Dvojročná dcéra nechce nič jesť

15. apr 2020

Ahojte. Dcera nam nechce nic jest. Doslova nic. Do 1r nemala vobec zuby, od prvych prikrmov ju stale davilo z jedla (ci to bola kasa, banan, polievka) plakala, mala hystericke neutisitelne zachvaty. Netlacili sme na nu, nepchali sme do nej, stale sme ponukali, aby sa jej jedlo nesprotivilo. Po 1r jej zacali rast zuby, to nam niektore dni nevypila ani mlieko, jednoducho nic. Postupne sme sa dopracovali k par veciam....jogurt, nejaka polievka, vyziva. Lenze ja vidim problem mozno aj trosku inde. Ona ma z jedla doslova paniku. Ked vidi nalozene, hned bezi do izby a skryva sa za dvere alebo do skrine, place, ze nechce... pritom ani raz jej nikto nasilu usta neotvaral, ani sme po
nej nevrieskali. Ked sa mi obcas podari jej nieco obtriet o usta a zaciti, ze je to dobre, da si...obvykle max 5 lyziciek. Ma rada maso, ryzu, suche cestoviny.... lenze su dni ako dnesok, ze mi zjedla polovicu jogurtu a nic. Nechapem, z coho ma rast a prosperovat...som z toho nestastna a unavena. Mlieko uz odmieta aj rano. Ponukame jej stale ovocie, zeleninu, vsetko mozne, do ruky....nic nezabera. Pediatricka nam stale opakovala, ze sa rozje...teraz sme u nej od 18m kontroly neboli tak neviem. (Chcem jej dat spravit krvne testy na zelezo, lenze ona aj je hladna, aj jej chuti, ale hned ako nieco vidi bezi od toho s revom...) Mate skusenosti? Vdaka

eliska13
15. apr 2020

A aku má vahu?Možno by pomohli nejaké b vitamíny na chuť do jedla.Nie som za takéto riešenia, ale nepomôže ani zapnúť TV rozpravku, či čítať si pri jedle?zabaviť ju hrackou...Ani sa neznazdas a pôjde do škôlky a tam sa s ňou piplat nebudú jedine, že sila kolektívu spraví svoje a pridá sa k deťom.Je možné, že Ti to robí z trucu, lebo vie, že ty chces, aby jedla.Nerozje sa sú deti nejedaci.Ked neje už má stiahnutý žalúdok a nechuti jej.Aj môj syn nemal zuby dlho, ale jedol to by som za tým nehľadala.Dala by som jej spraviť testy a len nukala, nakrájala na tanierik, chválila, že už vie jesť sama, hoc aj uplatila nejakými nálepkami...

eliska13
15. apr 2020

Ak zje aspoň to mäso, ryžu nieco...banán, ovocie dávaj jej to.Skus jej dať chlieb, rožok, syr, alebo s ňou to pripravit.Nepomoze ani, že by jej muž dal?

autor
15. apr 2020

@eliska13
Nic. Ani ked jeme s nou, ani ked sme zavolali ine deti, aby jedli spolu. Lenze uz mi nepride dobre davat jej kazdy den ryzu a maso na kocky 😏 aj to je niekedy taky boj... ani keby som jej dala pred nos palacinky s nutelou alebo krupicu s grankom, ani sa na to nepozrie poriadne a uz reve a uteka

slecnazelka
15. apr 2020

Ahoh,aj nasa ma dva roky a od 11m mi nevypila ziadne mliecko...s placom ako ty hovoris behy z izby....ani mliekovu polievku,smotanu,jogurt ani neochutnala...na jogurt sme ju potom "naklamali" tak ze to je pre velkych nie ore male deti,ze jej nedam...a ze nieze si da ked odidem z izby a nechsm ho tam 😊 ked som sa vratila (5min) jogurt nikde 😉

asia83
15. apr 2020

Naša v tom veku ani ryžu, mäso, cestoviny, nič. Takže vy ste na tom ešte dobre. Naša iba mlieko, kašu s plačom, sem tam trošku výživy. Mne to žily netrhalo. Kilá v poriadku aj krvné výsledky. Rozjedla sa až keď začala chodiť do škôlky a pretekala sa s inými deťmi. Tiež to nebola sláva, ale jedla. Vydržte a neriešte.

blackmoon1325
15. apr 2020

Prešla som si niečím podobným so synom, a viem presne o čom píšete. Nám pomohol úplne prírodný sirup - PEDIAKID Na chuť do jedla (a to teda vôbec nie som za takéto doplnky ale môžem vrelo odporučiť). Za vyskúšanie isto stoji, dostať v lekárni bez predpisu.

simsalabim
15. apr 2020

Moja mladsia bola v tom veku podobna. Jedla velmi malo a len nieco. Aj to len nejaku dobu. Tak som to varila dokola, kym ju to neomrzelo a potom zas jedla ine. Pouzivala som vselijake finty. Napr. maso nejedla - zmixovala som ho na omacku a pridavala na suche cestoviny - stale o kusok viac. Suchy rozik jej chutil - vydlabala som v nom otvor, napchala kusky uvarenej zeleniny.... Nejedla ani v skolke, neje ani v skole. Ma uz 14. Ale uz vselico z chuti zje, no stale su veci, ktorych sa nedotkne. Vzdy trvam na tom, aby ochutnala - 3 lyzicky. Ona bola vzdy drobna, aj stale je, ale je zdrava. Lekarka mi hovorila, ze proste take deti su. Svokra ju vzdy riesila, ale raz, ked som sa fakt nastvala, som jej povedala, nech sa zamysli nad tym, preco jej rodne priezvisko je Mala 😅

nina19833
15. apr 2020

Ako hej pokiaľ nejak nestráda na váhe tak by som si ťažkú hlavu nerobila. Možno má len také obdobie, že sa jej pomenili chute, no ist je niečo, čo je tak povediac ochotná zjesť

fiafia
15. apr 2020

Ak pribera, rastie a krvny obraz bude mat dobry neriesila by som. Mam podobneho nejedaka doma. Mala ma 3 ale jogyrty,kase a veci podobne neje vobec, maso len ked ho dobre schovam v jedle,.zelenina nula.bodov, z ovocia len jablko. Tiez ma to hnevalo a trapilo ale vysledky mala dobre tak nacas neriesim a mozno sa rozje.u nas dost pomohla skolka a zacala jest aspon chleba a natierky.

mery2019
15. apr 2020

Ja by som tiež poradila vitamín B, myslím že keď chýba B6 tak sa to prejavuje nechutenstvom...moje deti pijú aloe veru od Foreveru, chutí ako dzusik a obsahuje okrem iného aj veľa B. A viem, že mi vraveli, že sa to odporúča aj pri nechutenstve u detí.