Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

lemge
12. nov 2010

@salinka28 ahoj 🙂 no super tesim sa s tebou.ja som bola vcera na sono tiez som videla len taku machulu.doktor povedal ze podla menzes som v 6+0 a podla sona 5+2.ale srdiecko este jednoznacne nebolo vidno bit 😖 tvojmu babenku uz bilo srdiecko?

janica25
12. nov 2010

ahoj lemge tak uz som tu dlho nebola no tak to budeme skoro narovnako tehotne no teda 🙂 Ja som bola v stredu a to som bola 5+0 videl pekny plod, vnutry zlte teliesko alebo tak neako som rozumela.,Srdiecko tiez este nevidel ale ze to bude vidiet az za tyzden, takze ma objednal potom na sono.Tak hadam bude vsetko ok.Inac ako sa citis?Neni ti zle?Mne zacina stale tazky zaludok a na co sa pozriem tak mi je zle

lusinda24
12. nov 2010

ahojte kočky. Neviete niektorá poradiť čo sa deje?
Mávam 33DC, tento cyklus som chodila na folikulometriu a podľa všetkého som mala ovuláciu 2.11. (20DC) a od vtedy beriem Duphaston. Už na 26DC (8.11.) som v poobedných hodinách začala pociťovať nevoľnosť, pobolievanie v podbrušku, bolesť krížov a nutkanie na močenie. Zdá sa mi to dosť skoro nakoľko my ešte nemešal ani menzes ten má byť až 16.11. Na ďalší deň (9.11.)sa to opakovalo hneď od rána až do večera kým som nezaspala (pričom sa pobolievanie a príznaky s pribúdajúcim časom stupňovali), opakovalo sa to aj ďalší deň (10.11.) a tak cestou z práce som si kúpila test a po príchode domov hneď skúšala. Do dvoch minút sa mi objavila druhá čiarka aj keď dosť slabá - nazvala by som ju duch a tak na ďalší deň hneď ráno(11.11.) som testovala a už do minúty bola dosť viditeľná (aj keď nie taká ako kontrolná - farebnosť asi polka z nej) aj druhá čiarka tak som šla na gyndu kde mi odobrali krv a o 2hodiny my oznámili, že som tehotná, ale že je HCG zatiaľ nízke, že odber zopakujeme 16.11. a uvidí sa či rastie a podľa toho sa bude konať. Lenže my nepovedali akú malo hodnotu a čo je podľa nich nízke, podľa môjho názoru už musí byť dosť vysoké keď my testy ukazovali 2 // už 6dní pred očakávanou menzes, alebo sa mýlim? Ale to nie je všetko, od návštevy gyndy (11.11.ráno) ma začalo dosť silno pobolievať v ľavej časti brucha, podbruška, resp. celý ľavý bok. Chvíľu vôbec bolesť, chvíľu slabšie, chvíľu silnejšie a takto dookola a aj v tejto chvíli ako píšem ma to bolí neuveriteľne. Do utorka je ešte ďaleko a ja sa bojím či to nemôže byť mimomaternicové???nemáte s tým skúsenosť? neviete radu? Čo som tak čítala tak väčšinou pri mimomaternicovom sa uhniezdi vajíčko vo vajíčkovode a tam to aj bolí, lenže mne tento cyklus odišlo vajíčko z pravého váječníka tak prečo ma bolí ľavá strana? Dakujem za každú radu

mirinda2
12. nov 2010

ahojte baby. Mam trosku iny problem ako vy, bojim sa, ze som tehotna a vobec by to v tomto stadiu mojho zivota nebolo vhodne. Urcite mi budete vediet poradit, bo riesite tieto otazky dlhodobejsie. Prvy krat v zivote som spala s chlapom bez ochrany, a to viackrat (ano, bola to blbost, ale co sa stalo sa neodstane). Situacia: mam strasne nepravidelny cyklus a od mesiaca az po dva a pol mesiaca moze trvat hocikolko. Naposledy mi menstruacia zacala 3.10., 22.10. sa to stalo prvykrat (a potom sa to este par krat opakovalo). Minuly tyzden vo stvrtok som mala take divne spinenie, dost silne ma bolia prsia asi od minulej stredy. Citim sa ako pred menstruaciou, akurat ze nikde nic. Celkom sa bojim, bo viem, ze to su priznaky. Robila som si uz dva testy - jeden predvcerom a jeden dnes - negativne. Existuje moznost, ze som tehotna? Moze byt telo len sokovane?

mirinda2
12. nov 2010

este dodam, ze tie testy boli s citlivostou na menej ako 25.

lemge
13. nov 2010

@janica25 no parada,takze ides uz o tyzden..?ja az za 10dni.mne byva dost spatne a to skoro kazde rano uz od 6.00,a straaasne by som spala.taka som ospala,ze si asi oci sirkami podopriem 😀 a ostala som akasi citlivejsia,pre bar co sa rozplacem,a vceera som bola aj dost nervozna,vytocil ma moj chlap 🙄 normalne sa na seba hnevam....no co vyspim sa a bude lepsie...
ja sa priznam ,ze mam trochu strach.myslela som,ze srdiecko uz bude bit-...ale asi je to normalne...

maria30
13. nov 2010

@lusinda24 nerob si zbytočne stresy... musíš myslieť pozitívne a uvedíš, že to bude dobré 🙂 držím palce

maria30
13. nov 2010

@mirinda2 myslím, že ak by si bola tehotná, tak
Ti to už test ukáže.. ak
Ti stále meškajú, choď na gyndu a daj si odobrať HCG z krvi..

lusinda24
13. nov 2010

@maria30 ďakujem za podporu, ale aj tak sa bojím...snažíme sa pol roka a v septembri som mala spontánny potrat...ach jaj prečo je to také zložité...

maria30
14. nov 2010

@lusinda24 ja viem, že je to ťažké... tiež mi teraz v auguste zomreli dvojičky... a preto mám tiež teraz obavy, ale ver, že pozitívne myslenie veľmi pomáha 😉

lusinda24
14. nov 2010

@maria30 tak to je mi ozaj ľúto, ale verím, že nás čaká už len šťastné obdobie

majda27
15. nov 2010

@mirinda2 AKO si dopadla? bola si už u doktora?

lu27la
22. nov 2010

inak pytala som sa gynekologa a ten mi povedal ze test gravidity sa ma robit najskor 21 dni po koncepcii,a ze aj ked je v laboratoriu HCG 50 tak to mozu vyhodotit ako negativny vysledok... 😖 mne vysiel HCG 0,002 a povedal aby som to neriesila hmmmmmm

solinkarka
22. nov 2010

ahojte baby..vcera som robila tehu testik mamatest10 poobede ale druha ciarocka bol len duch ledvy viditelny..co si mam o tom mysliet? mam ho aj v albume

nemko
22. nov 2010

@solinkarka tehu test reaguje na LH hormon, ja mam doma uplne najpozitivnejsie tehu testy ake mozu byt a tehotna nie som, dnes mi Dr povedala, ze tehu testy reaguju aj na LH hormon ☹

solinkarka
22. nov 2010

@nemko no tak to je aka novina..to musi byt strasne tolko pozitivnych testov a tehu nie si fnuk ☹

kormelia11
22. nov 2010

@solinkarka ja si myslim ze si tehu 🙂 ja som zacinala s takymi ciarkami ktore sa mi dokonca ukazali az po niekolkych minutach a bola som tehotna 🙂 ms ti uz meska?

nemko
22. nov 2010

@solinkarka ani nehovor, dnes som mala fakt "pekny den", ale co uz , musim bojovat

solinkarka
22. nov 2010

@kormelia11 este nemeska..skusim test zopakovat tak v stredu rano

solinkarka
22. nov 2010

@nemko to ti verim 😒

nemko
22. nov 2010

@solinkarka uz som v poho, ideme na IUI o dva tyzdne 🙂

kormelia11
22. nov 2010

@solinkarka ani mne nemeskala ked som si robila robila som si ho asi 5-6 dni pred ms a druha cierocka sa mi ukazala az ked dlhsie postal niekde aj to bola taka slabucka ako tvoja ja si myslim zee si tehu 🙂

solinkarka
23. nov 2010

Ahojte kocky..tak konecne som sa dostala na net 🙂

little_miracle
24. nov 2010

@mirinda2 tá možnosť tam je - daj si urobiť rozbor krvi. Ale ak si tehu, tak ďakuj bohu za to šťastie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! My sme po 15 rokoch manželstva stále sami dvaja a nedarí sa ani s pomocou medicíny. Tak sa na to tvoje prípadné tehotenstvo skús pozrieť z inej strany...

nadada
26. nov 2010

no tak prvý krát:ahojte....potrebujem sa vykecať...meškám 23 dní,test vyšiel ževraj niesom ale....nervozita narastá každým dnom.....

mariposita
27. nov 2010

@nadada Ahoj, my tiez ked sme sa zacali snazit tak mi MS meskala cca 20 dni co sa mi nikdy nestalo. Vzdy mam MS na den presne. Normalne som mala pocit tehotenskych priznakov a vsetky testy negativne......nakoniec som mrchu dostala, takze si myslim ze tam zohrala velku ulohu psychika a preto mi mrcha tak dlho meskala. Alebo je druha moznost- ta lepsia, ze tehotna si a testy ti to ukazu az neskor. Skusi ist prip. doktorovi nech si kludnejsia. Drzim palce

viky777
10. dec 2010

Dievcata, mna test poriadne sklamal (co bolo dobre). V den, ked mala prist M som si robila Rapi Clear = velmi citlivy test (pod 10) a vysiel NEGATIVNY. V ten den mi robil Mudr. test z krvi, ktory vysiel pozitivny!!!! A viete co? Su to dvojicky. Tak si teraz drzime palce, aby to dobre dopadlo, ale testom uz neverim, lebo som si kvoli nemu poriadne porevala....

solinkarka
11. dec 2010

@viky777 ahoj lenze z krvi sa da zistit ze si tehu skor ako z testu..staci ze si nemala tolko hcg a test to nedokazal zachytit..a robit test v den ocakavanej ms sa mi zda tiez skoro

nemko
11. dec 2010

@solinkarka tusim aj ty si robila test v den mrchy ked nie este pred terminom mrchy 😀

solinkarka
11. dec 2010

@nemko no pred ms urcite nie bo som mala posunutu ovulku az na 19dc a tym aj dlhsi cyklus 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre