Vynechanie menštruácie, negatívny test a mykóza

dooomca
15. aug 2013

Ahojte baby..mešká mi 4 dni menštruácia a dnes som bola u gynekologičky, lebo som mala mykózu a opýtala som sa jej, či môže mykóza spôsobiť vynechanie menštruácie a povedala, že určite nie..ale že v tehotenstve sa mykóza často objavuje..myslíte, si že je to tehotenstvo? ale prečo mám negatívny test ☹..ja viem, že musím len čakať, ale ked som nedočkavá:D...dúfam, že som tehotná, bola by som veľmi šťastná, pretože prvé bolo mimomaternicové...

skvele
15. aug 2013

Podla mna test este nemusel byt pozitivny, ale aj privelke ocakavanie moze sposobit meskanie ms. A tie mykozy su dost bezne pri tehotenstvach. Zatial sa to podla mna neda urcit, este treba chvilu pockat a hlavne nestresovat B-)

kikusha2212
15. aug 2013

Mne test ukázal až na 6ty deň o vynechania a aj to som čiarku skoro hľadala 😀 treba čakať 🙂 Držím palčeky 🙂

ematko29
15. aug 2013

@dooomca lekárka ti správne povedala,mne sa prvykrát v živote objavila mikoza ked som čakala prvú dceru na začiatku tehu,už som sa bála čo som chytila 😀 😀 😀 .Ale tak ako hovopríš,musíš počkať,poprípade si kúp aspon 3testty akaždý druhý den testuj.

matuskova003
15. aug 2013

no ... neviem .. ja som zato trpela mykozami hrozne dlho cca 2 roky. mala som mesiac prestavku niekedy dva a potom zase, a teda mne casto meškavala , mne moj doktor povedal ze mykoza može sposobit meškanie , ale samozrejme - može to byt kludne aj tehotenstvo , mne meškala 4 dni a ani som poriadne tu čiarku nevidela, taky uplny duch 🙂 ale ked ti bude taky tyzdeen meskat, tak uz by si mala niečo vidiet 🙂
držim ti palce 🙂

dooomca
autor
17. aug 2013

dakujem vám...ešte stále neprišla a mám aj pár príznakov a proste cítim, že niečo sa deje vo mne, tak dúfam, že bude mať aj pravdu..v piatok idem k doktorovi na kontrolu, tak uvidím čo mi povie, či je to teda tehotenstvo..nejdem si už robiť testy, vydržím už radšej na doktora.. 🙂

emilia25
17. aug 2013

ja som mala mykuzu vzdy iba pocas tehotenstva aj 4 krat za cele tehu a vedelo mi to hned na zaciatku robievat.po porode som mala uz pokoj.

jozefinka353
17. sep 2013

ahoj a lekár ti predpísal aj nejaké lieky na tu mykozu alebo čo ti odporučil?? dakujem 🙂

jozefinka353
17. sep 2013
jozefinka353
17. sep 2013
mrkvicka12345
17. sep 2013

@dooomca moja, ja som taky testovaci maniak...skusala som aj 4druhy testov pouzit na tu istu vzorku...a vyslo mi jedno...uplne najspolahlivejsi, teda co ukazal hned bol Via Med Baby test kazetovy 10citlivost hned za nim ta ista znacka pruzkovy a podobne ako ten pruzkovy ukazoval aj mamatest 10...o daco slabsie, resp. len velmi jemneho dusika pepino a nic neukazal rapi clear, woman secret a dr. max 🙂 tak si vies porovnat...a vsetko boli 10tkove...proste zavisi od testu, ktory pouzijes...kym nemas hcg dostatocne vysoke, nie kazdy test ho je este schopny zachytit...vela stastia prajem 🙂

dooomca
autor
17. sep 2013

jozefinka353...áno dal mi gynazol (čipku) a krém fungicidin a riadne rýchlo mi to prešlo🙂

dooomca
autor
17. sep 2013

no a nakoniec to tehotenstvo nie je ☹..meškali mi síce dva týždne, ale bolo to zrejme z únavy, lebo som bola viac v práci ako doma a robila som 17 hodín, tak mi to akosi seklo..ale dúfam, že najbližšie vynechanie už bude inou príčinou 🙂

lili11
15. sep 2014

@matuskova003 Ahojky,písala si ,že si trpela mykózamy cca dva roky.Ja mám podobný problém a neviem ako sa ho zbaviť.Mohla by si mi poradiť ako sa Ti to podarilo?

matuskova003
16. sep 2014

@lili11 no v prvom rade bolo to sposobene aj stresmi v mojom pripade. takze redukovat stresy + vynechat uplne biele pecivo , psenicnu muku ako taku. vypi kazdy den aspon jedno acidko to 400ml , prve 3 dni urcite a preventivne ho pi ked mavas problemy aj 2- 3 x do tyzdna. obmedz sladke . sladkosti sposobuju ze sa kvasinky premnozuju. no a poradim ti aj vyplachy rosalgin ( nie tie rosalgin easy co uz su zarobene , tie niesu dobre. ten co si doma pripraviš sama je najlepši ) . ale to je len docastne odstranenie problemu , musis odstranit pricinu 🙂
no a dodrziavat aspon aku taku zivotospravu . ak ich mas dlhodobo, nepomoze Ti len jednorazove vynechanie muky a peciva a sladkeho,.peč iba z celozrnej muky a biely cukor nahrad hnedym alebo steviou 🙂

lili11
22. sep 2014

@matuskova003 srdečná vďaka za radu,budem to musieť vyskúšať upraviť si stravu a taktiež dopátrať sa z čoho sa mi to stále opakuje.A tebe to už úplne zmizlo ?

matuskova003
23. sep 2014

@lili11 v podstate ano 🙂 nieje začo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre