Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 2 až 3 roky

Zakladam novu temu, resp novu skupinu na vreckove aktivity
ivahaautor
17. okt 2013
@pillinka fajn, zatial sa neozvala dia, skus pridat nejake aktivitky,co by si mohla robit
malamargaretka
17. okt 2013
len vas maminky chcem pozdravit a povedat vam, ze mate krasne aktivitky🙂
ivahaautor
17. okt 2013
@lindauciatko mne sa paci aj takyto tvar rybky a na chvoste by mohla mat tie karticky zavesene ako pise @sisi0211 a este ma napadlo, ze dnu by mohla byt aj mala lego kocka
lindauciatko
17. okt 2013
@ivaha ja som rozmýšľala že k rybke priložím klasickú fotku s pokladmi, dieťa by videlo čo tam má hladať
ten klasický tvar je pre mňa jednoduchší na šitie, neviem tento by som musela odskúšať či sa mi to časovo oplatí šiť. ja Som ponúkla to čo som si istá že viem spraviť a časovo je v norme.
Také malé lego kocky ešte nemáme a neviem 20 ks kde by som zohnala len čisto kocky sa asi nedajú kúpť tie malé Teraz máme u nás aj jarmok ak natrafím na vhodné poklady, kúpim ale nechcem si to predražiť napr. 1 ks ozdobného gombíka v tvare autíčka stojí 40 centov. Takže rátajte s tým že tam budú také poklady ako som písala- oriešok, spinka, farebný štvorec, gombík, kamienky s písmenkami, možno fazuľka, nejaké zvieratko čo sa bude detičkám páčiť.
ivahaautor
17. okt 2013
@uhlopriecka nasla som navod na vyrobu z tej peny ak pomoze http://totschool.shannons.org/make-your-own-lac...
mimirinko
18. okt 2013
Kocky, este ma tak napadlo, kolko tych obrazkov mam spravit, ake obrazky a to najdolezitejsie, mam ich tam nakreslit, ci skor kupit nejake nalepky alebo co? Ja by som si trufla mozno aj nakreslit, len si neviem predstavit, ako by to na tych drevenych palickach bolo vidiet, ci by sa to nerozpijalo a pod. Vdaka za rady.
ivahaautor
18. okt 2013
@mimirinko paci sa tu je navod http://www.repeatcrafterme.com/2012/01/double-s..., len myslim,ze by sa to malo potom navrch viackrat natriet lepidlom -napr herkules je dobre, viac vrstiev, aby to bolo akoby zalakovane
marusinka80
18. okt 2013
Ahojte, tak ja som včera večer trošku rozmýšľala nad nejakou podobnou aktivitou, ktorá by bola originálna a aj trošku tematická (zima - Vianoce) a dala by sa vyrobiť z toho, čo mám doma. Našla som viečka na zaváranie a formičky na perníky, z ktorých som obkreslila tvary na farebné fólie a vlepila som ich dovnútra viečok. Hra by sa mohla volať Vianočné medailóniky a spočívala by v tom, že by sme mali 12 rôznych medailónikov, kde by sa opakovali 4 motívy (hviezdička, zvonček, stromček a rybka), ktoré by boli každý inej farby. K tomu by som vyrobila obojstrannú kartičku na formát A4, kde by bolo 12 políčok - na 1. strane by boli obrysy tvarov a na 2. strane len príslušné farby. Úlohou by bolo ich priraďovanie. Ďalej by sa s tými medailónmi dalo hrať pexeso a možno že by sa dala spraviť dierka a zavesiť na stromček 🙂. Mám už prvé dva prototypy vyrobené, tak vám ich popoludní nafotím a pošlem.
Čo si o tom myslíte?
marusinka80
18. okt 2013
@mimirinko ak si trúfaš kresliť, tak to určite skús, pretože nalepené obrázky by sa začali čoskoro trhať. Tie motívy čo sú na obrázku sú pekné, alebo skús vyrobiť nejaký svoj návrh, témy môžu byť rôzne, nielen noc a deň, napríklad zima/leto, ruka/noha, dievčatko/chlapček.... Farby by sa na dreve nemali rozpíjať, ideálne sú akrylové.
ivahaautor
18. okt 2013
@marusinka80 ja som sa tak tesila na tie tvoje kruzky a ked si vymyslela, ze budu penove a mali by vlastne dvojake vyuzitie a neskor som myslela, ze si tam dokreslim pismema a budeme navliekat aj slova ked budeme starsi.
uvidime, ked posles fotky, napad dobry, ale nam by sa urcite viac hodili tie kruzky,lebo farby uz pozna vsetky aj odtiene, pexexo by som radsej tienove, lebo obycajnych mame vela. Ale pre mensie deticky dobry napad a urcite vyuzijeme ako napad na tvorenie vianocnych ozdob z viecok-dik 🙂
marusinka80
18. okt 2013
@ivaha ja môžem spraviť tie krúžky, len som mala taký nápad, ktorý môže realizovať aj niekto iný alebo nabudúce 😉
sharonik
18. okt 2013
@marusinka80 Takéto nič ešte nemáme, páči sa mi ten nápad 🙂 podľa mňa to nie je až také ľahké, lebotu bude mať dieťa dve kritériá na priraďovanie- farbu a tvar.
marusinka80
18. okt 2013
sharonik
18. okt 2013
@alca123 škooda
weronnka18
18. okt 2013
ahojte, tak čo sa týka tej aktivity voda-vzduch-zem atď, tak som včera písala mamičke, ktorá to robila v inej výmene a dostala som ale že brutálnu odpoveď - že mi tie materiály neposkytne, lebo že iná mamička jej nechcela niečo poskytnúť, tak ona sa zachová rovnako... akože chápete? neviem či sa mám smiať alebo plakať :-N 😃 takže návrh je, že pokúsim sa niečo vyrobiť podľa toho, že si obrázky stihanem iné alebo spravím inú aktivitu... 😉
mimirinko
18. okt 2013
@weronnka18 tomu sa povie oko za oko, zub za zub, co? akurat to pouzila na nespravnej osobe. hm, smutne. ale tak sme vselijaki, ze? co uz...
mimirinko
18. okt 2013
Zeny, jedna sprava od veci, ale toto vam musim napisat. Tak som vam dnes bola kupit tie palicky na to pexeso, reku sak zoberiem toho viacej, tak 200 ks som kupila. Po ceste domov nech sa ma moja mala dcerka (2r 8m) na co tesit, hned som jej jednu palicku vytiahla, a slubila som jej, ze budeme sa doma hrat na doktora. Dojdeme domov, mame taku detsku doktorsku sadu, ideme sa hrat. Zoberiem palicku, sak co, vyskusam jak to ti doktori robia, strcila som do pusinky, nech vyplazne jazyk, ze pozriem krk, a zeny, skoro som odpadla, to moje dieta ma cely krk zapaleny, hnisavy, anginu dostala. Ja som bola total v soku, pretoze ani teplota, ani menej nejedla, nepila, ani nebolo na nej poznat, ze je chora, akurat teda sa mi zdalo, ako keby jej nadcha zacinala, lebo ako keby tak "mumlala", ale to z toho krku ma. Tak poobede na detsku pohotovost, som hned dr. oznamovala diagnozu, ze anginu ma, sa na mna pozeral, ze mu to tak hovorim naisto, a veruze som mala pravdu. Tak sme teraz na ATB. No vdaka tym palickam som dosla na to, ze mam dieta chore. Nechapem, fakt. Ja ked mavam anginu, tak som total nanic a moje dieta uplne v pohode.
ivahaautor
18. okt 2013
@pillinka Vypadla nam jedna maminka, co vyrabala motyla http://www.modrykonik.sk/blog/ivaha/album/vymen... dala by si sa na to?ALebo nieco ine?
weronnka18
18. okt 2013
@mimirinko no sak prave,ako keby som tej maminke ja nieco spravila,horsie ako v skolke...ale mas pravdu,ludia su rozni,nebudem to riesit,len sa cloveku mozog zastavuje nad takymi situaciami 😃 joj no "sranda" s tymi palickami,ale vidis,tvoja mala je typicka zienka,zvlada aj chorobu super,keby to bol chalanisko,tak uz konic 😃 rychle uzdravenie prajem 🙂
ivahaautor
18. okt 2013
@mimirinko to mi je luto, teraz je take obdobie,ale aj nasa, soplava s virozou a lieta na motorke ako nic a neexistuje dodrzat kludovy rezim
mimirinko
18. okt 2013
@weronnka18
@ivaha a to pred dvomi tyzdnami mala dost silnu nadchu, aj ked tie sopliky sa jej nie a nie spustit. ale zeny, ja nechapem, proste ona frci asi na nejakom dobijaci alebo co, ved kde sa tie deti vypinaju? zasnem.
ivahaautor
18. okt 2013
@mimirinko presne to iste 15 hodin denne sa hybe,beha, usta sa jej nezatvoria 30 krat za minutu otazka preco- ako -naco,ja uz vecer o osmej padam a ona este v pohode virus nevirus
ninison
18. okt 2013
Kocky a keby este niekto vypadol, tak sa hlásim ako rezerva 😉
mimirinko
18. okt 2013
@ivaha a kolko ma tvoja? to jak keby o moje pises. nech niekto najde ten gombik off a ja mu budem ruky nohy bozkavat 😃
ivahaautor
18. okt 2013
@ninison zatial mame s tegbou tri maminky nahradnicky, jedna mamina sa neozyva, jedna vypadla, takze realne si prva v poradi, idem dat hlasovat
mimirinko
18. okt 2013
este su tam nejake nezaradene aktivity, vsak @ivaha ?
@ninison
ivahaautor
18. okt 2013
@avalsorim @sisi0211 @lindauciatko @evkalv . @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @uhlopriecka @bartonka1 @jossie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka maminy, mame tri nahradnicky, dia sa neozyva, alca vypadla, myslim, ze dve by sme teda mohli hned zobrat, berieme aj tretiu, alebo nas bude vela 19?
pillinka
18. okt 2013
@ivaha super, tak idem pokukat a ozvem sa
ivahaautor
18. okt 2013
@malamargaretka dakujeme, tesime sa
ivahaautor
18. okt 2013
@weronnka18 vselijaki sme, skoda

Začni písať odpoveď...

Odošli