Po koľkých dňoch sa dá dokázať tehotenstvo?

malinke_babo
5. mar 2009

Chcela by som sa spýtať,po kolkych dnoch od oplodnenia sa da na krvnych testoch dokazat tehotenstvo???dakujem

simib
12. mar 2009

Odkážem.Baby aké bolesti a iné veci môžu byť pri hniezdení???

markiza
12. mar 2009

simib, mna pobolievalo v podbrusku, ako slabe ms bolesti, ale to len mozno 2 dni...

simib
12. mar 2009

No lebo dúfam že som neprechladla,lebo ma bolia kríže a podbruško a mám tuhý bielo zelený nepáchnucí výtok.

markiza
12. mar 2009

simib, si tehu? ci predpokladas, ze si?

simib
12. mar 2009

netuším vôbec...

tucniacik
12. mar 2009

baby musim off, mala sa zobudila... pripojim sa vecer...
lem este malickost - simib pozri si ovu testy v mojom prvom albume...
pri zahniezdovanimozes mat hnedy vytok, nevim ci aj zeleny...bolesti ako pri ms su ok...aj pichlave bolesti...
to mimot.tehu - nieomu rastie plod vo vajcovode rovnako krychlo ako v matericni preto sa roztrhne skor, obvykle ale rastie pomaly, az extremne pomaly, preto sa praskne neskor.. fakt to netreba podcenit...

tarinka333
12. mar 2009

Ahojte, ja som akurat dosla domov. Pytala som sa raz svojho gynekologa, preco sa tak malo parom podari otehotniet hned na prvykrat. Povedal mi, ze manzelove spermie boli vlastne pre moje telo cudzie - prip. aj ked sa zeny po prvom porode dlho chrania HAk, tak si telo odvykne. Kedze povazuje spermie za cudzie, vytvara si proti nim protilatky,tym ich jednodoucho znici. Preto mnohokrat, ked si myslime, ze sme vystihli ten pravy okami, a dostavi sa MS, sme v smutku, lebo ako je to mozne. Lekari urcuju minimalne jeden rok snazenia, aby si nase telo zvyklo a aby pochopilo, ze tie chvostikove potvorky su priatelska navsteva a netreba ich likvidovat🙂

markiza
12. mar 2009

tarinka, pekne napisane 😉

https://www.youtube.com/watch?v=hAgOk3-loUY
to.beruska
12. mar 2009

tucniacik:mozem sa spytat len taku malu otazocku.Mam ako taky ale maly vytok alebo co to je ale nie je to sfarbene iba take biele az priesvitne.Mam mat trosku strach alebo je to normalna vec.nieco take ako ked mas ovu

tarinka333
12. mar 2009

pekne videjko, uz som ho zoparkrat videla🙂 Proste ta spravna sa musi vediet spravat🙂 Hehe

tucniacik
12. mar 2009

ja myslim ze to vobe nevadi... aj telo sa este prve meisace sprava ako pred teho, to znamena, ze ak by si teho nebola, blizili by sa tovje plodne dni, takze vobec nevadi ak mas teraz nieco ako plodny hlien..niektore zeny prve tri mesiace slabo krvacaju v case, kedy by mali byt normlane menzes ak by tehotne neboli...mozes mat aj ovu bolesti ak si ichmala pred teho, a aj bolesti ako pri ms v vase predpokladanej ms...ale tie bolesti mozes mat aj cely prvy trimester, maternica sa roztahuje, vazy co ju drzia sa natahuju, a to moze boliet... nic neboj... pohoda.. je to v poriadku...

tarinka333
12. mar 2009

Ahoj tucniacik. uz som informovala manzelika, ci mi moze cestou z prace kupit kyselinu listovu - jamieson... hm a to potom mozem kombinovat pregnium s kyselinou listovou - vitaminmi? Nebudem previtaminovana???

to.beruska
12. mar 2009

tak to si ma upokojila veru by som mala teraz uz plodne dni.aj sa tak citim ako keby mam dostat take pichanie alebo nieco take.ozaj taK ked uzivam jeden ten vitamin E 200mg mam ho zvisit?no mne zase spominali ze vitamin E je lepsi ako samostatna kyselina listova.nevies nahodou o tom.A co tatko materna vitaminy.co je asi tak najlepsie.Alebo mozem brat priklad stale aj nadalej vitamin E a ktomu este nieco napr ako tu maternu?

lucinka1104
12. mar 2009

to. beruska ešťe som nepočula o žene ktorá by mala takto krásne pozitívne testy a nebola by tehu 😉 tak už nestresuje a teš sa 🙂

tucniacik DPO sa počíta od dna počatia alebo od nasledovného dna ....ja som mala ovu 28.2 tak som dnes 12 DPO alebo 13?

to.beruska
12. mar 2009

lucinka dakujem. 🙂 zajtra dojde drahy tak sa tesim ako mu to poviem.boze ten ma bude asi na rukach nosit.

simib
12. mar 2009

No tučniačik ja neviem čo to je a keď to je tehu tak uvidím o týždeň a dám vedieť. 🙂 🙂 🙂

lucinka1104
12. mar 2009

to.beruska no ved si to zaslúžiš...snažili ste sa dlho?

tucniacik
12. mar 2009

tehotenske vitaminy podla mojho osobneho nazoru VOBEC nie su dobre...jednak vo vacsine ja prilis nizka davka kyseliny listovej, ma byt aspon 3mg a ak nie viac, a prislis nizka davka vit.e, ma byt aspon 100mg.. dalej su tam vitaminy ktore sa navzajom biju, napr. vitamin e sa neznasa so zelezom a preto sa nema brat v jednej tabletke naraz, lebo sa nevstrebe... dalej - niektore vitaminu su rozpustne vo vode ako napr. kys.listova a ostatne becka a cecko takze sa maju uzivat na lacno, ine su rozpustne v tukoch cize sa maju jest po jedle ako napr. vit.e, d,a, atd...ak je toto vsetko v jednej tabletke polovica z vitamina sa nevyuzije a je to skor iba o biznise... a naopak, niektore vitaminy aby sa vstrebali potrebuju k sebe aj dalsie, napr. magnezium sa ma brat spolu s vapnikom...ja som za radsej brat vitaminy jednotlivo, ziande hromadne preparaty... vit.e je bezpecny tusim v davke do 400mg denne ale to je zbyotcne vela... telo si robi jeho zasoby a teda radsej opatrne..staci 100-200mg denne...
vyzsie uvedene informacie som cerpala z knihy plodnost-cykly-vyziva, takze mam to trosku nastudovane co a ako s vitaminami...
lucinka, dpo sa obvykle pocita od nasledujuceho dna..cize ak ovu bola 28.2. tak 1.3. si bola den po ovulacii cize 1dpo...
simib, drzim palce...ak by si chcela nejake info testoch kludne mi napise... ja moc nezvyknem prispievat teraz do tem lebo nemam cas, skor si to vybavuje iba IP, ale ak ma nieco zaujme alebo vidime ze su tam nespravne informacia, tak to rada trosku opravim... takze ak by som sa aj neozyvala, kludne mi napiste do IP...

lucinka1104
12. mar 2009

dakujem

tarinka333
13. mar 2009

Ahojte kocky, tak dnes je novy den a nove cakanie - a vonku kopec snehu. Velmi sa bojim - a tesim zaroven - na pondelkove sono, mal by to byt uz 6tt (5tt + 3 dni cca), tak verim, ze uz nieco bude vidiet, ale to este cely dnesok musim cakat, cely vikend a aj pondelok cele doobedie ☹ Ale trpezlivost ruze prinasa, tak snad...

markiza
13. mar 2009

tarinka, drzim paste 😉

simib
13. mar 2009

Ahojte.Ako? 🙂

markiza
13. mar 2009

k vitaminom ma napadlo... ja som uzivala pred tehu vitamin e + c a kyselinu listovu 5mg denne, ale akonahle som zistila, ze som tehulka vitamin e som vyradila... v pribalovom letaku stoji, ze sa musi uzivat pod dohladom lekara... neviem, su to vsetko umeliny, pocas tehu by som nim neriskovala a ak spravne citam, tak jeho nadmerne mnozstvo moze viest ku poskodeniu plodu... ako vieme my ako laici co je nadmerne mnozstvo a kolko ho prirodzene prijmame v potrave? a tiez moze sposobit poruchy zrazanlivosti krvi sposobenej nedostatkom vitaminu k...

markiza
13. mar 2009

simib, ty sa pochval 🙂 ahoj

tarinka333
13. mar 2009

Ahojte, pozrela som si nejake videjka na http://www.ehd.org/movies.php?mov_id=24 , no a tam to vyzera tak, ze ono v 6tt uz bije srdiecko 🙂 Len ho asi nevie lekar svojim sonom zachytit, ze? Inak ake sono sa pouziva pri prvej prehliadke - vnutorny, ci klasika vonkajsi?

simib
13. mar 2009

Markíza ja v podstate nič nové.Ráno som strávila pol hodku nad WC misou a brucho pichá.Podla mňa som prechladla a preto ma bolia aj kríže aj brucho.A ešte to môžu byť aj ladviny,lebo ja mám lavú ladvinu trochu chorú.

tucniacik
13. mar 2009

no na tom videu je to 5t+6 to ano, to sa aj sonom zachiti... ale ci aj par dni skor, tazko povedat... sono sa do 13tt robi vaginalne, az potom cez brucho...

mirusska
13. mar 2009

ahojte,chcel by som sa vas spytat ze aky cas je plod viditelny na sone???dakujem

juliett99
13. mar 2009

mirusska ja som bola na sone v utorok a uz tam susnika bolo vidiet ale este nebolo vidiet bit srdiecko,, a to bolo asi 2-3 tyzdne po ovulacii

mirusska
13. mar 2009

ahojte,prosim vas chcel by som sa vas spytat ze po akom case je plod viditelny na sone?dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre