Mykóza a tehotenský test

s1233594
4. okt 2021

Ahojte babulky, mam na vas mensiu otazocku. Behom minuleho mesiaca som si robila tehotensky test, ktory vysiel negativne. To ma vskutku potesilo, ale mala som popri tom aj silnu mykozu. Viem, ze mykoza moze ovplyvnit test, ze by mi jedine vysiel pozitivny aj ked nie som, ale myslite, ze by sa to dalo aj opacne? Navyse od pohlavneho styku po ktorom som sa obavala uz ten mesiac dva ubehol, takze by som urcite mala nejake priznaky tehotenstva. Test som kupovala jeden z tych drahsich a presnejsich takze by som sa mohla nan spolahnut? Buduci tyzden idem na prehliadku ku gynekologovi a bojim sa aby mi nahodou neoznamil tehotenstvo. No aj priatel hovori, ze urxite nie. Dakujem vam za odpoved, pekny den

pribinak
4. okt 2021

@s1233594 menštruáciu si mala?

slniecko_12
4. okt 2021

Preco mi pride ze to tu pise stale ten isty clovek co ma traumy z tehotenstva?? 🤦🏼‍♀️

s1233594
autor
4. okt 2021

@pribinak medzi jemnym spinenim, som mala velmi slabulinku menstruaciu predpokladam. krvacala som celkom aj kvoli mykoze

s1233594
autor
4. okt 2021

@slniecko_12 pretoze to tak aj bude 😄

sunshine_18
4. okt 2021

@s1233594 tak si nasad antikoncepciu alebo nesexuj.....

jaskolka
4. okt 2021

Nie. Mykoza nemá s testom nič nikdy nijako spoločne. Ani na negatívny, a preboha ani na pozitívny. Ako si došla k tomu ze "mykoza môže spôsobit pozitívny test"?Pozitívny test je jediné v prípade keď zachytí Hcg hormón, teda v tehotenstve alebo výnimočné pri závažných ochoreniach napríklad karcinóme.
A opačne, ak si tehotná, môžeš mať aj mykozu ako svet a bude test pozitívny.
A ak si mala, test negatívny, a medzitým aj menzes, tak tehotná nebudeš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre