Tehotenstvo a Sibutramín

mirola
2. okt 2017

Ahojte, s priatelom sa snazime o baby uz asi rok... doposial sa nam nedarilo, ale nerobili sme z toho velku vedu. obaja sme boli na vysetreni, ja vraj uplne v poriadku, on mal lenive spermie - ziadna ina patologia nebola diagnostikovana. Dnes dnes mi meska menstruacia je mi zle, ale zle ako zvycajne, prsia, brusko.... nemavam moc pravidelny cyklus tak uz tomu nevenujem tolko pozornosti... no rano som si spravila test a vysli mi dve uplne viditelne ciarky... a teraz otazka..... zhodou okolnosti sme boli cez vikend na rodinnej oslave a sestra priatela zacala jest lieky sibutramin, bola som velmi zvedava ake to je, dala som si s nou tiez jeden, ze ake su neziaduce ucinky, necitila som vobec nic, ona tiez nie.... no teraz som sa v jednom clanku dozvedela, ze niektore lieky na ubytok hmotnosti mozu, resp. vykazuju falosne ciarky na testoch, pretoze obsahuju HcG hormon, alebo nejak vplyvaju na stitnu zlazu. Tak snazim sa cele doobedie o tom nieco zistit, ale nic sa mi nepodarilo, sibutramin je uz zakazany ma ho od trenera, ale nenasla by som, ze by obsahoval taku latku. V starsich diskusiach som tu nasla, ze mnohe z Vas s nim maju skusenost, niektore dokonca zistili ze su tehu pocas uzivania tak by som chcela vediet, ci nemate nejake info aj o takjto skutocnosti. Inak neberiem ziadne lieky, este sem tam ibalgin. A dalsia vec, ja neviem co ma to napadlo si dnes robit test, nemam ziade priznaky okrem bolesti prsnikov a podbruska. Ked som mala 18 uz som bola tehotna a tam som to zistila na zaklade nevolnosti, a ze mi vsetko smrdelo a vracala som, tu toto uplne absentuje. Lenze tam som to zistila az v druhom mesiaci.... teraz ak som tehu tak mi len dnes meska...... viem, ze sa pytam asi kraviny, ale aspon Vas nazor rada potesi

sissy27
2. okt 2017

@mirola ja hlavne nechápem, čo ti napadlo skúšať sibutramín, jednu tabletku... čo si akože čakala? že do rána budeš mať o 10kg menej? vedľajšie účinky sa prejavia tiež až po niekoľkým tabletkách, alebo aj vôbec... a hlavne je veľmi diskutabilné, čo to v skutočnosti bolo, lebo áno, je zakázaný a teda zohnať ho legálnou cestou a ešte aj originál je logicky dosť náročné... inak fasa tréner, keď toto pchá svojim klientom, potom dúfam si šupne na fb promo fotky aké zázraky na počkanie vyrába... až mu niekto exne, to ešte len bude reklama...
a či si tehotná - no počkaj pár dní a sprav si test.

mirola
autor
3. okt 2017

@sissy27, prečo som to skúšala nie je podstatné, skôr na základe zvedavosti a minulosti, kedže som kedysi aktívne športovala. Tučná nie som a ani až natolko naivná, že by som tým jedným "pokusom" chcela chudnúť. No na základe vyšetrení môjho partnera som ani nedúfala, že bábatko budeme mať spontánne, čiže ma ani nenapadlo, že by som mohla byť v tom. No dnes som bola u lekára a tehotenstvo potvrdil 6tt. veľmi sa tešíme, ale mám dosť veľké bolesti. Dr. mi našiel 3 cysty, takže som dostala lieky, vypisal ma do 12 tt. pn a ďalej sa uvidí. V každom prípade dúfam, že všetko dobre dopadne. Strašne sme si baby priali.

sissy27
3. okt 2017

@mirola čo má spoločné to, že si kedysi športovala, s jednou tabletkou sibutramínu (ak to vôbec sibutramín bol, že) na skúšku? 🙄 no nevadí, nepotrebujem chápať každú somarinu... A len pre zaujímavosť - výsledok pokusu? 😂 je to látka, ktorá potláča chuť do jedla, so športom nemá nič spoločné a športovci to ani neužívajú, to len tak na okraj...
Každopádne stalo sa, nič s tým nenarobíš, treba len veriť, že bábätko bude v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre