Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

adka_pajerska
24. jan 2011

@anjelicek26 ahoj ano meram si ju rano a uz dlhsiu dobu ju mam taku zvysenu.

miyya
24. jan 2011

@adka_pajerska urob si ešte jedne test ak je teplota taká vysoká. môže to byť aj dačo iné ale tak je možné že je to tehu.máš niekde zapísaný ten cyklus??graf alebo aspon zaznamenané teploty?

minnehaha2005
24. jan 2011

@adka_pajerska chod k lekarovi, my ti tu velmi nepomozeme, sice aj mne sa test pozitivny ukazal az po 5 dnoch meskania mrchy.

adka_pajerska
24. jan 2011

@miyya no zapisany ho nemam ale uz dost dlho mi to kolise vzdy nad 37.Je tomu asi tyzden.

aduskatt
24. jan 2011

@anjelicek26 s tymi testami je to sice pravda, ale najnovsie gynekolog tie testy nerobi.haluz ako svina, ale nerobia ich, lebo poistovna im to nepreplaca. Bola som z tej info dost sokovana, ale teda apon momentalne sa to uz nerobi

adka_pajerska
24. jan 2011

@minnehaha2005 Ja som bola u doktorky pred mesiacom lenze ona je taka ze mi povie ze co zas mam pretoze som tam chodila dost casto.A povie mi ze mi este nemoze robit testy a tak ...

miyya
24. jan 2011

@adka_pajerska počkaj ale tak merala si si aj pred tým špinením a a aj potom. vtedy si mala aku teplotu.

adka_pajerska
24. jan 2011

Ono to bolo tak, ze ja som dostala mrsku ale ta trvala len pol dna a zvysok dna to bolo to spinenie potom som nic nemala.A teplotu si meram len od 18.

adka_pajerska
24. jan 2011

@minnehaha2005 Ale testy na babatko mi este nerobila ani raz aby si to nepochopila zle. Len ma casto posielala na sono a tak kvoli tomu ze mam zmensenu maternicu

miyya
24. jan 2011

@adka_pajerska ak som správne pochopila mršku si mala 18 pol dna a a odvtedy meriaš a stále máš zvýšenu bazalku.že? tak to znamená,že to mrcha nemohla byť ani náhodou,bud to bolo uhniezdovanie a preto ti predošlý test nič neukázal,lebo bolo skoro alebo to môže byť aj iný problém.ale to špinenie poldnové s krvou neber ako menštruáciu. Tak skús ešte jeden tehu test.je jedno ako lacný je,teraz ti tehu ukáže hocijaký test a ked to nebude tehu,tak treba merať dalej a ak nepríde poriadna mrcha do mesiaca,tak treba k lekarovi. i ked ak meriaš správne a máš taku vysoku teplotu. no neviem. to špinenie mohla byť inak aj ovulácia. takto sa ťažko polemizuje,lebo nevidíme tvoje predošlé cykli a tak. ale držím palce a žiadnu antikoncepciu neber,to neni teraz dobré.ak tak pri prvom braní musíš začať prvý dnom menštruácie,nie?skôr si kup neaké ženské čaje a tak.aby sa ti upravil cyklus. treba si to tu naštudvoať je velmi vela byliniek čo pomáhaju

miyya
24. jan 2011

@adka_pajerska máš zmenšenu maternicu??

adka_pajerska
24. jan 2011

@miyya antikoncepciu som vysadila a s priatelom sa snazime.A ano dobre si to pochopila mala som to 18 len pol dna.No povodne som mala mat mrsku 10.1 no neprisla.Az potom 18 toho pol dna.Predosle cykli som mala presne ako hodinky. Len teraz sa stalo ze nic neprislo. Mam mensiu obavu zo sklamania, ze si urobim test a zas nic :(

adka_pajerska
24. jan 2011

@miyya ano mala som este pred pol rokom ale doktorka tvrdila ze by to nemal byt ziadny problem :(

miyya
24. jan 2011

@adka_pajerska nie nemal,len možno dlhšie sa môžete snažiť otehu a musíš si ako tehulka dávať na seba väčší pozor.ale to lekárka vie a určite ako tehu by ti dala aj lieky na udržanie tehu. len urob teda radšej testík,aby si vedela čo a ako,ked už je u tvojej lekárky taká neochota. držkaj sa a či tehu alebo nie netreba zúfať.iné sa snažia dlhé mesiace či roky a stále si veria. tak neboj a potom napíš ako si dopadla 🙂

adka_pajerska
24. jan 2011

@miyya este ak sa mozem opytat kedy si mozem urobit dalsi test???dnes chcem ist do lekarne kupit test, ale neviem kedy ho urobit?

miyya
24. jan 2011

@adka_pajerska tak teraz už hocikedy,len sa snaž aspon hodinku pred testovaním nepiť vody,nech je výsledok zretelný.ale ak by si bola tehu,už ti ukáže aj o polnoci podla mna. 🙂 ale najlepšie je testnut ráno z ranného moču.to je uplná istota. 😉

adka_pajerska
24. jan 2011

oki dakujem za skvele rady velmi si mi pomohla, urcite sa ozvem ako co 🙂 A gratulujem k babatku je to krasny termin,vonku teplucko juj 🙂

majloo
24. jan 2011

@adka_pajerska tak ako pise anjelicek26, ak by si sa rozhodla merat si bazalnu teplotu, je velmi dolezite si aj presne zaznamenavat cas, a meria sa hned po prebudeni, otvoris oci, strcis si tam teplomer, odmerias, zapises a az potom vstanes a treba to robit najlepsie o tej istej hodine. 🙂 Teda ja som merala takto.

Nemas nejaky zapal? Ked mas teplotu a citis sa cudne, nemusi to byt tehotenstvo, ja by som isla k lekarovi byt tebou, aspon budes mat istotu. Co sa tyka HAK, tak ked som si pytala HAK, tak doktor mi robil pecenove testy, resp. krvne a tiez aj na zrazanlivost krvi nieco, kedze sme mali v rodine porazku. Ja som bola fajciarka, to sa moc nesnubi s HAK. Po par mesiacoch som ju vysadila, bo som nemala z nej chut na sex a na co mi je potom HAK 😀 (aj som ju skusala menit). Ale predtym nez otehotnies, daj sa vysetrit na gynde, ci je vsetko ok, ak mas nejakeho doktora, ktoremu az tak nedoverujes alebo nie je moc dosledny, radsej ho vymen este predtym, nez otehotnies, ocenis to, ked budes mat nahodou v tehu problemy, tam je dolezite, aby mal lekar zaujem a vsetko dosledne vysetril a aby si sa nemusela doprosovat.

miyya
24. jan 2011

@adka_pajerska diky a ty sa drž a či bude test pozitívny alebo nie.treba riešiť všetko s lekárom a ak mu neveríš,tak ozaj vymeniť lekára. držím palce aby si mala dve čiarky.

minnehaha2005
24. jan 2011

@adka_pajerska kup si aj viacej testov, viac druhov ... a sklamania sa neboj... radsej vediet, ako nevediet.... k tej lekarke, ak ti nevyhovuje, tak ju treba vymenit...

adka_pajerska
24. jan 2011

@majloo nad tou zmenou gynci som uz aj uvazovala len je mi blbe stade odist pretoze ja som jej vdacna.Ked som mala 15 moja mamina mala strasne gyn.problemy keby nebolo jej tak dnes uz mamina nezije.Vybavila jej operaciu a liecenie aj vsetko okolo toho tak neviem ci mam odist.Pretoze si myslim keby som bola tehu tak je dosledna.Ale neviem co mam urobit.

adka_pajerska
24. jan 2011

@minnehaha2005 dnes idem do lekarne na nakup testov tak som zvedava, nech je uz vysledok akykolvek snazit sa budeme aj nadalej. Nadej umiera posledna 🙂

majloo
24. jan 2011

@adka_pajerska Ak si s nou spokojna, tak v pohode, ja vravim, ze tu je siesty zmysel na mieste. 😉 Dufam, ze sa ti podari to tehu, ja ked som sa rozhodla, ze chcem babenko, tak okamzite som sa nastavila iba na to a cely mesiac som cakala len na to, kedy bude ovulacia a kolko prachov som na testy minula, aj ked zbytocne, len som bola netrpezliva, ocikat ten test bolo pre mna ako droga 😀 Ja som sice otehotnela na prvy sup, ale potom sme o babatko prisli takmer na zaciatku tehu, pockala som jednu menstruaciu a hned som otehotnela opat a tehu som az doteraz a uz sa tesim, kedy porodim. 🙂 Najkrajsie je to podla mna v zaciatkoch tehu, ked baba zisti, ze je tehu a nevie, co presne ju caka, ako bude telo reagovat, odrazu su vsetci pozorni a mili ku tebe a cele je to ako euforia..

adka_pajerska
24. jan 2011

@majloo no ved ja sa bojim toho ze moj priatel uz chce babetko zo pol roka no len ja som stale ze pockajme aspon do svadby a tak a ci to nemohlo sposobit to ze sa velmi na to sustredime.Velmi chceme babatko a hovori sa ze nie je dobre tak velmi chciet ale tak na to sa neda proste nemysliet :( Aj ja nad tym rozmyslam ze kolko penazi este miniem na testy :D Ale tak hadam sa to podari 🙂Gratulujem k babatku 🙂

majloo
24. jan 2011

@adka_pajerska na to sa fakt neda nemysliet ! 🙂 Ja som sice romantik, ale na toto som isla uplne pragmaticky, mala som sice celkom pravidelny cyklus, ale dosli plodne dni a isli sme na to, ako masinky, romantika neromantika a potom to cakanie. Ale zase keby sa nam nedarilo, tak priatel by si siel dat skontrolovat spermie a ja by som sla k dr tiez pre istotu.. 🙂 Nase sa este nenarodilo sice, ale sinter maly ma pekne okopava..ale dakujem pekne. 😉 Ja som tusim o 10 rokov starsia nez ty, ty musis mat este mladucke zdrave telo, takze urcite sa vam to podari 😀 😀 Inak moj priatel to bra uplne sportovo, to skor ja som nemyslela na nic ine...

miyya
25. jan 2011

@adka_pajerska no ako??

adka_pajerska
25. jan 2011

@miyya Ahoj, no robila som test a vysiel negativny :(

adka_pajerska
25. jan 2011

@miyya ak, sa mozem opytat,kedy sa prejavuju prve priznaky?

miyya
25. jan 2011

@adka_pajerska no tak to by ti už asi tehu ukazalo.tak čo už.prvé príznaky tehu??to je u každého individuálne. aj tie príznaky a väčšinou sa tak isto prejavuje aj PMS.tak neviem a aku si mala teplotu??

sandrita08
25. jan 2011

Ahoj Lilly,ano jasne ze mozes aj tak otehotniet.Pravdupovediac ja s mojim sme tiez nemali to "vyvrcholenie" a dneska som uz 9tyzdni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre