Spoľahlivosť tehotenského testu

valicka14
30. apr 2020

Uz tu otravujem neviem kolkykrat 😂chcela by som sa opýtať baby, kedy test ukaze tehotenstvo? Ja som mala tento mesiac aj normalne Ms sex len pred kramami bol odvtedy nič. Chcem si vyskusat urobiť test aj napriek tym kramom nech aspon viem. Cca 15-16 den od styku ukaze? Neviem to ratat tak ze od poslednej menstruacie kedze nedavno skoncila a do dalsej cakat to je casu habadej. Priznaky nepociťujem skor mam pocit ako by som bola chora. Zvracat nezvraciam ani prsia nebolia. Ďakujem za skúsenosti 🙂)

solinkarka
30. apr 2020

Kedy bola ovulácia? posledná ms? Koľko dnove cykly mavaš?

valicka14
autor
30. apr 2020

@solinkarka cykly pravidelne 28 dnove. Ovulacia mala byt podla kalendariku. Ukazovalo mi tento mesiac 7 ovulaciu a 8 uz by som ju nemala mať. Samozrejme nedavam tomu 100%kedze je to len appka ale napr vcera mi mali zacat plodne dni podla aplikacie a asi aj ozaj su-vytok atd. A pohl. Styk bol 24 deň cyklu, cca 5-6 dni pred ms

katkaba1
30. apr 2020

@valicka14 Logicky - ak máš mať ovuláciu na 14.deň a Ty máš sex až 24.deň cyklu tak otehotnieť nemôžeš🤦‍♀️

jaskolka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaella24
30. apr 2020

Test si rob v deň očakávanej alebo už meškajúcej menštruácie, je to istejšie ako hľadať potom čiarky tam kde nie sú...

solinkarka
30. apr 2020

@valicka14 a prečo chces robiť test keď si mala menštruáciu? 🤷

jaskolka
30. apr 2020

Chápem, že stále si v strese, či si tehotná, ale skutočne, nie si, nemôžeš byt, proste nemáš ako, ani z čoho, už viackrát myslím ze sme tu ta ubezpečovalu, že nie, tehotenstvo to 100%nebude 🙂

jaskolka
30. apr 2020

@michaella24 písala tu už viackrát, ona práveže sa bojí, aby nebola tehotná, preto chce testovať atď.

katkaba1
30. apr 2020

@jaskolka ....keď už ani v roku 2020 ľudia nevedia sexovať tak aby sa nestala "nehoda"..🤦‍♀️ Kriste.. každý deň ma ženy na "koníku" dokážu prekvapiť.

michaella24
30. apr 2020

@jaskolka aha, no ale platí to rovnako, neurýchli to 😂 Treba potom kupovať niečo iné a nie testy... Iba ak by ich držala medzi stehnami a zahrala si s frajerom hru, že ich nesmie pustiť, vtedy poslúžia ako ochrana 😂

valicka14
autor
30. apr 2020

Ja viem ze to na vas posobi ako by som bola uplne hlupa. To si vsak ja ale nemyslim ja som sem napísala úprimne, ziadala som len o skusenosti. Spoliehat sa na kalendarik na internete si myslim ze to tu už viackrát písali ze sa neda. Preto ano aj napriek tomu ze ukazoval ze mam vtedy neplodne a aj napriek tomu prisli kramy mam obavy. Jednoducho preto lebo sa stava ze zena moze mat ms a zároveň byt aj tehotna. Nezodpovedne a hlupe mi pride to ze niektore dievcata ochranu nepouzivaju vôbec (mne sa táto situacia stala po 3 rokoch ze by to bolo bez ochrany) a ani neriesia ci mozu byt ci nie. Potom na to pridu neskoro a riesia to tak ze sa o dieta ani nepostarajú. Ja som uprimne napisala, ziadala som len o moznu skusenost radu tak ako radia zeny zenam hocikde. Takze úplne chapem ze po precitani toho co som napisala si možno po myslíte ze dalsia co nevie sexovat. Viem načo sluzi ochrana viem co to je to ovulacia nemam 15. Takze len tolko. Pytala som sa len na obycajnu otazku ci po 16 dnoch od styku test nieco ukaze, pretoze chcem mat istotu a doktori by ma v tomto pripade asi poslali kade lahsie ked by som oznamila že ms bola👍

solinkarka
30. apr 2020

@valicka14 prepáč ale trošku si protirečis....keď si mala menštruáciu, sex cez neplodne dní ako môžeš byť tehotná? Menštruácia bola slabšia, kratšie trvala? Alebo? Lebo fakt tomu nerozumiem 🙈

valicka14
autor
30. apr 2020

@solinkarka hovorim stalo sa to prvykrat.. Preto mam obavy. Menstruacia bola taka ako stale, akurát mi to stale vrta v hlave. Preto som sa chcela uistit a opytat Vas, zien ci by to na 16 den od styku ukazalo. To je vsetko.

solinkarka
30. apr 2020

@valicka14 ak bola ako vždy nie si tehotná...

valicka14
autor
30. apr 2020

@solinkarka bola mozno trosku slabsia ale trvala tak isto a nebolo to iba spinenie. Prve 3 dni som mala riadne krv ako stale. Ja viem je to hlupe len neviem preco mi to tak stale vrta v hlave. 😏

solinkarka
30. apr 2020

@valicka14 tak si sprav test, no zbytočne vyhodené peniaze 🤷

valicka14
autor
30. apr 2020

@solinkarka no ved preto som sa pytala tu, ci na 16 den mi nieco uz ukaze ked si ho aj spravim.

katkaba1
30. apr 2020

@valicka14 nechcem naozaj rýpať ale fakt si myslíš, že Ti tu niektorá odpovie na Tvoju otázku so 100% istotou? Vidí snáď niektorá do Tvojho vnútra a vidí čo sa s vajíčkom a spermiami udialo??? Veď test v DM stojí cca 2€🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Už si ho mala mať ráno ocikaný keď takto "šalieš".

valicka14
autor
30. apr 2020

@katkaba1 ale ved ja nechcem ziadnu 100% odpoved to som niekde pisala ze chcem? Ja som napisala SKUSENOSTI CI SA TO NAHODOU NEJAKEJ NESTALO. len poradit nie 100 %odpoved. Test som si nerobila preto lebo vsade som citala ze treba pockat aspon 12 dni. Tak som sa len opytala ci na 16 den nieco ukaze ak by to aj malo byt to tehotenstvo. 👍

snowflake07
30. apr 2020

@valicka14 trosku viacej roztiahni nohy a ja pozriem do vesteckej gule...cary mary...nic nevidim.☝

valicka14
autor
30. apr 2020

@snowflake07 nechapem preco tak ironicky.. Predsa som ja nikde nepisala ze chcem nejaku odpoved preboha len radu, skusenost. Nic viac nic menej. Ked denne tu je 16272627 testov kde je velke hovno vidiet a aj tak zeny napisu "si tehulka gratulujem" tak hadam ked sa opytam na otazku ze kedy by uz test nieco ukazal to je take az nevhodné? Nerozumiem vazne.

helcanw
30. apr 2020

@solinkarka ja som otehotnela počas MS, takže nemôže to nie je 😇

martuska313
30. apr 2020

@valicka14 každý Ti tu napíše svoj názor....
- ak by si mala sex cez PLODNE obdobie tak po 16 dňoch od sexu Ti ukáže tehu či si alebo nie.
- a podľa toho čo tu píšeš Ty si očividne mala sex počas NEPLODNEHO obdobia takze čo vlastne chceš testovať ?
- ak chceš si spraviť test len tak pre zaujimavosť a Tvoju zvedavosť že či je isto negativny tak si sprav :D
ale zbytočne vyhodené peniaze lebo nič tam nenájdeš podľa toho čo si opisala kedy čo ako bolo
- a už ak chceš teda otehotnieť, netreba sa spoliehať len na appku že appka Ti len vypočitá že vtedy je ovulacia, treba si ale odsledovať aj ďalšie ....ako hlien, teplotu robit ovulacne testy, popripade odsledovať krčok. A az tak sa mozes spoliehat na appku ak toto vsetko si nahodis do appky.

patusikk
30. apr 2020

Ja mám len teraz po škole a dieťa ešte nechcem hoc vek na to mám, aby som bola matkou. Stále nemám pravidelnú menštruáciu ale vždy viem odhadnúť kedy mám plodné a kedy ovuláciu podľa hlienu. Je to veľmi jednoduché a radšej s priateľom ani po krámoch nespíme. Už si to tu počula 20 krát ale na to, aby vôbec sa spermie dostali k vajíčku, potrebujú na to aj ten vhodný hlien 🙂 🙂
Veď nevadí nabudúce budeš múdrejšia. A keď budete s priateľom spaťj bez ochrany počas plodných dní a budeš mať pred menštruáciou príznaky tak vtedy môžeš testovať ale až keď ti budú deň-dva meškať 🙂

krimhilda
30. apr 2020

@valicka14 suhlasim, ze tvoje obavy su asi zbytocne, ale ano, ak odhliadnem od celej situacie, tak ja som na 14ty den od ovulky videla pozitivny test. Co nemusi platit u kazdej baby rovnako, zalezi na dlzke cyklu a ine...

valicka14
autor
1. máj 2020

@krimhilda tak dnes som si robila nakoniec, rano hned z prveho rapiclear ktory mi radili a bola tam len jedna nemala som ani naznak druhej takze asi to je v poriadku.

nikolett7791
25. aug 2020

Ahojte mám obavi menstruacia mi prišla o 9 dni skôr s priateľom skoro vždy používame ochranu vždy si dáva pozor a bojím sa ci niesom tehotná neviem čo robiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre