50 drepov pre 4 ročné deti ako trest v športovom time

lalota
23. okt 2018

Chcem sa Vás spýtať na Váš názor - je úmerný počet 50 drepov ako trest pre 4 ročné deti po hodine tréningu napr. za to že ležali chvíľku na zemi? Pýtam sa len na úmrtnosť vzhľadom na vek. Ďakujem za Váš názor. Prípadne koľko drepov je v učebných osnov ach pre deti na 1 stupni, rsp. 2.stupni - to si už porovnám. Dakujem

lalota
autor
23. okt 2018

Nie úmrtnosť :D preklep - myslím úmernosť 🙂

petulda333
23. okt 2018

Podla mna je to dost! Ja som podobny trest dostala na treningu kickboxu a to som mala 15r

uglybetty1234
23. okt 2018

VELA, u nas na karate davaju 10 a to su tam deti 6+

lalota
autor
23. okt 2018

@petulda333 aj ja som povedala trénerské, že takýto počet sa mi zdá neumerny vzhľadom na ich. A nedajbože, keď si dá prestávku - dcéra prestala a ešte jej povedala, že nech pokračuje, lebo dostane ďalších 10.... Prestala preto, lebo ju začala bolieť hlava... Potrebovala si dať prestávku. Nehovorím, keby tých drepov bolo 10, nejak ich musia naučiť disciplíne, ale 50...

lalota
autor
23. okt 2018

@uglybetty1234 veru, 10 drepov mi príde ako strop...

andy241
23. okt 2018

@lalota ja trenujem deti na plavani a je to vela...aj 6 rocnym davam tak max 20...

lalota
autor
23. okt 2018

@andy241 ďakujem, aspoň viem aj z pohľadu trénera, že je to skutočne veľa.

prevenar
23. okt 2018

@lalota 50 drepov pre 4 rocne dieta sa da povazovat za fyzicke tyranie. neexistuje , ze by moje dieta navstevovalo taketo miesto.

lalota
autor
23. okt 2018

@prevenar však už sme aj prestali. Podľa mňa je to drezúra. Pohyb má pre deti prinášať radosť a nie drezúru. V ten večer bola dcéra tak hotová, že sa nevládala ani najesť a to mi trénerka tvrdila, že nie je unavená, že tie drepy zvládne robiť - na to som jej znova povedala, že to je neurmerne ich veku... Zdravý rozum nepusti

lindusss2016
23. okt 2018

@lalota a co to bolo za sport?

prevenar
23. okt 2018

@lalota dobre si spravila. nechat vlastne dieta napospas zjavne narusenej osobe nie je dobry napad. kazdy kto si mysli ,ze 50 drepov pre 4 rocne dieta je v poriadku totizto nie je normalny +/-

uz ten napad - TRESTAT 4 rocne dieta za potrebu oddychu mi pride na hlavu.

dieta ma mat radost zo zivota, pohybu ,hier ..a nie byt trestane. teda ..podla mna.

lalota
autor
23. okt 2018

@lindusss2016 mazoretky

pribinak
23. okt 2018

@lalota mozoretky? Ja ze trénuje minimalne karate na olympiádu
Syn ma 8, on robi gymnastiku, tam dava tréner 30 drepov, alebo klikov chalanov
To co je to decko Rambo?

lalota
autor
23. okt 2018

@pribinak ževraj takto deťom bežné dáva drepy - to bola jej odpoveď na to, že 2x som jej povedala, že je to záťaž na kardiovaskulárny na tak malé deti... Čistá magorina

lalota
autor
23. okt 2018

@pribinak obyčajne mazoretky

lenqua_12325
23. okt 2018

Určite by som to nenechala tak, ak takto týra aj iné deti. Nie všetky to povedia rodičom. Tu aj také čo ticho trpia lebo majú strach.

sussy
23. okt 2018

@lalota dufam ze sa uz k tej chorej trenerke mazoretiek nikdy nevratite. Samozrejme ze by som sa sla stazovat aj jej nadriadenej!! Ved ta pani ohrozuje zdavy vyoj deti!!!! Takouto drezurov ta takzvana trenerka/ pravdepodobne bez adekvatneho vzdelania/ nici deti po psych a aj po fyz. stranke. Pani trenerka urcite nema absolutne ziadne pedagogicke minimum, ci ine opravnenie pracovat s detmi, pretoze ak by nejake minimum mala tak by vedela ako moze fyzicky zatazovat 4 rocne dieta!!!! Je mi len luto ze takato potvora pracuje s tak malickymi detmi.

jana_eyre
23. okt 2018

moja tamer 5r dcera chodi na balet a ich trest je, ze nedostanu peciatku do zrkadielka na konci hodiny ak necvicia a neposluchaju.. nechapem ako si toto moze dovolit? ved to je extremne.. evidentne nechape ze cvici s malymi detmi, normalne ma to rozculilo a stazovala by som sa..

viera
24. okt 2018

Moji chalani obaja sportuju jeden futbal a druhy vykonnostne plavanie.Mladsi zacal s futbalom od 4rokov,mali problem mi ho este vziat v tomto veku....Ale zobrali.Chapem trenerku,ze chcela aby ju posluchali a respektovali...Su to drepy,nie kliky...Ale ked si zoberiem,ze ako boli tie deti okolo 5-6rokov na futbale pojasene a on medzi nimi najmladsi,tak pochopim,ze este napr.pri thai boxe by vyzadovala 50 drepov,alebo karate,kde treba sebadisciplinu alebo trenuje aby boli PROFI SPORTOVCI(Olympiada a pod.,kde potrebuje vysledky),tak tych 50 drepov tiez chapem ale pri tazsich sportoch ale ona bola mazoretka🙂)).....A este baba....Fuuu

lilka5566
24. okt 2018

Úmrtnosť 😁😁😁 som sa vážne zamyslela nad tým ze aká môže byť úmrtnosť v 4 rokoch 😁😁
až potom som prečítala že to bol omyl

eliska13
24. okt 2018

@lalota pre takýto divný spôsob trestania trénerom môj syn skončil so športom, ktorý ho bavil.Chodi niekde inde a nemá nervy z vrieskajuceho a večne ponizujuceho trénera
Je to vela

ivett1
24. okt 2018

no, ani na karate nemali naši takéto "tresty" ... 4 ročné a 50 drepov? ... nechápem ...to máte tréning asi len raz do týždňa ... veď ich musí na druhý deň bolieť celé telo ...😒

sense
24. okt 2018

Ja osobne nevidim dovod aby 4r dieta muselo navstevovat kruzky a uz vobec aby robilo 50 drepov...

selena2
24. okt 2018

Je to určite veľmi veľa.Takéto miesto by moje dieťa nenavštevovalo.

mogaa
24. okt 2018

Tiež si myslím že pre 4ročné dieťa sú krúžky zbytočné....Možno ešte futbal, hokej - tam sa začína tak skoro, lebo ak sú tí chlapci dobrí tak sa včas podchytí talent....Ale kurz na mažoretku v 4 rokoch.....zbytočnosť.

jana_eyre
24. okt 2018

@sense preco by muselo, niektore deti to proste bavi.. 😉 moja dcera chodi na balet od 4r, lebo ju nikde neprijali do skolky a tak som tak riesila jej potrebu rovesnikov aspon raz do tyzdna.. a sice uz do skolky chodi, balet ju bavi.. dolezite je ako trener dokaze deti viest, aby sa sport neznechutil.. dcera ma nastastie super trenerky..

kaja73
24. okt 2018

@lalota jaj asi by som povedala trenerke-"pani trenerka nepaci sa mi vas pristup..dajte si 50 drepov za neschopnost" .A idealne 3 krat po sebe aby to bolo primerane jej veku..

petkoemmka
24. okt 2018

Preboha to nemyslite vážne 50 drepov? Toto musi byt zakompplexovana chora osoba trénerka Mala by navštíviť čím skor psychiatra

sintra
24. okt 2018

Odhliadnuc od toho, aku ma takyto trest vychovnu funkciu (ziadnu) a ze bol dany za uplnu blbost (stretla som sa s tym opakovane, ze treneri na detskych sportovych kruzkoch takto od buka davaju robit drepy, kliky a pod.) - 50 drepov pre zdrave dieta, hoc aj stvorrocne, je z fyzickeho hladiska nic. Malo by to zvladnut uplne v pohode. Dnesne deti maju povacsine mizernu kondiciu, aj rodicia potom taketo veci prezivaju az prilis.
Syn dostal minule na thajskom boxe - vsetci chalani - na zaver tazkeho treningu 240 sklapovaciek. Dal to.
Ina vec ale je, ze z motivacneho hladiska to na deti posobi uplne kontraproduktivne - len im to ten trening znechuti.
Bohuzial, dnes moze trenovat deti kde kto.

lalota
autor
24. okt 2018

@ivett1 2x do týždňa to mala