Pozitívne testy, špinenie a na ultrazvuku nič

miminka89
16. júl 2014

Ahojte babenky, práve som prišla od gynekológa a som taká nešťastná, musím sa s niekým poradiť. S priateľom túžime po bábätku, v marci som vysadila HAK a teraz to vyzeralo, že sa to konečne podarilo, MS mi mešká už 10 dní, robila som si 3 testy vždy s 2 dňovým odstupom, všetky pozitívne, aj keď druhá čiarka bola slabšia stále a ak aj silnela tak len málinko. Chcela som ísť ku svojmu gyn. ale ten má akurát tento týždeň dovolenku, tak že počkám do bud. týždňa, ale včera som začala špiniť, najprv ružovkastý, neskôr bledohnedý výtok, tak som radšej zašla k inému gyn. lebo som sa zľakla. A ten mi povedal, že buď je to ešte len 3-4 týždne a nie je to vidieť, lebo na sone mi nič nevidel, vaječníky všetko ok. Alebo že to môže byť mikropotrat, alebo v najhoršom prípade mimomaternicové tehotenstvo. Zobral mi krv na HCG a teraz mám čakať, v pondelok mám ísť ku svojmu gyn. Lenže dovtedy sa asi zbláznim, mám pocit, že sa mi zrútil svet :( ak máte podobné skúsenosti, alebo viete poradiť, prosím napíšte, ďakujem!

mimi8814
16. júl 2014

@miminka89 len co chces poradit? lekar ti vsetky moznosti objasnil, treba len pockat... drzim palce😉

miminka89
autor
16. júl 2014

no len som chcela vedieť, či si niekto niečím podobným prešiela a ako to dopadlo... ďakujem

stefka33
16. júl 2014

@miminka89 Mala som to také isté ako ty. Bolo to mimomaternicové tehotenstvo. Príznaky - slabšia druhá čiarka, špinenie namiesto menštruácie, neskôr krvácanie mimo cyklus.

angels882
16. júl 2014

@miminka89 ahoj u mna to znamenalo tiez mimomaternicove do 7 tt nic nevidel , spinenie neskor bolesti az krce ale u teba to nemusi nic take znamenat mozno si neskor otehotnela držím palce

miminka89
autor
16. júl 2014

no ja som práve začala krvácať už :( zatiaľ len pár kvapiek ale aj tak, lekár mi povedal že ak bude špinenie silnejšie alebo silné krvácanie tak okamžite do nemocnice :(

angels882
16. júl 2014

@miminka89 ☹ to mi je luto viem ako sa citiš ale je lepsie nato prist skor mne museli vyoperovat aj pravy vajecnik ☹

miminka89
autor
16. júl 2014

@angels882 áno viem, že to má aj svoje pozitíva, ak sa to zistí skoro, ale je mi z toho veľmi smutno... teraz už len čakám, či to bude horšie, alebo nie... je to na prírode už :(

angels882
16. júl 2014

@miminka89 presne viem ako ti je a nedal ti nejake lieky na udrzanie ? mne dal pre istotu duphaston a asccorutin ale nepomohli

piacere
16. júl 2014

@miminka89 hlavu hore. Ja som pred prvým tehotenstvom mala 3x biochemické tehu (ak by som netestovala pred mrchou, tak o dvoch ani neviem, tretie bolo komplikovanejšie) a teraz mám dve zdravé deti. A biochem.tehu sa už potom viac neopakovalo.
Držím palce, aby to nebolo mimomaternicové a aby sa (ak to nie je zdravé tehu) maternica vyčistila sama.... Bude dobre 😉

katy83
16. júl 2014

hlavu hore, my nie sme lekari....byt tebou by som isla na pohotovost, tiez mam za sebou aj potrat aj mimomaternicove tehu a dnes mam zdrave krasne dievcatko, pozitivne je, ze si otehotnela v pomerne kratkej dobe 🙂 silno drzim palce!

nani7278
16. júl 2014

No a u nás sa to tiež takto začalo a teraz máme už 7 ročnú dcérku 😉 . Pokiaľ to bude ozaj len pár kvapiek krvi, nemusí to byť zlé. Ak by krvi bolo viac, tak by som aj ja bola za skorú návštavu lekára... U mňa vtedy tiež predpokladali mimomaternicové tehotenstvo, aj ma preto operovali, ale nepotvrdilo sa a zistili, že bábo je v maternici, akurát, že tam vznikla obrovská modrina... ale malá to nevzdala aj za takýchto komplikovaných podmienok 🙂

miminka89
autor
16. júl 2014

@angels882 áno aj mne predpísal duphaston, ale neviem, či to zaberie...
@piacere @katy83 ďakujem vám za povzbudivé slová, veľmi dúfam, že to nebude také hrozné ako to teraz vyzerá!

miminka89
autor
16. júl 2014

@nani7278 super, tak máš doma ozajstnú bojovníčku 🙂 veľmi dúfam, že to dopadne najlepšie ako sa dá a ďakujem

nani7278
16. júl 2014

@miminka89 Držím palce

siska765
16. júl 2014

@miminka89 jednoznacne by som isla do nemocnice,budu ta mat pod dozorom a v pripade potreby zasiahnu.ja by som pri krvacani necakala ani minutu doma ☹

luckymummy
16. júl 2014

@miminka89 Držím Ti palce, moje tehotenstvo začalo veľmi podobne a dnes mi vedľa spí polročné dievčatko 🙂 Užívala som Duphaston, hneď v deň nasadenia špinenie ustalo. Nech to dopadne akokoľvek, buď trpezlivá a mysli pozitívne (viem, že je to ťažké 🙂)

miminka89
autor
16. júl 2014

@siska765 no mne lekár vyslovene povedal, že do nemocnice iba ak by som začala silno krvácať, bojím sa síce aj tohto mála, ale sledujem to, tak hádam to prestane

miminka89
autor
16. júl 2014

@luckymummy ďakujem, veľmi sa snažím byť pozitívna, aj keď teraz to vyzerá všeliako... gratulujem k zdravej dcérke, nech ti robí radosť!

cerez
16. júl 2014

Mne meškalo, testy negatívne a ultrazvuk nič nevidel. Ukázalo sa mi až omnoho neskôr. Z toho veľkého "nič" je už 9 ročná dcérka. Čakať! 🙂

domin85
16. júl 2014

@miminka89 Hlavne klud! Ja som si nasla // 38DC., to bola nedela, stredu som sla k lekarke. Videla len ten vak, ale nic v nom, tiez ma strasila ze treba pockat a vylucit mimomaternicove tehu, tyzden som trpla.. Nakoniec sa ukazalo, ze som mala ten cyklus posunutu ovulku skoro o dva tyzdne, takze som realne prisla len v 4tt za nou a to toho fakt nemohla vela vidiet... Pokial nevies 100% kedy si mala ovulku tak sa neplas, mohlo sa stat nieco podobne, do tyzdna max. 10 dni budes na jasnom, prisla si rposte prilis zavcasu 😉

miminka89
autor
16. júl 2014

@cerez @domin85 juuuj babenky bolo by krásne, keby to naozaj tak bolo ako píšete, lenže ja aj špiním a teraz trošičku krvácam, aj keď som už čítala všeličo, od najhoršieho až po to, že to môže byť aj od toho, že ma lekár vyšetril rukou a že mi z toho praskla dáka cievka alebo čo, ale špinenie bolo už predtým, takže kvôli niečomu to byť musí... veľmi si želám, aby to dobre dopadlo a ďakujem za vašu podporu fakt!!!

cerez
16. júl 2014

@miminka89 Veľa žien na začiatku špiní. Dochádza k hormonálnej zmene. Už len dúfať.

domin85
16. júl 2014

@miminka89 chod okamzite na pohotovost a budes vediet! Normalne dojdi povedz ze si mala pozitivne tehu testy a spinis.. Prve spinenie som mala hned niekedy zaciatkom, ale to bolo v case menzes a velmi slabe, tak to nechali tak, neskor sa ukazalo znova a troska silnejsie a odvtedy som doma na rizikovom s liekmi.. Ale aj ked ta poslu domov s tym, ze sa nic nedeje budes mat istotu, neikedy v case menzes v prvych mesiacoch je to vraj normalne 😉 Ozaj a kedy to mas kontrolu u svojej doktorky?

siska765
16. júl 2014

@miminka89 hmmmm,tak uz sama musis vediet ci sa to zhorsuje a nabera na intenzite alebo to ustupuje,moc drzim palce aby to rychlo zmizlo a babatienko bolo vporiadku 🙂

miminka89
autor
16. júl 2014

@domin85 ja som bola hneď ráno u lekára s tým špinením, nasadil mi Duphaston a mám ležať, na pohotovosť mám vraj ísť až keby som začala veľmi silno krvácať... zatiaľ stále po troškách krvácam, bolesti mám v podbrušku ako pri MS, len miernejšie a väčšinou tá krv ide von keď vstanem a idem na wc... tak teraz neviem... ku svojmu gyn. mám ísť až v pondelok, dovtedy je na dovolenke

miminka89
autor
16. júl 2014

@siska765 ďakujem, zatiaľ je intenzita stále rovnaká... tak určite keď budem vidieť že to silnie tak nebudem sedieť doma a idem rovno na pohotovosť... zatiaľ však poslúchnem radu lekára...

domin85
16. júl 2014

@miminka89 Pri duphastone ti to spinenie prejde, ale postupne. Ja som napr spinila, resp. krvacala v noci, hned rano som bola u dokiny a az vecer som konecne prestala registrovat krv na papieri.. Treba dat cas teraz tomu, ak sa to nezhorsi 😉

lubka1983
16. júl 2014

musis pockat.nic ine ti nezostava a teraz pises ze krvacas tak chod ja by som sla....ja som mala len bolesti cely den vecer na pohotovost a tam ma sprdly ze kde som bola si predstav co povedia tebe ked krvacas aj ked trocha a nejdes...

monicka79
16. júl 2014

@miminka89 ja som mala tak isto špinenie, myslela som že ms dorazila, ale špinila som týždeň tak som si len zo zvedavosti urobila test a bol pozitívny. Išla som k Dr. že mám pozitívny test a špiním. Urobil mi sono, nič nevidel, podľa posledného dátum ms už malo byť niečo vidieť, tak mi dal duphaston a ascorutin proti krvácaniu a poslal ma domov stým, že bud to bude o týždeň vidieť, alebo to bude mimomaternicové. Našťastie o týždeň bilo srdiečko a všetko bolo ok. Mala som len neskôr plodné dni, preto to podľa ms nesedelo. A špinenie som mala celý mesiac, pritom bolo všetko OK

jaruska8
16. júl 2014

@miminka89 Ja som mala takto mikropotrat. Ani čistiť ma nemuseli. Držím palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre