Kto vám pravidelne pomáha s deťmi okrem partnera?

dankaa78
26. apr 2015

Ahojte,

zaujíma ma, kto vám pomáha pravidelne či už každý deň alebo pár krát do týždňa s opaterou.Myslím tým aj iné veci ako napr.pomoc v domácnosti alebo organizačné veci..Okrem vášho partnera či manžela..ďakujem vopred za odpovede a želám príjemný deň🙂

blackcat8885
26. apr 2015

Mne nepomaha nikto ani mi nikto nepomahal,nemame tu rodinu. Partner pomaha ked ma cas tak,ze.navari alebo vezme maleho von inak je vsetko na mne 95%starostlivosti

kamajka
26. apr 2015

Nikto🙂. Ale postrazi ich moj otec aj sestra,ked treba. Vdaka Bohu za nich🙂.

aduskatt
26. apr 2015

Nikto, sme v meste sami, keď bolo nutné kvôli práci vyzdvihovať malého zo škôlky, platila som za to, od druhej triedy na ZŠ chodil sám z družiny. a prežili sme 😀

hrcavdeske
26. apr 2015

Nikto, manzel je pracovne stale v zahranici , ja sama s malym . v pripade , ze som sa zdrzala v praci dlhsie, pripadne neskore porady , tak som to riesila susedkou, ktora je vzdy ochotna. jedna s amozno o hodinu poobede raz v tyzdni . ale my si tak vzajomne pomahame, takze je to vyrovnane 😉 rodinu mame sice poblizku, ale niekedy je cudzí clovek ochotnejsi

jankita
26. apr 2015

Nikto. V meste mám skoro celú rodinu, ale necítia potrebu pomáhať nám. A ja som si už zvykla. Mama chlapcov postráži keď sú chorí, ale aj tak im musím navariť, popratať a tak. A večerné stráženie vôbec nepripradá do úvahy (aby sme si napr. skočili s manželom na večeru, na kultúru). Hold, deti sú závätok pre otcov a matky, nie pre ostatných členov rodiny a vôbec mi to nevadí 🙂.

janickacrazy
26. apr 2015

Nikto. Ked potrebujeme niekam ísť, starší syn postráži mladšieho a máme to vybavené. vtedy vždy ocením vačší vekový rozdiel medzi deťmi. 🙂

bubelko
26. apr 2015

kedze muz je v praci, rodina na svk, a ja sa naozaj rozdvojit nemozem, tak mi pomaha platena babysitterka, ak treba aj po veceroch. ked som chodila do roboty, tak dievcina, co strazila chalanov aj upratala. den ma halt 24h, ja ho nenatiahnem a spat musim tiez 😉

83lenka83
26. apr 2015

Okrem manžela nikto, raz za cca 2 týždne ide k babke na pár hodín ale to je tak všetko.

atrami
26. apr 2015

Nikto, s manželom sme museli zmeniť aj prácu, aby sme nemuseli platiť pani, ktorá by nám najmenšieho syna zaviedla alebo vyzdvihla zo škôlky

sorciera24
26. apr 2015

okrem manzela, nikto... ☹ a niekedy som fakt na prasky, hlavne teraz pri mladsom, ekdze uz polroka vkuse place 😒

petulawink
26. apr 2015

tak ja som opacny extrem, ale mam chlapa pracujuceho v zahranici a mam vacsi vekovy rozdiel medzi detmi, takze rozdvojit sa neviem, mam doma rocnu slecnu a 7 rocneho skolaka...pomaha moja mama, svokra, babka, ale to preto, lebo chcu a radi nas vidia, aj deti🙂

lulubinka
26. apr 2015

okrem priatela nikto. dokonca ani ked sme u babky alebo ona je u nas.ani blby toaletny pre maleho ked je na nocniku mi nepoda ked jej poviem. a druha babka ani nevie ako maly vyzera. naposledy ho vidlea asi pred rokom ked sme sa boli prejst s malym pri zamku. 😒

mircalla
26. apr 2015

Nasi asi raz za mesiac, maly tam miesto skolky ide na jeden deti...nasi pre ne ho pridu aj ho dovezu
Platim aj sukromenu skolku, lebo do piatej v statnej ho nemame ako vyzdvihnut
Ale predpokladam, ze mamicky, co im takmer kazdy den pomaha mama aj svokra sem radsej pisat nebudu....takze asi nedostanes realnu vzorku

adula12
26. apr 2015

Je to moje dieťa, ja som ho chcela, tak nechápem načo by mi mal niekto pomáhat! Veď som na RD, tak je to moja povinnosť. Ja osobne mám 2,5 ročné dosť živé dieťa, este k tomu som aj tehotna a zvladam to sama. Doobeda sme vonku, potom ide na obed spinkat, ja zatial trochu upracem, niekedy aj navarim, niekedy si pospim. O 16.00 príde muž a stará sa on. Ja buď vtedy varím, pečiem alebo mam čas len pre seba a robím si čo chcem. Keď ale náhodou ideme s mužom niekam, alebo musim ist lekarovi, tak vtedy odnesem syna rodičom, ale nikdy nie na dlhšie ako pol dňa.

monickapd
26. apr 2015

Nikto..manzel pracuje v zahraničí a rodinu tu nemám.. :-P

atomica87
26. apr 2015

Mne tiez nikto. Sme v meste sami, poznam tu len par kamaratok. Deti si navzajom postrazime ked potrebujeme odskocit niekam, ked potrebujem odist napr na pol dna vtedy ukecavam sestry aby dosli z ba....ale bmaleho strazili zatial max 6 krat ked som behala po lekaroch.

domi1988
26. apr 2015

Nikto... od narodenia malej som s nou vacsinu casu sama, ocina mame v nemecku, chodi domov malo.. rodicov mam sice v meste, ale ani by ma nenapadlo zneuzivat ich aby sem neustale chodili starat sa mi o dieta, je moje, chcela som ho, takze sa staram ja.. oni pracuju a tiez chcu mat cas pre seba. Nehovorim, ze ked som potrebovala ist k lekarovi ze mi malu nepostrazili, ale to je tak vsetko. Ale ja sa rozhodne nestazujem, nastavila som sa tak, ze musim veci zvladnut sama a myslim, ze ani moja domacnost nevyzera zle, staci si len veci rozumne naplanovat..

michaelkanr
26. apr 2015

Moj maly chodi 2x tyzdenne na par hodin k mojej mamine (je na dochodku), ja medzitym pracujem, upracem atd. Sem tam ide v piatok k mojej sestre, ked nepracuje (uci na vs). Chodia k nam aj svokrovci, ale to nepravidelne, skor sa stretavame cez vikendy. Ja to ani neberiem ako pomoc, skor to, ze chcu byt s malym a on s nimi, ku vsetkych spokojnosti🙂 pokial ma clovek rodinu blizko a su dobre vztahy, tak ja som za intenzivny kontakt. Najma kvoli budovaniu vztahu ale aj kvoli tomu, ze clovek si porobi, oddychne atd. Preto si velmi vazim to co mam(e), pretoze to nie je samozrejmost. 😵

mimla
26. apr 2015

Nikto. Ani pravidelne, ani nepravidelne. Návštevy fungujú, raz viac inokedy menej, ale že by som mala niekedy pocit, že tak a teraz som si fáááákt oddýchla, pretože sa mi niekto dlhšie staraj o dieťa, tak to nemáne. Na začiatku moja mama občas strážila, kým som bola v škole, ale bolo to ýlučne na pokrytie jednej prednášky, či v inom nutnom časovom horizonte. Len to bolo fakt na začiatku. Aby som pravdupovedala, v tomto čase mi to takto vyhovuje, naučila som sa. Uvidíme, aká budem hrdinka, keď sa narodí druhé. Len ja nie som ten typ, čo sa doprosuje aby mu niekto pomáhal.

samasa
26. apr 2015

nikto 🙂 sme 400km od najbližích príbuzných... manžel pracuje - to znamená že odchádza ráno o 6tej a vracia sa okolo 19tej... ked sa narodil najmenší vozil najstaršieho syna do školy on...inak som na všetko sama..od jesene pracujem na čiastočný uvazek aj ja....ešte že fuguje tesco rozvoz, lebo neviem akoby sme prežili ked su chlapci chorí... 😀
inak tiež moc nechápem prečo by sa mi niekto mal starat o deti ked som ich chcela ja s manželom... 😀 dufam ked budem babka mi tu nikto nebude vláčit decka na stráženie 😀 😀 😀

ejuska79
26. apr 2015

Nikto.. Manzel uplne minimalne, skoro vobec, max. Postrazi ked idem behat, ale neda im ani jest, ani neokupe... Pusti minimax a je...

bleee
26. apr 2015

opatrovatelka k malej na 4h denne doobedu. V maji bude chodit posledny mesiac a potom uz sami 🙂 Cca 2-3x za rok pride malych postrazit vecer babka a my s manzelom vyrazime niekam von. Väscinou ked je nejake vyrocie alebo mame narodeniny a tak.

senka111
26. apr 2015

Nikto,sme sami v meste, rodina daleko 😢

lauricka
26. apr 2015

ake krasne, ked mamicka s jednym dietatom napise, ze nikto, ona ho chcela a preco by jej mal niekto pomahat! 😀 No jasne, to sa dobre hovori, ked ma jedno dieta. Pomoc pri malych detoch je super. Nehovoriac o tom, ak su to stari rodicia a ak maju pekny vztah s detmi. Stari rodicia su pre deti doleziti, a preto som rada, ze sa maju kam ist pohrat a povarovat. Vsetci su pracujuci, takze sa jedna najma o vikendove dni. Tretie babatko si riesim sama, to je uz malina 😀. A preco sa, vlastne, pytas? Inak okolo deti kmitame ja a moj muz v plnej miere, lebo ked nie je v praci, pomaha naplno. Alebo sa starame obaja naplno, ved su to aj jeho deti, takze nejde o pomahanie 🙂.

tilly
26. apr 2015

s domacnostou nikto, za chalanmi chodia velmi casto ich stari rodicia, mame ich blizko 😵 😵
decka starych rodicov potrebuju a stari rodicia sa zas potrebuju potesit vnucatami a my rodicia si radi od deti na chvilku oddychneme a utuzujeme manzelstvo 😉

lucy125
26. apr 2015

Nikto,moji rodičia obaja robia,do dochodku maju daleko,obaja maju vysoky tlak,takže ked su doma tak oddychuju,inak robia,svokrovci su mrtvi,manžel pracuje na 12h smeny.Takže na maleho som sama alebo sme s manželom ked je doma.

bonaqa2013
26. apr 2015

máme 4 deti, moji rodičia sem tam pomôžu, ale sú už starší, zdravotné problémy ich trápia. Svokra len trepe aby sme dali dieťa do ústavu, dcéra je hluchá - takže o takú pomoc nestojím. Nebola u nás už 2 roky, my k nej ideme 3-4 krát za rok a to bývame 30 km od seba, Takže sa trápime s deťmi sami....

sense
26. apr 2015

zijeme v zahranici a sme tu sami , takze sami a ked sme v praci obaja tak holt platena opatrovatelka...

gabrielita1610
26. apr 2015

Nikto . Moji rodicia este pracuju ,svokrovci su 100km od nas ,uz dochodcovia ,,,,co im este my pomahame a koho ineho by som pytala. ....spolu s manzelom vzdy vsetko zvladneme ,no keby siel robit niekde dalej ,tiez by som si musela poradit sama ako mnoho zien ,vsetko sa da a v kritickej chvili by sa isto niekto nasiel 🙂

sue
26. apr 2015

No..máme platenú pani na upratovanie 1x za dva týždne na cca 4 hodiny (kúpeĺňa,wc,kuchyňa,prach,vysať a zmyť podlahy). Inak mi nepomáha nik, hanbila by som sa,keby som mala manželstvo,kde by "mi pomáhal" manžel. Domácnosť i deti sú NAŠE, nie je teda dóvod,aby bolo niečo iba na plecisch jedného z nás.... starí rodičia a ostatná rodina trávi so synom čas vtedy, keď to obe strany chcú, nie keď potrebujeme variť,upratovať alebo nakupovať 😀