Vodítko pre dieťa

ada93
13. dec 2017

Ahojte mamičky, používa niektorá z vás alebo má skúsenosti s "vodítkom" pre dieťa? Popruhy som dostala od kamarátky, môj malý je riadny čert, takže niekedy by sa mi hodili, ale neviem či na mňa nebudú pozerať ľudia ako na blázna 😀

zuzubb007
13. dec 2017

nemám síce skúsenosti, ale ja osobne by som to nepoužívala fakt mi to príde ako keby som mala psa na vodítku, videla som asi dvoch ľudí známych mať tak dieťa a neviem neviem sa s tým stotožniť, je to na každého uvážení. Je to novodobá somarinka odjakživa deti chodili a tiež mám dve deti čo furt behajú majú problém sa posadiť na 5 sekúnd radšej budem za nimi behať, ale to je môj osobný názor, verím, že niektorým to dokáže pomôcť :D

ajka32
13. dec 2017

Za mňa voditko tiež nie teda. Tiez mi to pripadá ako pre psa

janickacrazy
13. dec 2017

@ada93 Noo používala to kamoška v UK na deti, ktoré boli besné. Ja netvrdím, že moje deti sú nejakí anjelikovia, ale toto mi príde už moc, ako na psa. Moje deti sa nechceli vodiť ani za ruku, ale vonku som sa ich snažila naučiť, aby boli v mojej blízkosti stále pod dozorom. Čo si myslia ostatní ti može byť jedno. Ked sa ti to zdá ako dobrý nápad, tak vyskúšaj. Ešte možno zažiješ aj horšie veci, hádzanie sa o zem a podobné radosti na verejnosti, takže ako príprava na blbé pohľady je to možno celkom fajn. 😉😅

narayan
13. dec 2017

ja som ho teda používala a celkom dlho, ale preto, že môj krpec bol hypotonický a straaašne padavý, dokázal sa zrúbať na malom kamienku a kým vytrénoval ako tak rovnováhu a naučil sa padať dopredu na ruky, tak nám boli tieto popruhy veľkým pomocníkom, dokonca nám ušetrili pár otrasov mozgu určite.... a čo si mysleli ľudia okolo mi bolo úplne źe u prd.le 😉

lulu0123
13. dec 2017

Ja som mala take obdobie,ze som nad tym uvazovala,lebo.mala dost utekala a raz vybehla na cestu,ze som nestihla absolutne zareagovat.Keby slo auto,ani si.nechcem predstavit.Ale potom ju to preslo.A rozmyslala som skor nad niecim.takym na ruku iba
https://www.feedo.sk/clippasafe-voditko-na-ruku...

holubicka28
13. dec 2017

Mne mala nechcela chodit za ruku, tak som kupila ruksacik s odnimatelnym voditkom. Pouzili sme ho napr. v zoo Bojnice a nikto cudne nepozeral😁
Teraz ho nosi uz bez voditka, prisla na chut vodeniu za ruku🙂)

silaviat
13. dec 2017

na slovensku na teba pozeraju ci mas alebo nemas "voditko" na dieta... proste tam su taky ludia.... ide o tvoje dieta a nie o ludi.. ak je sibal co sa tazko ustrazi chod do toho ..moja mala ma batoh lienku s popruhom - sice sa vodila sama- drzala si popruh a ja ju z akapucu :D takze sme to ani nevyuzili-ale batoh pouziva dodnes... su deti ako moja co neutekaju a drzia sa za ruky,ale su i deti co su priste vsade tam kde nemaju ... a ide o zivot tvojho dietata- nepozeraj na druhych a co oni povedia-ale na teba a potreby tvojho dietata ....

matricia
13. dec 2017

@holubicka28 aj my mame takuto ruksacik s voditkom, ktore sa da pripnut, nevyzera to vobec ako dieta na obojku, myslim, ze je to dobre aj ked sa dieta uci chodit okolo toho roka a mozete ho zachytit za to putko, aby nepadlo. My sme chytali casto dieta v zime za kapucnu, ked sme videli, ze uz ide zletiet alebo sa chysta ujst a potom sme presli na tento ruksacik. Odporucam. Aj do zoo, aj do obchodu, aby sa dieta nestratilo a aby bolo pri vas. Ze vraj napriklad v Taliansku je to bezne, ze chodia male deti priputane k mamickam na vodzke🙂

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matricia
13. dec 2017

Mame chlapcensky model dinosaura a mladsi si v tom rad brava von aj hracky.

holubicka28
13. dec 2017

@matricia tu typicku vodzku som nechcela, ale toto sa mi pacilo, ze je to aj normalny ruksak. Ja som voditko pouzila parkrat preto, lebo vonku mala tendenciu utekat vzdy daleko a opacnym smerom a najradsej na cestu. To obdobie preslo, ale ak by som isla niekam, kde by som sa bala, aby sa nestratila v dave, by som ho pouzila kludne znova🙂

matricia
13. dec 2017

@holubicka28 no vsak to, ze toto vyzera normalne a ma to viac funkcii😊. Ked som pocula, ze opraty pre deti, ci postroj, tak to veru nie...

deti95060810
13. dec 2017

no tak to veru pozerať blbo budú... to mi ver.

kate_ke
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acer11
13. dec 2017

Je to super vec 👍

stanislavicenka
13. dec 2017

Mna by zaujimalo, ako stare dietatko.mas. Pretoze, ak je vo faze rozvoja pohybu, chodze, objavuje to, ty ho obmedzujes. Vezmi ho kociarom, a kde je bezoecne, vypusti ho. Nasyti svoju potrebu a bude chodit pekne za ruku. Iste, obcas bude protestovat, ako kazde dieta, ale bude vacsi, rozumnejsi, chapavejsi

anjelicek26
13. dec 2017

Horsie je, ked ti dieta skoci pod auto, lebo ho napadne nejaky vymysel... vo veku 1-2,5 roka je s nimi proste tazka rec... ak chodite popri nebezpecnej ceste, uzky chodnik, lietajuce auta ci krizovatka a dieta ma najvacsiu srandu sa vytrhnut a utekat - tak bud kocik alebo popruhy. Nech sa nikto nehneva, ale najprv je bezpecie mojho dietata a az potom to, co si mysli niekto iny a ci "ona by do toho dieta nezapla"...fakt treba byt nad vecou... po par rokoch v uk pre mna bezna vec v tomto veku... a nie, nepotrebuje ich zdaleka kazdy, ale niektore hypermobilne exemplare urcite a mama neprijde o nervy... v tom veku s nimi proste neni rozumna rec a nevedia odhadnut nebezpecenstvo...

dedeline
13. dec 2017

Boli sme s kamoskou v ZOO vo viedni. Na detskom ihrisku sa hral jej syn. Na sekundu sa pozrela inam a maly zmizol. Isiel za roh na do nejakeho auticka. Stres a panika. Nasla v taske nejaku snurku, tak si ho potom priviazala. Za mna super, hlavne na akciach, kde je vela ludi a trma vrma...

katka1981
13. dec 2017

zatial nie, ale ked bude treba, pouzijem. Je mi jedno co si kto mysli, chranim svoje dieta, mam v pazi ostatnych.

stanislavicenka
13. dec 2017

@anjelicek26 ved dieta od roka, aj skor rozumie. A 2 rocne rozumie vsetkemu. Zalezi, aky mate pristup. Ja mam 2 rocnu dceru, rozumie nebezpeciu, ale to je celkovo vedenim nasim. Nevodena za ruky, ziadne ochrany rohov doma, nehikat pri kazdom pade, a podobne. Ale chapem, vsetko je aj o temperamente. Ale 1-2,5 rocne dieta nerobi nic nadchval, a uz vobec nie vedome zle. Nasa vie, ze sa chodi po chodniku, ze cez cestu sa chodi iba za ruku, aj kedze sa uz prejavuje ego, aj protestuje, ale treba vydrzat.

anjelicek26
13. dec 2017

@stanislavicenka ale nie kazde dieta je take. Je fakt zbytocne porovnavat vsetky deti zo svojim. Aj keby ich ma clovek doma styri ako ja - stale su tam vonku tisice deti, ktore su diametralne odlisne, ci uz povahou, alebo rychlostou vyvinu. Keby si predstavim nasho autistickeho v tej dobe hlucheho syna, ako v tom veku "pocuva" a je rozumny... no pekna predstava, ale proste on bol vsetko, len nie to, co popisujes. Chce to toleranciu k inakosti - a tym padom aj k inym metodam zabezpecenia roznych deti... na nom napr. to, ze je iny fakt nevidis, len ked chyti amok a ludia vas s kilometra obchadzaju a nechapavo krutia hlavou... asi by si si tiez zaklepala na celo, ked som minuly tyzden cez celu pesiu zonu vliekla revuce a zmietajuce sa 4,5 rocne dieta, ktore si zmyslelo, ze chce hranolky, ktore tam proste NEMALI. Tie lutostive pohlady, ze mama nekupi atp. Mama by kupila aj slona, keby tam JE. Ale neboli (minule ano) a to moje dieta nepochopi. Jemu to nevysvetlis. Bohuzial. Ale autista mu na celo tetovat nejdem len kvoli pohladom inych...

sissy27
13. dec 2017

@ada93 v USA som to bežne videla, hlavne v zábavných parkoch, najprv som tiež krútila hlavou, ale zas hlavne na takýchto miestach, kde je veľa ľudí, to má zmysel, stačí zlomok sekundy a dieťa sa stratí, okrem toho skús držať hodinu ruku hore (dieťa je podstatne nižšie ako rodič takže úplne pohodlné to preň nie je), spojené ruky sa potia... Takže úplný nezmysel to nemusí byť a na ľudí okolo sa môžeš vykašľať. Kadečo bolo najprv na smiech a zrazu nový trend.

nikelca
13. dec 2017

Volakedy take veci nebolo treba... volakedy ak niekto neposluchol zbili ho ako zito a na tych par aut co chodilo aj tak boli zrazene deti...
Ja si zas myslim ze radsej voditko ci na ruksak alebo popruhy ako chytat decko za kapucnu.. mojej malej to nebolo treba ale to neznamena ze take deti nie su.
Jeden chlapcek vybehol otcovi z obchodu a zrazil auto. Lebo miluje auta tak musel... a to uz ma vyse 3roky tak alternativou bol kocik do 25kg.
Raz sa to dieta nauci ze nema behat na cestu. Ale je dvolezite mu aj napriek voditku stale tieto zasady opakovat...

saurian
13. dec 2017

mne to pride neeticke voci dietatu. pokial aj bez toho dokazes zabezpecit jeho bezpecnost, tak by som ho urcite nepouzila (hoci by to bolo mozno niekedy "pohodlne" 😉, pri rozhodovani o tom ako budem pristupovat k dietatu neberiem do uvahy pohlady/mozne pohlady a pripadne mozne komentare od inych...)

charlie1980
13. dec 2017

@janickacrazy Jejda, nam by sa to celkom zislo do 3.rokov😂 Tiez som nad tym premyslala, Ale potom „utalo“ a prestal 😄

zilinec32
13. dec 2017

niektorí ľudia sú fakt drb*tí - hneď všetko odsudzovať, typické Slovenské... naša dcéra nechodila ani v 2 rokoch (hypotonia, hypermobilita). Učili sme ju s tým chodiť, tu sa na nás na sídlisku pozerali ako na zjavenie, boli sme 2 týždne na dovolenke v zahraničí a NIKTO sa ani len nepozrel. ☹

silverrko
13. dec 2017

Za mna urcite nie co ti pomoze daaka snurka ak pojde auto na deti treba davat pozor vysvetlovat toto by ma nenapadlo veru

bosoriak
13. dec 2017

Akoze ked teraz vravim svojej starej mame, ake veci mam pre deti k dispozicii - vysielacku k posteli, dudle od vymyslu sveta, elektricku odsavacku materskeho mlieka, jednorazove plienky, vlhcene obrusky, buginu, kocik... len kruti hlavou a tvrdi, ze oni nic z toho nemali a nepotrebovali. 😀 Napriek tomu je to dnes vsetko normalne a skor je nenormalne ak to niekto nema. Tak preco zrovna voditko pre dieta robi takyto rozruch?

@ada93 Kup, vyskusaj a uvidis. Na to, ci by to kupili a pouzivali ostatni, sa mozes zvysoka vykaslat. Tak ako na vsetky ine dobre rady. Kazdy robi inak a je to tak dobre. Inak by bol svet ohromne nudny.

atrami
13. dec 2017

Mala som pre pripad potreby,ale nebolo treba. Mali sme batoztek. Kašli na pohlady. Ja keď som nabehla pred 12. rokmi s babyvakom, bola som väčšia atrakcia ako hovoriaca opica a uprimne, bolo mi to jedno.
Ja som vsak detom vzdy hovorila ako očakávam,že sa budú správať, čo v pripade voditka ta nebude nútiť. Maj ho len pre pripad, ale nespoliehaj sa naň. U nás blizko ho pouziva mamicka trojiciek a myslim, ze pre nu je to uzitocna vecicka.

zuzitko74
13. dec 2017

Mala som možnosť vyskúšať si to, keď som opatrovala jedného chlapčeka. Pre toto konkrétne dieťatko to nebolo veľmi dobré riešenie. Áno zabránilo to zopár pádom, ale zároveň to vytvorilo možnosť pre mnohé iné pády. Chlapček sa vôbec nenaučil dávať si pozor, bol spoľahnutý na to, že to nie je jeho starosť. Neviem však, či to spôsobili tie popruhy, alebo povaha tohto konkrétneho dieťaťa.