Možnosť otehotnenia pár dní po menzese

pastelka99
12. nov 2012

Prosím poraďte mi , neviem čo robiť ...
Nedávno som mala sex s mojím partnerom, bolo to pár dní po menzese a šli sme na plno, vtedy som to chcela a nezamýšľala sa nad následkami, no teraz sa trošku bojím, nemôžme si dovoliť mať druhé bábo, viem je to nezodpovedné a blbé z mojej strany, no poraďte mi, je tam veľká možnosť otehotnenia ?? mám si kúpiť tabletku po alebo vyčkať ??

jaruska8
12. nov 2012

Na tabketku po je neskoro a zase, koľko dní po mrche to bolo??

zuzikambo
12. nov 2012

ja myslím že počkaj, ak to tak má byť tak budeš čakať miminko ak ne tak ne, ja si myslím, že to bude v pohode

ematko29
12. nov 2012

Presne to isté sa mi stalo pred 2mesiacami.ale unás by to bolo 3bábo.potom som si tiež pripadala velmi nezodpovedná,abála som sa.Ja som si už tak namyšlala,že som bola skoro 100% prešvedčená ,že som vtom anebola som 😀 ja som ani nad tabletkou po v žiadnom prípoade nezamýšlala.ked si to chcela pri sexe tak v hlbke duše po tom bábu túžiš ako ja ale nechaj to už tak ako bude tak bude.potom som mm povedala,nech preberá pri tom zodpovednosť a aj ked budem tvrdiť ,že môže nech v žiadnom prípade ma neberie vážne 😀 Ale unás je to tak,že neplánujeme ale keby prišlo tak sa tešíme,finančné dôvody nám to teraz ale nepovoilujú

sendy182
12. nov 2012

@pastelka99 tabletka po je fakt že po........... 🙂 to že to bolo nedávno.......tak uvidíš možno tento mesiac...........ak máš pravideľný menzes tak ovulácia sa dá vyrátať plus minus pár dní..............no ale nikdy to nie je na 100%......istotu nadobudneš po tehotenskom teste a po návšteve mrchy 🙂 🙂 🙂 ..............................no a druhé bábatko by ste určite zvládli..........vraví sa pri jednych plienkach deti vychováš 😉

luci78p
12. nov 2012

@pastelka99
@ematko29 baby,existuje že antikoncepcia,alebo kondom, 😀 😀 😀

pastelka99
autor
12. nov 2012

@jaruska8 ešte neskoro nie je, sex sme mali v sobotu v noci a dnes je pondelok.
menzes som mala od 1. novembra a skončil asi tak minulý týždeň vo štvrtok.

katren
12. nov 2012

@pastelka99
@pastelka99 tabletka PO je tusim do 72 hodin....a je to riadna davka hormonov...otehu sa da aj tesne pred menzesom aj cez aj tesne po...

pastelka99
autor
12. nov 2012

@luci78p kondóm to nie je ono, a antikoncepcia má vedľajšie účinky 😒

pastelka99
autor
12. nov 2012

@katren
nepotešila si ma ?? tak čo mám robiť ???

ockayova
12. nov 2012

@pastelka99 ahoj, plodné dni sú vraj na 11 deň od začiatku menzesu a trvajú cca 7dní, tak si to skús vyrátať 😉

katren
12. nov 2012

@pastelka99 ja som otehu 2x den ored menzesom....takze podla mna je mozne vsetko...

pastelka99
autor
12. nov 2012

@sendy182
ja viem, že by sme zvládli, no to, čo sme si nadobudli teraz sa mi páči , vyhovuje mi to ako to je a chcem ísť aj ja zarábať a potom uvažovať nad druhým bábom. 🙂

syrik
12. nov 2012

@pastelka99 Najlepšia antika je, chcieť to dieťa 🙂 Keď žena chce, nejde to, keď nechce, akurát bude 😀 Nechaj to tak...bude tak, ako má byť...druhé by ste určite zvládli...a nabudúce si dáte pozor 😉

pastelka99
autor
12. nov 2012

@sendy182 a kedy si môžem už urobiť test ??

euka210
12. nov 2012

ale to sa vobec nesledujes? hlien a podobne, dlzka cyklu a tak. Ved predsa vies, kedy mas plodne dni...ci? Ci to sa baby vobec nesledujete?

luci78p
12. nov 2012

@pastelka99 tak musíš počítať s tým že sa môže prihodiť a ked mám sex bez ochrany sa nebudem vyplakávať,že som tehotná,šak to aj puberťaci vedia ako to chodí 😀 😀 😀 😀 , a vnútromaternicové teliesko tiež nie je na zahodenie a tabletka po nemá vedlajšie účinkyy?????? 😀 ked chcem mať sex a nechcem mať v žiadnom prípade dieťa,sa chránim

sendy182
12. nov 2012

@katren juj nestraš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....zdravím ťa 🙂 ako zvládate bábätkovanie? mliečka dosť? ja pre súrodencov 😉

pastelka99
autor
12. nov 2012

@euka210 nedávno som skončila menzes minulý týždeň vo štvrtok, v sobotu v noci sme mali sex , keď ti mám pravdu povedať mám bolesti v podbrušku , ale rátala som si a mám teraz ovuláciu, teda aspoň by som mala mať, no ja na to neverím,pretože každá žena to má ináč, takže tomu rátaniu neverím.

katren
12. nov 2012

f
@euka210 ja som sa sledovala, vsetko povinne zapisovala, odopierala mm sexik v akoze plodnych dnoch a v akoze neplodnom obdobi, den pred menzesom som otehu... Billingsova metoda u mna vobec ale vobec nefunguje

sendy182
12. nov 2012

@pastelka99 v lekárni sa opýtaj........... teraz sú aj také že do 5 dní po styku.......myslím................a radšej opakovane test urobiť.............. 🙂 niektoré sú citlivé už v druhom týždni otehotnenenia .......prsia, nevoľnosť......a viem že aj biele uši sú znakom tehotnosti v rannom štádiu 🙂

pastelka99
autor
12. nov 2012

@sendy182 no áno ale po 5 dňoch už to bude jedno a sledovať sa nemusím ...
ja mám čas ešte do stredy užiť tú tabletku, no čítam tu , že je to zlá tabletka ☹

sendy182
12. nov 2012

@pastelka99 fakt by si vykúšala tú tabletku?........poraď sa so svojím gynlekárom.......ak nie si v tom tak je to "zaberák"
http://wanda.atlas.sk/tabletka-po-co-vam-sposob...

http://www.tabletkapo.sk/poradna/

jaruska8
12. nov 2012

@pastelka99 Fíha, 72 hodín???? Ja, že max. 48. 😉 No, ty vieš, ako by ste to zvládli s dvomi teraz, ak by to bolo fakt zlé, tak šup do lekárne, pre istotu... Partner čo na to???

pastelka99
autor
12. nov 2012

@sendy182 je to naozaj také zlé keď užijem tú tabletku ??

euka210
12. nov 2012

@katren no to vidim 🙂 (ale nic v zlom) ked kojis, tak to si hormony robia co chcu 🙂 Ale ked ekologicky kojis, tak pol roka je neplodne obdobie. My sme kvoli presnejsim info presli na symptotermalnu, hoci pri dojceni je to stale take nie a nie sa vratit do normalu 🙂 Ked je clovek otvoreny zivotu, tak take veci nastastie neberie tragicky 🙂

pastelka99
autor
12. nov 2012

@jaruska8
vieš ja sa druhému bábatku nebraním, no teraz ešte nie, akurát sme si vybudovali takú pohodu,je nám trom super 🙂 malá rastie, je rozumnejšia, samostatnejšia každým dňom, ja by som chcela pracovať , trošku sa finančne viac zabezpečiť a tak druhé bábo.
Mám strach, no bojím sa tej tabletky, že vraj to je dosť zaberák tá tabletka :(

pastelka99
autor
12. nov 2012

@jaruska8
No a manžel , je na tom tak ako ja , zhodli sme sa 😉
ach sme nezodpovední a tak nám je treba !! joj hnevám sa na seba 😠

katren
12. nov 2012

@euka210 ale ja som Michala nedojcila a menzes som mala pravidelny, hlien tiez odsledovany a aj tak sa podarilo... 😅

sendy182
12. nov 2012

@pastelka99 určite nie........ 🙂 no nevieš ako budeš reagovať.............oznám jednu v mojom okolí a tej bolo zle......zvracala......hlava........určite je veľa žien čo mali možnosť vziať si tú tabletku v súrnom prípade a mali s ňou dobré skúsenosti.....predsa nemôžu dať do lekárne niečo chybné................je to na každom organizme ako sa s tým vysporiada...... 😉

katren
12. nov 2012

@sendy182 diky, mame sa fajn, mliecka dost, surodenci nechcu, ale tatino si ho uziva 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre