Ureaplazma parvum a tehotenstvo

saeedi
27. máj 2020

Ahojte, v januari mi bola diagnostikonana ureaplazma parvum. Predpokladam, ze ju mam niekolko rokov, ale nikdy som nemala najmensie problemy. S manzelom sme brali ATB. Zaciatkom maja som bola na kontrolnych steroch, vysledok bol opäť pozitivny na 4 križiky. Dnes mam ist k lekarovi po ďalšiu davku ATB. MS meska 2 dni a na milion bilion % som bola presvedcena, ze coskoro pride. Mam vsetky prejavy PMS, intenzivne ma niekolko dni boli podbrusko uplne rovnako ako pred MS, bolia ma krize, zvacsene a napäte prsia, chute na vsetko, budim sa spotena ako mys. Dnes rano si hovorim, ze pred tym nez zacnem brat ATB urobim si test. Nič na svete ma nedokazalo pripravit na to co som uvidela. Prisaham bohu, ze som to necakala. Docitala som sa, ze sposobuje neplodnost alebo potrat. Dnes poobede idem k Dr. Asi mi vsetko vysvetli ale mate s tym niektora skusenosti?

tinka308
27. máj 2020

@saeedi ahoj, vobec sa tym nestresuj a ak si chcela byt tehotna tes sa 🙂 tuto bakteriu ma kopec zien,ja tiez od zaciatku tehotenstva.

koala666
17. aug 2020

@saeedi ahoj ako si dopadla u dr, tiež mam pozitivnu uraplasmu parvum a popravde sa mi do liečby nechce ist kedže mi nesposobuje žiadne problemy a ma ju snad kazdá druha žena len nie každá chodí na rozšírenu cytologiu tak o tom ani netusi

saeedi
autor
17. aug 2020

@koala666 prave som v 17 tyzdni, na tehotenstvo nema vplyv, predpokladam, ze sa bude opätovne riesit pred porodom, aby som na dieta pocas porodu nieco nepreniesla. U mna je problem dalsia diagnoza HPV16, ktoru moze ureoplazma povzbudit. Pocas tehotenstva beriem vaginalne tablety macmirror a manzel bral dalsie ATB. Vtipne je, ze keby si nezaplatil opakovane stery na vlastu ziadost (50€) tak sa považujem po dobrati prvych ATB za zdravu a dalsia liecba by sa neriesila. Mozno az o rok po preventivke.

koala666
17. aug 2020

@saeedi no veď presne predpisu silné ATB ktoré ani nemusia zabrať a človek ani nevie a buď nezaberú alebo sa to znova objaví ja čo čítam tak to má snáď každá druhá a kto si neplatiť rozšírené testy ani o tom nevie a zbytočne sa nestresuje..no držím palce nech je všetko ok aj s tými hodnotami HPV verím že to bude v poriadku

koala666
6. feb 2021

@saeedi ahoj môžeš sa spýtať ako si dopadla ohľadom ureplazmy? Nemalo to vplyv na tehotenstvo? Neviem či už si porodila ale ešte nie vďaka 🙏

saeedi
autor
8. feb 2021

@koala666 chlapcek sa narodil minuly tyzden a upnle zdravy😊

saeedi
autor
8. feb 2021

@koala666 HPV som mala potom uz negativne, Dr. Povedal ze sa to stava 🤷‍♀️

koala666
9. feb 2021

@saeedi jeej tak to gratulujem k chlapcekovi a vela zdravia prajem...🙂 dakujem pekne za info som rada že ureaplazma nerobila žiadne problemy 🙂 a že vo finale je všetko tak ako má byt 🙂

kajkag
27. jún 2021

@saeedi dobrý deň, robila vám ureaplazma v tehotenstve problémy?

saeedi
autor
27. jún 2021

@kajkag dobry den vobec nie, ako ani pred tehu, ja vobec necitim zeby som ju mala, len teda vysledky sterov ju vzdy ootvrdia. Ani streltokoka som nemala pred porodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre