Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Snažilky, netestujte priskoro

mikema
23. nov 2014
zuzicek88
23. nov 2014

@mikema Dakujem,precitala som si,naozaj poucne a mnoho krat nam usetri peniazky

mamulienka30
23. nov 2014

@mikema - dnes su tak lacne testy, ze je to asi jedno. Mne ked ukazal test tehotenstvo, tak sme sa o 9 mesiacov tesili s maleho babatenka.

mikema
autor
23. nov 2014

@zuzicek88 podla mna je to zaujimave a este som sa docitala, ze spermie, po tom, co sa dostanu do zeny, potrebuju par hodin na to, aby mohli vobec vajicko oplodnit, lebo cez nejake latky a zenske hormony sa spermie vraj este premenia a az potom mozu oplodnovat. To sa v "obycajnych" clankoch pise zriedka... okrem toho som nasla studiu, ze 2 dni pred tym ako sa uvolni vajicko az do uvolnenia je pravdepodobnost 30% ze aj bude oplodnene, 3 dni pred tym je ta sanca uz mensia a 5 dni pred tym len9% takze naj je 1-2 dni pred uvolnenim vajicka mat sex. Ovu testy sice ukazu zvysenie lh ale to znamena, ze sa vajicko uvolnuje 12- 36 hodin potom. No kedze lh u kazdeho stupa a najmã klesa rozne rychlo, moze sa stat, ze vajko sa uz mohlo uvolnit a clovek to prepasie, preto je sex aj 1 den pred pozitivnym ovu testom zmysluplny, obcas este lepsi ako v den poz. Testu. No a vraj naj je kazdy druhy den, inak je spermii pomenej, ak clovek kazdy den... ale zas aj to zavisi od toho, co muz produkuje a kazdy muz je iny... ako aj kazda zena, ale ta teoria je zaujimava a komplexna, nie ako mnohe clanky v obycajnych casopisoch a na strankach...
@mamulienka30 ale samozrejme, ale zas vela zien je sklamanych a zbytocne... napr. Otestuju pozitivne, ale vajko sa neudrzi, dostanu mens... potom maju traumu ze potratili, pritom by to bez testu mozno ani nevedeli, lebo je to tak kratko po ovu prirodzene, ze zle vajicka sa odplavia, aj ked su oplodnene... preto som to postla, aby sa mnohe zbytocne neustresovali a hlavne netraumatizovali, lebo potom just neotehotneju alebo sa cele tehu boja miesto toho, aby si to uzivali...

zuzicek88
23. nov 2014

@mikema tak to mas naozaj pravdu,ja som bola na IUI v utorok idem na krv do BA,ze ci sa to podarilo a testy predom ziadne,ved naco je to dobre...

mikema
autor
23. nov 2014

@zuzicek88 drzim velmi palce, krvne testy su aj tak naj! I ked absoutne chapem vsetky snazilky, ze testuju jak dive, ale mozno ich motivujem, aby to neprehanali 😀

zuzicek88
23. nov 2014

@mikema dakujem,si zlata,aj ja sa priznavam,ze som casto cestovala uplne zbytocne...aj preto som si hned precitala tvoj prispevok,si zlata,ze si to sem dala

mikema
autor
23. nov 2014

@zuzicek88 ja tiez urcite kde tu budem testovat ale velmi sa posnazim, aby som to neprehanala... a tebe drzim velmi palce, potom daj vediet! 😉

zuzicek88
23. nov 2014

@mikema urcite sa ozvem,bez ohladu na vysledok

Tu začni písať odpoveď...

Odošli