Môžem byť tehotná?

sadic
22. nov 2013

Dobry den baby, moja otazka zpociva v tom ci som mohla otehotniet a ci mi test cca 13 dni od mozneho oplodnenia moze ukazat ci som alebo niesom tehotna, Nechraneny sex som mala pred mestruaciu ktora zacala 9.11.a aj po skonceni MS 13.11.?ziaden HAK neuzivam iba pre info. Babetku s nebranim 🙂 🙂

kazunomiya
22. nov 2013

Ahoj,

co sa pravdepodobnosti tyka, tak zo styku pred menstruaciou sa prakticky otehotniet neda, zo styku tesne po nej je sanca vacsia, ale stale nizka. Najvacsia je zhruba v strede cyklu medzi dvoma menstruaciami. Podrobnejsie to najdes vysvetlene napriklad na www.lpp.sk alebo na www.elep.sk alebo v temach, ktore tu vo fore uz su (prirodzene planovanie rodicovstva, sledovanie cyklov, sledovanie bazalnej teploty, a pod.). Ak si zelas otehotniet, tak ti urcite odporucam si to nastudovat. (Ale ja by som to odporucala kazdej zene.)

Co sa tyka testu, tak ten (podla toho aky je citlivy a pod.) ukaze najskor tak 7 - 10 dni po oplodneni. To nie je vzdy datum kedy si mala sex, ale datum, kedy si mala ovulaciu, to moze byt o par (max. az 7) dni neskor. Cize mozno aj 3 tyzdne po styku. V tvojom pripade by som radsej cakala ci bude meskat menstruacia a netestovala zbytocne skoro.

karmela
22. nov 2013

@sadic testik si urob ked ti bude meškať ms,ja som bola nedockava tiez mam pred ms jeden mi vyšiel s duchom ale nedávam tomu doraz lebo sami sfarbil do ružová,a další mi vyšiel negatívny.Aj ked ma bolia prsia uz dva týždne.Drzim ti palce aby ti to vyšlo ako si prajes 🙂

sadic
autor
22. nov 2013

@karmela Ja len netusim ci niesom dlhsie lebo uz paru dni mam strasne moc nafuknute brucho, boli ma v podbrusku a je mi stale na vracanie sem tam mavam taky tocak a potom to prestane. 😖 No dalsiu MS mam mat az nejakeho 7-8- decembra tak do vtedy obhryzem nechty 😀 😀 lebo ked nato pomyslim hned mam motyliky v brusku 😅 😅 😀

d_anica
22. nov 2013

@sadic ja som mala rovnaké príznaky, ešte ma aj prsia boleli, ale prvé dva testy boli negatívne, až tretí pozitív, to som bola 5 tt

sadic
autor
22. nov 2013

@d_anica Ja som si vcera aj dnes robila testy no boli negativne ☹ no nechapem preco sa takto citim potom

d_anica
22. nov 2013

Tie testy nie sú veľmi spoľahlivé, hlavne na začiatku. Skús opakovať o pár dní.

sadic
autor
22. nov 2013

@d_anica No vyskusam potom, tiez mi je cudne ze mam zvysenu teplotu kedze obvykle ju mavam normalnu a posledne 3 dni ju mam zvysenu na 37.1 myslis ze to moze byt aj koli ovulke?

karmela
22. nov 2013

@sadic moze to bit kvoly oscilácii,ale aj kvoly tehu.Ja by som si to tiez želala lebo priznaky mam ale kvoly testom tomu skôr neverím.Je pravda,ze ked som čakala malu test mi to potvrdil dva dni po meškaní.Teraz mam pred.A vraj málokedy vijde pozitívny test pred menstruaciou,ale co nieje moze bit 😉 naše telo je nevispitatelne 🙂

sadic
autor
22. nov 2013

Ja som si vcera robila test ako neviem ci bol negativny lebo nebolo druhu ciarku skoro ani vidiet zbala som ju len tak tak tak uz neviem co si mam myslie 😠 mozno mi uz z toho zacina sibat, tak moc to chcem 😅

karmela
22. nov 2013

@d_anica ty sisi testy robila až ked ti meškala ms či pred.?

karmela
22. nov 2013

@sadic tak ti držím palce a skús počkať dva dni a potom skús testik.Ja mam este tyzden do ms uz si nerobím žiaden,lebo prvy ma potešil a ked som robila druhý jasne nic ☹ tak uz len čakám aj ked je pravda,ze by ma druhe babo nesmierne potešilo.

karmela
22. nov 2013

@sadic takto vyzeral môj prvy pred 4 dnami,ale cely sa mi sfarbil a pravdepodobne skreslil výsledok.Ked si malu slabucku čiarku skús neskôr a ak si tak ti zosilnie. 😉

karmela
22. nov 2013
d_anica
22. nov 2013

@karmela
@sadic bolo to tesne predtým ako som mala dostať m, tie vyšli neg a potom na ďalší deň som začala slabo krvácať, tak som zostala sklamaná, že menzes. Lenže na ďalší deň po krvácaní ani stopy, tak som si spravila znovu test, a ten už bol pozitívny. Pár dní na to som bola u dr. a už videl na sone gestačný vačok 4.-5.tt 🙂 držím palce nech vám to obom vyjde! Ja mám doma 2 ročného škrekľoša a niekedy by som ho najradšej dala do internátnych jaslí 😅 😀 čo sa týka zvýšenej teploty to neviem, nemám s tým vlastnú skúsenosť.

karmela
22. nov 2013

@d_anica aj ja mam doma 4r nezbednicu 🙂 ale potešil by ma další drobec a potom by uz stačilo 😀

erinka123456
22. nov 2013

bABY mne meska menzes 20 dni a medzi tim som mala par dni hnedy az cierny vytok,,test som skusala ale nic,,

karmela
22. nov 2013

@erinka123456 tak utekaj k lekárovi,ale naodkladaj to.Sice neviem kolko máš rokov ale mozu to bit hormonalna porucha,alebo niečo iné.A tehotenský test bol negatívny ?

karmela
22. nov 2013

@sadic daj potom vediet co máš nové

erinka123456
22. nov 2013

mam 21 rokov,,,ano test bol negativny

karmela
22. nov 2013

@erinka123456 tak skús este testik a potom sup na gyndu,s takýmito vecami nieje sranda.Tam ta pozrú a bude ti všetko jasne.😉 to ti neuškodí len pomoze.

erinka123456
22. nov 2013

jasne pojdem ked budem mat cestu domov,,okrem toho mam v poslednom case bolesti v krizochh.

noccikalili
23. nov 2013

Dobry den pridavam sa k teme ak vam to nevadi, ja mam 2 rocne dieta a stale ju kojim, kedze kojim menstruacueu moc nemavam, asi za rok 3krat, no asi pred dvoma mesiacmi som sa zacala citit cudne, nafucane brusko , zavraty, proste priznaky tehotensta, zasla som ku gynekologovi. No on potvrdil ze tehotna nie som ale ze mam cistu 3cm-rovu. A to niekedy vyvolava taketo priznaky ako u tehotenstva . A teraz po d och rokoch mu napadlo zmenit mi antiku na taku aby som mesacne malaMs, nechapem, doteraz spal? ☹

sadic
autor
23. nov 2013

@karmela vies co ze som mala bolesti v podbrusku a dnes som zacala spinit iba taky hnedy vytok, teraz uz vobec nechapem co to ma znamenat ☹

sadic
autor
23. nov 2013

@d_anica no teraz som zacala spitit a neviem ci to je ako mestruacia lebo ako dalsiu som mala dostat az niekedy 7,8 Decembra

fidela86
23. nov 2013

@sadic a nebude to ovulacne krvacanie?

sadic
autor
23. nov 2013

@fidela86 to podla mna nie lebo nikdy som takeeto ovulacne krvacanie nemala, ale asi pred dvoma tyzdnami som antikoncepciu moze to byt z toho? ale normalne take bolesti mam ako keby ms som mala dostat. ☹

fidela86
23. nov 2013

@sadic tak to potom neviem co moze byt...ja som nieco take raz mala a bolo to kvoli stresu, mala som zvyseny prolaktin...

sadic
autor
25. nov 2013

@karmela no vcera som bola na pohotovosti lebo som zacala brutalne krvacat a strasne bolesti v podbrusku, z krvi mi zistili beta hcg neg. a ze stracam krv a mam malo zeleza... ale nechapem co je to to beta hcg?je rozdiel medzi hcg a beta hcg ci? 😕 😕

karmela
25. nov 2013

@sadic tak na toto ti neviem odpovedať čo je beta hcg.Ked máš malo červených krviniek skús kazdy vecer deci červeného vinka,alebo ti mali predpísať kvapky.Drz sa nech sa ti to čím skôr napraví.

karmela
25. nov 2013

@sadic a nemala si ms dostať až v decembri?Neprislo ti krvácanie nejako skôr.? Nepytali sa ta kedy si mala poslednu ms?nejako to nesedi či?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre