Myslíte, že môžem byť tehotná?

18. jan 2022

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či môžem byť tehotná…mali sme s priateľom chránený pohlavný styk (kondóm sa sa nam neroztrhol a ani sa neurobil cez kondóm do mňa) a naozaj sme si dávali pozor 2tyždne potom mi mala prísť menstruacia ja som bola uz týždeň vo veľkom strese a tak meskala cca 1-2 dni zisťovala som či môžem byť tehotná a tak som kontrolovala krčok (bol otvorený) a následne v ten istý deň cez noc som dostala silnú menštruáciu (silná menštruácia trvala 2 dni) potom už bola slabšia a na konci len špinenie s prímesou krvi…a tak sa chcem spýtať myslíte že môžem byť tehotna? A to krvácanie mohlo byt iba z poranenia krčka?

petka1402
18. jan 2022

Nestresuj tehotná nemáš byť z čoho... Pre pokoj v duši si sprav test

jaskolka
18. jan 2022

Veď si urob test. Šanca je prakticky nulová (mali ste kondóm, a chlap sa ani neurobil). Okrem toho si mala menštruáciu normálne v termíne, krvácanie bolo klasicke, teda žiadne slabé špinenie.
A čo sa týka kŕčka, to ako z akého dôvodu si ho kontrolovala? Lebo to by mi ani nenapadlo, že obávam sa, či som tehotná, tak miesto testu si idem hmatat kŕčok

silviazlat
18. jan 2022

Len sa tam špáraj a keď si tam zavedieš nejaku infekciu tak budeš zas nariekať na MK???
Prečo myslíš, že takýto problem musi znamenať tehotenstvo??

autor
2. feb 2022

@jaskolka no práveže som mala klasicke krvácanie len 2dni a ostatne len uz take slabe spinenie…no robila som si test a je negativny dúfam že to tak naozaj je a vysledok nieje skreslený (ako som sa tu dočítala že ženám aj v 10tt vyšiel test negativny)

jaskolka
2. feb 2022

A koľko myslíš, že máš počas menštruácie silno krvácať? Veď intenzita sa mení jasne ze nebudeš 5 dní krvácať stále rovnako silno.
A negatívny test v 10 tt je skôr ojedinelý, vôbec nie pravidlo
A hmatanoe krčku.. To ako co tým chcelasi zistiť? Co si ty gynekológ, že si ideš ohmatavat kŕčok? 🙊🙈Prečo ta taka somarina vôbec napadla?

autor
2. feb 2022

@jaskolka viem že inokedy cez cyklus mávam silnejšiu menštruáciu teraz som po 2 dnoch nemamla skoro nic -ale bežne mávam aj po dvoch dnoch silnejšie krvácanie ako som mala teraz.
No aj tu na mk som si prečítala o tom a veľa žien sa podla toho riadilo.A vôbec to nebolo ťažke nahmatať😅

jaskolka
2. feb 2022

Ale ja skor myslím, že načo si ten krcek hmatala.. Akože co si z neho chcela vyčítať ci sa usadza vajíčko v maternici, alebo aký dôvod si na to mala?A ako vravím, to ze jednej žene z 1000 náhodou test nič neukáže, to mi skôr príde ako rarita, alebo že skôr proste zle ten test urobila. Nie ako pravidlo, že každej druhej sa to stane 🙈
A to, aké krvácanie mam trebárs ja, mi v živote nenapadlo extra sa sledovať, či denne miniem 6 vloziek alebo len 4 , lebo skrátka to je veľmi individuálne, a môže sa to meniť. Tiež niekedy je trichu slabšie, inokedy silnejšie, ale žeby som z toho vyvodzovala, že som možno tehotná.. Ani raz mi to ani nnenapadlo a to som tehotná 3x

autor
2. feb 2022

@jaskolka ano presne to lebo som sa docitala ze sa podla toho da urcit ci je zena tehotna alebo nie.Ale ďakujem som aspoň kludnejšia

jaskolka
3. feb 2022

Podľa krčku to ale zrejme vie určiť jedine gynekológ. Laik pochybujem...zbytočne to robiť, ešte si môžeš zaviesť nejakú infekciu, alebo sa nechtiac poranit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre