icon

Môžem byť tehotná po vynechanej tabletke?

avatar
dagmar2000
9. dec 2024

Ahojte, pisem tu nakolko ma moja gyn az do vianoc dovolenku a predpisuju len lieky takze neviem ist na vysetrenie.

Beriem antikoncepciu Daylla, hlavne kvoli upraveniu menstruacie aby som mala pravidelnu. Teraz to uz budu 3 roky. Niekedy sa mi stalo ze som zabudla zobrat jednu tabletku v strede blistra ale menstruacia sa vzdy dostavila normalne.

Tento mesiac som vsak zabudla zobrat jednu tabletku asi v druhom alebo tretom tyzdni, mala som aj nechraneny styk. Nechala som ju tam a ked som mala mat uz prvy den pauzu (na tu 7 dnovu pauzu na menstruaciu) tak som zobrala tu jednu tabletku, lebo mi uplne vypadlo ze to je ta co som zabudla zobrat. Takze som vlastne aj prvy den pauzy vzala tabletku. To bol stvrtok. Vzdy teda stvrtok uz neberiem, v nedelu sa mi dostavi menstruacia.

Dnes je pondelok a ja ju stale nemam. Bolia ma prsia rovnako ako stale pred menstruaciou, vlastne uz aj prestali. V sobotu som mala trosku bolest v podbrusku rovnako ako ked mam menstruaciu, ale potom to prestalo. Nemam ani spinenie ani nic.

Mozem byt tehu alebo som si to len jednoducho oddialila o jeden den? Zatial este nechcem stresovat a kupovat test, zaujimalo by ma ci sa niekomu stalo nieco podobne.

avatar
danajahotkova
9. dec 2024

Priklonila by som sa k tej možnosti, že ti bude len meškať. Ale zase spoliehať sa na sto percent nedá. Daj tomu pár dní ešte.

avatar
dagmar2000
autor
9. dec 2024

@danajahotkova dakujem. Myslela som ze ked do stvrtka nepride vobec, zacnem brat dalsi blister normalne a potom spravim test. Uvidime, len sa budem stresovat😄

avatar
beata_k
9. dec 2024

@dagmar2000 Skor nie ako ano. Za ten jeden, co si zabudla by ti nenarastla sliznica v maternici natolko aby sa tam uhniezdilo vajicko.

avatar
danajahotkova
9. dec 2024

@dagmar2000 To by som zvolila asi opačný postup, najskôr by som spravila test a potom začala brať. Tak či onak, ešte máš tri dni čas 😀

avatar
dagmar2000
autor
9. dec 2024

@beata_k dakujem, mohlo by byt ze ak som este jeden mesiac z tych troch blistrov tiez zabudla jednu zobrat, tak skor nie som ako ano? Viem ze som otvorila nove balenie a tusim ze som v prvom blistri zabudla jednu a teraz v poslednom tiez. Ale minule som dostala.

avatar
beata_k
9. dec 2024

@dagmar2000 To uz je taky kalkul s vesteckou golou...neviem ti odpovedat. Daj si predpisat naplaste 🙂

avatar
dagmar2000
autor
9. dec 2024

@beata_k hehe pravda. Ake naplaste prosim?

avatar
beata_k
9. dec 2024
avatar
gn0924
Odpoveď bola odstránená