Možné mimomaternicové tehotenstvo

lukihomamina
25. feb 2015

Ahojte baby, asi sa mi mnohe za moj prispevok budete smiat....ale ja sa potrebujem s niekym poradit.....som tehotna podla vypoctu lekarov v 5 tt. Minuly tyzden som mala take zvlastne bolesti a tak som sla na pohotovost gynekologicku....tam mi bleskurychlo urobili sono a lekar na mna vyhrkol, ze je to mimomaternicove, ze tam ostavam a budu ma na druhy den cistit. Viete si predstavit ako som sa citila na chodbe ma cakal muz a trojrocny syncek a tak som odmietla hospitalizaciu a tym, ze odchadzam na dalsi den k rodicom a tam pojdem do nemocnice a ked tak nech ma tam robia ...aby bol maly pri babke. Prisla som k nasim a tam na pohotovosti ma povysetrovali...kazali prist o 2 dni...vzali potom krv na hcg hormon urobili sono a povedali, ze nechapu co videli v trnave ale ze oni vidia na vajecniku zltkovy vak a v maternici plodovy vak ale ze zatial to nevykazuje znamky zivota...ale ze to moze byt, ze plod moze byt mensi ako im sono ukazuje....teraz lezim doma druhz den v horuckach s chripkou...ale stale ma boli v tom boku, ked sa domienvali, ze je mimomaternicovy plod. nechcem uz tolko chaosit a behat stale po pohotovostiach ale zas mam aj strach. Myslite, ze ked videli v maternici plodovy vak, ze to teda znamena, ze je to v pohode?? Nemate niekto podnu skusenost...ako sa to u Vas vyvijalo, ak ste boli podobny pripad.....dakujem krasne

zellva
26. feb 2015

@lukihomamina ahoj, ja som mala mmt a prvym ukazovatelom bolo ze HCG stupalo velmi pomalicky. Nevies nahodou kolko si mala? My sme prisli o bejby ked som bola 5+6tt a vtedy hovoril moj chirurg, ktory je zaroven aj mojim gynekologom, ze to bola ziva tehotnost. Skus ist za svojim gynekologom alebo aspon zisti ake mas HCG, malo by stupat obden aj dvojnasobne , vtedy je to ok. Ja som v 5+6tt mala okolo 2400 a stuplo to iba o par sto a to bol hlavny ukazovatel a este aj to ze na sone nevideli v maternici v podstate nic iba na vajcovode. Domahaj sa vysvetleni a necakaj , ze tu na MK je lekar co ti povie nieco co moze byt tvoj pripad. Mimomaternicovym tehotenstvom ohrozujes seba, vobec nie je pravidlo , ze musis mat velke bolesti - ja som nemala skoro ziadne iba slabe spinenie, ktore mnohe zeny povazuju za nieco ok v zaciatkoch tehotenstva. Skus zistit to HCG, a na mna sa dokonca prislo pozriet asi 3 lekari spolu s primarom aby si boli isti, takze je to tvoje zdravie nedavaj sa odpinkat . Drzim ale palce nech ej to len plany poplach a nech babanko vydrzi ;)

lukihomamina
autor
26. feb 2015

@zellva velmi pekne ti dakujem za tvoj prispevok....ja som to HCG mala najprv 1300 a potom o 2 a pol dna som mala cez 3000 ...zatial mi robili len dvakrat odber....no ja zatial ani nespinim...len mam take divne migrujuce bolesti ale zas nie su uz take silne ...tak uvidim ako sa situacia vyvinie...ale este raz dakujem

zellva
26. feb 2015

@lukihomamina bude to v poriadku ;) hlavne sa nedaj a pýtaj sa. Držím palce 🙂A daj vedieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre