Otehotneli ste počas užívania antikoncepcie alebo s ochranou?

flower2
21. jan 2013

Otehotneli ste niektorá počas uživania antikoncepcie,s ochranou,alebo po styku bez ejakulacie????
Milé mamičky, budem rada aj za prispevky, ktoré sa netykaju konkretne Vás no počuli ste vobec o takych pripadoch??? Viem ze riziko je vzdy, ale zaujima ma kolko takych zien je realne, pokial uzivali tabletky nacas..... a ochrana nijakym sposobom nezlyhala.... a v pripade tehotenstav bez ejakulacie.... nastudovala som si ze predejakulacna tekutina "tzv.kvapocky lasky" obsahuje spermie len ak doslo k styku pred tym.... inak na to robili vedecku studiu, kde sa nasli len zhluky nepohyblivych spermii....

sissy27
21. jan 2013

@flower2 predpokladám, že ti sem napíše XY žien, že otehotneli počas užívania tabletiek... ale som zvedavá, koľko z nich prizná, že v tom čase zvracali, mali hnačku, vynechali nejakú tabletku, alebo brali súčasne aj atb alebo iné lieky ovplyvňujúce spoľahlivosť tabletiek 🙂
ostatné netuším, reálne tá šanca otehotnieť aj v tebou popísaných prípadoch asi je, ale bude to ani nie že malé % žien, ale len nejaké promile...

sluci
21. jan 2013

ahoj... ja som otehotnela pri sexe s ochranou... mali sme kondóm, no praskol.... mala som aj tabletku po, ale ani tá nie je 100% (100% ochrana je aj tak len povedať NIE :D :D) na sone sa na mne smiali, ale dnes som veľmi rada, že to dopadlo ako to dopadlo 🙂 mám doma ročné zdravé dieťa 🙂 i keď ako tehotná som ti tú tabletku veľmi vyčítala, bo som sa bála....

flower2
autor
21. jan 2013

@sissy27 Ahoj, ved presne preto sem pisem, lebo dufam, ze sa ozvu naozaj zienky co dodrzali vsetko ako sa dodrzat ma.... a predsa....🙂 Ja som inak ten posledny pripad, nemozem tomu uverit.... mesiac pred tymto stykom som mala prerusovanu suloz, tak to by som este brala, ale toto? :D je to pre mna dolezite, lebo ak zle stanovili termin porodu, tak som sa zase docitala kao katastrofalne to niekedy dopadne ked zena prenasa.....
som mal aist na zaciatku este k inemu doktorovi, len som z toho bola taka vyhukana...... ze som to nechala tak...
takze teraz som bud v 29 tt alebo v nejakom 32:D....no az tak do smiechu mi z toho nie je.....

flower2
autor
21. jan 2013

@sluci no to by som sa bala aj ja, ale tak gratulujem k babu... 🙂

irriss
21. jan 2013

@sissy27
@flower2

Kdysi (23 let) 😉 se prodavaly "ozdobne kondomy" ..hlavicka pana prezidenta, hlavicka zvirete...no a mne jednu z techto "odpojenych" hlavicek sam pan gynekolog musel hledat a nasel ...otehotnela jsem...

p.s. Ted uz je na nich tusim napsano, ze neslouzi jako 100 procentni ochrana 😉

katy1979
21. jan 2013

@flower2 u nas sa to vyskytlo v rodine. Niekolko rokov brana antikoncepcia. V tom case ziadne zdravotne problemy. Ziadne lieky. Jednoducho nic co by sa vymykalo z normalu. Ale samozrejme bolo to s ejakuaciou.
Kombinacia anti + prerusovana by bol snad zazrak. Ale aj zazraky sa obcas deju

sissy27
21. jan 2013

@irriss pamätám si ich, len v tom veku som nie celkom chápala, k akej zábave to slúži 😀 no ale v tvojom prípade ochrana zlyhala, asi si ani nebola veľmi prekvapená pri zistení tehotenstva, nie je to o tom, že by bolo všetko ako má byť a napriek tomu sa stalo 😉

irriss
21. jan 2013

@sissy27
Prekvapena jsem byla... 😲
ale to je jina kapitola 😀 😉

adiena
21. jan 2013

@flower2 ahoj, dobre som pochopila, ty si otehotnela, ked ste mali s partnerom prerusovany styk a predtym neejakuloval? Ja som tiez pocula o tej studii, ze spermie v kvapkach lasky su len vtedy, ak muz mal predtym ejakulaciu a nesiel po nej na malu potrebu 🙂 Chcela som ju s partnerom zacat praktizovat, no ako vidim, len abstinencia je 100% 🙂

malinkaaninka
21. jan 2013

pochybujem že niekto užíva tabletky a ešte aj prerušovanú súlož.ved na to sa beru tabletky,aby nemusela byť prerušená..
a nepoznám takú,ale z počutia poznám x prípadov detí narodených popri dane a mirene.detičky pri pôrode vyšli s telieskom v ručičke 😀 😀 😀

bets
21. jan 2013

@flower2
neviem, ci tomu dobre rozumiem. ale mesiac predtym si nebrala HAK a chranili sa prerusovanou sulozou a dalsi mesiac si zacala brat tabletky? nie je problem prave v tom, ze organizmus potrebuje dlhsi cas, kedy zacnu tabletky ucinkovat? aj ked je info, ze tabletky ucinkuju od prveho dna, tak nemusi to tak byt, prvy mesiac nemusi si byt este 100% ucinok...
nemusis sa bat. posledny mesiac sa chodi na vysetrenie kazdy tyzden a ked mas pochybnosti o termine, tak pri niecom neobvyklom mozes ist na vysetrenie aj sama skor ako dostanes termin. posledne 2 tyzdne mozes chodit na vysetrenie aj kazdy druhy den, keby nieco nebolo ok, tak by si to citila a dobry lekar to tiez musi vidiet...

flower2
autor
21. jan 2013

@bets Ahoj, nebrala som HAK vobec, ten skorsi termin slo o prerusovanu suloz a ten neskorsi sme museli stopnut, lebo sa mi syn zobudil..takze nedoslo k ejakulacii.... mala som len tieto dva styky takze z jedneho z tychto dvoch musim byt tehotna, neriesila som ani tabletku po ani nic, pretoze som nedavala najmensiu nadej tomu zeby osm mohla byt tehotna.... a sups.... nuz dufam, ze v nemocnici mi to dako upresnia..... teraz idem na sono v 30 tt, tak uvidim aky termin mi to vyhodi tam.....

flower2
autor
21. jan 2013

@adiena ja som hak nebrala nikdy, a prerusovanu suloz som praktizovala nejakych 5 rokov a nic, mam synka ale ten bol planovany.... preto toto nechapem a neviem si to vysvetlit, slo o 2 styky, z ktoreho pri jednom som otehotnela... prvy bola klasicka prerusovana suloz s tym ze partner pred tym neejakuloval.... a vsetko slo mimo mna.... a ten druhy styk bol preruseny, takze k ejakulacii edoslo vobec.... :D rozdiel medzi stykmi je necely mesiac....terminy mam 3 , skacu, rozpatie 3 tyzdne, pricom prvy bol uplna blbost, , takze neviem..... posledny termin mi vychadza akurat medzi tymi dvoma stykmi... takze ja neviem:D postar ma medzi tym nenavstivil :D:D:D..... nechapem.....

adiena
22. jan 2013

@flower2 zeby si bola pripad, ze vynimka potvrdzuje pravidlo? Druhou Pannou Mariou asi nebudes, takze najprijatelnejsia alternativa je, ze pocas toho prveho styku ta mrcha spermia akosi zabludila dnu, aj ked vsetci plavci sli mimo a si bola taka plodna, ze nevedeli odolat. Prepac, lahko sa mi zartuje, keby tehotenstvo prekvapilo mna tak necakane, asi by som spociatku bola riadne nabrusena uz len z principu, ze preco som ja ta z miziveho percenta. O tej spominanej studii som sa docitala len par mesiacov dozadu, predtym by som reagovala, ze co si cakala, z kvapocok lasky mozes otehotniet 🙂 ale teraz musim povedat, ze som zarazena. I ked sa mi nieco mari, ze ta studia bola vykonavana na dost nizkom pocte parov, tak mozno je tam fakt sanca, ze kazda sta otehotnie a wuala. A este chcem povedat, ze velmi dobru temu si zalozila, nech baby napisu ci otehotneli aj napriek pravidelnemu uzivaniu HAK bez brania liekov, kt. maju na ne vplyv, vracania, bez toho, ze by sa im zvliekol alebo pretrhol prezervativ. Kolko raz citam nejake pribehy, ze otehotnela som i napriek HAK a nechce sa mi verit, ze ony su prave tie, ktorym sa "postastilo". Tak nech zmenim nazor 🙂 Tebe a babu vela zdravia!

flower2
autor
22. jan 2013

@adiena Ahoj, no ja som si test robila len preto lebo kamoska mala jeden test a nemala s nim co robit tak sme si z toho spravili srandu ze si ho spravim ja:D spravila som si ho vecer so 100% istotou ze bude neg.....tak naco cakat do rana kym bude hladina HCG najvyssia.... ked tam zasvietili 2 palicky, skoro som to nerozdychala... akoze neprajem nikomu a tiez som bola nastvana.... ved este to s tou prerusovanou by som brala, tam je sanca 4-25% niekde som cital ze az 37%..... ale podla dr to je z toho druheh kde nedoslo k ejakulacii:D :D:D tak ja uz naozaj neviem..... dufam ze nebudem mat nejake problemy ak je termin zle vypocitany..... bojimsa ze budem prenasat a nikto to nebude riesit....:/ nei je to taka sranda.... dufam ze sa baby vyjadria aj k HAK pre spokojnost vsetkych, keby ju beriem tiez by ma to zaujimalo.... no snad sa priznaju!🙂 co som citala vyjadrenia dr, tak pokial zeny naozaj vsetko dodrziavaju je tam mizive percento zeby zena mohla otehotniet.....

adiena
23. jan 2013

@flower2 Skusila by som sa poinformovat o dobrom odbornikovi v okoli a mozno si ho aj zazmluvnit. Mam zopar znamych, co chodili na prehliadku takmer vzdy k inemu a ti kartu si velmi nestudovali, vela sa nepytalii a tiez prezreli leda bolo. Tak ked budes mat jedneho, ktoremu porozpravas "tvoj pribeh", tak snad na to dohliadne. A mozno sa bude tvoje babatko pytat tak ako ma. Viem, ze mi lahko hovori, ze nemozes hned mysliet najhorsie scenare, ale pokus sa o to. Prekvapeni v tvojom pripade uz hadam stacilo 🙂

flower2
autor
23. jan 2013

@adiena Ahoj, dakujem za radu, no u mna to neprichadaz do uvahy pretoze na to nemam paniazky.... otec deti riesi kazdu hadku odchodom za matkou.... takze je mozen ze budem na tie deti sama....... teraz si asi azdy pomysli, ze preco teda doslo k tomu ze osm otehotnela, ale ja fat nechaoem ako to je mozne..... prerusovanu suloz sme pratizovali niekolko rokov a nic.....:/ nahoda je blbec.....

adiena
24. jan 2013

@flower2 to ma mrzi, ze to mas take tazke... tolko for je na tejto stranke, ze muzi utekaju za matkami, co sa im to porobilo, mamickini maznacikovia 🙂 tak potom len sa nenechat odbit lekarom, uz vobec porodnikom, hustit a hustit, ze mas mozno zle vyratany termin, ked budes prenasat. Treba si vydupat, ked to inak nejde 🙂 Dufam, ze sa manzel umudri a nenecha Ta teraz samu, ved ste babatko splodili obaja a mozno s bozou volou traja, no 🙂 Drzim palce!!!

iwet7
24. jan 2013

moja spoluziacka z vs otehotnela napriek tomu, ze uzivala antikoncepciu - nikto jej vsak nepovedal, ze nemoze brat zaroven ginko....mali sme pred statnicami, takze si ho dopriala 😉

flower2
autor
24. jan 2013

@adiena dakujem za povzbudenie, ono bolo to horsie, terza som si uz nejako na tu samotu zvykla a citim sa celom stastna... som na neho strasne nahnevana..... inak to mas pravdu, clove spozna normlaneho muza, ktory sa neflaka s kamaratmi, nepije, nefajci a potom zisti ze je mamickin maznacik ...... nestihli sme sa ani vziat, pretoze svora chcel anaditovat aj datum svadby..... ta nech si ho necha.... ja sa nebudem bit o chlapa s jeho matkou....
ved tym mamicarom to raz dojde, ed sa mamicka pominie,ale potom uz bude neskoro....
Ja mam 2 synov, ale ked si niekde v dospelosti splodia deti, tak sa pekne budu starat, ja ich doma chlacholit nebudem..... pretoze muz s amusi k taymto veciam vediet postavit zodpovedne.... a aj ten moj, keby nemal utociste doma, je s nami....

flower2
autor
24. jan 2013

@iwet7 tak toto som nevedela a asi mnohe studentky to nevedia🙂 snad si to tu precitaju🙂))

luckos
24. jan 2013

@malinkaaninka tak si predstav že také ženy čo praktizuju prerušovanú súlož zároveň s antikoncepciou existujú.... 😉
a majú to s prehľadom a bez obáv...
samozrejme neodsudzujem nikoho, niekedy mám pocit žeby som menila s tými pármi, ktoré poznám a stalo sa im že sa "šmyklo" pretože aj prehnaná uvedomelosť môže škodiť :D

oktobermimi
17. sep 2013

Ahoj je tu možné 🙂
já som som antiku normálne na čas každé ráno až pokiaľ my v Máji lekár nepovedal gratulujem 17tt a ja som na neho pozerala akoby ma vlak zrazil ved beriem antiku ako to je možne?! a nebolo mi ani zle nič, bradavky som nemala ani citlivé...
takže je to možné 🙂 len potom som si trošku viac vyčítala tie tabletky ale hlavne to že som fajčila celu dobu :/ ale aj to že ako zareaguje partner z ktorím sme boli vtedy spolu od Silvestra ale vtedy som pochopila že je to ten najlepší chlap pretože hneť sa ma spýtal čo budeme mať 🙂 a o 15minút špekuloval mená :D
no na šťastie sa malunká vyvíja tak ako má 🙂 PS: iné lieky som nebrala som za to že lieky viac škodia ako pomáhajú 🙂

bronia13
17. sep 2013

ja osobne nemam skusentost ale moja znama bola na tabletkach a ked sa to "stalo" tak si potom dala este tabletku po a dnes ma krasnu 1 rocnu dcerku 😉 a teraz je velmi rada ze ju ma lebo ju mala v 35 rokoch a neplanovane samozrejme 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre