Zinnat 500 a možné tehotenstvo

eviku28
27. feb 2014

Ahojte baby. už 3 dni mi ukazuje test slabučkého ducha. Bolesti podbruška mám už hádam od plodných dní. Momentálne so 26DC. V sobotu je termín ms, ktorá dúfam, že už nedojde emoticon. Čo ma však teraz štve je to, že od pondelka som nejaká KO, chytila ma choroba. Išla som dnes lekárke, aby som sa nemusela trápiť v práci, že šak to bude iba nejaká chripaňa a toť ona na mňa vytasí, že začínajúca hnisavá angína. Nasadila mi antibiotika Zinnat 500. Len čo teraz? Brať ich či nie???? Aké máte skúsenosti??? Veľká vďaka.

melalex
27. feb 2014

?Ja som brala zinnat ked som bola v 2.trimestri ale v 1 sa urcite neodporuca.A dr.ste vravela ze ste mozno tehotna

sarah27
27. feb 2014

@eviku28 to sa pýtaš na MK??? mala si jej povedat, ze si zrejme tehotna a nie teraz tu spekulovat ako neplnoleta...viem, ze penicylin sa moze, ale hentake antibiotika nie

eviku28
autor
27. feb 2014

Nie nejako ma to napadlo až doma. A teraz stále rozmýšlam, čo ak predsa tam malý prcek je aj ked sa tak dlho skrýva a či tými liekmi viac nepoškodím. Neviem či radšej nepočkám pár dní či dorazí alebo nedorazí mrcha

sarah27
27. feb 2014

@eviku28 bud pockaj na "mrchu" alebo si chod vymenit lieky

darina1952
27. feb 2014

@eviku28 tak zdvihni telefón a zavolaj lekárke - keď nie dnes tak hneď zajtra ráno a vysvetli jej situáciu, od toho tu je aby o tom vedela a rozhodla ako ďalej postupovať v liečbe 😉 ...prinajhoršom začneš brať ATB až zajtra 🙂

ziarcanka
27. feb 2014

zinnat sú relatívne bezpečné ATB, dávajú sa aj malým detičkám - radšej zinnat ako hnisavá angína s vysokými horúčkami a všetkými liekmi, čo budeš potrebovať potom

eviku28
autor
27. feb 2014

Uvidím ako mi zajtra bude, by som teda radšej vyčkala do pondelka. 😉

eviku28
autor
27. feb 2014

@ziarcanka nemám práveže zatial vysoké teploty. Bola som v šoku keď to na mňa dr. vybalila. Skor som to pripisovala tej chrípke, nádcha, únava, hrdlo nejako ani nepociťujem. Tak som z toho celkom aj riadny jeleň. 😕

duanwefe
27. feb 2014

Zinnat mozes ja som ho brala v tehotenstve pri zapale mocovych ciest

melleanor
27. feb 2014

@eviku28 pri každom lieku v tehotenstve sa zvažuje tzv. risk/benefit. To, že niekto užíval v tehotenstve Zinnat netreba zovšeobecňovať. Poraďte sa s lekárkou.

janka54321
27. feb 2014

Ja mam mometalne tiez zdravotny problem od pondelka, kedy som bola aj u lekarkz a hned som ju upozornila nato, ze sa pokusame o dieta, takze ziadne lieky, ktore by dieta ohrozili neberiem. Jednoducho zajtra naspat k lekarke a treba sa poradit.

eviku28
autor
27. feb 2014

@janka54321 Ďakujem za odpoveď, zatial sa necítim nejako kriticky, vydržím, pobojujeme a uvidíme do pondelka. Hádam mrcha nedorazí a je ot jasné vec 🙂.

nefertitka
27. feb 2014

@eviku28 zinnat mi gynekolog odobril a nasadil tiez v tehotenstve a to v 6tt, ty si este len 26dc, vôbec sa neboj

monicka79
27. feb 2014

@eviku28 kup si BIOPAROX, to budes len inhalovať ale je to antibiotikum, ktoré však pôsobí len lokálne v dýchacích cestách a nejde dalej do krvi. Ja som mala zápal priedušiek v tehotenstvea dal mi ho doktor, ale dá sa kúpiť aj bez predpisu. Urob si zázvorový čaj, paralen možeš tiež a ležať. Mne to pomohlo vtedy a to som mala aj horúčky 😉

pianina
27. feb 2014

@eviku28 mne ho tiez dali na anginu.vravela ze v pohode ak som aj tehotna. 🙂

zahradka76
27. feb 2014

@eviku28 Zinnat obsahuje ucinnu latku cefuroxim. Tu Ti posielam link na stranku, ktora presne definuje ucinky liekov (ich ucinnych latok) v tehotenstve a ich vhodnost uzivat ich pocas tehotenstva. http://www.embryotox.de/cefuroxim.html Ak nerozumies, prelozim. Zinnat je ATB prvej volby v tehotenstve. Ak Ti lekarka diagnostikovala hnisavu anginu, tak to by si nemala vyckavat. Ohrozujes vazne samu seba a aj to zacinajuce tehotenstvo. Ja nie som lekar, ale byt Tebou, nepytam sa tu, ale hned zajtra volam lekarke.

hanelka1
27. feb 2014

no moj nazor asi takto: hrdlo ta neboli a mas hnisavu anginu? a to ti Mudr. povedala z vyteru z hrdla? ci mas biely povlak na mandliach?kazdopadne ak to je len diagnoza od brucha a ty nemas teplotu, rozhodne by som atb. nebrala a hlavne ak mas podozrenie na tehotenstvo. rano naklus k MUdr. a nech ti spravi CRP a vyter a nasadi prip. lieky penicilinoveho radu, ktore su na anginu aj tak najucinnejsie.a naopak ak mas ozaj hnisavu anginu a nebudes ju liecit, tak si koledujes o vaznejsie problemy.kazdopadne zajtra sup sup za Mudr a poradit sa s ohladom na mozne tehotenstvo!!!antibiotika su neni cukriky a uz vobec nie ak si tehotna!

eviku28
autor
27. feb 2014

Ďakujem Vám baby za rady, hádam všetko dopadne skvelo, ja sa dám do kopy a prcek začne silnieť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre