Po koľkých dňoch po styku viem zistiť či som tehotná?

august
1. okt 2005

dievčatá, prosím Vás...ako dlho by som mala byť tehotná, aby som mohla použiť tehotenský test? Lebo nám to pred 2 dnami trošku ušlo a som nedočkavá...chcem to vedieť...ale tak skoro sa to asi nedá zistiť, však? 😒

m.andrea
25. júl 2006

alexandra, snažím sa na to ešte nemyslieť a neprípúšťať si to, nejaké príznaky sú už, mám zväčšené prsia, ktoré ma hrozne bolia, a pobolievajú ma aj vaječníky, brucha mám nadurdené ako pred menštruáciou, a akosi mám problém aj zo zápchou, predtým som bola pravidelne každý deň na WC, tak uvidíme nechám sa prekvapiť

m.andrea
25. júl 2006

AĎa 3333, ak si ho budeš robiť nezabudni nalačno a z prvého moču, aspoň tak mi poradila tá lekárnička. A potom uvidíš. Lúčim sa s Vami lebo mi končí o 16,00 pracovná doba. Zatial pa.

alexandra
25. júl 2006

m.andrea je to velmi pravdepodobne uz z toho co povedala Tvoja lekarka 😉

ada3333 po 5 dnoch nemusis mat este ani vajicko uhniezdene... 😉 A mne prvy pozitivny vysiel az po cca 7 dnoch meskania a tehotna som bola veselo 😅

nevesta
25. júl 2006

Mne tiez az po 5 dnoch meskania 😉

katakata
25. júl 2006

mne v den kedz mala mrcha prist a to z vecerneho mocu a uplne jasne

alexandra
25. júl 2006

katakata v kolkom si ozaj tt? Dam Ta do tabulky? 🙂

katakata
25. júl 2006

sasi podľa vypočtov som v 6, ale pockajme este s tabulkami...buduci tyžden sa lekarka definitivne vyjadri. ja som poverciva a nechcem nic zarieknut 🤐

alexandra
25. júl 2006

Tak drzimpalce a myslim na Vas 😉

nevesta
26. júl 2006

ja tiez 😉 🤐

bubonic
26. júl 2006

baby keďže som nejaká nesvoja môžete mi prosím poradiť: myslím si, že som tehotná. neviem síce koľko ale cítim to. spravila som si dva testy - prvý ten 5 dní po pohlavnom styku - vyšiel mi pozitívny a na druhý deň iný - 14 dní po vynechaní menzesu (to že je taký som si pri jeho kúpe nevšimla) a aj ten som mala takmer okamžite pozitívny. tak som bola v piatok u lekára (zastupujúceho môjho gynekológa) a ten mi spravil len ultrazvuk, o krvných testoch nehovoril nič. podľa ručného vyšetrenia (domnievam sa že odborný názov pre toto vyšetrenie je palpačné? 😅 ) skonštatoval, že maternica je zväčšená a podľa ultrazvuku tam niečo našiel - v maternici nejakú bublinu (podľa jeho slov). povedal mi, že si nie je na 100% istý, že je to gravidita, môže to byť údajne ešte pseudogravidita alebo hormonálny problém. mám prísť teraz v piatok. ale na konci vyšetrenia mi povedal, že sa môžem správať ako tehotná (neviem čo tým myslel). môj muž tvrdí, že určite som tehotná - žeby bol lepší lekár ako ten študovaný 😀 ? na meškanie menzesu sa spoliehať nemôžem, ten nemám už 5 mesiacov. no a mám určité tu opisované príznaky - prudké a pichľavé bolesti v podbrušku, nechutenstvo, zväčšené prsníky (akurát ma nebolia). je tu možnosť, že nie som tehotná a len si to namýšlam?

zuz11
26. júl 2006

bubonic, tak ja tych lekarov vobec nechapem... krvne testy su to najlahsie a najzdravsie.. preco ich nerobia?
no aka taka sanca ze tehu si tu je.. ale krvne testy su krvne testy 🤐

alexandra
26. júl 2006

bubonic tak podla toho co si napisala si tehotna, ale ak lekar nevedel odhadnut, ci je to zdrava gravidita z gastracneho vaku, pockaj este 2 tyzdne, kedy by malo byt vidiet uz aj nieco z embria, alebo dokonca srdiecko.

Suhlasim so zuz, spytaj sa ho na krvne testy, z krvi vedia presne povedat hladinu hcg.

zuz11
26. júl 2006

podla mna je kravina posielat vsetkych a takto hned na zaciatku na uzv..... ja som bola prvy krat az v 11 tt a nic mi neuslo, videli sme hned krasne mimi 😀 nie hladali bodecky 🤐

alexandra
26. júl 2006

zuz mne museli kvoli tomu krvacaniu, sledovali ci je to zdrava tehotnost, preto mi robili 2x - ked som krvacala a potom kontrola o 2 dni uz aj so srdieckom.. A potom az v 12tt.. Najblizsie v 20tt velky morfologicky.

evicska
31. júl 2006

Vedeli by ste mi niekto povedat ze ked mam dostat o 3 dni menstruaciu a je tomu nejakych 14-16 dni od mozneho oplodnenia kedy je najlepsie robit test? jeden som uz robila hne po tyzdni ale bol negativny ☹ . Alebo treba pockat po vynechani menstruacie Hmm

alexandra
31. júl 2006

evicska pockaj a ked nepride MS, urob si test, skor to pravdepodobne nema vyznam..

nevesta
31. júl 2006

Mojka, pockaj ci nepride mrcha a ked nie, sprav test, ak bude negativny a mrcha stale nikde skus po tyzdni, mne ukazal az po 5 dnoch po vynechani 😉 drzim palce, nech su // 😵

evicska
31. júl 2006

🙂 aka ironia...predtym som stale cakala ab prisla MS a teraz s manzelom pevne dufame ze sa nam zadarilo 😀

maruska
31. júl 2006

Ja mám dostať MS dnes..ale ešte počkám pár dní, a budem si rojčiť... 😵

evicska
31. júl 2006

maruska drzim palce 🙂

alexandra
31. júl 2006

maruska drzim paste! 😉

evicska
31. júl 2006

nevesta dakujem velmi pekne , aj my pevne dufame v // 😀

maruska
31. júl 2006

Baby, strašne Vám ďakujem...ani si to neviem predstaviť, že tam uvidím //...už toľkokrát tam bola len jedna..idú mi slzy do očí... 😢 😔

kamilecka
6. aug 2006

Ja mam jednu otazku 🙂 co sa tyka tehu testu,pred rokom ked som bola chora,vracala som bolo mi zle ....atd mi manzel kupil tehu test,ale nepouzili sme ho.Este stale ho mam ale expiracia skoncila 05/06. Vyhodit taky test alebo je este pouzitelny? Co myslite?

nevesta
6. aug 2006

Kami, asi ho vyhod... Na vysledok testu po expiracii sa neda spolahnut 😔 aj tak by si musela kupovat dalsie na potvrdenie 😉

kamilecka
6. aug 2006

No aj mne sa zda ze je nanic ale aspon si na nom vyskusam ako sa na to cika 😀 a potom vyhodim 😀

lia
6. aug 2006

ja by som spravila to iste,Kami 😀

nevesta
6. aug 2006

Aby ti nespravil falosne nadeje 😔 Aj ked mozno... 😀 😀 😀 Asi by neodolala ani jedna z nas, vsak 😀

lia
6. aug 2006

aj keby sa mylil ten test,konecne nejaka zmena v ciarkach 😀

nevesta
6. aug 2006

Len to sklamanie potom 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre