Ako trávite leto s malými deťmi?

29simona29
4. jún 2019

Milé mamičky,

zaujimalo by ma, ako trávite tieto letné dni s malými deťmi okolo roka, najmä nápady a inšpirácie. Mám 14 mesačného chlapčeka, spáva mi raz za deň cez obed také 3 hod, čiže tých možnosti na nejaké celodenné výlety je malo, lebo v kociku nevie spat tak dlho a potom má narušený režim. Minule leto bol ešte malé babatko, tak sme k vode nechodili, len do parkov, na prechadzky a pod..Toto leto by som si s nim rada užila viac, do parkov a na prechadzky chodíme stále, to mi už vzácne nie je..
Ďakujem veľmi pekne za Vaše skusenosti.

zeytin
4. jún 2019

Plavaren, kupalisko, potoky, divadielka... Kludne aj na celodenny vylet, z naruseneho rezimu si nic nerob... Obcas to vobec nevadi. Ved nebudete chodit kazdy den na celodenne vylety... Neviem odkial si, ake mas moznosti... Kazdopadne, so 24 mesacnym sa uz da urobit oekny program....

29simona29
autor
4. jún 2019

@zeytin Som z BA, máš pravdu, obcas ten režim budem musieť porušiť, maly ma len 14 mesiacov a je dosť náročné dieta, ale nechcem s nim sedieť doma alebo chodiť len po parkoch..

janasz06
4. jún 2019

Tu sa rada pripojim.Tiez mam maleho 12m a rozmyslam co kde ako v BA

pribinak
4. jún 2019

V BA máš aj jazera nie len kupka, Železná studnička, mágio plaz, ....
Ten režim dňa ti narušia aj horúčavy, ja som chodila vín skoro ráno, cez horúčavy sme boli doma a vín sme šli až navecer.

kittykat22
4. jún 2019

pieskovisko rano okolo 10.ej, to je hit 😃 mali sme napusteny bazen v lete v obyvacke 😀 a s hrackami 😎 v horucich dnoch sa dieta cvachtalo a trepalo s hrackami. Inak na par dni chodime na farmy s ubytkom. Zvieratka, cerstvy vzduch, trochu bazen - prijemna oddychovka. A casto su tam mamicky s detmi, tak si najdem aj niekoho na pokec.

beky1813
4. jún 2019

Nastastie moja je prisposobiva, cize jazera, parky, ihriská. A kedze mam aj starsiu, tak chodime von aj okolo tretej, nielen vecer a skoro rano

zeytin
4. jún 2019

@29simona29
@janasz06 Kedze muz ma auto, kebo vizi starsie do skoly, musim sa prepravovat MHD, co mi niekedy komplikuje situaciu, ale chodim casto na Zeleznu studnicku, do zahrady Vodarenskeho muzea, na Strkovec, k Drazdiaku, do Medickej zahrady, Sadu Janka Krala, do divadielka Makile. Dalej do petrzalskej plavarne, na kupalisko Micurin... To mi lrn teraz tak napadlo... Mas auto? Mozem ti napisat aj vylety autom...

29simona29
autor
4. jún 2019

@zeytin super, áno, auto mám, s tým nie je vôbec problém, len tie nápady mi chýbajú, hlavne prijemne miesta, kde sa da skryť pred slnkom a horúčavami, pripadne príjemný tieň pri jazere, kdeže vhodná voda aj pre malé deti

eliska13
4. jún 2019

@29simona29 tá vodárenská záhrada je fajn asi najkrajšie ihrisko v Ba.
@zeytin kde je kúpalisko Micurin?

zeytin
4. jún 2019

@eliska13 stare mesto

deedol
5. jún 2019

pridam sa, moj bude mat 14m o chvilu a tiez ma uz nebavi travit vsetok cas na styroch km stvorcovych 🙂 my chodime do vodarenskeho a po okolitych ihriskach (trava, piesok) - maly sa uci chodit. planujem zlate piesky, len to je pre nas druhy koniec mesta, tak uvidime. (inak offtopic, ale planujete davat decka do vody? ak ano, s akym kolesom?)

mate nejake tipy na podobne miesta ako je ta zahrada pri vodarenskom, kde mozem krpca vypustit a nebat sa, ze si sadne do psieho hovienka? 🙂

inak bazen v obyvacke je super napad!

a @29simona29, zavidim tie tri hodiny spanku, moj spi presne hodinu aj dvadsat minut (alebo menej, ale viac ani za svet)

29simona29
autor
5. jún 2019

@deedol to vodárenské múzeum už spomínali viaceré mamicky, dakujem za tip, ešte sme tam neboli. Ja osobne plánujem chodiť s malym do vody, na záhrade bude mat detský bazén, a nejaké kúpaliska, možno Lipot v Maďarsku by sme skúsili, Štúrovo sa mi pozdáva a v BA asi tie Zlate piesky. Nad kolesom som nerozmyslala..
Kebyže nespí cez obed tie 3 hod, tak neviem, nezastaví sa, je mimoriadne náročný a živý, vsade mi uteka, keď nemôže ísť tam, kde chce on, tak sa jeduje na celu ulicu, v obchode pravidelne naháňačka pomedzi regále atd 🙈

deedol
5. jún 2019

@29simona29 hehe, tiez mam takeho, sice este nechodi az tak dobre, ale uz teraz mi uteka za holubmi a pod. inak ho este vozim (obchod a tak), takze musi sediet :D
vo vodarenskom je aj taka fontanka/nadrzka, kde sa male decka "kupu", teda macaju si tam nohy. plus tam nesmu psy, co je fajn (inak mam psy rada, ale kvoli malemu mi to teraz vyhovuje).

29simona29
autor
5. jún 2019

@deedol super dakujem pekne☺️

rainee
8. jún 2019

My sme chodievali väčšinou von doobeda do 10, keď boli horúčavy, potom až o 16 a medzitým to bola otrava, hlavne keď už nechcela spať nám bolo dlho. Zvykla som na balkóne napustiť bazenik to milovala. Výlety ako hore uvedené, u nás horšie v tom že som bola bez auta, takže na kolibu či železnú sme to mali ďaleko a nesikovno, hlavne 2x prestupovať s kočíkom bola fuska. K vode sme moc nechodili, jednak mi tam nevedela vydržať a mám hruzu že na kupku niečo nachytame...

beky1813
8. jún 2019

@deedol medicka zahrada, magio plaz je tiez fajn

girlie_konik
8. jún 2019

@deedol ziadne koleso, kup rukavniky Cherek, najlepsia vec na svete!

deedol
8. jún 2019

@girlie_konik dakujem za tip, pozriem🙂 preco su lepsie?

mogaa
8. jún 2019

@29simona29 voda s takým malinkým nie je dobrý nápad, hlavne ak s ním pôjdeš sama....naša má rok a pol, tiež všade behá - zoo, farmičky, parky, ihriská...ona sa zabaví s maličkosťami ako šišky zo stromov, kamienky🙂🙂takže stačí deka a park s ihriskom🙂inak u nás zaujala aj fontánka, v blízkosti máme malinkú fontánku pre deti - okolo sú mokré veľké kamene pravidelne tam behajú taký drobci a máčajú si rúčky🙂- zábava aj na dve hodiny🙂nemajú si tam kde ublížiť len treba dávať aby ešli k veľkej fontáne kde by skočili do vody a hneď sú tam aj lavičky (aj v chládku)

prevenar
8. jún 2019

@29simona29 ..ahoj. priroda, priroda, priroda 🙂 ..mozte chodit na jazera zlate piesky - senec na turistiku do karpat, hry v horskych potocikoch ..na lukach . dieta zoberiete v nosici, zoberiete si maly stan, alebo nejaky pristresok a cas spanku moze prespat v nom 🙂

pre deti je vhodna cermakova luka nad modrou. je to kusok od parkoviska ..tak 30-50 min chodze . po ceste su potocky a na luke su hojdacky a moznost opekat si 🙂

nasa mala sa kupala v jazere od 6 mesiacov a robime to temer denne do dnes 🙂

girlie_konik
8. jún 2019

@deedol ved si to hod do googlu, aj tu na mk. Su to patentovane rukavniky, ktore drzia, neprepichnes ich a su mega bezpecne,.decko s nimi sancu sa potopit. Mam ich pre obe deti, neda sa to absolutne porovnat s klasickymi hranatymi rukavnikmi. Su aj drahsie, okolo 25 eur nove, ale stoja urcite za to! Moj muz najprv tiez frflal, ze sak.na co, ale hned pocchopil ako sme s nimi boli pri vode ;)

kikiklop
8. jún 2019

Ja som z malým chodila už do herne medzi detičky kde to bolo rozdelené,, pre mali ké a veľké detičky, malý mi chodil keď mal 10 mes takže bolo ho všade,,, a ani som neverila ako sa tam vyhral a nebál sa,, treba vyskúšať aj tak keď je vonku príliš teplo,

marion09
8. jún 2019

A viete vy že deti do 3r by nemali navštevovať verejné kúpaliská a prírodné jazerá?

girlie_konik
8. jún 2019

@marion09 preco prosim ta?

zeytin
8. jún 2019

@marion09 Ides rozprudit zivu diskusiu? Moje deti sa chodia kupat cca od 7 mesiacov a to aj na verejne kupka, potoky a su zive, zdrave 😉

alex2018
8. jún 2019

@29simona29 u nas zabera 2dni detske plavanie, chodime od 4 mesiacov. Krasne je kupalisko v hainburgu - je tam tien...ked je velmi teplo chodime do bupi sveta v avione, zoo farma pri stupave, horsky park, sad janka krala 😁

marion09
8. jún 2019

@girlie_konik
@zeytin 2 nezávislé dr. nám to prízvukovali

beky1813
8. jún 2019

@marion09 a kvoli comu?

girlie_konik
8. jún 2019

@marion09 a dovod aky uviedli?

marion09
8. jún 2019

@beky1813
@girlie_konik v neskoršom veku problémy s mocovými cestami