a az po vyschnuti testu, takze to je irelevantne
a zacala som spinit - ale nahnedo, neviem co to ma znamenat zase...
uz ziadne hokusy pokusy, lebo mi to len cyklus rozhadze, sproste lieky!

dakujem vam babulky, ste zlate 🙂

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova hnede spinenie moze byt z toho, ze duphaston uz neucinkuje a Tvj vlastny progesteron je slaby, tak sa sliznica pomaly uvolnuje.
alebo mozes hniezdit, ale to je malo pravdepodobne, takto neskoro.

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi mam pocit, ze uz to prechadza.. bolo to uplne skoro az cierne, taka tmava hneda... ten duch sa objavil az ked sa test uplne ususil, takze z toho nic nebude..
teraz by som bola najradsej keby som poriadne odkrvacala, nech sa mi trosku ulavi.. to vsetko je pravdepodobne PMS..a kupodivu, celkom sa tomu tesim, myslela som, ze budem sklamana.
a dakujem 🙂

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova to znamena, ze to bola stara krv. do troch dni dostanes ms, uvidis 🙂 mozes skusit urychlit cervenym vinom a horucim kupelom.
a Ty vlastne tento tyzden dostanes babatko, vsak? 😵

sonelka
20. okt 2012

@slnecnicova ahoj, chcem iba reagovať na tvoju fotku. presne aj ja som mala tieto testy, robila som si obidva testy, tehu nie som napriek tomu, že oba mi ukázali duchov 😒

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi to bolo nadnesene, neviem, ci tento tyzden..sme medzi prvymi v poradi takze nam mozu volat niekedy pocitam tento tyzden alebo mozno o dva, maximalne o tri tyzdne...to byva v skokoch, takze sa to moze nachvilku zastavit, aby sa to zase rozbehlo.. a kym ho dostaneme domov bude to aj mesiac, ale stale lepsie ako sa dalsich 8 mesiacov trapit s neurcitym vysledkom, cakame na neho velmi dlho ..a cela rodina sa velmi tesi, sestra rodi koncom novembra, budeme mat dve babatka a nikto sa uz nevie dockat 🙂
izbicku mame komplet pripravenu, mame uplne vsetko nachystane, uz len poperiem, ked sa nam ozvu 🙂

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova a budete mat od uplne maleho babatka? to je kraasne 😵 😵 😵

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi hej uplne malicke babatko 🙂 z porodnice sice uz nedavaju (teda vacsina sudcov to nepodpise) ale tak 6 tyzdnove asi bude... pri troske stastia z porodnice ale tomu neverim.. ale trvali sme na co najmensom, takze ja som si naozaj ziadne priznaky nenahovarala, ja som mala posledne tyzdne uplne ine starosti, kupovali sme vsetky tie vecicky co babatka potrebuju , malovali, zariadovali izbicku 🙂

soldi
20. okt 2012

@slnecnicova a ako sa bude volat? ci meno uz bude dane?

slnecnicova
autor
20. okt 2012

@soldi meno sice bude mat ale budeme ho volat uz tym, na ktore po 9 mesiacoch (ked skonci predosvojitelska starostlivost) bude vystaveny rodny list, kde budeme uvedeni ako rodicia uz ja a tatinko 🙂
asi to bude chlapcek, lebo vacsina adoptujucich chce dievcatko, takze bude matusko alebo tomasko 🙂 (a mozno ked ho zbadame zistime, ze to je jasny patrik napriklad, bohvie 🙂 )
a na dievcatku sa nejak nevieme dohodnut ja chcem leusku ale manzel misku..volala by som ju misicka, tak mu mozno ustupim, uvidime este 🙂

katulka1141
23. okt 2012

slnecnicova ja tam tu druhu ciarku vidim🙂.kup si clear blue .mne pri takej slabej ciarke tiez ukazal 1-2 tyzden.a tie obycajne testy mi ukazali druhu ciarku silnu mozno az po 4 dnoch co clear blue.drzim palceky🙂))

mariosmykal
24. okt 2012

Diskusiu zamykám, nakoľko je duplicitná. @slnecnicova, pozri sem: https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/myslite-ze-mozem-byt-tehotna/

Mário Šmýkal
Asmira Team

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre