Myslíte, že môžem byť tehotná?

lilly19
8. aug 2006

Ahojte potrebujem veľmi vašu pomoc. Pred týždňom som začala chodiť schalanom s ktorým som mala tri krát nechránený pohlavný styk ale on nikdy nedospel k vyvrcholeniu. Mohla som i napriek tomu otehotniet? prosim vas pomozte mi

xxveronikaxx
2. feb 2011

@danielka1982
neviem ako je to možné ja som len raz tak špinila počas tehotenstva ale nerobila som si s toho nič ale ako nahle som silno začala krvácať museli ma zobrať do nemocnice a mi aj injekcie dávali no neviem ako je to možne že si mala normalne menštruáciu veď cez tehotenstvo by to tak nemalo byť

janikak
4. feb 2011

@lucka369 ja ked som otehotnela, tak ma veľmi boleli kríže, pripisovala som to začiatku menštruácie, ale tá neprišla, zostala iba bolesť v podbrušku a dve čiarky na teste. 🙂 Držím palčoky.

lucka369
4. feb 2011

@janikak ďakujem 😉
Aj ja cítim podbruško ako keby mala prísť mrcha a veľmi ma bolia prsia pri pohybe,ale na teste som mala zatiaľ len / čiarku ☹

danulicek
4. feb 2011

@lucka369 a mozem sa spytat, kolky DC si? pretoze ja mam stale bolesti ako pred menzesom, brucho sfuknute, krize ma bolia, prsia mam bolave a neviem co vsetko este, ale na teste je stale /. nasla som tam takeho ducha, ale skor sedeho, tak to ani neberiem, ze by boli //. a to som 34 DC, cca vcera, predvcerom som mala dostat a stale nic.
radsej sa tym ani nechcem zaoberat, ale co ked ten pocit tam je, len ten test stale nic 😀

evinka2311
4. feb 2011

mne v prvom tehotenstve vysiel pozitivne test az na stvrty pokus,ale to som rano pila kavu a davala som si vit C a ze to znizuje viditelnost HcG hormonu.bola som na beton presvedcena,ze tehotna nie som,lebo muz bol prec a mali sme styk len raz a to na 26.den cyklu,co som povazovala za nemozne.ale ako vidno,tato "nemoznost" o chvilu uz pojde do
skoly...a som tera rada. 😀

lucka369
4. feb 2011

@danulicek ja som dneska už 43 DC.Ja mám tiež stále bolesti ako pred menštruáciou,brucho nafuknuté,závrate aj ked sedím,psia mám žilkové a citlivé a samozrejme že na teste mám / ☹ ale ten som skúšala naposledy v utorok.A v utorok som bola aj u gynek.a dala mi vyvolávačku a ani sa neunúvala urobiť mi odber krvi alebo sono 😠

denda83
4. feb 2011

Ja som mala bolesti tyzden pred mrchou, ale strasneeee....budila som sa s placom, no ale predtym som mavala bolesti tak den dva pred tym ako som mala dostat....tak som myslela ze pride skor a bude fakt brutalna, lenze neprisla a den po vynechani som mala slabuckeho dusika a tri dni ducha jak hrom....prsia som si nejak nevsimala, az teraz a nemozem sa ich ani chytit 😀
@danulicek este pockaj tak dva dni a skus testnut🙂

tinki
5. feb 2011

@lucka369
Ahoj, ak doktorom povieš, že máš negativny baby test, tak ti nebudú robiť sono. Aspoň ja mám s tým skúsenosti. Hovorí sa, že ak ti pichne vyvolávačku a ty nie si tehotná, tak menštruáciu dostaneš. Ale ak si tehotná, tak vtedy aj po vyvolávačke nedostaneš. Či je to pravda neviem. Ak ti menštruácia nepríde, urob si ešte raz test a uvidíš. 😉

benyka
5. feb 2011

ahojte, viete kedy si spraviť test, keď mám nepravidelný cyklus??? min. mesiac sme sa s mužíkom týždeň pred mrchou cukríkovali a už ma 2 týždne bolí v podbrušku, prsia mám veľmi citlivé, bradavky bolestivé a mala som týždeň dozadu asi 4 dni slabý hnedkastý výtok a neskutočné bolesti, to som som si myslela že mám ovuláciu a dosť ma v podbrušku aj pichá až ma kriví. Mávam 35 dňový cyklus a do mrchy mám ešte dva týždne ...

eronika
6. feb 2011

Ahojte, ja som dnes 29DC, ale mrcha mi uz meska 3. den (mam 26-dnovy cyklus), testik som si robila pred dvoma dnami a bol negativny ☹ . Prsia mam citlivejsie, poobede vzdy zaspim (to sa mi nikdy nestavalo), mam pichave bolesti najma v pravom vajecniku smerom do krizov (obcas zaboli aj lavy a tiez do krizov), no a nechut na sladke. Myslite, ze by tie priznaky mohli hovorit o tehu aj napriek negativnemu testu? Skusim testik zopakovat, ale pockam este zopar dni. 🙂

pahu
7. feb 2011

Ahojte 😉
Som uz "stara skola" na MK, ale momentlane riesim aj pre mna tazku otazocku 😀
So skoro ex-manzelom nam nevyslo mat babatko aj napriek 2 pokusom IVF a obaja sme boli zdravi..
Teraz neviem co si mam mysliet o vlastnom tele... cikanie nadranom, zapchy, brucho nafuknute ako v 6-tom mesiaci, akurat mi skoncila normalna menstruacia ale vcera vecer mi tehu test ukazal aj druhu palicku.
Ako som uz pisala na jednom fore, sice po limite, ale u seba som sa s tym este nestretla a tiez som sa nestretla s pripadom normalnej silnej menstruacie pocas tehotenstva...

Hmm? Co vy na to? 😵

seva
7. feb 2011

@pahu ja som pri prvej dcerke mala druhu palicku az po limite tiez, asi tyzden po vynechanej MS tam uz bola v limite, ale velmi slabunka. kazdopadne, bola som tehu.
este mi napada, ako dlho si po IVF ? sice sa v tom velmi nevyznam, ale nemohli ten test nejako ovplyvnit hormony, ktore ti davali? skus pockat par dni, a testnut znova.

zetuzeta
7. feb 2011

neviete nahodou ci liek NEOLUTIN FORTE moze sposobit potrat...v 4-5 tyzdni tehotenstva..?

zetuzeta
7. feb 2011

@zetuzeta prosim odpovedzte mi co najskooooor velmi vas prosim

strapco13
7. feb 2011

@zetuzeta dava sa ten liek, ked hrozi potrat na udrzanie plodu..cize by nemal sposobit potrat

tinki
8. feb 2011

@zetuzeta
určite nie..tento liek je na zastavenie krvácania alebo na pozastavenie hroziaceho potratu

tinki
8. feb 2011

@benyka
počkaj si do termínu, neponáhľaj sa..

piacere
8. feb 2011

@pahu ak silno krvácaš, tak to vidím na biochemické tehu.... 😒

pahu
8. feb 2011

😉
Kazdopadne dakujem za odpovede a uvidime casom 😕

Seva, jka terza nie som po IVF, mam noveho partnera 😀

No nic, skusim testnut zajtra alebo pozajtra rano a uvidim 😉

Picere, idem vyguuuglit to biochemicke tehu 🙂

benyka
9. feb 2011

@pahu daj nám vedieť, ako dopadol druhý test, som veľmi zvedavá, možno sa tvoj prípad týka aj mňa ...

@tinki ....ďakujem za odpoveď, skúsim počkať ešte 8 dní, to by som už mala mať mrchu....už som bola tehu a tie bolesti ktoré pociťujem sú s tehu bolesťami v podbrušku totožné, len si neviem vysvetliť bolestivé bradavky, bolestivé prsníky v strede cyklu, nikdy sa mi to nestalo .... pri poslednom tehu som otehotnela len týždeň po mrche a tento mesiac som ovuláciu nemala ....aspoň som necítila príznaky, namiesto ovu príznakov som dostala tehu príznaky...

benyka
9. feb 2011

@pahu ...a môžem sa ešte spýtať, ten test, ktorý si si robila predvčerom, aká silná tam bola tá druhá palička??? bola výrazná či to bol len duch ... a aký test, ktorej značky si si robila???

tinki
9. feb 2011

@benyka
aj ja som teraz otehotnela ani nie týždeň po menštruácii, prvý test mi vyšiel negatívny a až keď mi meškalo tri dni, tak mi to nedalo a skúsila ešte raz a už boli dve čiarky. Neverila som, tak som si kúpila ešte dva testy...a už sme skoro na konci..Napíš, ako to dopadlo..Ja mám o osem dní termín pôrodu.. 🙂

benyka
9. feb 2011

@tinki ... gratulujem k bábatku, nech pôrod a všetko okolo toho dopadne dobre a nech ste obaja zdraví ... a hlavne, nech ste čím skôr doma s bábatkom....

ja som s mužíkom keksíkovala 8.1. a 13.1 som dostala mrchu, ale men. krv sa mi zdala akási vodová a za tri dni mi mrcha skončila .... a v polovici cyklu asi tak pred 2 týždňami som dostala bolesti do podbruška, slabý hnedkastý výtok, bolestivé bradavky a citlivé prsníky a sem tam mi prišlo aj zle...skúsim vyčkať do mrchy a spravím si test....ak to vydržím do 17.2..... 🙂

benyka
9. feb 2011

@tinki ... ešte otázočka ... plánovali ste bábatko??? alebo sa pošťastilo???

benyka
9. feb 2011

@piacere ... čo je to biochemické tehu??? ešte som o takom tehu nič nepočula ...

tinki
10. feb 2011

@benyka
tak toto druhé tehotenstvo bolo riadne prekvapenie...nie neplánovali sme...a to som bola ešte frajerka, som neverila, že sa to môže stať, keď si ľudia dávajú pozor... 😉 Už sa ale tešíme...a ďakujem...

piacere
10. feb 2011

@benyka
Biochemické tehotenstvo
veľmi včasné tehotenstvo zistené vzostupom hladiny hormónu chóriového gonádotropínu (HCG) v sére. Pri ultrazvukovom vyšetrení sa prítomnosť embrya v maternici ešte zistiť nedá.

Mala som pozitívne testy (ale slabo, nesilneli), hcg v krvi bolo len 22 (potom začalo pomaličky klesať), na ultrazvuku ani náznak tehotenstva, v podstate od možného uhniezdenia (merala som si BT) som špinila, testy boli dosť neskoro pozitívne, takže hcg stúpalo veľmi pomaly... a v podstate som dostala mrchu s niekoľkodňovým meškaním, bola síce krátka a napodiv slabá, ale odišiel s ňou "plodík"... nepríjemný zážitok na celý život... Test môže byť slabo pozitívny aj po skončení mrchy, pretože hcg klesá na nulu pomaly... ja som ešte týždeň po mrche mala hcg 12 tuším (kontrolovali ma, či klesá, či nejde o mimomaternicové tehu)... aj test bol stále slabo pozitívny....

Ak mrcha mešká, testy sú slabo pozitívne a po čase sa objaví silné krvácanie, pravdepodobne bolo vajíčko oplodnené (testy zachytili hcg), ale vajko sa neudržalo a odišlo s mrchou. Stačí minimálna chybička pri delení a vajíčko odchádza... príroda je v tomto veľmi silná.

piacere
10. feb 2011

@benyka ešte niečo o biochemickom tehotenstve

http://www.najmama.sk/clanok/1648/ked-priroda-v...

benyka
10. feb 2011

@piacere ... ja som potratila 2 x takže viem, ako sa taká žena cíti...dodnes, keď si pomyslím na to, aké to mohli byť výnimočné deti a to prvé už by mohlo mať 6 rokov .... dodnes sa mi tlačia slzy do očú ... ale aj lekári povedali, že s chybným plodom sa takto príroda vysporiada a je vždy lepšie potratiť v rannom štádiu tehotenstva ako potratiť v polovici tehotenstva alebo pri pôrode alebo porodiť poškodené dieťa, ktoré by sa celý život tým len trápilo ... je to smutné, pretože v dnešnej dobe strašne veľa žien potráca...v mojej rodine nikto nemal problem s potratmi, len ja jediná ....

môžem sa spýtať??? ja používam menštruačný kalíšok a pri poslednej mrche som mala takú vodovú men. krv, bolo jej málo a na tret. deň mrcha skončila .... len som slabo špinila, nekrvácala som .... môže to byť príznak tehu?? s manželom praktizujeme prerušovanú súlož, je možné, aby sa nám to stalo??? mužík je v tomto expert, už dlhé roky toto praktizujeme...HA nechcem brať, nemám s nimi dobré skúsenosti, mala som pri poslednej HA dosť závažné zdravotné problémy a ochranu si dávame ak už ideme na isto .... ale mám problém otehotnieť, vždy som otehotnela až po dvoch rokoch snažilkovania....ale ak by som bola tehu, veľmi by som sa tomu potešila...možno tak strašne chcem byť tehu, že moje telo začalo produkovať tieto príznaky?

benyka
10. feb 2011

@piacere ...ďakujem za článok, toto presne vystihuje moje potraty ..... a až doteraz som nedostala žiadne vysvetlenie, prečo ku nim vôbec došlo ...

pri druhom potrate po kyretáži a následnej hystologii nálezu si ma dali zavolať urgentným telegramom do nemocnice, som umierala od strachu, že čo sa deje ... a tam mi lekár povedal, že som jedna z milionu, že som mala dve naraz prebiehajúce tehotenstvá...jedno bolo v maternici, druhé bolo mimomaternicové a že mimomaternicový plod bral všetyk živiny tomu normálnemu polodu a preto mi odumrel....neviem, či to je pravda, bo mám všetky vaječníky, nikdy som nebola na ne operovaná, a si myslím, že keby som mala mimomaternicové tehu, v 10 tt by mi určite museli zobrať jeden vaječník....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre