Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dávali ste poctivo svojmu bábätku poštolky?

1stars111
7. jan 2013

ahojte, chcem sa opýtať či ste všetky dávali poctivo svojmu miminku poštolkové nohavičky - na kĺbiky ? ja mám už 3mes. synčeka ale ten ich neznesie už odvtedy ako začal poriadne nôžkami kopkať a dvíhať pomaly až nad hlavu : -))) doslova ich cez deň nezniesol a v noci sa mi tiež zdalo že ho to nejako ,,brzdí,, v pokojnom spánku lebo aj cez noc sa občas natiahne a vydvihne nôžky ......tak mu ich nedávam takmer vôbec, na kontrolu máme ísť v marci tak dúfam že sa nemusím ničoho báť... : -(

zuzanockamt
7. jan 2013

nedavala som az tak poctivo, ako bolo treba ... ale moj syn bol vela noseny v babysatke, takze mal nohy v spravnej abdukcnej polohe 🙂 ... a na noc ich prevazne mal ... klby mal v poriadku a aj ma

janabanana
7. jan 2013

nie😀 ale vtedy ho netreba mať napevno v perinke že si može s nožkami hýbať

ivuska027
7. jan 2013

3mes????? kedy ste boli na kontrole? My v 3 tyzdnoch a povedali nam, ze nemusime nosit, opakovana kontrola po dalsich dvoch mesiacoch len rozhodnutie ortopeda potvrdila. Ak to nemate indikovane ortopedom, naco to nosite???? Drobec to mal asi este 10 dni po navrate z porodnice a dost. A k nie je dovod to nosit, tak to nenoste 😉

lejlla
7. jan 2013

ja som bola na sono u ortopeda v 4 tyzdnoch,mali sme ok a odvtedy som mu ich nedavala vobec len ked som isla na poradnu ku dr. aby nebolo zle 😀 a dalsia kontrola dopadla ok 🙂

p3tra11
7. jan 2013

skus mu ich stiahnut tak nizsie pod brusko, aby si tie nozky mohol dvihat... a potom este zalezi, ake postolky mas... ja som mala na suchy zips, ale ten tvrdy zips bol na bokoch a to bol maly taky nekludny... a co sa tyka nosenia: ked sme isli von, alebo na navstevu, tak som mu ich nedavala, inak ich mal skoro stale...

bambi9
7. jan 2013

my sme ich nenosili vobec.... a vsetko bolo ok 🙂 teraz uz to je nie povinne a na kontrole to predsa sleduju ak by bolo treba tak povedia.. detom sa lepsie vyvijaju klbiky ak nie su viazane napevno v perinkach ...ani tu sme nepouzivali..

abbie
7. jan 2013

nemal ich ani raz, az ked sa urobi ultrazvuk klbov a nebude nieco v poriadku sa maju davat ...

kalifa28
7. jan 2013

Nikdy

laura0
7. jan 2013

ja som davala malej len prvy mesiac poctivo stale akonahle nam na kontrole u ortopeda povedali ze uz nemusime balit nasiroko som prestala.Trochu som trpla na dalsej kontrole v 4 mesiaci ci to bude v poriadku ale bolo.

rolak
7. jan 2013

nikdy som jej poštolky nedávala,bolo leto,horúčavy, na kontrole bolo všetko super,na druhú kontrolu nás ani nevolali,vraj mala už všetko vyvinuté

nikuska265
7. jan 2013

my sme poštolky nepoužívali vôbec, v pôrodnici a aj pediatrička nám povedala, že bábo (pokiaľ je všetko v poriadku a zdravučké) tak je zbytočné mu dávať poštolky. že ak by bolo treba, tak to povie ortopéd na povinnej prehliadke (tú sme mali prvú tuším v 6.-8. týždni) a ten povedal, že netreba a že druhá povinná prehliadka je v 8-9 mesiaci, aj tú už máme za sebou a všetko je v úúúúúplnom poriadku .

jozkoles
7. jan 2013

prvému - synčekovi poctivo, a neskôr obom dievčatkám vôbec 🙂 pri kontrolách bolo všetko ok. Tiež som vôbec nepoužívala perinku. Zdá sa mi že toto sú také našé "československé špeciality". Ak to nepotrebujú deťúrence v iných krajinách, prečo tie naše áno? Nerozumiem tomu....

lenka268
7. jan 2013

Danko ich mal nosit asi mesiac, a veru az tak poctivo som mu ich nedavala, bolo leto, horko , chudatko potil sa v tom, takze poctivo asi tak tyzden a potom par dni do tyzdna ale na kontrole to bolo potom v poriadku chvalabohu.

oriesocek
7. jan 2013

Naozaj je to vyuzivane iba v CR a SR. Inde sa to vobec nevyuziva. Ani postolky ani perinky. V pripade problemov s klbikmi navrhuje ortoped liecbu.

monda17
7. jan 2013

Jednemu haj buj, druhemu vobec 🙂

drobcek26l
7. jan 2013

Neboj sa ja som malého tiež vôbec na široko nebalila, teda som nepoužívala žiadne poštolky a ani perinky na zavinovanie. Od narodenia si malinký veselo kopkal a mrvil sa. Tiež som sa teraz v štyroch mesiačikoch bála tej kontroly na nožičkách ale všetko dopadlo úplne super a malinký je spokojné a zdravé bábätko.

igiana
7. jan 2013

Mne to prislo drasticke balit malu nasiroko len tak pre istotu, ved by mala okolo ritky velku gucu, nemohla by sa hybat, nemohla by som si ju pohodlne privinut pri kojeni. Pockala som na prvu kontrolu po porode tusim v piatom tyzdni od narodenia, bola v poriadku, tak som to potom uz neriesila. Sono bedrovych klbikov sa robi aj po narodeni, aby sa zistila mozna vazna vrodena porucha. Takze na vaznu poruchu by sa prislo uz hned a mensie nedostatky sa daju upravit aj po prvej kontrole.

lucyfuk77
7. jan 2013

keď povedal ortopéd, že treba tak sme ich nosili, nejde o moje chcenie - nechcenie

digysa
7. jan 2013

Neviem, co to znamena....tazke urcite nie 😎

mirka_aa
7. jan 2013

ja som tiez nedavala stale...zozaciatku ano mozno dva tyzdne pravidelne,potom prisli strasne horucavy strasne sa jej parila ritka,tak som nedavala,iba na noc,a potom uz vobec..na kontrole bolo vsetko v poriadku 🙂

1ivanka1
7. jan 2013

Mali sme to prikazane, zo zaciatku som ich davala, potom uz len na noc lebo mala strasne koliky a to situaciu este stazovalo, asom uz ani na noc....kontrola dopadla dobre. 🙂

gretulienkamm7
7. jan 2013

áno a je to super

1katkas
7. jan 2013

mam dva kusy, no nedavala som ich.. na kontrole klbikov hovorili, ze to nie je potrebne

rora
7. jan 2013

my sme boli na kontrole s klbikmi ked mala dcerka 17 dni, povedali nam ze su v poriadnu, ale ze preventivne mam davat. tak som davala do 2 mesiacov kazdy den a potom uz len cez den... a od tretieho mesiaca vobec lebo mala uz bola hrozne nervozna,mavali sme aj koliky a bez postoliek jej bolo lepsie. a klbiky mame v poriadku.

zakoto
7. jan 2013

používali sme poctivo, radšej menej pohodlnosti ako by som si to potom vyčítala - uškodiť nemôžu...

vieruna
7. jan 2013

Prvemu som sa snazila poctivo, ale mala som pocit, ze sa nevie dobre hybat, a boli ho brusko, tak som mu ich davala tak, ze do autosedacky, alebo skor prilezitostne. Vela som ho nechavala odbaleneho, nech moze kopkat. Dvojickam povedal ujo ortoped hned na tej prvej kontrole, ze nemusia. Aj starsi mal len preventivne, tak neviem, co by som robila, keby bolo nejake podozrenie

gilmorka
7. jan 2013

nedavala som ani raz. Klbiky ma v poriadku.

inffinity
7. jan 2013

Ne nikdy bych je miminku nedala.. Akurat je ti trapi a omezuje..

something
7. jan 2013

u nas sa robi prva kotrola este v porodnici. Nam boli postolky doporucene a balili sme prve 4tyzdne dost poctivo. Tak sme sli na kontrolu a ortoped doporucil postolky dalsich 6 tyzdnov a tie sme uz veru tak poctivo nenosili.V noci vzdy a cez den cca 5hod. Potom dalsia kontrola, dalsich 6 tyzdnov nosit a to sme zase cez noc ano ale cez den uz minimalne a potom dalsia kontrola a vsetko uz bolo ok 🙂

gaby21
7. jan 2013

Nie, nikdy mi to nedoporucili, pokial babo nebalis do perinky a nevystieras mu pritom nohy, nie je to potrebne, ked si vsimnes babo si v spanku samo ulozi do tej polohy akoby bolo balene nasiroko 😎

Tu začni písať odpoveď...

Odošli