Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prsníky už nemám citlivé. Je to ok?

leria
24. mar 2013

Ahojte baby. Chcem sa opýtať, deň po vynechaní menštruácie som zistila testom, že som tehotná. Mala som také slabšie príznaky,pálenie záhy, bolesť hlavy, no a prsníky som mala také citlivejšie a naliate. To trvalo nejaké2-3dni a od včera sa tá citlivosť celkom vytratila.2krát som potratila a tak som si povedala, že toto tehotenstvo nebudem nejak extra riešiť ani hned utekať na gyndu, že pojdem niekedy až v 6-tom týždni, že bud to tam bude alebo nie.No teraz vôbec nič necítim, pri tých napnutých prsiach som mala aspoň pocit, že sa niečo deje....takto neviem čo si mám myslieť, necítim nič a nemám ani žiadne pocity ani chute,možno niekedy pocit akoby som mala dostať menštruáciu a je mi zima na nohy. Ja viem mala som byť už poučená a byť v kľude..aj sa snažím, no zrejme sa aj privelmi sledujem....už sa na seba aj zlostím, že som si nemala robiť ani test ani sledovať príchod menštruácie,nevedieť proste o ničom až kým by sa to samé neprejavilo 😉

sasie
24. mar 2013

Ako pises, asi sa moc sledujes 🙂 ja ked som sa dozvedela ze som tehu, v zivote by som nepovedala ze tehu som 🙂. Jedine co mi bolo, ze mi bolo zle akoby som mala dostat mrchu. Prsia ma neboleli, ani ziadne chute som nemala ... to az neskor na mna prislo take nechutenstvo, ale zo zaciatku by som si nikdy nebola pomyslela ze som tehu. Takze podla mna je to normalne ze ich nemas citlive. Nechaj to plynut... ked tak, skoc k lekarovi ale ak mas starosti. Neviem co bolo pricnou potratov, ale ak sa bojis, radsej chod, mozno ti predpise nejake lieky a nastavi kludovi rezim. A inak gratulujem a drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

livocka21
24. mar 2013

@leria a nemas nahodou nejaky problem napr. hematologicky, pre ktory potracas??? bola si niekde na vysetrenie???? ja ta nechcem starsit, ale ja som potratila 3x a tieto priznaky u mna neznamenali nic dobre...chod k doktorovi...drzim palce 🙂

leria
autor
24. mar 2013

No prvýkrát som potratila po prirodzenom otehotnení, príčinu nevedeli zistiť, od začiatku nebola akcia srdca, bola som aj na kyret...hned po tom prvom potrate som bola na hematologii, robili mi aj vyšetrenia,no ja si nepamätám tie hodnoty,nejak sa mi to nechce nosiť v hlave.Mám však správu, ak by ste vedela mi niektorá na zájlade nej pomôcť.Doktorka mi odporúčala, že si mám prísť po injekcie ked zistím, že otehotniem. Podstúpila som v novembri IUI, test bol po 14dňoch pozitívny, bolo to vpiatok, po injekcie som išla niekedy po 3dňoch od zistenia, čo bolo neskoro(to mi potvrdila hematologička, ktorá tú prvú zastupovala)no a potom to už išlo dole vodou, kleslo Hcg a o týždeň na konci 5tt som začala krvácať,skončila som v nemocnici.Asi 4 dni mi to udržiavali, brala som po celý čas od IUI duphaston,utrogestan a potom ten fraxiparín.Na kyret som ísť potom nemusela, potratila som prirodzene.Po celý čas som verila, že otehotnieť dokážem, pred 2 rokmi som s tým mala problém, no po laparoskopii-endometrioza, som otehotnela, no problém mám stále hned v začiatkoch.Teraz 3-krát sa zadarilo prirodzene ani som to nečakala tak skoro, fraxiparín aj anopyrín beriem niečo vyše mesiaca(livočka21 ja som tu už dávala jeden príspevok ohľadom toho anopyrínu, že som omylom brala 100 a teraz som znížila cez víkend na 30mg)Zajtra idem na hematologiu, na gynde som ešte nebola, pretože doktorky sa tam menia a pondelok, utorok je tam jedna krava, ktorá mi svojim blbým prístupom odpiekla niekolko rokov života. Tá moja začína až v stredu.Ja neviem, neviem...mám taký blbý pocit, že nič z toho...aj ked sa utešujem, že vela žien nemá žiadné príznaky a možno je to kolísavé,raz mám raz nemám...neviem fakt,ved je to ešte len 4tt+5dní podľa tabulky....ale toho blbého pocitu sa neviem zbaviť...bojím sa tešiť,bojím sa strachovať.... nemám fakt chuť ani ísť na gyndu.Okrem toho som bola nedávno na endokrinologií aj diabetologii a tam som mala všetko v poriadku...

livocka21
24. mar 2013

@leria ajajaaaj :( tak to mi je velmi luto...hmm no u mna na prvykrat farixiparin nezabral vobec a tiez som potratila hoci som brala injekcia aj anopiryn...teraz beriem fragmin a zatial je to ok, hoci sa este netesim... hmm viem ako sa citis.... no mna prsia tiez nebolia stale az poobede alebo vecer...rano vobec... hmm tak ti drzim palceky aby ti to tentokrat vyslo...mysli pozitivne 🙂

leria
autor
24. mar 2013

@livocka21 dakujem pekne 🙂 aj ja Ti držím palčeky, určite to dobojuješ teraz do šťastného konca 🙂 ...ved si si preskákala toho dosť...takže ano hlavu hore a dúfam, že mesiac po Tebe ťa budem následovať 🙂

sisi31
24. mar 2013

@leria ahoj.To ako to všetko prežívaš,akoby som videla seba.Ja som potratila v novembri/MA bez akcie srdca/Z tohto krátkeho tehotenstva si pamätám ako ma strašne boleli prsia,a mierna nevoľnosť.A myslím si,že keď embryo odumrelo,zle mi prestalo byť,prsia ešte trošku boleli.teraz som opäť tehotná,hysáčim od začiatku,do 5tt prakticky žiadne príznaky,preto som si aspoň nechávala brať HCG,to našťastie pekne rástlo.Od 6tt ma začali strašne bolieť prsia,ktoré aj narástli,záha ma tiež poriadne trápi,a sú časti dňa,keď mi je veľmi zle,a časti dňa,kedy pochybujem,či tehotná vôbec som/ak neberiem do úvahy stálu bolesť pŕs/pichám si inekcie do brucha /začala som 3 dni po vynechaní menzesu/Tým všetkým som chcela povedať,buď pokojná,príznaky ešte nastúpia.Aspoň niektoré.Ak máš pochybnosť,sprav si ešte test,aspoň kým nepôjdeš k Mudr.

leria
autor
24. mar 2013

@sisi31 dakujem za podporu a držím palčeky, určite bude z Teba šťastná mamina 🙂 je to asi stále hop alebo trop, či s lekmi, injekciami alebo bez nich...asi ked sa to má udržať tak sa udrží, určite príroda vie čo robí....tým si to celé stále vysvetlím a som hned kľudnejšia...na to hcg sa akosi neviem odhodlať,mám strach, že ma budú s ním naťahovať 2 týždne...raz stúpne, raz klesne a ja budem ešte vo väčších nervoch...mám v pláne ísť až o týždeň-2, ked už to bude na istotu....neviem či správne uvažujem ale v podvedomí to tak nejak cítim aj ked možno by som kvôli svojmu veku tak hazardovať nemala....

sisi31
25. mar 2013

@leria Presne tak,nič neporiešime.Prvé tri mesiace je to na prírode a "vyššej moci".Aj môj známy lekár hovoril,ak mám byť tehotná tak budem,ak nie tak nie.Mám 37 rokov,čas ma trošku tlačí,ale nič nezmôžeme.Mám už 12 ročného syna,koľko žien nmôže vôbec mať deti.Moja mama mi stále prízvukuje,že Geissenová/to je tá IQčka z JOJ/mala 9 potratov,kým sa jej narodili 2 dcéry.my čo sme mali potraty si tehotenstvo asi moc neužijeme,lebo stále sú tu obavy,celých 9 mesiacov.Ja som ešte ani nebola na USG,lebo viacerí lekári mi to do 11 týždňa neodporíučali.Ešte musím vydržať 2 týždne.Držím palce,a musíš myslieť POZITÍVNE, psychika dokáže veľa,a ak budeš pochybovať,nemusí to dobre dopadnúť.A ty máš koľko rokov,ak to môžeš prezradiť?

leria
autor
25. mar 2013

@sisi31 no ja som už skoro vo veku Geissenky, len jej love nemám 😀 ale to mi najmenej vadí...no ale si uviedla pekný príklad, že peniazmi si nekúpime všetko, predsa je len aj ona žena, tak si toho vytrpela dosť....a to verím že nad ňou krúžili nie hocaký odborníci a aj tak sa nad silu prírody nezmohli 😉 takže ja mám 38, ale už len mesiac...ešte si to vychutnávam a uberám kým môžem 😀 bola som na hemato, všetko o.k., tak aspoň v tomto som prestala panikáriť....a tiež asi pôjdem na usg aj krv niekedy o týždeň.....dovtedy sa budem snažiť byť v pohode a ak príde na mňa strelená chvílka, tak aspoň viem, že sú tu baby, ktoré ma podržia 🙂 držím aj Tebe palčeky a dáme si vedieť, zatial pekný dník 🙂