Čo robíte s deťmi po práci?

choco6
23. nov 2021

Pracujuce mamky co robite s detmi v tychto zimnych mesiacoch. Kym pridem z prace okolo 16 tak je vonku tma, zima tak mi to pride take onicom chodit na ihrisko alebo vonku, hlavne teraz ma maly (3) obdobie ze sa tmy boji. Co robitr s takymi mensimi detickami, skolkarmi co nemaju domace ulohy. Jasneze po praci treba aj cosi popratat navarit obcas oddychnut vypit kavu a popritom sa venovat dietatu. A proste cez tyzden mam pocit ze sa mu vobec nevenujem. Aspon cez vikendy sa to da vynahradit 🤷‍♀️☺️

anjelicek26
23. nov 2021

Tak my mavame kruzky, prve sme mali od tych 4 rokov, v troch je to este trosku problematickejsie... myslim, ze popratat, navarit, porozpravat sa s dietatom aky bolo den po tom, co bolo desat hodin v skolke absolutne staci... ono tam malo inputov a kontaktov a hry uz dost... potrebuje mamu, nech je pri nom a cas na to mojkanie... vikendy na aktivity stacia...

katulienkax
23. nov 2021

No preto je dobre mat 2 deti, lebo ked bola tma a uz sa vonku chodit nedalo, tak boli doma po 16 a cele poobedie do seba stuchali a ja som robila policajta a riesila roztrzky medzi nimi. To zabralo minimalne polovicu volneho casu, zvysok casu sa aj spolu pohrali a aj ja som sa pohrala. Chcem tym povedat ze pri 2 sa rozhodne nenudis😝 a ani nemusis planovat volny cas

😂

katulienkax
23. nov 2021

A este som chcela dodat ze minimalne jedenie mladsej dcery je zabava aspon na hodinu, rozhodne sa doma nenudime, mame vyplnenu kazdy sekundu 😀

dievcacitajucelist
23. nov 2021

@katulienkax ja taky tak 😊 doobedu s drobcom varíme, upratujeme, sme von...poobede prídu dvaja starší a už ten čas beží rýchlosťou blesku 🤣

naobedbuduspagety
23. nov 2021

Ja síce nepracujem, ale keď syn príde zo škôlky okolo 16tej tak si sem tam spolu niečo uvaríme, pohráme sa, vyrábame si z papiera, občas si len tak pozrieme telku, na čo je nálada a energia. O 18 tej večeria a o 19 ide do sprchy, po sprche pozrie rozprávku a o 20tej hajde spať. Zo škôlky ešte chodíme na odrážadle alebo kolobežkách, takže sa vyvetrá po ceste domov

alexandra2468
23. nov 2021

No moj manzel chodi z prace medzi 17:30-18:00 a aj tak s malou (2r) vzdy ide na prechadzku. Prejdu sa spolu do kaviarne, kazdy si da to svoje, pozru si tam nejake knizky a idu domov. Ked mala nalieha, tak sa zastavia este na hojdacke :D

danulicek
23. nov 2021

domov chodíme okolo 16-tej. zvyčajne máme oddych, hrajú sa každý s čím chce, ja niekedy potrebujem "vypustiť" hlavu a vlastne oni tiež. keď sa začnú nudiť, hráme pexeso alebo niečo iné, čítame, staviame lego. kým starší robí úlohy, mladší väčšinou kuká rozprávky. potom večera, sprcha, okolo 19.30 do postele. keď sa nám podarí prísť skôr, občas sa chodíme vyvetrať ešte aj po tme. čo i len na polhodinu.

diewcatqoo
23. nov 2021

Vacsinou chodievame zo skolky pesi a zajdeme este na nejake ihrisko, takze kym prideme domov, je 17-17:30, tak uvarime nieco najeme sa, sprcha a spat. Ked varim, tak syn mi bud pomaha alebo sa hra s autickami, pripadne pozera nejaku rozpravku. Ak prideme domov skor a toho casu je viac, tak hrame vacsinou clovece, pexeso alebo skladame puzzle. Dost ho bavia aj detske casopisy a ulohy v nich, napr. hladanie rozdielov, lustenie bludisk, spajanie veci, ktore patria k sebe a pod., takze aj toto casto robime.
Inak ale mam tiez pocit, ze pocas tyzdna sa mu nevenujem az tak ako by som chcela.

nwnw
23. nov 2021

@choco6 plavanie a bicykel (svetlo,celovka a reflexna vesta) = najlepsi darcek. Vonku mame lampase na sviecky a svietiaci obojok pre psa. Do vnutra ich musim hnat 😀

simella
23. nov 2021

No my tiež chodíme pešo, takže teraz keď dojdeme domov tak už sa stmieva. Inak chodíme von, potom večer nejaká tá hra, kreslenie. No a víkend výlety a tak.

choco6
autor
23. nov 2021

No u nas je problem ze vybera maleho zo skoly manzel alebo babka. Takze ked pridem domov uz su povyzliekani 🤦‍♀️ A chodia autom alebo busom lebo skolku mame v meste a byvame na dedine 🙈🤣 Kebyze som ho vyberala ja a ideme pesi tak som spokojna 🤷‍♀️
Chcela som chodit na plavanir s nim ale vsetko zatvaraju, tak ostava uz asi cakat len dp jari a cez zimu snad bude aspon nejaky sneh 🤔

vilma7
23. nov 2021

Keď ideme von keď sa stmieva, tak deti na bicykli so svetlom, trojkolka...ulice sú vysvietené, ideme na prechádzku alebo keď idú pešky, tak baterka do ruky a majú zábavu.
Do zimy sa dá vhod obliecť a prechádzka pred spaním je tiež zdravá.
Neskôr budeme obzerať vianočnú výzdobu.

A ak ste doma, tak sa s ním hraj, to a čím sa rád hrá. Autami, knihy, kocky...neviem čo má tvoj syn rád. Alebo na schovávačku, a tak...niečo spolu.

nwnw
23. nov 2021

@choco6 tak nech s nim ide muz. U nas toto riesi tato. Ja sa zabarikadujem v kuchyni

kubkovamama
23. nov 2021

@choco6 my už máme 4,ale veľký vekový rozdiel,takže aj tak sa mi spolu nezahrajú.Ak som správne pochopila ste na dedine na dome?Aj my,škôlka u nás končí o 15tej.Dcera je veľmi akčná,takže ešte zostáva na dvore,kolobezka,pes,a ak už sa stmieva zapnem vonkajšie svetlá,ale to ju nechám max pol hodinu.Pomaha v kuchyni skoro so všetkým,jasné,že to nevie,ale nechám ju.Aj keď varím alebo suchá večera,tak ukladá na taniere,na chlieb,to jej straaasne trvá.🙂U nás teda fičí na domácnosti,občas si kreslí,to chce sama a učíme sa viazať šnúrky.O 18tej ju sprchujem,do županu,potom sleduje ako kúpem menšiu,príde muž a pozrie si s ňou rozprávku,pobláznila sa a po 19tej je už tuhá, prespí do rána.Zas toľko času podvečer asi nemáš na hry,ja by som volila iba nech sa zúčastňuje bežných domácich činností,vždy to vieš okoreniť nejakou formou srandy,ja som kedysi tancovala tak vždy jej predvádzam pri linke nejaké tanečky nech sa zabaví aj pri riade.A moc ho netreba rozblaznit,aby ti zaspal.🙂A ešte by som na tvojom mieste sama si vyzdvihla zo škôlky,veď je len jeden,zrušila babky.

choco6
autor
23. nov 2021

Ako tak pozeram nie sme na tom az tak hroznr, ja som si pripadala skor divne ze nie je mojr dieta denne 6 hodin vonku 🙈🤣 ale asi smr v pohode ako pozeram, lebo aj my sa hráme, pozerame rozpravky, salime sa, čítame, len mi prislo ze je pomenej vonku odkedy chodim do prace a maly do škôlky co uz 🤷‍♀️

choco6
autor
23. nov 2021

@kubkovamama Škôlku máme iba do 15:30 ja vtedy končím v práci. Takže nedá sa a byvame s rodicmi v 2generacnom dome takzr aspon ta babka ho môže vybrať (striedaju sa po tyzdni s muzom) a nemusime riesit nejaku opatrovatelku 🙏😁

alexk12
23. nov 2021

@choco6 ideme von do 15tej,potom už len klasika večera, hráme sa😀

maximilie
23. nov 2021

@choco6 prečo by sa nedalo ísť po tme von??? 😳
Moja 2r vstáva okolo 15-16tej, kym sa oblečie a naolovrantuje, je dávno tma a ani zďaleka nevidim dôvod na to, aby sme kvôli tme nešli von. Niekedy sa dostaneme von aj o 18tej, 18:30, ale ideme von aj poobede za každú cenu a za každého počasia. Ved ulice sú vysvietene, teraz sa dali obdivovať svietiace tekvice, o chvíľu stromčeky. Vždy je co robiť von.
Choďte sa prejsť aspoň na hodinku, budete mať veľa času rozpravat sa. Podľa mňa to je krásne strávený čas s dieťaťom. Čerstvý vzduch, porozprávame sa. Potom spoločná večera, pred spaním prečítať rozpravku... a zistíš, že celý večer trávite spolu 🤗

maximilie
23. nov 2021

Ale je pravda, že bývame na najväčšom sídlisku v meste a niekedy nestretneme ani živú dušu...aj doobeda sme stále tie isté 3-4 mamicky. Neviem prečo to tak je, ale potom sa necudujme, že deti majú 14r a sedia doma a ani za svet sa im nechce von 🤷‍♀️

marzuz89
23. nov 2021

@maximilie presne toto. Tiez netravime vonku hodiny a hodiny, a ihrisko nie je nasim jedinym zivotnym zmyslom 😳 tak mozno tomu nerozumiem, ze sa neda chodit von teraz lebo na IHRISKO je uz zima 😉 takze teraz tiez taketo vychadzky, aspon na chvilku, po tme pred vecerou, vsade krasne svietia lampy, ked je poprsane, napadane listy su mokre, je to jednym slovom nadhera. Pozerame, kochame sa, vela sa rozpravame. Staci tristvrte hodinka a ideme domov, dame si veceru, knizku.. Alebo sa prejdeme do centra na kavu a caj so sebou, z toho mame zazitok aj my dospeli 🤣

@choco6 tym, ze si so synom len nejake 3 ci max 4 hodiny denne, ani nepotrebujes neviem aku kreativitu, za ten cas sa akurat "pri kave" stihnete porozpravat aky mal den, ako bolo v skolke, co ho najviac potesilo, precitat knizku, zahrat sa s nim s oblubenou hrackou, cosi kdesi popratat/porobit, pripravit spolu veceru, najest sa a do vane. Tam ani priestoru vela nie je, uzivajte si cas jeden s druhym (a s manzelom) 🙂 par krat vecerna vychadzka a ani to vsetko nepostihas tie aktivity 🙂

maximilie
23. nov 2021
andreatytler
24. nov 2021

@choco6 Ja vyberam syna z jasli o 4:00 a domov prideme az mezdi 5:30 a 6:00.
Tma mu vobec nevadi a ani zima. Tu kde zijem sa s detmi skoro vobec nechodi von. Je to otrasne. Sme uplna rarita a kazdy nas pozna, lebo sme kazdy den vonku. Suseda ma 2 deti a tie som uz asi 2 mesiace nevidela. V lete ich nechala behat po zahrade ale odkedy sa ochladilo sedia doma cely den. Viem to lebo mam 2 kuchynske okna pramo otocene do ich dvora a neda sa nevidiet, alebo nepocut co sa u nich deje.
Po prichode domov je to uz len vecera, umyvanie a trohu hry a viac sa nestiha, lebo vsetko trva 2x tak dlho.

choco6
autor
24. nov 2021

No ono je to pre mna zmena, lebo kym som bola doma sme boli vonku doobedu aj poobede a nejak ten cas utiekol. Teraz chodim do prace maleho nevidim cely den, jemu sa vlastne po skolke ani vonku ist nechce lebo po celom dni ma svoje hracky a moze kuknut rozpravku (v skolke nemaju TV, co sa aj tesim), len mi to prislo take travenie casu nezmysluplne cez tyzden. Jasne cez vikend je to ine si to vynahradime. 😁

marta1971
29. nov 2021

Môj je trochu mladší ale máme problém odtiahnuť ho od mobilu a telky tak som mu objednala svietiace frisbee a máme aj psíka tak si chodíme hadzať a na zimu takú netradičnú hračku kendama čo som vôbec nevedela čo je ale zabaví to deti aj starších nadlho videla som už niekoľko mladých s tým v skejt parku...myslím že to bolo od urbanguru ...dosť ho to vzalo a zaujíma sa o to, ak by boli nejaké kluby ktoré majú podobné záujmy bolo by to super...

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkapk2
29. jan 2022

Už je otvorené všetko.Takze napr.škola korčulovania na zimnom štadióne,lyžovanie,plávanie,CVČ,je toho dosť s čoho je si vybrať teraz v zime. A v lete funguje takisto CVČ,bicykel,turistika,in line korčule,plávanie čiz kúpalisko(jazerá,auaparky) záleži to len od teba.Keď je dieťa naučené kukat telku tak bude kukat telku a nechce robiť nič iné.
Je zima,zimne štadiony su otvorené moji chodia na korčulovanie po MŠ,trvá to hodinu,stačí si len zistiť a zapísať dieťa.Môj Syn sa chodí aj lyžovať z mužom (učí ho)je to len o tebe keď dovolíš pozerať telku tak bude pozerať telku🤷‍♀️ Ako si zariadime ,tak máme
.