Môžem byť tehotná?

1. máj 2023

Ahojte už 5 deň sa mi pohybuje bazalna teplota okolo 36,9 až 36, 7 a mám 3 dní do ms môžem byť tehotná tehotenský test bol pred dvoma dňami negatívny tak som dosť zúfalá podľa vás môžem byť tehu podľa bazálnej teploty

mirkava
1. máj 2023

Je mi ľúto, ale odpoveď tu nenájdeš. Musíš byť len trpezlivá. Držím palce.

mullerova46
1. máj 2023

Ahoj, mne klesla teplota až deň pred menštruáciou 🙁 tak musíš asi len vydržať

autor
1. máj 2023

@mullerova46 joj už som nedočkavá bojím sa sklamania test bol zatiaľ negat no uvidím

autor
1. máj 2023

@mirkava no som nedočkavá strašne chcem aby to vyšlo

mullerova46
1. máj 2023

Ja viem aj ja som to takto mala až som si prestala merať pred ms teplotu, merala som si ju iba po menštruácii dokým som nevidela že sa teplota dvíha. Držím palce nech to vyjde tento mesiac 🙂

draha107
1. máj 2023

ne moja nerob si testy pred MS zbytočne len sa trápiš max v den Ms aj neskor 🙂

viky173
1. máj 2023

ako pise draha107, tym, ze sa tak skoro testujes ublizujes len sama sebe a drzis sa v napati a neistote. lepsie by bolo, keby si aspon pockala do dna ms aspon sa otestujes a rovno budes vediet na com si. drzim palce ❤

autor
2. máj 2023

Dnes ráno nameraná bazálna teplota je 36,9 čiže zatiaľ neklesá zajtra skúsim spraviť test hádam sa to podarí

draha107
3. máj 2023

Ako ti to dopadlo? MS ti kolko mešká?

any_soj
3. máj 2023

A pred ovulaciou si mala bazalnu koľko? To, aká je hodnota teraz, je úplne nepodstatné, dôležitý je vzostup teploty, nie je samostatná hodnota

autor
3. máj 2023

@draha107 ahoj test som si ešte nerobila počkám ešte do zajtra dnes som mala dostať ms no zatiaľ neprišla tak uvidím no mám také čudné pocity akoby mi mala prísť mrcha veď uvidím ale nejako mi nádej klesá

autor
3. máj 2023

@any_soj no popravde začala som merať zrejme po ovulacii takže až taký prehľad v tom nemám

draha107
3. máj 2023

Neboj bude tak ako ma byt 🙂 všetko pride v ten spravny cas 🙂

autor
3. máj 2023

@draha107 ďakujem za povzbudivé slová 🥰 ak sa to nepodarí teraz tak hádam o mesiac

draha107
3. máj 2023

nam sa velmi dlho nedarilo :( mam vela diagnóz a bum prvy mesiac ked som začala brat gynex som otehotnela 🙂 dufam ze to dopadne dobre ako pri prvej dcérke 🙂

any_soj
4. máj 2023

Tak v tom prípade je to úplne jedno. Ak chces rozumieť svojej plodnosti, odporúčam stránku lpp.sk. Tam sú združení certifikovaný lektori symptotermalnej metódy - ktorá sa úspešne používa na pomoc dosiahnuť tehotenstvo alebo oddialiť ho, a nájdeš tam aj vysvetlenie, čo vlastne bazalna teplota je, ako ju merať, ako vyhodnotiť, že prebehla ovulácia. V skratke - merať musíš v telesnej dutine (pošva alebo ústa), prvá vec po zobudení, ešte v posteli (cize ak ústa, noc predtým nepijes, nehovoríš), po aspoň 4 hodinách spánku, približne v rovnakom čase. Teplomerom na dve desatinne miesta. Prebehnutu ovuláciu potvrdzuje, ak je teplota tri dni po sebe vyššia, než 6 predchádzajúcich dní (čiže máš nameraných aspoň 9 dní) a aspoň jedna z vyšších je aspon o 0,20°C vyššia než najvyššia z tých 6 pred ovulaciou.

autor
4. máj 2023

Ahojte no tak napokon mi prišla ms 😢 tak hádam nabudúce sa to podarí

draha107
4. máj 2023

Neboj bude dobre 🙂 pride neskor 🙂

viky173
4. máj 2023

drzim velmi palce, aby to vyslo, len sa prosim na to velmi nesustred, ano viem, ze lahko sa mi hovori, ale v tomto vie aj psychika zohrat svoje a otestuj sa idealne az ked Ti zacne meskat, drz sa ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre