Ako odnaučiť trojtýždňové bábo spávať so mnou v posteli?

eliska1309
22. nov 2013

Dobry den vie mi niekto poradit ako odnaucit skoro 3-tyzdnove babo spavat v noci somnou a manzelom v posteli? Cez den sa velmi pekne vyspinka aj v koliske ale v noci len co ho do nej polozim tak uz ma ocka otvorene a dozaduje sa cicikania. A este ako ho mam naucit aby pekne sam zaspal v postielke bez toho aby som ho musela natriasat cely cas na rukach? kazda rada sa mi zide. Dakujem

dush
23. nov 2013

Pre dojčené deti je prechod medzi jedným spánkovým cyklom a druhým umožňovaný dojčením.Toto bola odvždy jed na z funkcií dojčenia - uľahčiť opätovné zaspatie dieťatka po ukončení spánkového cyklu. Dieťa navyše môže vypiť počas noci podstatnú časť svojho príjmu mlieka a to je dôležité pre jeho prospievanie. V noci sa tvorí matkám najviac prolaktínu a bábätká majú možnosť vypiť dostatočné množstvo mlieka. To, že bábätku dáte v noci prsník, je najlepší a najjednoduchší spôsob, ako ho naspäť uspať. Je zbytočné snažiť sa mu ho nedať. Spánok detí a počet prebudení sa v priebehu času menia. A nezávisí to len od dojčenia či hladu bábätka. Bábätká sa budia z rozličných dôvodov a dojčenie im pomáha znovu zaspať. Bábätká sa môžu budiť veľmi často. Intervaly prebúdzania sa nemusia vekom predlžovať. Môže sa stať, že sa bábätká po polroku budia častejšie, ako keď boli novorodenci. Ovplyvňujú ich totiž viac podnety počas dňa, rýchly rozvoj mozgu, spracovávanie nových zážitkov, získavanie nových schopností (otáčanie, sedenie, lozenie, chodenie), rast zúbkov. Môžete si však byť istí, že všetky deti sa raz budiť prestanú a budú spať celú noc bez toho, aby ste ich to museli naučiť. V tomto veku vaše dieťa potrebuje v noci istotu vašej prítomnosti, vašu pomoc pri tom, aby mohlo zaspať, a aby sa naučilo, že spinkanie a noc sú bezpečné a že má pri sebe niekoho, kto mu pomôže, aby dokázalo naspäť zaspať. Keď vidíte, že sa vaše bábätko začína prebúdzať a vy ho začnete hneď dojčiť, znamená to, že sa neprebudí úplne, dojčíte ho teda v polospánku a vďaka tomu je pravdepodobnejšie, že rýchlejšie zaspí. Toto znamená, že napriek mnohým zobudeniam sa aj vy, aj dieťa vyspíte lepšie. Ak navyše máte dieťatko blízko seba alebo pri sebe v posteli, je aj pre vás takto jednoduchšie dojčiť dieťa v polospánku, pretože pri dojčení rýchlejšie zaspíte a zobudenie nebude pre vás také náročné, pretože si takto vytvoríte podmienky, aby došlo k čo najmenšiemu prebudeniu. Vaše dieťa sa raz prestane budiť, aj bez toho, aby ste ho učili zaspať či prespať celú noc. Naučí sa to rovnako, ako sa samo naučí chodiť. Naozaj. Teraz je čas, aby ste mu poskytovali istotu, že zaspávať a v noci spať je príjemné a bezpečné. Keď sa táto jeho potreba nadobudnutia istoty naplní, sama od seba odznie. To bude dôvod, pre ktorý bude potom celú noc bez prebudenia s istotou spať. Toto obdobie je jedinečné a nikdy sa nevráti. A rodičia, ktorí sa nesnažia o dosiahnutie méty „neprerušovaného“ spánku, sa v konečnom dôsledku vyspia lepšie, ako tí, ktorí sa neustále trápia tým, či sa dieťaťu nočným dojčením nekazia zuby, či mu dostatočne odpočíva žalúdok a či už by nemalo spať bez dojčenia tak, ako dieťa susedov.

marcelatje
23. nov 2013

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ha ha hááááááááááááááááááááááááá bavím sa...či to nebol vtip??? 😕 😕 😕 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

siska53
23. nov 2013

Uzivaj si,ze ta cche,ved to tak rychlo uplynie a nebude ta chciet pri sebe.. Nase deti (mala,este stale) sice spavali v postielke,ale ked chceli,preniesla som ich do postele. A maly teraz spi s muzom,ja s malou,aby ani jedno dietatko nebolo samo.
moja sestra velmi dlho behavala za nasimi,do,izby a ja,hoci som uz bola skolacka,som castokrat dobehla tiez. Takze na manzelskej posteli sme sa tlacili 4. Po case nas vzdy preniesli,lebo sme ich kopali. 🙂) ale nikdy nam to nezakazovali.
ved co je na tom chciet citit blizkost?

mayka81
23. nov 2013

Ja som sa snazila ukludnovat baby inac a v postielke, napr. Cumlicek, otocenie na bok a kyvkala som ho, stale menej a menej, hladkala po hlavicke, alebo suchala chrbatik...3t babo je veeelmi malinke este, niekde som citala ze do 6 tyzdna treba poskytnut babatku co chce, mliecko kedy chce... Az potom to uz mozno ze moze byt troska jeho vymyslanie a ak uznas za vhodne tak mozes sksuat vybydovat mu nejake navyky.. Stale mi zneju v usiach slova detskeho primara ako povedal : davajte svojim detom vela lasky, mojkajte si ich, laskajte, tulkajte a veeeela lasky... To je najdolezitejsie 😉 to je to co potrebuju 😉

mima1722
23. nov 2013

Trojtyzdnove?? to je este velmi malicke na neake "odnaucanie" 😀 ale chapem to, clovek sa chce v noci aj vyspat. ja som moju dceru ked mala 4 mesiaca naucila spat samu v postielke a vydrzala celu noc, odvtedy sa nebudi. Ziadne natriasanie ani hojdanie ani nic podobne. Jednoducho som ju nakojila, dala jej pusu na dobru noc a dala do postielky, par noci protestovala ale naucila sa 🙂 pre niekoho mozno drasticke riesenie nechat ju chvilu plakat ale moja dcera spi CELU noc a sama vo svojej postielke od 4 mesiacoch, to stoji za to 😉

whiterosses
23. nov 2013

Ahoj, moja dcérka má teraz 1rok .. od svojich 3týždňov spáva s nami v posteli .. tiež som chcela aby spala v postielke len to nešlo, najprv cez deň spala a v noci veľký plač ked som ju dala .. behom 3min mi vstala, takže dala som si ju k sebe a hned ticho .. o pár dní neskôr to bolo aj cez deň. takže som ju nechávala u seba v posteli, skúšala som ju sem tam dať do postielky no nepomáhalo to .. proste o mliečko som prišla, v tom období a kedže som ju prestala kojiť :( tak chcela byť primne bližšie a bližšie .. aspoň ja to tak berem, že chcela byť primne čo najbližšie .. od vtedy mi v noci prespí celú noc, takže od 3týždňov spí s nami a prespí čo je super .. ak tam nechce byť nenúť, .. to dieťa sa cíti odstrčené. potom, ked mala asi 4mes som jej kúpila veľkého macka poo ( 40cm asi ) a do teraz s ním spáva, hrá sa s ním, stíska ho .. vyloží si naň nohy :D nedá si ho zanič na svete :D takže sme 3 v posteli + macko :D ale vôbec nám to neprekáža, ona má viac placu než my .. a zvikneš si

huma
23. nov 2013

Ja ti napisem trochu inu radu: Chapem, ze ste unaveni, vycerpani, ze sa tuzis vyspat, Vsetko je ine nez predtym. Ale pocuvaj svoje materinske instinkty a riad sa len a len svojimi pocitmi a potrebami babatka a hladajte vzajomny sulad. Po rady takehoto typu na MK nechodievaj, iba co ta tie komentare viac vystresuju.
Drzim prsty. Tie prve tyzdne su narocne. Ale babatko za to stoji 🙂

kolinia
23. nov 2013

jejda, zase aké ste múdre ako noviny, moja so mnou v posteli teda nespávala, ale mala pricapenú postielku pri nasej posteli, ja by som sa nevyspala, lebo mala sa hemlesila a od kedy spi sama v izbe a vo vlastnom, co je od roka, tak spi krasne v klude celu noc a teda uspavat ju vzdy uspavame, ze sme pri nej, no inak teda jednoducho som ju uspala pri sebe a isla do postielky, takze skusaj..... 🙂 vela sil

nelinka01
23. nov 2013

Baby, ktore zastavate nazor, moja postel, tvoja postel, jeho postel, velmi rychlo by som Vam dala precitat clanky o vztahovej vychove. Niesom ziadna premudra, precitlivena, uzkostliva matka, ale som zastaanca vychovy, ktora je tu uz starocia , a aplikovali ju nase stare mamy po generacie. Spanie spolu, nosenie na rukach (v nosicoch, spomente si ako chodievali na polia a najmensie deticky nosili so sebou v satkach), kojenie na poziadanie, to su vsetko veci, ktore si nevymysleli novodobe matky v zachvate nedostatku cinnosti 🙂 Presne ako povedala huma, radsej sa na taketo otazky na mk nepytaj, lebo len zbytocne drazdis 🙂 a poviem ti aj mna to podrazdilo, lebo nerozumiem preco chces svoje dieta trapit nezmyselnym vyplakavanim sa osamote ...

katka1981
23. nov 2013

Najkrajsie spomienky mam, ako mala s nami spala v posteli, potom prislo obdobie, kedy bola nonstop hore, ci uz u seba alebo s nami. Nikdy nezabudnem ako sme na seba s manzelom blazene pozerali, ze toto je nase, ako sa to sem dostalo, tie pocity stastia z tohto obdobia sa nedaju opisat a keby spavala tak super ako v obdobi 3 tyzdnov, tak pre mna za mna nech spi medzi nami aj do 6 rokov. V noci sa budila kazde 2,5 hodiny, joj ako nam bolo vtedy dobre 🙂 Su babatka ako babiky a su babatka, ktore nevedia spat ani s rodicmi, ani same a rodicia sa nevyspia aj 3 alebo aj 5 rokov. Pokial stale neplace, negrcka, nema koliky, netrap sa prosim ta nad takouto kravinou. Aby zaspavalo samo? Ja som este aj nase steniatko na rukach nosila, kym nemalo ako 2,5 mesacne 25 kg a uz som nevladala. To sme este nemali dcerku. Uzi si tieto chvile, naozaj za chvilu budu prec.

amelie123
23. nov 2013

Naša maličká síce spí sama v postieľke, len ráno si ju beriem na kojenie k sebe a potom spolu zaspíme.... ale ja som sa nikdy nezamýšľala nad tým že čo by bolo keby spala so mnou... skôr keď tak na ňu pozerám napadne mi že čas ide strašne prestrašne rýchlo a že toto detičkovské obdobie trvá len krátko a ja raz budem už len spomínať aké to bolo keď ku mne naťahovala rúčky a zaspinkala po kojení v našej posteli 🙂

sendy182
23. nov 2013

ide o to či prihliadaš na potreby svojho dieťaťa adekvátne......ak chce sa kojiť a teba to obťažuje a musíš ho tým pádom úspávať lebo nevie samo večer zaspať......bez toho aby si si všimla či nemá otočený rytmus....alebo ho nebolí bruško.....je najlepšie ho asi nechať plakať a vyplakať medzitým medzi dvermi mu povedať......že spinkaj....ja chcem tiež.......... ☹ ☹ ☹ stať sa matkou dieťaťu je mu aj porozumieť......koľko si ty ochotná obetovať pre spokojnosť dieťaťa.......vidím že tu píšu aj mamičky ktoré majú veľmi disciplinovane deti......a šikovné.....v pohode sa vyspia.....viem že existujú také deti.....ty si pozeraj na svoje dieťa a jeho prijority ak ťa chce cez noc a večer tak to neznamená že to bude tak navždy........kojiť sa dá aj poležiačky....a popritom sa aj vyspíš......nič netrvá večne a príde hádam deň alebo obdobie keď si to budeš brať ináč 🙂

chloe001
23. nov 2013

Ja som malu nakojila, nechala chvilu spat na posteli a preniesla. Holt fungovalo nam to tak cca do 10. mesiacov. Ked ju teraz skusim preniest, hoci aj ked tvrdo spi, v postielke sa posadi a je hore... vratim ju do postele a spi. Tak som to prestala riesit a ved dozivotne s nami spavat nebude chciet.
A nesuhlasim s nazormi, ze rodicia su nevyspati a neviem aki, ked s nimi dieta spi. Ja spavam tak dobre uplne od zaciatku ako sa narodila a absolutne sa neradim medzi nevyspate matky. Kojim poleziacky a ked si zaspime, tak si zaspime. Neriesim a nestresujem sa zbytocnostami. A ani ty by si sa v sestonedeli nemala. Proste take it easy, nejako sa zosuladite a bude.

nanulik
23. nov 2013

a preco preboha by malo spavat same???!!!! moj ma tri roky a spi pri nas v posteli a bude kym sam nepovie ze uz nechce.... moj nazor je ten ze treba teraz vyuzit spoocne chvile kym sa da lebo o chvilku mi na verejnosti ani pusu neda

verkom
23. nov 2013

ja neviem prečo maminy riešia takéto veci.... ako bábo má 3 týždne a už je na obtiaž keď spí pri rodičoch a je treba ho uspávať na rukách??????? moja dcéra má 10 mes a doteraz ju uspávam na rukách a keď treba ( nie je to vždy), ale posledné noci má ťažké, tak spí somnou v posteli... a čo???? od narodenia ju nechávam v posteli s nami ak nemá dobrú noc, ak sa mrvý, alebo budí alebo plače zo sna, vtedy ju nechám u seba, keď nevie spať sama v postielke.... a keď spinká sama tak je to len plus.... ale aby som riešila silou mocou, že čo robiť s 3 týždňovým bábom aby sa naučilo.....ach ach, dieťa rodiča nepotrebuje len na to, aby mu dal jesť, piť, prebalil ho, ale aj preto, aby dieťatko cítilo že má útočisko a že je milované a keď bude potrebovať, tak tu rodič pre neho bude.... ja som bola po cisárskom, prvé 4 mesiace ma bolela rana, a proste som bola po operácii takže tancovať by som určite neodporúčala v takomto prípade :D ale nikdy sa mi nestalo, že by som mala pocit, že je mi je za ťažko uspať malú každý večer na rukách, alebo ju nechať spať medzi nami.... a to sa doteraz v noci budí na jedenie, takže o tom, že som permanentne nevyspatá ani nemusím hovoriť....treba si určiť čo je dôležitejšie, či to, aby bolo bábo spokojné a aby ste sa spolu vyspali, alebo aby si ho hneď začala učiť na niečo čo možno ani nebude prínosom, pretože vzdor malého dieťatka je niekedy to najhoršie čo sa doma môže vyskytnúť....

ivanka.7
23. nov 2013

Napisat o 3-tyzdnovom dietati ze je potvora ktora skusa co moze... to je na grc.
Nikdy by mi nenapadlo chciet od takeho drobca, aby zaspaval a spal sam. Ano, ked zaspala, dala som ju do postielky, ale konkretne u nas mal takyto spanok vseobecne kratke trvanie. Prve tri mesiace boli hrozne. Az ked sme spolu s manzelom postupne dozreli na to, ze nasej dcere sa ovela lepsie spi s nami vo velkej posteli - odvtedy vsetci spime dobre.
Kazde dieta je ine, kazdemu vyhovuje nieco ine, ale cielom nie je, aby mesacne dieta zaspavalo samo vecer vo svojej posteli, ale to, aby si prisla na to, co mu najviac vyhovuje a zaroven zistila, ci si schopna a ochotna v ramci dodrzania nejakeho svojho komfortu mu to zabezpecit. Ak to mozne z nejakeho dovodu nie je, hladaj druhu najlepsiu moznost.
A nechat vyrevat dieta mi pride ako moznost najhorsia.

valerya
23. nov 2013

Dieťatko okrem jedla bytostne potrebuje byť v aure matky. Raz som čítala jeden skvelý článok, Prečo deti v Afrike neplačú. Sú nosené v šatkách, priviazané na matky až kým nezačnú chodiť. Určite sa Ti podarí ho po dvoj-troj týždennom plakaní odnaučiť spať s tebou, dieťa sa ale bude cítiť frustrované. Bude to jeho rezignácia, v podvedomí mu to ostane. Nebude už rátať s láskou matky. Aj keď navonok si nebude nič pamätať, podvedomie riadi oveľa viac ako sme ochotné pripustiť.

marin.frist
24. nov 2013

@zita19 to snad nemozes mysliet vazne??! kazde babatko je ine a je pravda, ze niektore su narocnejsie. ale oznacit 3tyzdnove miminko za potvoru, ktora skusa...?? ved je to este len mladatko, ktore sa same strasne boji a placom len dava najavo, ze nieco nie je v poriadku, lebo nic ine nevie... a vobec si nie je vedome toho, ze tym moze niekoho privolat. Len sa postupne uci. Ked ho nechas vyplakat, nauci sa, ze svet je zly a ked je zle, nikto mu nepomoze. Ked za nim prides a reagujes na jeho potreby, bude stastne a spokojne. Taketo jednoduche je to.
@eliska1309 moj syn spava v postielke od narodenia a nikdy tam neplakal. ak place zo spanku alebo sa prebudi, okamzite sa mu venujem a ak by sa mu v postielke nepacilo, spaval by s nami v posteli, bez debaty. ked mal sopliky a bol mrzuty, bravala som si ho k sebe nadranom a je pravda, ze som poriadne nespala, lebo som sa bala, ze ho stuchnem laktom (strasne tvrdo spavam a roztahujem sa)... ale ak by s nami spaval (moze este nastat, ked ochorie alebo mu pojdu zubky), vymyslime to nejako, vyoblozime ho, lebo aj mm sa boji, ma podobny spanok ako ja. co tym chcem povedat je, ze babatko je bezbranny tvorcek a Ty si jeho cely vesmir a najdokonalejsia bytost - a to v sebe nesie obrovsku zodpovednost za to, akeho cloveka z neho vychovas. Cim viac lasky mu das, tym viac jej dostanes naspat.

chovancova27
24. nov 2013

Potom mi napíš čo Ti poradili, žeby som môjho trojročného odučila... 😉 😉 😀

zlata2
24. nov 2013

náš malý spal pri nás ešte donedávna=keď mal 3 roky aj 2 mesiace, sám sa dožadoval odchodu od nás..a musím povedať, že nikdy nespal v postieľke! prvý rok som ho mala pri sebe a spala medzi dvoma "chlapmi" ,neskôr sme ku manželskej posteli pridali ešte jednu posteľ a tak sme spali na super letisku ostatné dva roky..

mahalo
24. nov 2013

Naco si si to babo potom do positelky vlastne davala? Odnaucit odnaucis s placom a so stresom a dieta si do zivota zoberie o jednu traumu viac. Skus to potiahnut kym bude trosku starsia a nebude tak bezmocna ako je teraz. Dieta sa v prvom rade potrebuje citit v bezpeci a pokial ma problem spat sama, niet o com, daj jej to bezpecie a to je blizkost svojej maminky!

ria_zuzolova
3. dec 2013

Názory sú tu z oboch strán, pridám sa k tým, čo si myslia, že je priskoro. Ale ak je to niekedy nutné, daj ho do postieľky. Vtedy je dobré dodržať zásadu neprekladať! Dať do postieľky a ostať pri ňom, kým nezaspí. Ide o to, aby sa zobudilo tam, kde zaspalo. Minule som to počula na prednáške od psychologičky - nezopakujem presne, ale v princípe ide o to, aby dôverovalo. Že vidím, kde som, vidím, že mama je vedľa - tak ak sa tam prebudí, bude mu jasné, ako sa tam dostalo. Ak sa uspáva na manželskej posteli a potom prekladá, tak po zobudení je prekvapené a nespokojné, nerozumie tomu... juj neviem nájsť tie správne slová... ale proste aj z Tvojho opisu mi to tak pripadá. Protestuje proti prekladaniu, nie proti postieľke ako takej.

Ale ak to nie je nutné, nechaj ho pri Vás - dieťa do pol roka sa nedá rozmaznať, naopak, vybuduje si zdravé pripútanie k Vám, svojim rodičom. A to je veľká devíza do budúcna. (Znovu z tej prednášky)

Rozhodne nenechávaj vyplakať, to je najväčšia hlúposť, čo môžeš v tomto veku dieťaťa urobiť. Ono síce časom ozaj prestane plakať, ale to neznamená, že je spokojné. Naopak, naučilo sa, že Ti nemôže dôverovať, že naplníš všetky jeho potreby. (Aj to hovorila tá psychologička na prednáške, to som si lepšie zapamätala 🙂 )

123maminka
3. dec 2013

Dieťa samo nezaspí. Potrebuje cítiť mamu. Nosiť na rukách a spievať uspávanku.

zaza218
3. dec 2013

Nasa najmladsie dcera bude mat 9 mesiacov a spava s nami v posteli. Je to pre mna lepsie,lebo v noci ju kojim pocas spanku nakolko mam este dve strasie deti. Ja sa vyspim a cez den nie som unavena. Ale starsie deti s nami nespavali. Manzel sa bal,ze sa im nieco stane. V noci som ich nakojla a presunula do postielky. Niekedy ich uspaval aj manzel ked uz som nevladala a oni len plakali.
Ja si myslim,ze trochu placu nezaskodi, trojtyzdnove babo este nie je take velke aby bolo naucene na postel

patkobo
3. dec 2013

Ja verim, ze autorka temy myslela 3-ROCNE, nie 3-TYZDNOVE dietatko ..

silvinuska6
3. dec 2013

Ja ked som sa s malým vrátila z porodnice spal so mnou a doteraz si to velmi uzívam stále spinkáme spolu ked je tatino v práci a su to chvíle na nezaplatenie

cehacka
3. dec 2013

neverím!!!!!! neverím že to myslíš vážne!!!! môcť spať s miminečkom je to najúžasnejšie čo ti môže život dať!!!!! každé jedno dieťa so mnou spávalo až dokiaľ sa samé neodstrihlo, moj desaťročný syn odomna odišiel (myslím z postele) až keď mal nastúpiť do školy. Dodnes spávajú miminká so mnou a ja som najšťastnejší človek na svete keď vidím ako sa pri mne upokoja a sladko odfukujú 😉

jarhal
3. dec 2013

starsich som mala v noci pri sebe a bolo to najkrajsie obdobie ... teraz ma uz nemusia....bud rada ze male chce byt s tebou... uzivaj si babetko..nie je to na obtiaz ale je to dar..ber ho tak ze je to nevinne stvorenie ktore potrebuje citit lasku vzdy.... teraz je to laska ktoru vie prejavit len tak ze je spokojne ked si blizko....potom prejavi lasku tym ze bude ticho a nebude ti vycitat ak nebudes chodit do jeho izby ked bude na facebooku.... 😀 😀 😀 momentalne si uzivam malicku ma 8 mesiacov a teda najkrajsi pocit ak sa tuli v noci ku mne a k muzovi ten ani nespal ked bola ako 3 tyzdnova sama v postielke ..proste sam mi povedal dajme si ju k sebe...

ramzesa
3. dec 2013

Dieťatko je zvyknuté na Teba, celé tehotenstvo bolo s Tebou, počúvalo Tvoj hlas, dych, srdiečko... Preňho je úplne prirodzené, že je s Tebou a ak nie je, tak si to vyžaduje- cíti sa s Tebou v bezpečí. Naši všetci spinkali s nami. U najstaršieho sme mali aj postieľku, ale ani za svet, najspokojnejší bol u nás, tak sme ho tak aj nechali. Aj kojenie bolo oveľa jednoduchšie. Druhorodená zo začiatku zaspávala v postieľke, keďže som ju chystala na spinkanie ako prvú a kým som chystala potom syna, tak ona už medzitým zaspinkala sama, ale... v noci sa mi nebudila na kojenie, tak som si ju začala k sebe brávať a už do postieľky späť nešla. Tak sme spali všetci štyria na jednej veľkej posteli 🙂. Už sú školáci a majú sami izbičku a nie je problém, nejak samo sa to zmenilo 🙂. A teraz najmenšia postieľku videla iba v pôrodnici, aj to väčšinu času bola pri mne na veľkej posteli. Ako sme ju vtedy pri staršej odložili, tak je odložená doteraz. Kojenie je oveľa jednoduchšie, aj zaspávanie, aj celá noc... nemusíme sa niekoľkokrát uspávať a prekladať, ja som spokojnejšia, lepšie sa vyspím, aj malinká 🙂. Skús si vyhľadať články o spinkaní s bábätkom, má to kopec výhod. 😉

bastika
3. dec 2013

Ja som skúšala dat do postielky po nakojeni ale vždy sa zobudil a začal plakať proste som ho nechcela trápiť. Kojim a maly je niekedy aj 4 krát hore v noci.proste by bolo nad moje sily tolkokrat vstat vybrať nakojit uložiť a takto dookola. Manžel spi vo vedľajšej izbe kedze chodí do prace a nie je dobre ked sa v noci budí ma uz aj svoj vek. Maly spinka so mnou v noci si ho len priviniem napapka sa a spinka. Este som k nemu nemusela vstat teda okrem prebalenia. Preto lepšie zvládam aj staršiu dcéru s ktorou to bolo take iste kojila som do 2 a pól roka dovtedy spinkala so mnou a potom šla do vlastnej izby. Plakala týždeň a naučili sa. Ale 3 tyzdnove babo pozná len matku a ked nie je pri ňom tak mu chyba. Ja by som nemala to srdce odstrcit vlastne dieťa. Užívam si ze je pri mne je to úžasné. Neskôr pôjde do svojej izbicky k sestricke. Na margo zahraničia tam matky velmi nekoja a je bežne ze aj 6 tyzdnove dieťa ide do jasiel. Tak to funguje no pre mna je to hrozne. Moja šla do jasiel v 14 mesiacoch lebo som šla robit a v noci som bola rada ze je pri mne. Bože ved o chvíľu vyrastu uzivajme si ich.