Plodový vačok v 6. týždni

sue831
10. júl 2013

Ahojte baby. Bola som na kontrole u lekára, nakoľko som v 6tt a povedal mi že vidieť iba plodový vačok. Akciu / bitie srdiečka / a zltkový vačok a pod. nic nevide. HCG mam 2670. no možem byť aj v 5tt neviem to presne. Stále špinim, a velmi sa bojím, pretože veľmi by som si želala aby sa nam s manželom podarilo mať babatko. Mala s vas niektorá podobný problem? Dakujem za akukoľvek radu 🙂

lenka07
10. júl 2013

@sue831 ahoj ja som mala podobnu skúsenosť pri synovi a ten má 16 rokov neboj sa všetko bude ok len sa nestresuj a nenamáhaj sa veľa oddychuj čo najviac .Držím prsty aby všetko bolo ok 🙂

lucinkao
11. júl 2013

@sue831 aj ja som bola v 5tt u doktora a tiez povedal ze tam je plodovy vacok a viac so mnou neries objednal ma ked budem v 10tt a hadam mi povie aj viac

sue831
autor
11. júl 2013

lucinkao a bral ti aj krv aby zistil aké mas HCG. Ja som bola minulý týždeň a teraz v utorok a povedal, že to takmer vobec nepodrástlo. K tomu stále špinim a som nervozna z toho celého :(

sue831
autor
11. júl 2013

@lucinkao a bral ti aj krv aby zistil aké mas HCG. Ja som bola minulý týždeň a teraz v utorok a povedal, že to takmer vobec nepodrástlo. K tomu stále špinim a som nervozna z toho celého :(

lucinkao
12. júl 2013

@sue831 este nie az 25-teho idem na kontrolu tak vtedy ze mi porobi vsetky testy a ked bude vsetko ok vypise mi aj knizku.

sue831
autor
12. júl 2013

@lucinkao tak držím palčeky. Ja idem v utorok a neviem co robiť ked povie že to nepodrástlo. či ešte počkať do 10tt alebo isť na kyret :( stále špinim a to ma najviac znervozňuje. Ty taktiež, alebo nie?

lucinkao
12. júl 2013

@sue831 neboj vsetko bude v poriadku , nie ja som ani nespinila

aplless
12. júl 2013

@sue831 pockaj tyzden, ja som mala hgc 900 podla ms 6+2tt a nebolo vidiet ani vacok nic, takze ja si myslim ze som otehotnela neskor a neda sa to pocitat podla ms teraz idem na kontrolu budem v 10+3tt podla ms tak som zvedava co mi povie, pokial nejde o velke krvacanie tak pockaj

zabka132
12. júl 2013

@sue831
@lucinkao
baby hlavne nestresujte (aj ked viem, ze mate obavy). Ja som bola 6+2tt a videli len gestacny vak. 2mesiace predtym som mala mimomaternicove, tak som sa bala. O tyzden neskor uz tukalo srdiecko. Bola som o tyzden pozadu na kazdom sone, a aj som rodila tyzden po stanovenom termine. Ale kazdopadne vam drzim palce, nech to dobre dopadne 😉

zabka132
12. júl 2013

@aplless aj ja som tak bola a nic nevideli ...vid prispevok vyssie 🙂

lucinkao
12. júl 2013

@zabka132 ja nestresujem ja som v pohode

aplless
12. júl 2013

@zabka132 jj presne aj ja 6+2tt nic ani vacok a 7+2 tt uz bola aj fazulka zeby to vedelo za tyzden tak narast????

aplless
12. júl 2013

@zabka132 ked je ovulka neskor aj ja si myslim ze som mala neskor a neskor sa to uchytilo ked podla ms nebolo nic vidno uvidim co mi povie na dalsom sone a nevadi ked bude o tyzne pozadu budem aj rada lebo podla ms mi vychadza 9.2 a ak to bude neskor mohlo by to byt 14,2 krasny datum

zabka132
12. júl 2013

@aplless ja mam datum 13.2 ...a tiez som sa vydarila 😎 😀

zabka132
12. júl 2013

@lucinkao urcite bude vsetko ok ...drzim prstoky a daj potom vediet 🙂

zabka132
12. júl 2013

@aplless nam to vyslo na 1. apriiiiil 😀

sue83
13. júl 2013

@aplless tak iné mi neostáva iba čakať. ale ja už špiním od 30.5 vtedy som mala HCG 30 preto mi aj terst ukázal že som tehotna. To špinenie ešte v juny raz bolo silnejšie, inokedy slabšie. Ale teraz je to trošku viac silnejšie ako v juny. A to ma znepokojuje najviac. posledne HCG ktoré som mala bolo 2670 ale na poslednom ultr. mi doktor povedal, že vidi iba plodovy vak a nic viac a vraj to vobec nepodrástlo. :( tak veľmi sa bojím baby :(

januschka10
13. júl 2013

@sue83 ahoj, ja som to takto tiez mala. V 6+3 len plodovy vak. Tak ma hnali do nemocnice,tam mi to potvrdili a bola som 2x na hcg testoch. Tie neboli pozitivne,ale ani sa to velmi nezvysovalo. V den ked som mala ist na kontrolu, tak moja gyn mala dovolenku a tak som sa objednala na sukromnej klinike. Lekar povedal,ze nevie preco ma stresovali,ze to vidi na normalne tehu, babo tam bolo aj srdiecko mu bilo. A tak ma objednal v 12 tyzdni na dalsie vysetko. Vcera rano som mala mierne spinenie a tak som mu volala,ci mozem prist, pre istotu. Robil mi ultrazvuk, kedze uz som aj tak bola 11+5, nic nevidel. Tak skusil vaginalny ultrazvuk a ten zistil,ze babo sa prestalo vyvijat. Takze ono to predsa len nebolo v poriadku. Ono sa to sice trosku posnazilo,ale nezilo to dlho. Povedal,ze to podla neho zomrelo uz v nejakom 8 tyzdni! Teraz musim cely vikend cakat, kyretaz mam v pondelok. Bojim sa zakroku a bojim sa aj,ze uz je tam to babo dlho a ci sa nieco nemoze stat. Mierne ma pobolieva v podbrusku. Snad to nejako vydrzim, lebo inak by som musela bezat do nemocnice. Neviem preco,ale nejako ma ukludnuje aspon ten fakt,ze mi ten kyret bude robit tento lekar, ktoreho poznam.

sue83
13. júl 2013

@januschka10 Chcem sa opýtať čo znamena napr. 5+3 tt, že si v ktorom týždni, nejako tomu nerozumiem :( A hodnotu HCG ti povedali kolko si mala? Moj lekar nevidel ani byť srdiečko iba plodovy vak. nevidel ani žltkový vačok, proste nic. Držím palčeky v pondelok aby všetko dobre dopadlo .

aplless
13. júl 2013

@sue83 to prve cislo mas tyzden a to druhe den, to znamena ked mas 5+3tt tak si v 5tyzdni a 3 dni tehotna. ked mas 5+7 to znamena ze uz si 6+0 to je 6tt

januschka10
13. júl 2013

@aplless presne tak. Len teraz zacinam mat mierne bolesti, ako ked sa spusta menstruacia. Nekrvacam,ale bolesti brucha a krize ma bolia. Takze asi budem este dnes utekat do nemocnice.

sue83
13. júl 2013

@aplless a to mi mal povedať lekár, alebo ako to mam vyrátať :( ja len viem že som asi v 6 tt to je všetko :(

aplless
13. júl 2013

@januschka10 pokial nekrvacas myslim ze to nebude nic vazne. ja normalne vsetko robim varim upratujem vcera som zavarala marhule nakupy nosim a tak nerobim paniku ani na marodku sa neplanujem hodit len koli tomu ze som tehotna. pokial tam nie je krvacanie tak nic nehrozi

sue83
13. júl 2013

@aplless práveže krvácam :( a veľmi sa bojím. Najskor som špinila a doktor povedal, že je to v norme, no ak by som saveľmi rozkrvácala, tak mam ísť na pohotovosť. Ale neviem co myslel tým veľmi :(

aplless
13. júl 2013

@sue83 pokial je tam krvacanie a citis bolesti v tom pripade urcite chod

sue83
13. júl 2013

@aplless bolesti práveže nemam :(

aplless
13. júl 2013

@sue83 ale ked krvacas nie je to dobre nech si pod dohladom za to nic nedas radsej chod ako keby sa nieco stane budes si to vycitat

nelly912
13. júl 2013

ja som bola tehu po prvej dcérke, a lekár keď videl aká som nešťastná z toho čo mi povedal...naťahoval to ešte o týždeň....ale diagnóza bola jasná ....anembryomola.....a bolo na USG vidno len plodové obaly a vačok....embryo tam vôbec nebolo.....čiže tehotenstvo bez plodu.....ono vraj ak sa delenie začne zle alebo ak nie je niečo ok....tak sa to v štádiu delenia buniek samo zastaví a "vstrebe sa".....jemu to bolo jasné hneď ale čakal keby náhodou a aj kvôli mne.....no nakoniec som aj tak musela ísť na "čistenie" aj keď som ešte nekrvácala, lebo ono by sa to aj tak spustilo samo...... tak ono to niekedy aj takto skončí....ale verím že budeš ok a budem držať palce

sue83
13. júl 2013

@nelly912 a po čistení, si musela cakať tri mesiace kym ste sa opäť začali pokúšať, či dlhšie? mne robil ultraz, a povedal, že to ma 0.87mm . ale že za posledny týžden nevidi ani aby to podrástlo, a ani bitie srdiečka. ja sa tak bojim tej kyretáže? bolí to?

zuzanka.h
13. júl 2013

@sue83 no ja som to mala podobné . Bohužiaľ to neskončilo dobre ☹ tiež som špinila a dokonca 8 dní silno krvácala HCG aj napriek tomu rástlo nakoniec som v 6 tt potratila a kyret nebol potrebný....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre