Som tehotná ? Prosím o váš názor

luckas33
2. aug 2017

Ahojte , chcem sa opytat MS mi meskala 6dni aprsia ma bolia uz 3tyzden aôe neznesitelne ze rano vstavam s bolestou .spravila som si test bol pozitivny 2 ciarky druha taka bledsia ale bola aj je tam na dalsom ktory som spravila aby priatel videl bola ta druha ako taky duch ale bola . Dnes som zasla teda ku gynekologovi a ten mi povedal ze tam nic neni ze tehotna som neni , nezobral mi ani krv ani ziadne testy iba ze ak nedostanem MS mam prist o tyzden a ak dostanem tak po MS.
Na sone nebolo vidiet nic no ked to somna vitiahol mala som tam hnedy hlien a povedal mi ze som zacala asi menstruovat ze to mi nesposobil on.
Teraz cely den so mna ide iba hnede ale nie krv .
MAte stym niekto skusenosti ? Mozem byt tehotna alebo to bol len omyl ?

drobcek11
2. aug 2017

@luckas33 povedala si mu ze si mala pozitivny tehu test??? Podla mna dost nezodpovedny pristup od gynekologa....

deti95060810
2. aug 2017

ešte počkaj pár dní a potom si sprav zas test.... neviem prečo tak rýchlo idete ku gyn. Stačí počkať zopár týždňov a hneď to aj on uvidí....

uhnakova
2. aug 2017

Dost otrasny gynekolog. Mohol zobrat krv, z tej by vedel potvrdit tehotenstvo. Na sone mohol aj nemusel este nic vidiet, treba este zo dva tyzdne pockat a bude vidno plod aj so srdieckom. Drzim palce.

lucinika
2. aug 2017

Tiez som mala podobnu skusenost,5. tyzden tehotenstva,testy pozitivne. Sla som ku gynekologicke a jej odpoved po sone citujem:"no mozte byt tehotna ale aj nemusite,pridite o 6 tyzdnov." Viac mi nebolo treba,tri dni na to som sla novemu gynekologovi,krasne bola vidiet bublinka....

luckas33
autor
2. aug 2017

Ano povedala som aj som mu ho priniesla ukazat (nikdy som tehu nebola) tak som nevedela ze ako to chodi , no a on si ho pozrel apovedal mi ze to nie som tehotna ze ta ciarka druha neni taka hruba ako ta prva ... nechapem sama
takze ak spinim ak to este nie je stratene ? pockam teda tyzdne a spravim test 🙂

drobcek11
2. aug 2017

@luckas33 toto ti povedal? Asi by som zmenila gynekologa, a ak si mala ducha nemusis cakat tyzden staci zajtra alebo pozajtra mala by byt silnejsia

marlenka222
2. aug 2017

Na co cakas? To je na zmenu gynekologa. Na Slovensku existuje este aj take vysetrenie u ineho gynekologa, ktore si sice zaplatis ale budes vediet na com si. Tak sa niekde inde medzicasom objednaj a zaplat ako cudzia pacientka, povedz co ako bolo a uvidis. V pripade pozitivneho tehotenstva by potom by nastala otocka vo dverach stareho gynekologa popripade staznost na dohlade nad zdravotnou starostlivostou.

luckas33
autor
2. aug 2017

Ano presne toto a ze dnes som uz druha , ked som sa rozpravala zo znamou ta mi tiez tvrdila ze mi mal nasadit aspon tabletky na udrzanie plodu aj ked tam nic nevidi lebo ze ak spinim moze sa to vyplavit .. No on bol moja posledna moznost uz davno som ho chcea zmenit ale dnes ako som behala po TT ziadny iny ma nechcel zobrat a ked aj tak az na objednavku (len mam dost namahavu manualnu pracu tak som to chcela vediet cim skor )

luckas33
autor
2. aug 2017

Len neviem ci nedostavam MS spinim cely den, on ani tabletky ani nic mi nedal tak neiem :/

lia23
2. aug 2017

V tu ranu by som vymenila gynekologa. Absolutne nezodpovedny pristup z jeho strany.Sprav este jeden test...kazde dna dni sa stupnuje(zdvojnasobuje) hladina HCG cize by mala ciarka po dvoch dnoch zosilniet...a ak by nahodou spinenie neprestavalo tak chod urcite na pohotovost...

gab1sol
2. aug 2017

@luckas33 môžem otázku? Na prvom teste bola čiarka silnejšia ako na druhom, kde bola skôr ako duch? Dobre tomu rozumiem?

uhnakova
2. aug 2017

Ak spinenie neprestava, chod na pohotovost. Mozu ti zachranit tehotenstvo.

lilyianka
2. aug 2017

@luckas33 prosim ta ako sa vola tvoj gynekolog? Ked si spominala TT

lubka3232
2. aug 2017

spinenie moze suvisiet aj s tehotenstvom - uhniezovanim vajicka, ja som mala nieco podobne v case ked som mala dostat MS, ale zase netrvalo to dlho. a u mna pozitivny test bol proste pozitivny test aj ked obe ciarky neboli uplne rovnake. ja som tu druhu mala vzdy slabsiu. tiez si myslim ze pristup toho gynekologa bol divny, normalne sa s jeho navstevou caka kym bdue na sone nieco vidno.asi to berie tak ze bud sa to tehotenstvo zachova alebo dostanes MS a nema chut to riesit, co je smutne :( ja by som na tvojom mieste pockala, ako sa to bude dalej vyvijat ked budes dalej spinit ale MS sa nerozbehne tak bud skocit k nemu, alebo ak nebude ochotny alebo ty nebudes mat chut, tak pohotovost....drzim palce!

lucinika
3. aug 2017

@lilyianka tiez som z tt,aj ta moja uzasna byvala gynekologicka bola. Teraz mam gynekologa pre istotu v inom meste 👍aj ked som sa pytala kolegyn akych maju gynekologov v TT ani jedna nie je uplne spokojna,a lekari,ktori stoja za to maju vela pacientiek 😕

luckas33
autor
3. aug 2017

@gab1sol na prvom bola silnejsia

luckas33
autor
3. aug 2017

@lilyianka Milan Čech

luckas33
autor
3. aug 2017

Dievčatá 😢 do rána mi začala MS ,nekrvácam moc ale krvácam 😢😢😢

amelie2017
3. aug 2017

Moze to byt biochemicke tehotenstvo, vajicko sa oplodnilo, ale bohuzial sa dobre neuhniezdilo alebonsa hned v zaciatku nezacalo spravne delit a vtedy sa vyplavi s ms trosku neskor. ja som to prezila v decembri.

xxxxxnnnnn
3. aug 2017

Ahoj, prosím vlož príspevok do už existujúcej diskusie https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/som-tehotna-52/

erickatt
3. aug 2017

@luckas33 a hneď zmeň doktora

luckas33
autor
3. aug 2017

Takto mam ten test s predtym dna nez som bola u gynekologa (spodok som zamazala koli osobnym udajom,tak sa nenahnrvajte)

charlie1980
3. aug 2017

Na 1.kontrolu sa chodi idealne cca v 8-9tt, kedy je viditelna akcia srdca. Nie pri poz.teste. Tvoj je nakoniec este aj slabsi ako predosle dni. To moze naznacovat biochem.tehotenstvo, cize tvoje telo ho prirodzene vyplavi s menzesom. Na ultrazvuku v tomto stadiu nic nebude vidno, pokial ti 6 dni meska. Pockaj 2 tyzdne a chod tam znova. Ak budes tehotna, nic ti neujde.

lia23
3. aug 2017

Mas aj ten prvy test?idealne by bolo dat foto vsetkych testov aby sme to zhodnotili...zalezi aj ci su testy rovnakej znacky..preto by si pri jednom tehu mala robit z rovnakej znacky pre lepsie porovnanie...kao to vyzera teraz?mas teda ms rozbehnutu ci ako?niektore zeny aj maju ms a aj su tehotne...v kazdom pripade,ty musis citit ako sa citis..ci mas aj bolesti,ci je ms silna a pod...co sa tyka vyswtrenia,ja som bola objednana na potvrdenie asi v 5 ci 6tt... I ked akciu srdiecka bolo vidno asi v tom 9tt...

gab1sol
3. aug 2017

@luckas33 súhlasím s @amelie2017 a @charlie1980 - začalo ti stúpať HCG, teda niečo tam bolo, ale potom klesalo (preto bol druhý test slabší) a preto tam doktor pravdepodobne nič nevidel. Skús si urobiť test dnes, zajtra a porovnaj. Ak si tehotná, druhá čiarka by mala byť silnejšia a každým dňom by mala silnieť (do určitého momentu tehotenstva, ale proste časom by mala byť dostatočne silná, nielen duch.

ladynaamah
3. aug 2017

@luckas33 ahoj, mne meškala MS 10 dní, test ani jeden pozitívny (nečudujem sa v noci aj trikrat na wc) , a tak som zašla ku gyn. zobrala mi ster či nemám zapál a pre istotu aj krv...Na druhý deň už písla sms, že som tehu ;) najmilšie prekvapenie aké sa dalo 🙂... Je jasné, že gynekológ tak skoro ešte nič neuvidí na sone - čudujem sa , že ti ale nevzal krv... mimochodom-krvácať som začala 15 dni po termíne MS a krvácala som do 13 tyzdňa 🙂 hlavu hore😉

luckas33
autor
3. aug 2017

Baby ked pridem domov vam sem hodim ten druhy ale ako som hovorila ten som si robila v noci pre priatela cca 23:00 a viac som si nerobila 🙂

lilyianka
3. aug 2017

@luckas33 no zbohom,Cech...ako na neho som teda moc dobreho nepocula...on ordinuje aj v ZOSke ze?

lilyianka
3. aug 2017

@lucinika ja som s mojim spokojna....chodim k nemu od cca 18r a zatial mi nedal dovod vymenit ho 👍

lucinika
4. aug 2017

@lilyianka Ved to vravim,dobri lekari su uz po vacsine vytazeni :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre