Jedenie pri prechádzke vonku

21. mar 2023

Ahojte, chcem sa spýtať na radu a názory iných žien. Ked idete von s deťmi, máte vFy zo sebou nejaký pokrm ( chrumky , ovocie nakrájane atd)

Mám totiž svagrinu,ma jedno dieťa rok a pol .a všade kde sa pohnú,t mala ma cosi v ruke a chrume.. stale. Ked zaplace ( je dost ukricana) tak jej hned dava chrumky aby bol kľud. Stretávame sa teraz dost často vonku a mne to jednoducho vadí,lebo mam na to iný názor a moje obe deti chodia von sa hrať a prejsť a nie jesť..jeme doma. .. lenže ona vzdy ponúkne aj moje deti a( 3r. A 1,5r) ... Tak celu tu prechádzku len jedia a mne sa to jednoducho nepáči.

Pride mi to ako zlý návyk. A zas povedať im ze jiw nemôžete si zobrať chrumky a r pritom och sesternica môže,jw trápne... Ako to riešiť?

Švagriná vie ze sa mi to nepáči ,ale oni ked vytiahne toe chrumky a jedlo si pýtajú.. niekedy im zas ona ponúkne , ajnked nepýtajú... Proste ide ki to hore krkom. Ci som divná?

tini27
21. mar 2023

Ja npr musim chodit von s “jedlom”, dcera ma rok a stvrt a bez jedla vydrzi standardne asi tak pol hodinu, pripadne ked spi 😀. Takze pre zachovanie psychickej pohody vsetkych zucastnenych so sebou nieco nosime. ALE- bud ovocie, zeleninu, alebo kukuricne chrumky, alebo ovocnu kapsicku. Proste ziadne sladkosti, chipsy alebo co ja viem co. Syn ma 4, ked si vypyta aj on, ze vidi sestru, tak mu dam. Ale samozrejme on uz si da vysvetlit. No obe deti vedia, ze prioritu ma poriadne jedlo a ze ho potom doma aj zjedia.
Neponukam ale ine deti, ani nemam rada, ked niekto ponukne moje (hlavne nejakou fest nezdravou sladkostou a pod) Vtedy poviem, ze dakujeme, no mame vlastne, nastastie decka sa po cudzom neliepaju.

abbey1
21. mar 2023

Hnevat ta to moze, mozes poziadat svagrinu, aby tvojim neponukala, ale tam konci tvoje ovplyvbenie vonkajsieho vplyvu. Ty musis s prvom rade pracovat so svojimi detmi. Pokusenia z vonku vudu vzdy. Spoluziaci si budu nosit ci kupovat nezdrave desiaty. Tvoje deti musia mat zaklad z domu. To je to dolezite. Nebudes stale s nimi, cize musis verit svojmu prikladu a svojej vychove.
Na prechadzku mozes zibrat zdravu deaiatu ako ovocie a zeleninu a to dat svojim detom namieato chrumiek a kolacikov.

gondyo
21. mar 2023

My sme vzdy na ihrisko mali nachystané ovocie,ovocnú tyčinku a vodu na pitie..mne to príde normálne..

dankabetka
21. mar 2023

ahoj, nestiham citat komentare, ale pridam moju skusenost, mam chlapcov 7 a 4 rokov, ked boli mensi uplne bezne sme von nosili banan, roztek, pecivo alebo vyzivu vo vrecusku pre pripad nudze, a dokonca aj teraz to tak robime. Popravde poviem za nas..vonku mi zjedia aj to co doma nechcu, napriklad ten banan je ovocie, ktore doma nezjedia, vonku neni problem. Rozok so sunkou a salatom je vonku uzastny...doma ten salat vyberu 😅 a tak isto nakrajana mrkva...doma je odpor obrovsky, vonku z dozy priam sa prebiehaju kto viac zje. Mam kamaratku ktora sa vyjadrila, ze jej sa deti lepsie najedia vonku ako doma za stolom....ale popravde sladkosti von nenosime .... a ani ich moc sladkym nepcham, nemam problem ked im niekto da alebo si pytaju, ale sama im sladke nepodsuvam ako alternativu jedla.

annm81
21. mar 2023

Ako kŕmi deti švagriná, je jej problém. Ty sa orientuj na svoje deti. Dovoľ im vziať si jednu-dve chrumky, nie viac a vysvetľuj, prečo nie je správne nonstop tlačiť do hlavy hlúposti. Neboj, ak budeš mať k stravovaniu zdravý vzťah (vrátane nie úplného zákazu nezdravého), deti sa naučia. Máme podobných známych (samozrejme obe ich deti s nadváhou a jedno aj s "medovými zúbkami"). Deti sa medzi sebou bavili, prečo si môj neprosí lízanku a on im už ako 5ročný dokázal vysvetliť, že sladké mal deň predtým a nechce byť tučný, lebo nebude vládať cvičiť...samozrejme, rodičia urazení...

vmiri
21. mar 2023

Nečítala som všetky komentáre, možno sa budem opakovať tak pardon. Ja väčšinou balím nejaké chrumky a pod. ale to hlavne kvôli tomu že bývame ďalej od stredu dediny a vždy trvá naša prechádzka dosť dlho keď sa chceme aj s inými deťmi stretnúť. Ale to mám ako takú maškrtu kým prídeme domov a tam sa nejedia normálne. Určite nejedia celú cestu a veľakrát aj väčšinou prinesieme späť. Keď ich ponúkne iná mamička/dieťa a uznám za vhodné že si môžu dať tak dovolím a keď vidím že je toho už dosť tak zakážem a deti to akceptujú. To že ona tým rieši nespokojnosť dieťaťa je jej vec

thoughtfulweirdo
21. mar 2023

Ja nosím, aby som nebola limitovaná, koľko môžeme byť vonku. Pravidelne idem na 2 hodiny, ale niekoho stretneme, nájdeme nejakú parádnu cestičku, zatúlame sa príliš ďaleko, alebo sa proste deti príliš dobre zabávajú a zostaneme vonku oveľa dlhšie 😁 a nie vždy a všade sa dá (a hlavne chce) ísť na jedlo do obchodu. Ja sa radšej budem dlhšie s deťmi hrať vonku, než ich hnať domov, len aby mali obed v naplánovanom čase. Niekedy nejedia z toho nič, niekedy všetko. Toto má samozrejme každý inak, ale riešenie vidím jednoduché. Prvý bod je švagrinej v kľude povedať, aby tvoje deti neponúkala a druhý bod je povedať deťom, že majú dovolenú jednu (dve/tri/...) chrumku, aby mali miesto na obed. A ak nefunguje ani jedno, ani druhé, vysvetliť švagrinej, že sa kvôli tomu proste nebudete s deťmi vonku chvíľu stretávať.

anjelicek26
21. mar 2023

Tak my sme vzdy mali nieco zo sebou, ak sme sli von na viac ako dve hodiny... vonku lepsie travi ako sa vravi...vacsinou ale ovocie ci ovocne kapsicky, deti aj tak nevynechali ziadne jedlo doma a o obezite ani reci...

lucilaines
21. mar 2023

Ozaj uz aby niekto robil takyto cirkus za to, ze dieta pocas prechadzky zje chrumky? Ja mam deti dve, o nieco starsie ako tvoje. Starsi syn tiez nebol rad v kociku, tiez som ho uplacala chrumkami a hocicim. Odvtedy sa mu stravovacie navyky a preferencie zmenili asi tak 10 krat, ked pride do puberty ratam, ze bude jest nonstop. Detom na prechadzke proste vyhladne, tak vezmi ty svojim detom ovocie alebo nieco s cim si ok a proste im daj. Myslis si, aky zdravy vztah k jedlu ty vytvaras, ale mylis sa. Takymto rigidnym pristupom prave ty tym detom vytvoris k jedlu nezdravy vztah a potom ked sa dostanu ku chrumkam sesternice, neskor mozno ku sladkostiam spoluziakov a podobne, tak nemaju mieru. Ak chcu aj oni, nech si daju. Ak uz sa ti to zda vela, ponukni inu alternativu. Ak uz je blizko obeda, chidte domov alebo proste im daj jest doma o nieco neskor ked uz hladni budu, svet sa nezruti. Sama pises, ze svagrina tu nebyva a aj pol roka sa nevidite. Naozaj ten cas co spolu teda travite na prechadzkach a jete chrumky nezanechaju na tvojich detoch ziadne nezvratne skody a nabeh na obezitu. Skor ty si poloz otazku, preco mas z toho taky strach, dokonca mas potrebu sa tu povysovat a urazat tu dalsiu komentujucu kvoli vahe. Tvoj vztah k jedlu bude jadrom celeho tvojho prezivania tejto banalnej situacie

matullienka
21. mar 2023

Áno nosíme a čo? A milá autorská keď ťa to tak strašne irituje tak sa s ňou nestretavaj evidentne máš s ňou problém tak na čo je to dobré? Aby si ňom pekná pred ostatnou rodinou? A ten tvoj úbohý komentár na mamičku tu na koniku si si mohla odpustiť, hlavne keď ty si tu pre istotu anonymne, možno len keby si dala ty fotku tak by sme mohli kritizovať

maciatkolulu
21. mar 2023

Ja neviem, tiež som mala nejaké drobnosti so sebou a aj teraz, ideme na ihrisko a mam slané, sladké, ja kávu, malý fľašu, ostatné mamičky tiež. Ti ktorí môžu si dajú od nás, my od nich a nerobím drámu. A ani som nerobila, keď sa to tebe nepáči, povedz deťom, že nesmú a ona si môže svojmu a sebe dávať co chce. Každý to mame inak. Keď sa ti nepáči, nechoď kvôli chrumkam s nimi von.
Ja mam pocit, že ženskom preskakuje na rodičovskej, vážne, nič v zlom, ale v tomto vidieť problém?

x_mery_x
21. mar 2023

Ked papa o 6, tak je to 5 hodin, ja len pisem ako to mame my, kazdy tak ako uzna za vhodne, u nas to mamickam nevadi

simona20201309
21. mar 2023

Hahahah.... to za sa to tebe nepáči a že máš na to iný názor je len a len tvoj problém....
To ze si ty nevieš naucit deti, aby nepozierali jedlo druhým, to je tiež tvoj problém.
Ja sa na to pozerám z druhej strany. Chodíme von na cele doobedie, samozrejme ze nosím desiatu, ovocie, vodu.... boa niektoré matky ešte ani vodu nie sú schopné vziať svojmu decku!!!
Ja som musela začať nosiť von trojnásobne viac jedla lebo tie mevychovane decka vždy všetko pojedli mojej dcere. Moja dcéra je pomaly. Kus jablká poriadne prežuva, zatiaľ čo tie kobylky zjedli zvyšok za pár sekúnd....
Takže si myslím ze je totálne úbohé aby tvoje decka pojedali churmky určené pre bábätko....
Ako fakt....
To ze švagriná dava jest svojmu dieťaťu svoje jedlo co si nosí zo svojho domu je UPLNE v poriadku. To ze tvoje deti nevedia co sa patrí, lebo ich to nenaucis, toto by si mala riešiť ty.

simona20201309
21. mar 2023

A ako ti môže byť trápne nedovolít jest tvojim deťom niečo od druhých? Deti mojej sestry môžu mať hranolky na stole, čokolády lízatko.... moja sa opýta ci môže, poviem nie. Nedovolím jej jest také odpadky. Bud jej poviem, že máme doma navarene alebo jej dám niečo čo mám pre ňu prichystané. Od mala tomu rozumie. Chipsy by som jej nedovolila aj keby jej ich sám pápež osobne nukal.

mirkava
21. mar 2023

Je to jej dieťa, nemôžeš sa hnevať že dáva svojmu dieťaťu jesť. Skús pre zmenu doniesť niečo aj ty. Niečo zdravé, nakrájaj jabĺčko alebo pomaranč, banán, prípadne aj mrkvičku. Ovocie a zelenina nič nepokazí a pripraví bruško aj tvojim deťom na obed 😉😊

zuzuliennka1
21. mar 2023

ano, vzdy som nosila ovocie, zeleninu, kukuricne chrumky,..
kym bol v kociku, kocik miloval, od narodenia, takze doma som takmer nebola, varila som vzdy vecer, rano vyprevadit muza do roboty a my von, prejst sa alebo ku kamoske, na cely den proste von.
ked z kocika vyrastol, tak vela peso, syn ma energie aj za 10 deti, nase prechadzky so synom trvaju minimalne 3 hodiny, nechodime na ihrisko, ze si tam sadnem, chodime sa prechadzat.
nepovazujem to vobec za zly navyk, syn to vsetko hned vonku aj spali a vybeha, a vonku som mu vzdy brala ovocie, zeleninu, resp. kukuricne nesolene chrumky, ziadne nezdrave blbosti

ropucha6
21. mar 2023

Tak nosit si desiatu alebo olovrant v podobe ovocia alebo par chrumiek, to je myslim normalne. Ale tiez zjest to po nejakom case a nie nonstop. A keksiky, cokoladky to ani nekomentujem…to uz proste odzrkadluje rodica, ze toto dietatu dava na ihrisku kazdy den.

jana_eyre_2
21. mar 2023

Ja som ako tá tvoja švagrina a ano mne známe deti aj ponuknem po opýtani sa ich mamy.. no asi som divná čo už..

Ale zase prečo ja nemám nosiť nič na jedenie pre svoje deti len preto že niekto iný to považuje za divné? Ťažká je tá výchova medzi ostatnými a inak zmýšľajucimi ľuďmi že? A koľko takých skúšok tá ešte čaká..

slavomira236
21. mar 2023

Nech nosi je to jej problem .Tvijim detom povedz ze nesmu a hotovo..a mozno sa lakomia lebi ty im to nedas je to normalne...A ze je clovek silnejsi nemusi byt v tom len jedlo...inak moje deti stale nieco zuju...

titla
21. mar 2023

Ja som nosila. Ale my sme vonku travili vela casu, takze som pre syna nosila desiatu/olovrant so sebou. Vacsinou ovocie, ale aj ryzovy/kukuricny chlebik, domaci kolac, praclik, chrumky. Mali sme to ako ritual, nasli si lavicku, dal si pauzu od behania/skakania a zjedol snack. Ked sme boli v spolocnosti inych deti, ponukla som aj im. Ak ponukli nieco jemu, tiez si zobral (su urcite potraviny, ktore nemoze kvoli zdravotnym obmedzeniam, tak som podakovala a povedala nie. Kedze to nepoznal, tak neriesil, ze nedostal).

oliva276
21. mar 2023

Keď čítam takéto sťažnosti, neraz si spomeniem na anjiku odtiaľto z koňa (vlani zomrela), ktorá častokrát prehnane a s veľkým podráždením reagovala na kŕmenie jej syna chrumkami...

Je to nicotáž, milé dámy. Nie, dieťa z toho nebude mať celoživotné následky, nebuďte úzkostlivé kvôli takejto malichernosti.

amelie2017
21. mar 2023

Inak ja nemam rada, ked dieta ponuknu a neopytaju sa ma najprv. Dcera uz vie, ze ak ju niekto ponukne, musi sa opytat. Ale este mnuly rok na ihrisku o pol 6. moja dcera s obrovskym cokoladovym donutom v ruke 🤦‍♀️ spoluziackinho otca partnerka jej ho dala a este sa na moj prostest vyskierala, ze vsak trochu cukru. Jasne, ze dieta neveceralo. Teraz uz pride sama. A ja sa tiez najprv opytat rodica, ci dieta moze. Vacsinou na mna pozeraju ako na blazna, ale ja nemozem vediet ci nejake dieta nema alergiu. Ponuknem ho a katastrofa.

simona20201309
21. mar 2023

@oliva276 😪 prečo zomrela?

majlo1234
21. mar 2023

Casto(skoro vzdy) mam so sebou nieco v kociku, aby som syna zabavila. Nevidim v tom nic zle

autor
21. mar 2023

Ja hovorím o nonstop jedeni vonku.... Nie o tom že vezmem chrumky ak by náhodou sme sa zdrzali alebo niekde čakali... Ale non-stop dat dieťaťu do ruky cosi, vonku,doma.. stále mat nieco na chrumanie ... Ale som divná podla vasciny,ok. Ďakujem za názory

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
21. mar 2023

A povedala si jej niekedy, že ti to vadí? Skus mat pripravenu nakrájanú mrkvu, uhorku, redkvicku ci jablká. Ak švagriná začne deti nukat, povedz im nie, nebudete obedovať, tu máte zeleninu/ovocie. Švagriná pred deťmi popros, že si neprajes aby tvoje deti nukala chrumkami. Ak nepochopí, nabudúce na ňu trochu ostrejšie, či nechape, že tebe sa toto nepáči?
A deťom pred vychadzkou povedz, že keď ich bude teta nukat, neopovazia si vziať! V žiadnom prípade. Bodka. Vybavené. Skúšala si to niekedy aj takto?

simona20201309
21. mar 2023

A naozaj, ešte sa stretneš s mnohými vecami, s ktorými ty súhlasiť nebudeš a nebudú sa ti páčiť. Bohužiaľ, nezmeníš to a nemáš právo sa starať do druhých. Mňa tiež vytáča milión veci na druhých, ale jedine co môžem urobiť, je zmeniť môj prístup.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz