Kiahne a pásový opar

belllinka
20. dec 2016

Moze dostat dieta ovcie kiahne, ked zije v domacnosti s niekym, kto ma pasovy opar? Viem, ze obe choroby sposobuje jeden virus, ale neviem aka je tam moznost nakazy? Mate niekto skusenost? Dakujem

adnil
20. dec 2016

Moze. Poslala som IP

janinah
20. dec 2016

áno

shilou
20. dec 2016

Moj muž mal a mala nedostala

majkalabka
20. dec 2016

áno, može

natalia13
20. dec 2016

My sme to v škôlke dostali opačne. Dcera ovcie kiahne prekonala ked mala 9 mesiacov. Ked sa v skolke vyskytli kiahne tak dostala pásový opar. takže si myslímže ano.

natalia13
20. dec 2016

Je to kvapôčková infekcia presne tak ako chrípka.

martina2005
20. dec 2016

U nás to bolo opačne. Ja som dostala pásový opar od dieťaťa s kiahňami..

janka54321
20. dec 2016

Ano,...

aimee77
20. dec 2016

Herpes zoster aj varicellu sposobuje jeden virus-HSV 2. Kiahne(varicella) u jedneho cloveka nesposobia nikdy pasovy opar u druheho.Pasovy opar(zoster) je vlastne reaktivacia virusu HSV 2,ktory pretrvava v nervovych uzloch u kazdeho z nas po prekonani kiahni.Je znakom oslabenej imunity alebo skryteho onko ochorenia.Kolegovia cesky infektologovia doporucovali u kazdeho pacienta s pasovym oparom imunolog.vysetrenie a doplnit odber onkomarkerov a sn.hrudnika.Pacient s pasovym oparom ma v pluzgieroch reaktivovany virus HSV2,takze kludne po 21dnoch u dietata alebo dospeleho,ktori neprekonali kiahne tieto moze vyvolat.Vzdy pacientom vravim,ze zaklad je dodrziavanie bazalnej hygieny...

mackap75
21. dec 2016

Áno môže. máme skúsenosti ja som mala pásový opar a syn dostal kiahne a dokonca som to preniesla aj na babku a tá dostala tiež pásový opar 😕

tiumen
21. dec 2016

Áno, môže. Min rok mala naša babka pásový tak sme tam dllllho neboli pokiaľ nebola úplne ok nakoľko som ani ja, ani manžel (samozrejme aj syn) nemali kiahne 😀

aimee77
21. dec 2016

Pasovy opar sa neprenasa.Ked toto pocujem ako infektologicka,tak sa chytam za hlavu.Denne sme na oddeleni osetrovali pacientov s pasovym oparom a ziaden sa na nas nikdy nepreniesol...Rovnako pacienti s nim lezali medzi ostanymi pacientami,ktori ale prekonali kiahne...Pasovy opar je reaktivacia virusu.Je podmieneny imunitou pacienta.U starych ludi dost casty,lebo maju cukrovku alebo nadorove ochorenie(casto nerozpoznane),pripadne inu poruchu imunity z vyhasinania imunitneho systemu...U mladych vzdy patrame.Onko dg.niekedy buchne aj po 3-4rokoch od jeho prekonania..

belllinka
autor
21. dec 2016

@aimee77 Mozes mi prosim viac napisat ohladom tej rakoviny? CItala som, ze u mladych pacientov, ktory maju pasovy opar je dobre dat vysetrit onkomarkery..

bambulka28
21. dec 2016

@aimee77 a odporucali by ste ockovanie proti kiahnam? dakujem

aimee77
21. dec 2016

Odporuca sa odber onkomarkerov a rtg sn.hrudnika a zakladne odbery.Problem je v poistovniach,kde onkomarkery preplacaju kompletne len onkologom,inak iba konkretne onkomarkery jednotlivym specializaciam.A tu vyvstava problem.Oficialne odporucania nie su schvalene,takze nie je sa o co opriet v argumentacii...A onkolog tiez odmieta robit pausalne onkomarkery vsetkym..Zacarovany kruh..Co sa tyka ockovania proti kiahnam nie su este retrospektivne studie,ktore by hodnotili jeho vyznam.Takze aj sa k tomu tak staviam..Neodhovaram,ani nie som jednoznacny zastanca..

miska57
21. dec 2016

Ano moze, lekarka mi odporucila nieco na zlepsenie imunity.. tak som sadla na net a trosku si pozistovala co zabera a nasla som toto http://www.pilulka.sk/bio-colostrum-100-tbl-90 . sice neviem ci prave tomuto vdacit ale tak syncek nedostal kiahne ked ja som mala opar. Skus si postudovat. Tu je link na zlavu keby nahodou si chcela si to kupit http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/

tortickalulu
23. dec 2016

Ale ovcie kiahne sa daju vyliecit behom dna. Naozaj nato treba iba dobre suroviny, ja nakupujem vo vegan shope na miczkiewiczovej. Potrebujete batatu, med, oriesky a mrkvu. Tieto suroviny rozmiesate vo varenom sojovom mlieku, pridate trochu vina, nebojte sa male mnozstvo alkoholu detom prospieva a je to v poriadku. Toto vsetko natierat a podavat intravenozne 3 krat za hodinu.😉

medek
28. dec 2016

@tortickalulu aj Tebe matka podávala túto zmes intravenózne a vidíme ako to dopadlo 😀

moila
22. dec 2019

Dobry den. Prejavil sa u mna pred dvomi tyzdnami pasovy opar, koniec roka si vybral svoju dan.
Ked uz ustupil a zdalo sa ze ok, dr.mi po 10tich dnoch kazala prestat s liekmi iba natierat mastickou.
Nasledne deti dostali kiahne.
Problem je, ze mam opat dnes pocit, akoby sa mi opar vracal. Mam rovnake prejavy ako predtym. Celo mi hori na rovnakych miestach a uz len cakam kedy mi vyrasia pluzgiere.
Moze teda dospely clovek dostat od deti naspat ten virus prosim vas?
Dakujem