Špinenie alebo menzes?

labanka
29. aug 2011

ahojte baby...chcem sa opytat, ake mate skusenosti so spinenim v case ocakavanej menstruacie? lebo v piatok som mala dostat menzes a namiesto toho mam spinenie dodnes....moze to byt tehu? 😉

adrioska
29. aug 2011

@labanka moze aj nemusi...ja som mala teraz naposledy tiez spinenie 4 dni a na 5. den sa mi spustil menzes ☹ Nikdy predtym mi spinenie tolko netrvalo, max. 1 den pred menzesom...Ale zas na druhej strane vela tehotnych zien ma v case ocakavanej menstruacie len spinenie alebo slabe krvacanie, takze test Ti to isti... 😉

eneshe
29. aug 2011

trpnem presne nad tym istym, test mi ukazal /, za par dni, ak nepride mrcha tak spravim dalsi.. uvidime :P ty to otestuj a zistis 😉

labanka
autor
30. aug 2011

@eneshe ahojky, netestovala si ? este spinis?

eneshe
30. aug 2011

@labanka no testovala som, woman secret pruzkovy 😀 ale nic.. /.. mam zmatok 😕 co uz. mrcha dosla v plnej intenzite 😒 a co ty?

labanka
autor
30. aug 2011

@eneshe ruzovo-hnede spinenie bez bolesti

eneshe
30. aug 2011

@labanka a testovala si? vraj to moze byt aj uhniezdovanie vajicka.. ja som si rano musela dat ibac, tak ma bolelo podbrusko.. 😠

zlatusik28
30. aug 2011

@labanka ja som to mala takto 7 dní a potom naplno menzes 4 dni, ale skús si urobiť test...

labanka
autor
30. aug 2011

@eneshe uhniezdovanie to asi nebude, lebo je to v case menzesu...tak snad sa nespusti..test mam v kabelke, doma si ho urobim...som v praci 😒

jankalac
30. aug 2011

ahojte, ja som mala tiez len slabe krvacanie 2 dni minuly tyzden, potom 2 dni nic a dnes zasa slabe spinenie.... skusim urobit test... minuly tyzden som robila, bol negativny.... zeby to bolo to uhniezdovanie? bola by som stastna ako blcha 😎

eneshe
30. aug 2011

@labanka praveze aj vtedy to moze byt uhniezdovanie, niektore zeny maju v prvych mesiacoch tehotenstva aj mrchu,ale o dost slabsiu .. sprav si test, to bude najistejsie.. ak bude / a mrcha nedojde tak by som na tvojom mieste skusila o par dni neskor 🙂 ved uvidis 😉
@jankalac skus si spravit este jeden, niektore su nespolahlive 😵

linddi
31. aug 2011

Ahojte, ak môžem zapojím sa aj ja 🙂
Máme jedno dieťa, ktoré bolo na "prvý šup". Teraz by sme si veľmi želali druhé.... Tri mesiace sa nám však nedarí. Tento mesiac som dostala niečo ako krámy 😖 , len to bolo o dva dni skôr a boli veľmi slabé. Prvé tri dni len špinenie a dva dni trocha krvi. Cítim sa divne, neviem, aké som mala príznaky pri malej 😅 (bolo to už dávno), ale teraz som neskutočne unavená a mám blbú horkú chuť v ústach. Prsia ma nebolia ani nič podobné. Včera som si robila TT, a vyšla mi slabučká druhá čiarka. Dnes mi tie "krámy" skončili - trvali mi 4 dni, normálne mi trvajú 6-7 dní, tak sa ráno skúsim testnúť znova. Uvidím, dúfam, že nám to výjde a všetko bude v poriadku 😉
Dám vedieť.

majka_3
31. aug 2011

@linddi Ahoj ..no tak drzim palce a snad ta druha bude uz o nieco tmavsia...ale ak by si spinila tak radsej si zajdi k Dr. ci to nieje mimo alebo ci je vetko ok... moooc drzim palce 🙂

linddi
31. aug 2011

@majka_3 ďakujem, uvidím ako bude, ach bože tá moja mizerná trpezlivosť 😀 😀 😀

jankalac
7. sep 2011

ahojte ako ste na tom? robila som si test a vysiel mi slabulinky "duch". vidim ho zatial len ja.... alebo si to namyslam? dufam ze nie....

mimka1710
7. sep 2011

Ahojte, ja mam spinenie od 11 DPO a cakam ze sa spusti mrcha ale zatial nic, uz je to treti den a dost ma to uz stve, doteraz som mala spinenie len 1 den na 14 DPO a potom sa spustila mrcha, uvidime v najblizsich dnoch....a vy ako? ako vysli testiky?

lucka1987
7. sep 2011

moze aj nemusi to zanmenat tehu... moze ist len o obycajny rozbeh menzesu alebo nachladnutie ( o ktorom ty ani nemsusi vediet) a podobne.. pockala by som, a o pra dni testla. niekedy sa stane ze je menzes slabucky alebo zena len spini, niekedy sa moze stat ze je silny..

mimka1710
8. sep 2011

tak dnes sa mi uz menstruacia pomaly ale iste rozbieha, konecne po troch dnoch spinenia, doteraz som zvykla mat spinenie ale len jeden den, dufam ze to nie je nic vaznejsie...nemam s tym skusenosti

spagetka_
9. sep 2011

@mimka1710 , ja som niekde citala, ze spinenie pred menzesom a po nom znamena nedostatok progesteronu, pripadne chyba vitamin B6... tiez to tak mavam, ze aj 2 dni pred mrchou spinim a po nej takisto 😒 ked som to hovorila Dr., tak povedal, ze je to normalne... ale on mi na vsetko povie ze je to normalne, akoby sa mu nechcelo s tym zatazovat... tak neviem...

mimka1710
10. sep 2011

@spagetka_ posledne tri cykly aj ja spinim po menzese, tiez som sa na to spytala mojho doktorka a odpoved rovnaka ako v tvojom pripade, ze je to normalne, to som bola akurat na preventivke ale podla vysledkov som mala vsetko v poriadku tak neviem....uvidim ci sa mi to bude opakovat aj nabuduce....ten nedostatok progesteronu sa da ako riesit?

spagetka_
12. sep 2011

@mimka1710 treba zvysit vitamin B6... ja som zacala uzivat Femibion, kde sa tento vitamin nachadza v dennej davke + sumive tablety s vit.B6 a mam pocit, ze sa mi to spinenie trochu zmiernilo... Femibion uzivam aj kvoli planovanemu tehotenstvu...

mimka1710
12. sep 2011

@spagetka_ Femibion poznam, to som uzivala v tehotenstve, ale bohuzial skoncilo predcasne, nieco skusim, lebo to spinenie je dost neprijemne, dakujem za radu 🙂

mianc
9. okt 2011

kočky, ja tiež špiním od utorka tmavohnedý výtok, prvej pár kvapiek, dnes o čosi viac.. ale je to stále tmavo hnedé a to je už 6 deň?! Čakala som, že sa menzes rozbehne ale akosi nič.. Test som si robila ešte 2 týždne dozadu, lebo mi mrcha meškala.. myslíte si, že by som ho mala zopakovať? My sa o mimčo nesnažíme, ale stať sa môže všeličo, či to bude tak alebo tak, isto zoberiem obidva výsledky v pohode.. 🙂 len som zaskočená tým špinením 😠

julka31111
10. okt 2011

AHOJTE..MAM JEDNU OTAZOCKU...CHCELA BY SOM SA OPYTAT MOZE IST O TEHU KED SPINIM OD DNES A MAM DOSTAT MENZES AZ VO STVRTOK??... BOLIA MA AJ KRIZE A AJ TAKA MIERNA BOLEST PODBRUSKA.. MPOZE IST O TEHU ALEBO ??
S PRIATELOM SA POKUSAME O MIMINKO.. .. 😀
PORADTE MI DAKUJEM 😝

marcela1992
10. okt 2011

@julka31111 mozes ale nemusis...ja som 2 dni pred tym ako som mala dostat menstruaciu mala hnedy vytok a bola som tehotna.Drzim palce nech to vyjde aj tebe :D

nadka88
10. okt 2011

@julka31111 takisto som za, ze moze, ale nemusi... vyckaj do stvrtka, ak nedojde MS, skus test a podla toho uvidis...

julka31111
10. okt 2011

no menzes som teraz dostala ☹ ☹ ☹ ale som pocula ze moze byt aj pocas teho prve tri mesiace ...no nevuiem 😒 😒 som trosku sklamana... 😒 😒 ale brucho mam jak teho kazdy sa ma pyta ci niecom... no mam ho tvrde 😒 😒 moze to byt???

julka31111
10. okt 2011

MOZEM SA OPYTAT AK JE ZENA TEHO SOM POCULA ZE MOZE MAT POCAS TEHO MENZES..JA SOM MALA SPINENIE A TERAZ MAM AKO MENZES.. 😖 NO NEVIEM TAK TO VYZERA.. ALE JA MAM INE MESIACE STALE SILNY A TERAZ MAM SDLABULINKY A ESTE KTOMU SVETLO RUZOVY..BRUSKO MAM TVRDE TAKE .. 😅 MOZES IST O TEHO??? PROSIM PORADTE MI.. 😅 DAKUJEM 😀

adele15
27. okt 2011

kocky mne sa zasa deju take "cudne veci" v sobotu v noci som zacala akoby trochu spinit - to som bola 7. DPO, myslela som si, ze prisla mrcha skor, aj ked mala az 28., ale prave v sobotu som sa vydavala, tak som myslela, ze z tych stresov proste prisla skor...
odvtedy akoby "spinim", ale len velmi malicko, na toaletaku skoro furt nic nie je, len potom na intimke trosku vidiet akoby take dohneda spinenie...mam pocit, ze cim dalej, tym menej...mrchu mam dostat az zajtra, ale hadam by sa mi uz od soboty pustila...nemali tse to niektora??? uz z toho zacinam byt nejaka nervozna...

katy1979
27. okt 2011

@adele15 hej mali raz z toho bolo tehu a druhykrat ked som tiez nechapala co sa deje sa mrcha na termin pustila

@julka31111 na fore sa nepise velkymi pismenami. neber to v zlom len ako upozornenie

1aduliatko1
27. okt 2011

ahojte dievčatá....mávam nepravidelný cyklus od 24-34 dní..tento mesiac sa mi prvýkrát stalo, že som týždeň pred očakávanom menštruáciou dostala tmavohnedé špinenie, ktoré trvalo 5 dní...normálny menzes som dodnes nedostala a to som už 38 deň cyklu. tehotenský test som si robila na 34 deň, vyšiel negatívny.
Mám to špinenie brať ako menštruáciu? alebo budem mať nejaký zdravotný problém ? budúci týždeň sa chystám k lekárovi, no bojím sa toho,aby to nebolo niečo zlé stalo sa mi to prvýkrát..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre