Po akej dobe po pohlavnom styku môžem otehotnieť?

pastelka99
11. nov 2012

Chcem sa Vás opýtať mamičky a aj budúce mamičky , po akej dobe po pohlavnom styku je možné otehotnieť ? a kedy si môžem urobiť test ??
ďakujem za všetky odpovede 🙂 určite pomôžu

zigzag
11. nov 2012

zalezi, kedy mas ovulaciu, plodne a neplodne dni...., test si urob,ked ti bude meskat mrcha,,, skor to bude zbytocne....ak nechces skrachovat na tehotenskych testoch 😀

pastelka99
autor
11. nov 2012

@zigzag no môj problém je , že sa trošku aj bojím otehotnieť teraz v tomto období, tak preto sa pýtam , či hneď po styku už môžem byť tehotná ???

a2303
11. nov 2012

@pastelka99 ako myslíš po styku? ak je to obdobie okolo ovulácie, tak ano. ak je to cca 5 dní pred ovuláciou a v deň ovulácie, tak ano.

zigzag
11. nov 2012

@pastelka99 hned urcite nie, zalezi, kde sa nachadza vajicko, ci je uz v maternici, alebo vo vajickovode, cim je dalej od maternice, cize,ked je len na zaciatku vajickovodov, tak dlhsie trva samotne oplodnenie, ... teoreticky tabletka po sa ma podat do 72 hodin po styku, ak ma fungovat, potom je uz neskoro,,,,, takze zober si tych 72 hodin,,, a zisti si kedy mas plodne dni, ked sa ti to nechce ratat, hod si do googlu, kalenkar ovulacny a zadaj si tam udaje a vypise ti plodne a neplodne dni,,, a podla toho budes vediet, ked je riziko tehotenstva minimalne a kedy vysoke, a kedy mas neplodne dni,,, jked mas pravidelny cyklus, je to dost presne, ak nie je to iba orientacne,,,,

pastelka99
autor
11. nov 2012

@a2303 či hneď po milovaní s partnerom môžem hneď byť tehotná ????

pastelka99
autor
11. nov 2012

@zigzag ďakujem krásne za rady hneď si idem zadať do google 🙂 vďaka 🙂

zigzag
11. nov 2012

@pastelka99 nie je za co 😉 a este pozor, mali certici-spermie, mozu za vhodnych podmienok v posve prezit 2 az 5 dni, ale na vzduchu hynu hned,, tak pozor aj na to,,,, 😉

pastelka99
autor
11. nov 2012

@zigzag ach jeeej 😲 , máme malú 2 ročnú dcérku a momentálne nie sme pripravení mať druhé bábo , no to prvé sa nám podarilo na prvú šupu 😎 , tak mám strach trošku 😖
podľa toho kalendára mám od zajtra plodné dni a sex bol včera v noci 😀 , tak dúfam, že to bude ok , nie že by som nechcela bábo, ale teraz je to nevhod fakt, som asi planá , že ??
mala by som zájsť ku gynekológovi ??

zigzag
11. nov 2012

@pastelka99 no ja som na tom asi rovnako ako ty, tiez sa nam prve podarilo na 1x, mam 17 mesacneho certiska a druhe si neviem ani predstavit pri nom, a ani v dalsiej buducnosti uz asi nie, a hak neberiem, takze tiez len trpnem 😅 , no ku gynekologovo, ist mozes, ak si chces dat predpisat HAK, ale ked chces aby ti povedal ci si, alebo nie si tehu, tak je prilis skoro este, to sa neda zistit,,,,, ak tak tabetku po predaju v lekarni bez predpisu, ale musis ju zobrat do 72 hodin a stoji nieco okolo 20 e,,, je to tazke, ja budem chcet aby muz sa dal sterilizovat asi, lebo prezervativ on nechce, a ja uz dalsie babo nechcem 😅 takze uvidime 😝

pastelka99
autor
11. nov 2012

no my chceme mať bábo, len momentálne aj finančná situácia nie je dobrá, je akurát pre jedno bábo a , že si aj my niečo doprajeme a aj niekam ideme ... z jedného platu a toho biedneho rod. príspevku sa veľmi nedá vyskakovať ...
myslím, že vieš o čom píšem asi ...
óoóóó tak to sterilizovanie je dosť vážna téma a vážne rozhodnutie a nerozmýšľala si aj nad podviazaním vaječníkov ??

medveckaeva
11. nov 2012
zigzag
11. nov 2012

@pastelka99 rozmyslala, ale mna by museli uspat a rezat,jemu by to robili iba v lokalnej anesteze, takze je to jednoduhsie, bez hospitalizacie,,,,, ja som rodila, bolo by pekne,keby sa teraz obetoval on,,, 😀 ja mam uz po 30, jednoducho sa na dalsie uz necitim, moj jeden cerstisko mi bohate staci a este si chcem aj ja pozit 😅 a aj financne, jednoducho viem,ze druhemu by som nemohla dopriat to co prvemu, a navyse aj muz ma troska v jednej veci sklamal, takze naozaj druhe babo uz nie, 😉

a2303
11. nov 2012

@pastelka99 a išli ste na plno? ak áno, tak pravdepodonosť je veľká 😲

pastelka99
autor
12. nov 2012

@a2303
áno išli sme na plno , no bola som akurát pár dní po menzese.
Je tam aj tak pravdepodobnosť ??

monikademeterova
3. máj 2013

Fuuu haklive temi viete čo bojim sa aby , som neotehotnela lebo mam 2 mesačnu dcerku a mam v plane až pokim bude mat aspon 1r,5 no neviem čo robit ☹

anjelik2509
3. máj 2013

no, k oplodneniu dochádza aj niekoľko dní po styku, nemusí to byť hneď...ozaj záleží od ovulácie a aj rýchlosti spermií...
@monikademeterova najvhodnejšia by bola antikoncepcia, ale prezervatív, nie?

monikademeterova
3. máj 2013

noo ano a ak priatel pred viberie tak by nemalo byt nič či ?

angel3215
12. mar 2016

Možem sa opytat co mame urobit ked sa nam nedari mat babo? Bola som tehotna mo potratila som a teraz nevien otehotniet vedel byvmy niekto poradit ?

evittam
13. mar 2016

@angel3215 Najlepšie bude keď sa spýtaš svojho gynekológa a nie na nejakom fóre - nehnevaj sa, ale tu nie sme veštice a ani nič podobné aby sme vedeli prečo nemôžeš otehotnieť.

moni244
13. mar 2016

@angel3215 a co mame robit? Cary mary? Ci ine kuzla? Treba ist k doktorovi

tins01
13. mar 2016

Ahojte, aké máte skúsenosti s robením testu 8 dni od styku? Plodné dni som síce nemala, menzes mešká zatiaľ 2 dni, no v podbrušku pobolieva. ďakujem za všetky info 🙂

kvietok227
13. mar 2016

Ja som otehotnela par dni po ms posunula sa mi ovulacia

menna78
16. mar 2016

Dievcence posledne menzes som mala od 1.3 do 3.3 a snazim sa o baby. Od nedele sa necitim dobre v nedelu a v pondelok mi bolo spatne az som musela ist na wc....A vcera ma velmi pichlo viac krat v podbrusku na lavo. A dneska mam take pobolievanie. A mam stay uzkosti naj skor chcem plakat a za chvilku smart. Myslite. ,ze by to mohli byt priznaky tehulka. .Dakujem za radu

sandrasstini
16. mar 2016

nehnevaj sa na mna ale pises ze nechces babatko dalsie, ze neni nato vhodna doba, ani nevies ci si mala plodne a ci neplodne dni, aj ked si mala par dni po kramoch, a ty napises ze ste isli na plno??? hmm dost zvlastne

moni244
16. mar 2016

@menna78 asi ťažko, veď to je od menzesu len 13 dní, to môže byť skôr nejaké prechladnutie.
Ináč partnerovi nevadí, že sa sama snažíš o dieťa?

menna78
16. mar 2016

@moni244 lol obaja sa snazime .moja ovulacia he kolisava takze beviem

majusik236
16. mar 2016

Toto je otazka dospelej zeny , kt. ma dieta ?! Zakladne veci...wtf ...

ina666
11. aug 2017

ahoj baby mi seme mali sex na ovalku mozne otehotniet lebo chceme babo dvakrad po dnoch sme pohlavny styk je to mozne a na tredi den zomnia visie taki husty hnedi vitok a oparu minuty us tam neje a teras mam taki bili a niezapacha co to moze byt dakujem vobred

sabina_es
11. aug 2017

@ina666 to si teraz robis srandu ze?

ave17
11. aug 2017

@ina666 prečítaj si ten príspevok po sebe ešte raz,myslíš to vážne??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre