Negatívne testy a tehotenstvo

15. aug 2022

Je možné tehotenstvo počas užívania antikoncepcie aj napriek menštruácii? Čítala som, že testy môžu vychádzať negatívne keďže sa hcg niekedy nemusí uvoľňovať cez moč. Čiže test môže byť negatívny aj v 8-9 týždni. Čítam rôzne príspevky, hlavne na emimine a veľa žien nemalo príznaky, mali ms a boli tehotne. Ja si robím testy stále a stále sú negatívne. Ak by som nerátala túto ms čo bola tak by som mala byť v 6 týždni. Viem že je to asi blbosť ale neustále sa pozorujem a všímam si príznaky. Na krv nechcem ísť pretože sestrička na gynekologii je veľmi neprijemna a neviem si predstaviť jej reakciu ak by som jej povedal, že by som chcela prísť na odber krv aj napriek tomu že som mala ms a negatívne testy. U nás odber hcg z krvi pre samoplatcov nerobia. Môže sa stať že mi jednoducho test ešte nič neukáže? Skúsiť urobiť test z krvi? Už som z tých diskusii stratená.

autor
17. aug 2022

To je to, že mne to všetko je jasné. Pripadám si hlúpo, len moja hlava si stále ide svoje. Viem že to tehotenstvo na 99,9999 % naozaj nie je ale tak..

veronikaszabova
17. aug 2022

Na milion percent, nie 99,9999%

autor
17. aug 2022

@veronikaszabova vďaka, teraz má tie kríze začali bolieť. Tak snáď to je z niečoho ineho.

veronikaszabova
17. aug 2022

Nesleduj sa tak

autor
21. aug 2022

Nič tu nie je však?

liloastitch
21. aug 2022

Ale čoby nič, jedna čiarka. Jasný negatívny výsledok.

autor
21. aug 2022

@liloastitch vďaka, ja už som naozaj mimo

liloastitch
21. aug 2022

Je fajn, že si to uvedomuješ, akurát by s tým bolo aj niečo robiť .

autor
21. aug 2022

@liloastitch pracujem na tom, budúci týždeň som objednana ku psychiatričke

liloastitch
21. aug 2022

To je dobre, verím, že sa ti bude ľahšie žiť ak si dáš toto do poriadku.

autor
21. aug 2022

@liloastitch ďakujem, ja už na sebe pozorujem všetky zmeny. Dokonca na teste vidím ducha. Asi naozaj nemôžem mať sex a ani vzťah

kitycat
21. aug 2022

Nezakladala si temu aj na emimine?

Asi by som odporucala drzat hrasok kolenami a navstivit terapiu. Pre vlstne mentalne zdrvie. Naozaj neviem, z coho prameni tvoj strach po kazdom sexe.

Tvoj priatel si je vedomy, ze mas strach z tehotenstva? Do nicoho ta nenuti?

autor
21. aug 2022

@kitycat áno a ani vie, nenúti ma si ničoho. Ale keď to takto pôjde ďalej tak asi sa musim sexu vzdať

nika_val
21. aug 2022

No dievča zlaté toto naozaj nie je normalne a extremne preháňaš.. nemyslim to naozaj v zlom ale tolka paranoja čo v tebe rastie, vsucherovavanie si priznakov toto je zle..
Vieš o tom že kríže ťa môžu boliet aj z toho že sa len horšie vyspíš? To sa ti nikdy nestalo? Hned to musi byť priznak tehotenstva?
Máš všetky príznaky toho že tehotna nie si, máš taku ochranu že je nemožné to len tak prekonať a aj tak tolka paranoja...
Porozpravaj sa o tom otvorene s niekym, aj s partnerom vysvetli mu ako to ty vnímaš.. lebo toto nie je dobré
Si viac ako mesiac od sexu a stale si mysliš že je možné tehotestvo.. veď to je už máš novy cyklus davno tvoje telo si ten dany sex už ani nepamata..

autor
21. aug 2022

@nika_val budem musieť, ja viem logicky to nedáva zmysel. Je to viac ako mesiac a stále nad tým rozmýšľam. Následne už počas pauzy mali aj kondóm aj prerušku +plus hak. Odvtedy nič a to už sú 2 týždne. Čiže naozaj sa budem musieť porozprávať hoc s psychiatrom. A kiež by som takú paranoju mala len pri tehotenstve, ja ju mám všade. A čím som staršia tým to je len a len horšie. A už si nedokážeme pomôcť

nika_val
21. aug 2022

Ja som tiež teraz dost bojovala a niekedy ešte bojujem s paranojidnymi myšlienkami a nahovaračkami...takže viem ake to je tažke len tak prestať ale zaroveň viem ako to hrozne škodí..
Človek potom nie je schopny premyšlať nad ničím iným, a keď nechá aby ho tie myšlienky ovládli to je čistá katastrofa potom
Takže chapem že to nie je take jednoduche, preto píšem že radšej sa porozprávať s niekym maximalne otvorene o tom.. 🙂
Drž sa ale nenechaj to tak rieš to a bude lepšie potom

autor
22. aug 2022

@nika_val ďakujem, musím počkať do menštruácie, čo dúfam že príde aby som sa ukľudnila. Keď nepríde tak pôjdem ku gyn nech ma skontroluje.

autor
22. aug 2022

@nika_val a následne sa pokúsim s niekým o tom poriadne porozprávať

autor
25. aug 2022

@veronikaszabova potrebovala by som poradiť. Minulý mesiac som nezobrala posledné 2 aktívne tabletky keďže som ich stratila a tak som postupovala podľa pribaloveho letáku a prešla som hneď na 7 dňovu pauzu. Tento mesiacov ak to takto urobím tak nebudem už chránená?

veronikaszabova
25. aug 2022

A preco spekulujes a neberies ich tak, ako mas?? Potom tu hystericis, ze si tehotna. Tie tabletky nie su cukriky

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. aug 2022

@veronikaszabova pretože ju aj tak asi budem vysádzať. Ale asi budem musieť dobrať tie 3 tabletky

veronikaszabova
25. aug 2022

Zbytocne si robis stresy.

autor
25. aug 2022

@veronikaszabova čiže zle mi môže byť zasa zo stresu?

veronikaszabova
25. aug 2022

🤦🤦🤦🤦

nika_val
25. aug 2022

Jasne ze ti môže byť zle zo stresu...stres je najvačšia sviňa čo sa tyka tela a zdravia..
Zo stresu ti môže vynechať ms, prisť skôr, môžeš mať hnačky alebo naopak byť nafuknuta, mať kŕče,..
Zo stresu môžeš mať bolesti hlavy, byť ti nazvracanie...
A čo toto všetko môžu byť? Tehotenske priznaky..
Ale zaroveň to môže byť len a len z toho že prehnane stresuješ..
A k tym tabletkam.. no keď vynechaš jednu nemalo by sa nič stať lebo tebe v tele zostavaju nejake tie hormony z predchadzajucich tabletiek.. ale ak vynechaš viacej tam by som už bola opatrná ale vravela si že ste sa chranila aj inak..takže buď v pohode
A čo sa tyka vysadzania tak vždy sa odporúča dobrať cely blister a ďalší si už nezobrať.. a nie že z ničoho nič prestaneš to sa nerobí

autor
25. aug 2022

@nika_val tak ja ich musím vysadiť a chrániť sa inak. V urorok idem ku gyn sa poradiť ohľadne iných možností tak sa jej rovno opýtam či by ma neskontrolovala. Ja sa teraz chránim aj inak. Len naozaj sa bojím že sú to tehotenské príznaky a testy sú negatívne

autor
25. aug 2022

@nika_val navyše som sex teraz vôbec nebola a posledné 2 boli chránené aj inak

autor
27. aug 2022

@nika_val ešte sa opýtam, ak mi nepríde ms počas pauzy a testy budú stále negatívne tak sa teda nemusím obávať ak styk bol naposledy chráneny a 3 týždnami?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre