Ako odnaučiť trojtýždňové bábo spávať so mnou v posteli?

eliska1309
22. nov 2013

Dobry den vie mi niekto poradit ako odnaucit skoro 3-tyzdnove babo spavat v noci somnou a manzelom v posteli? Cez den sa velmi pekne vyspinka aj v koliske ale v noci len co ho do nej polozim tak uz ma ocka otvorene a dozaduje sa cicikania. A este ako ho mam naucit aby pekne sam zaspal v postielke bez toho aby som ho musela natriasat cely cas na rukach? kazda rada sa mi zide. Dakujem

stanislavao
23. nov 2013

3 tyzdnove dieta ? ? ? spamatajte sa. naco ste mali diet,a ked vam teraz vadi, ze chce spat s vami. moj starsi syn v zivote nespal v postielke, nechcel tam spat, tak asi do 3 rokov spal s nami. netvrdim, ze je to dobre riesenie, ale prezili sme a tu sme. ked raz v tej postielke nechce spat, neni mu tam prijemne, neciti sa dobre, tak preco by tam mal spat? ? ? ?

wewe22
23. nov 2013

mam tri deti kazde som v takomto veku uspavala, az na prvu spavali so mnou v posteli casom sa to samozrejme zmenilo ale zo zaciatku som si tu blzkost uzivala aj ja aj dievcata, az ked podrastli som ich dala do postielky skus si precitat knihu kazde dieta sa vie naucit spat ale ak sa spravne pamatam pisali to od 3mesiacov

martina05
23. nov 2013

neodnaúčať - užívať si..... videla si maturanta, ktorý spáva s rodičmi??? ...ja nie, tak vidíš, ono to bohužiaľ pominie, tak si z toho vezmi čo môžeš...

ludmilabb
23. nov 2013

TAK TOTO MA DOSTALO jedna mamicka odpovedala: ju nepridusila v noci keby bola s nami v posteli.a toto sa velmi casto stava a nedoporucuje sa aby babatko spavalo s rodicmi
ako casto sa to stava? vsak vacsina odpovedajucich tu pise ze spavali spolu s detmi kym boli male a ani jedna nepridusila svoje dieta, TOTALNE nepodlozene info tu pisete, som fakt prekvapena 😲
podla mna ked je dieta ktore nevyzaduje vecerne nosenie, a chce mat svoj klud, ok su aj take ale ak mas pocit ze prave to tvoje chce byt vecer s tebou tiez by som to nesilila 3 tyzdne su fakt malo

piacere
23. nov 2013

Pokiaľ si tvoje bábätko vyžaduje pri spánku tvoju prítomnosť, dovoľ mu to a užívaj si to 🙂

Keď som bola prvýkrát tehotná, ako sa blížil termín pôrodu, vždy sme si s mužom vraveli, že o chvíľu bude medzi nami spať a kopkať malinkými nožičkami náš drobko... Omyl 🙂 Môj prvorodený nechcel nikdy spať pri mne, potreboval svoj priestor, miloval postieľku, nezniesol dokonca ani uspávanie na rukách. Najedol sa, odkväcol a vyžadoval si svoju postieľku. A mne to bolo tak ľúto 🙂 😉
Druhý má teraz 3 mesiace a spáva s nami. Je to praktické pri dojčení, koľkokrát ani neviem, kedy jedol, lebo si to v polospánku nepamätám... a je to také mojkadielko malé. Postieľku (ak by som s ňou nepočítala do budúcnosti, keď podrastie) môžme odložiť...Len by sa na rukách nosil a bez toho, aby cítil našu prítomnosť, nezaspí. A? Veď to tak rýchlo utečie, je to náš vymodlený miláčik, tak prečo mu to nedopriať...
Ako tu bolo písané, maturant už s nami spávať nebude 🙂

Ale neodsudzujem, chápem, že aj žena-matka má svoje potreby.... ja len že... pri prvom mi to neskutočne chýbalo a bolo mi to strašne ľúto 😉 Aj keď teraz má 3,5 a je to teda riadne mojkadlo 🙂

neposedna
23. nov 2013

mam skoro 3r dceru, ktora casto v noci pride ku mne do postele anevyhanam, tiez istu doby vyzadovala spavanie so mnou 😀 a mam 5M syna, ktory od 1 tyzdna spava so mnou v posteli, momentalne mam postielku pritisnutu ku posteli a apon pol noci spi sama potom si ho pritiahnem, kedzeho v noci dojcim a uz spime spolu, vobec mi to nevadi, max. si to uzivam a este ked sa prida aj dcera ku nam tak je to uzasne 😀 😀 vsak nebude so mnou spavat vecen, ale takyto malicky uz nebude a tak rychlo to uleti......... a co sa tyka pridusenia a prilahnutia, ani RAZ sa mi to nestalo, ani mm ked dcera spavala medzi nami, nebala by som sa toho 😎 😎 a moja odpoved, pritisnut postielku ku posteli a ked ta dieta potrebuje, tak mu to dopriat 😀 syn ma prvu cast noci drzi za ruku aj zaspava tak 😀 😀

daimon
23. nov 2013

Nedá mi nenapísat,ale spánok dieťaťa rodičmi v posteli určite nepodporujem, vždy som mala strach aby som ju nezadusila a úplne som bola dolamana a vôbec som nespala, kedže nelezala na monitore dychu, mala mi zaspi na prsníku a potom ju prelozim do postieľky .Sestra spavala so svojou dcérou od malička teraz má 3,5 roka a stále si vyžaduje s nimi spať a vždy robí pri zaspavani cirkus pokial pri nej niesu, segra ma hneď poučila aby som si takto malú nenaucila.

darja20
23. nov 2013

Chcieť od novorodenca/mladšieho dojčaťa, aby nevyžadoval vašu fyzickú prítomnosť, kontakt je to isté, ako keby ste chceli, aby nevyžadoval jedlo, spánok, aby nevylučoval - všetko sú to jeho fyziologické potreby a jednou z nich je ak potreba mať matku pri sebe, cítiť ju ... novorodenec nechápe, že matka je vedľa v miestnosti, keďže ju necíti ... novorodenec pociťuje len strach, samotu, zmätok ... aj minúta plaču, keď volá matku je pre neho večnosť ... potreba kontaktu teda nie je zlozvyk, nie je vydieraním rodičov, nie je manipulovaním - je to prirodzená potreba, ktorú máme všetci
to dieta potrebuje a este dlho bude potrebovat LEN MAMU. preco mu to chces vziat? ono chce len byt s tebou. naco ste mali deti, ked pre vas nie su prvorade ich potreby? ja to nechapem. preco vas obtazuje, ze sa chcu pritulit? ako ich mozete nechat sa vyplakat?! marne vas volat, same, opustene, kricat zufalo, ze nechcu byt same a vy ich ignorujete? vam to netrha srdce? ved ten maly cloviecik nedokaze vydierat. ake "skusa, co moze" doslaka? to dieta este nevidi dalej ako pol metra pomaly a vy chcete, aby sa nemalo koho dovolat v takom svete? aky mu to davate zaklad, ked na jeho potreby nereaguje vlastna matka? je mi luto takychto deti.

brnka
23. nov 2013

skus mu pustit kolotoc nad postielkou s nejakou prijemnou melodiou

miku1
23. nov 2013

Pri oboch dcérach sa mi osvedčila jedna vec, ktorú tu už baby spomínali. Posteľ máme prisunutú k postielke, jednu bočnicu mám preč a rošt postielky mám vo výške nášej postele. Tým pádom dcéra spí v postielke, ale keď treba, napr. keď ju večer kojím, tak sa trošku vtrepem k nej, a je to vybavené. Keď zaspinká, len sa pretočím na svoju posteľ a hotovo. Staršia dcéra sa totiž už asi 2 mesiace uprostred noci presunie k nám do spálni a spí spolu s nami. Takže sa v posteli aspoň netlačíme a každé dieťa ma z nejakej tej svojej strany cíti 🙂

matozazzo
23. nov 2013

Predpokladam,ze vam tonuz vadi,co je normalne 🙂 Daj ho do postielky,sadni si k nemu, pohladkaj, zaspievaj,nech vie,ze si pri nom. Nam zaberalo,ked sme polozi ruku na hlavicku 🙂 3 tyzdnove babo sa to este nenaucilo,ono chce citit len blizkost niekoho. Este nema svoj rezim, niekedy spinka,inokedy bdie,a mozno to je u vas v noci. Cim skor naucis,tym lepsie 🙂 a je lepsie mat postielku pri posteli nez babatko v posteli. Tvoju blizkost citi,mozes natiahnut k nemu ruku,nez aby si vstavala,alebo dat cumlik. Ale spis kludnejsie,lebo sa nebojis,ze ho nahodou buchnes,alebo prilahnes 🙂
Moj nazor,kazdy potrebuje vlastnu postel,kvoli kludnemu spanku,aby si odpocinul... ine bolo,kedbboli male deti chore,napr.ked sli zubky a vkuse dcerka mrncala,tak som si ju dala k sebe,ale ani ja ani manzel sme sa nevyspali :( ale to bolo moznon1-2 noci. Inak radsej vstanem,ale aj neskor sa ti to osvedci,lebo nebudes kojit pri kazdom zamrncani,ale zvyknete si ja urcity cas 🙂

marcela_mate
23. nov 2013

Nas drobec sa tiez budil po prelozeni do postielky. Reagoval hlavne na zmenu teploty. Pri mne mu bolo fajn teplucko a postielka bola chladna. Tak som ho v noci zabalila do deky, tak nakojila aj dala odgrgnut a dala do postielky. Potom spinkal spokojne. A nerob si tazku hlavu z toho, ze ti tu pisu, ake je to super a prospesne spat s babom. Ked si to neprajes, nerob to. Ja som tiez chvilu podlahla takemuto tlaku a dopdlo to tak, ze som sa nevyspala vobec a krpcek sa mi budil pri mne kazdych 20 minut. Nie kazdemu vyhovuje spat s babatkom. Drzim palce.

simi222
23. nov 2013

nikdy by som nechcela žiadne rady,mam 2 dcerky,vždy spali zo mnov,je to najmilšie,najteplejšie stvorenie na zemi,ked si ich pritulim v noci a taka som štastna že ich mam,pride čas a raz odidu.Mamička možno nemuslila tak ako sme pochopily,ja odporučam,uživaj si to,no to je moderna doba,čo spraviš. 🙂

ajsenz
23. nov 2013

ahoj.. no môj odjakživa spával v postieľke, ale boli isté rázy keď spával s nami no raz sa mi stalo, že po prbdenej noci som sa ztrhla zo sna a malý mal na hlave deku..odvtedy mám strach a spával v postieľke a keď sa nevie uložiť uložím ho v posteli a potom prenesiem ale to je jedine vtedy keď mu idú zuby... Pre bezpečnosť je lepšia postieľka aspoň pre mňa.

zuzana581
23. nov 2013

Malinké miminká, ktoré 9 mesiacov plávali v našom tele, cítili naše teplo a počuli tlkot nášho srdca a zrazu prišli do sveta, ktorý nepoznajú, chceme separovať, aby spali samé, ale my dospelé sa túlime celú noc k manželom.. Tento svet je občas trošku pomýlený..

dolcegucci
23. nov 2013

no keby si napisala 6 mesacne pochopim ale pane boze 3 tyzdnove??? 😕 😕

charllotte
23. nov 2013

necitala som vsetky komentare, len niektore, a teda, zdaju sa mi dost prehnene, dieta ked sa nauci spavat s rodicmi tak sa tazko oduca spat samostatne a dost casto to vedie k tomu, ze partneri po case uz nemaju ziadne sukromie ani len v postely a casto to konci tak, ze otec spava na gauci, nooo niektore maminy to robia aj tak, ze do postielky k babu daju svoje tricko napr, aby to babatko citilo pri sebe maminku stale

jedina30
23. nov 2013

neblazni??😉...ono potrebuje citit tvoju vonu,teba...vychutnavaj si ti,lebo je to ten najkrajsi pocit aky mozes mat...pride ren den,ked bude spat aj samo.. 😎

macamac
23. nov 2013

jaaaaj dievčence, stačí pohľad trošku do doby len nedávno minulej
ešte len toť, pred pár rokmi, naše staré mamy žili v domoch spolu viac generácií
nie v domom typu zo seriálu Dallas 😀
ale v domoch s kuchyňou + 1-2 izbami
z toho vyplýva, že spalo viac rodín !!! pokope, v jednej posteli viacerí
áno, nevrátime sa preto do jaskýň alebo na stromy 😉
ja len pre porovnanie, že to bolo len toť v minulom storočí, v ktorom sme sa mnohé aj narodili
bola chudoba, neboli také vymoženosti, že každý mal svoj dom, byt a v ňom izbu každý pre seba
a veru, vyrástlo z tej generácie veľa úspešných ľudí a HLAVNE ľudskejších a empatickejších a tolerantnejších ako dnes
lebo boli zvyknutí sa prispôsobiť a pochopiť, že na svete nie sú len ony ale aj druhí a treba sa občas aj prispôsobiť

takže
len preto, že dnes má to dieťa kde byť samo (má predsa svoju izbu), nemusíme bezpodmienečne ísť s dobou a nechávať ho samé
my keď sme chorí, tiež nám dobre padne, ak niekto okolo nás behá a má nám kto podať čaj, zobudiť nás na lieky
tak sa čudujmeeeee malému bábätku, že nechce byť samé, keď je vo všetkom odkázané na iných

inak:
najlepšie, ak by už z pôrodného stola sa pekne oblieklo, dáme mu na autobus a pekne ho vyprevadíme domov, šak nech nás počká doma, kým sa zotavíme 😀 veď má kde - má svoju posteľ a niektoré už aj izbu 😝 😉

evolet1
23. nov 2013

Ahoj. U nás to boli také obdobia, keď spával synček pekne vo svojej postieľke a keď ma chcel cítiť celu noc vedľa seba. Me sa osvedčilo to, že ak som dokojila, (väčšinou popri tom obe deti spali), opatrne so ich preložila, ale na bruško. Od malinkého malinka spali skoro stále na brušku. Keď som ich dávala na chrbátik, alebo na bok, hneď sa rozplakali, prebrali. V období keď chcel synček spať so mnou, so si to jednoduch UŽÍVALA 😅
Dcérka zase chcela byť stále vo svojej postieľke. Ona sa mi budila na kojenie aj každú hodinu, minimálne 6 krát, do dvoch rokov 4 krát za noc. Vtedy som bola unavená a chcela som ju mať pri sebe, bolo by to pre mňa jednoduchšie. No nechcela. Od 2 a pol roka sa už nad ránom ku mne pýta a ja som ŠŤASTNÁ, je to krásne, objíme ma, dá mi pusku a spinká ďalej. Syn bude mať 5, od 2 rokov už spí uplne sám. Tak sa to u obidvoch zmenilo. PODĽA MŇA SI UŽÍVAJ BLÍZKOSŤ, ČAS NESKUTOČNE RÝCHLO LETÍ, raz to pomynie a TEBE TO BUDE CHÝBAŤ. 😉

seemani
23. nov 2013

Panebože trojtýždňové, panebože...panebože...panebože.... Čo vám ženy už úplne preskakuje z toho materstva?????? 😕
No ja som si veru synka učila hneď od začiatku na postieľku, nad ránom sa zvykol pýtať ku nám, ale to sme sa nevyspali ani jeden. Na každé pohnutie sme sa hneď budili, aj on aj my. Teraz ho už nedávam ani nad ránom a spí krásne, zobudí sa raz dvakrát na kojenie.. Keby mal spávať s nami, nevyspíme sa ani jeden a neodučíme ho to ani za tri roky. A tie čo tu panebožekujete, potom tu budete písať témy tipu Pomoooc, dieťa má 5 a spí s nami.. Sa spametajte...!!! Zadávateľka asi má dôvod keď ho chce naučiť same.
K veci- zabal malého do perinky a uspi na veľkej posteli na cicíku. Keď zaspí, počkaj 15-20min, najlepšie odíď s postele a keď sa ti nezobudí, tak ho opatrne podober jednou rukou pod zadočkom a pomaly si ho posúvaj na druhú ruku, až kým ho nebudeš držať aj pod hlavičkou. Keďže je v perinke, nebude to tak vnímať, že sa sním manipuluješ a pomaly ho prelož. Mne to pomohlo a časom sa naučil aj hneď tam zaspať 🙂

marionmarion
23. nov 2013

Ako by sa pacilo tebe, keby osoba ktoru najviac na svete milujes a potrebujes, by ta chcela odstrcit od seba, len aby od teba mala pokoj???
Dieta ta potrebuje, pre neho je spolocny spanok tak dolezity ako pre teba dychanie

bbarboraa
23. nov 2013

Nas bol od narodenia v postielke spal min 6 hod a dnes aj 12 sam bez nas az na kratucke asi zubne obdobie
.. to obdobie som bola strasne nevyspata... a nemyslim si ze by som ho milovalaemej akoami co spavaju do 10 rokov s detmi
.

mia885
23. nov 2013

Jaaaaaj tieto vase poniektore nazory, dietatko aj ked malicke ma mat svoje miesto , svoju postielku, svoj priestor, jasne ze pohodlnejsie pre mamicky je spat pri dietatku, ved co netreba ani z postele vstat, ale podla mna to neni o tom..potom sa tu budete neskor stazovat ze vas maly skolkar nechce spat sam v svojej izbe.. A co vy a vasi partneri? Nepotrebujete byt v noci spolu bez toho aby ste mali sukromie? Potom sa stazujete ze vas partneri nevidia uz ako zeny, ale len ako matky, niet sa comu cudovat, babatko citi ze rodicia su s nim aj ked nespi 10 cm od miminka, tak isto mamicky co nespia s detmi niesu horsie matky,,,,, miluju svoje dieta ale beru ohlad aj na dieta.
A k tebe autorka, musis len skusat, pohAjkat, pustit hudbu , prihovorit sa babatku aj ked ta nevidi, ono sa to nauci,ono si zvykne, chce to len cas🙂 drzim palce . Pa

jankatrnka1
23. nov 2013

ja zijem sama s mojou dcerou, ma 9, a spi so mnou, od narodenia. mne to vyhovuje a jej tiez, ked bude chciet spat sama tak si jednoducho pojde

lucinocka
23. nov 2013

moja v porodnici spala pekne vo svojom kosiku pri posteli, doma spala v postielke, ked som kojila, tak som nakojila, ulozila do postielky a spala...a nikdy sme problem so zaspavanim nemali, ja neviem, co je to uspavat dieta ...aj teraz ju dame do postielky, flasu mliecka do ruky, zhasne sa...ona vypije mliecko, da cumlik a zaspi..len neskor pridem po flasu.. takto to funguje aj cez den /bez mlieka/ . Podla mna ma dieta mat svoj priestor, svoju hygienu- plachtu, perinku...ked s nami mala spi ja sa zobudim domalana, nevyspata, lebo v podvedomi som stale v strehu, kde je, ci spi, ci nespadne.. treba babo aj 300x zobrat a polozit do postielky na zaciatku ale ono si zvykne..a zvykne si aj na myslienku, ze mama je tu, ked zaplacem a vezme ma..

veriiii
23. nov 2013

Suhlasim s lucinocka. Je to o tom ako si dietatko zvykne.Vsetky kamaratky,ktorych deti spavaju s nimi v posteli su vecne nevyspate,deti maju zle spankove navyky,problemy zaspat alebo sa v noci casto budia.

eludka
23. nov 2013

Mate dieta, tak sa starajte. Vy ho nelubite? Co cakate od malinkeho babatka? Ze si uvedomi, ze je mamina unavena a najlepsie bude, ked sa bude chovat tak, akoby neexistovalo, nech sa maminka neunavi? V 15 tich Vas uz takto potrebovat nebude, nebudete ho musiet pri zaspavani natriasat 🙂, ale teraz mu dajte co najviac lasky a najviac Vasej pritomnosti, aj za cenu vycerpania, bude z toho cerpat cely zivot. Ja mam 3 deti a najmladsie ma 3 roky a spi so mnou v posteli a beriem to v pohode. Prajem vela sily, trpezlivosti a lasky - vrati sa Vam to.

svetlusska
23. nov 2013

maly ma 1,5 roka a v postielke spi len ked je u babky cez den a ja som prec,kedze babka ho v nej ukolise lebo je na kolieskach. inac spi s nami v posteli a vyspim sa lepsie akoby som ho mala v noci x-krat vstavat a prenasat ho do postielky po kazdom nakojeni....a on tiez...metodu ze polozit do postielky ked ho nakojim som skusala ked bol maly asi 5 krat a jedine co som nou dosiahla bolo ze som pri nom bola kazdych 5 min. (a niekedy sa mi ho podarilo usapt az po pol hodine) lebo sa zakazdym zobudil a nechcel spinkat pokym nedostal svoj cicik, zaspal na nom, nechala som ho na posteli a spal pekne aj 2 hod. pri tejto metode ze spat v postielke som potom chodila cez den ako matoha lebo som bola nevyspata tak som sa nato velmi rychlo vybodla, maly chcel spinkat s nami tak preco nie....jemu bolo dobre a mne tiez...a okretm toho mohla som mu spievat kolko som chcela, nosit na rukach aj do rana jedine co ho zaujimalo bolo to aby dostal svoju cicu a tak zaspal...

nativanativa
23. nov 2013

moj syn ma 13 mesiacov a spi so mnou stale , a co je na tom ??? je to to najkrajsie co moze byt , stale je kojeny , zvykla som si a on tiez , potrebuje ma , ako kazde dieta svoju matku
uzivaj si to , ver mi !!! a mozu si ostatni hovorit co chcu , ja som matka a ja viem co potrebuje on 😉 🙂