Mamičky výlučne dievčatiek a komentáre ohľadom pohlavia

dievcatko19
12. feb 2015

Ahojte, mame doma dve dievcatka, na com by nebolo nic mimoriadne 🙂 , ale uz ma vytacaju reakcie okolia na tuto temu. uz pri prvom tehotenstve som sa napocuvala nevyziadaneho a absolutne nicim nevyvolaneho utesovania v style, to nevadi, ved druhy bude chlapec 😕 dokonca mi to povedal gynekolog ked mi robil usg, pritom ja uz som vedela co cakame, aj som mu povedala, ked sa pytal, ze ano viem, ze budeme mat dievcatko. ostala som ako obarena. dalej komentare na adresu manzela, ze nevie urobit chlapca a podobne ubohosti. este pri prvom sa to dalo, ale druhe tehotenstvo, to uz bola katastrofa. typicka reakcia po odpovedi, co cakame, bola, no, tak rychlo musite hned tretie, treba chlapca! alebo ako som pisala, TO NEVADI, dalsi bude chlapcek. mamicka, s ktorou som lezala po porode hovorila, ze ked sa jej muz dozvedel, ze je tehotna, prva veta bola, keby to bol tak chlapec...dalsia zasa hovorila smutna, ze muz neskryval sklamanie a povedal jej aj po narodeni, ze skoda, ze to nie je chlapec ☹ dokonca sa mi stalo, ze sme boli s malou vonku, uz som mala poriadne brusko, isiel okolo taky starsi pan, normalny slusny, prihovoril sa malej, vsetko ok a potom na mna z nicoho nic, no, dufajme, ze to bude chlapec... sokovana som sa nezmohla na slovo. alebo pani s vnucikom na ihrisku, ale prijemna normalna, trochu sme pokecali, potom ze co cakame, tak okamzite na mna, no ale treba chlapca, rychlo tretie! tiez typicka reakcia so sokovanou tvarou, cooo, druhe dievca??! takto zareagovali dokonca dve zeny, z toho jedna ma dceru, tak neviem, ak bude cakat druhe dievca, ako to zvladne, asi ju necha u susedov 😖 strasne ma to da sa povedat urazalo, ako keby moje dieta nebolo dost dobre, alebo ako keby bolo "nespravne" alebo ako to mam povedat a nechapem, ako niekto moze nieco take povedat zene, dokonca tehotnej zene. ako keby rovno tym dietatom pohrdal. je to strasne, ale ked uz toho bolo vela, na zlomok sekundy ma parkrat napadlo, ze vlastne skoda, ze nie je chlapec 😔 nerozumiem tomu preco ludia takto reaguju, specialne formulacia to nevadi mi pride strasna, takze nastastie nevadi, ake velkoryse, nevadi, aj ked to bude "len" dievca, nejako ju tu strpime 😠 ako keby dievca bolo podradnejsie, nie take cenne ako chlapec. asi len dvaja ludia zareagovali normalne, bez komentara v tomto style, inak som pocuvala len to ako musime mat okamzite tretie a sokovane tvare az som uz neznasala, ked sa ma niekto opytal, co cakame. lebo som vedela, co bude nasledovat 😒 vlastne, neviem, ako je to inde, ale tu je "plnohodnotna" rodina chlapec dievca v tomto poradi, ked nahodou je prve dievca, tak vsetci dufaju, ze bude druhy chlapec, to sice uz nie je take terno, ale tak aspon ze tak sa to zachranilo, dvaja chlapci, no, to tiez nie je bohvieco, ale aspon chlapci, no a dve dievcata... tak to je pomaly tragedia, ktoru treba napravit tretim, chlacom samozrejme, konecne, ako som uz tiez pocula, ze bolo nacase, ked raz jedna znama mala tretie dieta, chlapceka po dvoch dievcatach. ja sa stretavam s takymito postojmi, neviem ako vy. pochopila som, ze v tomto smere zijeme v hlbokom stredoveku, posmech z muza, ze je neschopny a nekonecne poznamky, dokonca aj teraz, par mesiacov po narodeni pocuvam ako treba tretie, aby bol chlapec 😠 nerozumiem preco je chlapec taky nutny, ved hadam nepotrebujeme pokracovatela dynastie a nasledovnika tronu, nerozumiem tomu a stale ma to strasne rozculi, ako keby dieta, ktore mam v kociari bolo len trpene, podradne, no tak co uz, ked je tu 😠a my bez chlapca nie sme plnohodnotna rodina. vlastne ma to cez moje deti uraza. vsade mi bolo omielane, ze kazdy muz chce chlapca a blabla. nechapem, preco je chlapec taka trofej v ociach ludi, ako keby akoze dobre, mozete mat aj styri dievcata, ale chlapec musi byt, hoci aj siedmy v poradi, ale musi a treba rodit dokial nebude. zaujimali by ma skusenosti mamiciek, ktore takisto maju vylucne dcery, s cim, s akymi postojmi a reakciami sa oni stretli, ake mali pocity a ako reagovali, navonok a hlavne vnutorne,

fajtka1505
12. feb 2015

aj ja mam dve dievcence, pri prvej som tuzila po chlapcovi ale aj tak sme hlavne chceli aby bolo zdrave a starsia je veru aj za 10 chalanov :D pri druhom tehu som myslela ze to bude chlapec lebo vsetko bolo uplne ine ako pri prvej a nakoniec tiez dievca, co bolo nakoniec super lebo sme nemuseli tolko veci a hraciek kupovat :D a doma mame babsku silu a nas tato je hrdy ze ma dcerky, i ked nam je trosku luto synovcov kedze v rodine mame babsku prevahu ale nevadi, ked sa rodia dievcata nebudu vojny sa hovori ;) vobec by som sa tym nestresovala a nezapodievala, nech si kazdy mysli co chce, mz sme spokojni

zuzana1291
12. feb 2015

Teda, normalne kukam ako puk, aky silny komplex dokazu vyvolat reci okolia. Musi to byt neprijemne pocuvat taketo poznamky, ale ak sa mamicky od toho nedokazu odosobnit a brat to z nadhladom, je to len ich trapenie. Okolie si casto svoje reci ani neuvedomuje, ale ocividne zakladatelka temy nema v sebe spracovane urcite veci, inak by takto prehnane nereagovala na neskodne (aj ked poriadne neslusne a hlupe) poznamky.

nyusika
12. feb 2015

podla mna to sve teba viac, nez okolie, inak by si nedala namahu a nevyplodila takyto sloh.

a najma, mne by si toto nikto nedovolil povedat, lebo si vseobecne nenecham skakat po hlave.
sporstych ludi si nepustam k telu, takze ziadne podobne "skvostne" rozhovory nehrozia.

hanka_april
12. feb 2015

ja vzdy ked ma niekto debilnu poznamku na hocico poviem - PRECO? a tvarim sa, ze som ho nepochopila, aby videl, ze jeho fraza nie je jednoznacna.....

a bude to chlapec? PRECO?
nevadi, ved este bude chlapec... PRECO?
rychlo este jedno, nech je to chlapec...PRECO?

no ved aby ste mali parik...no ved aby si mala aj syna...no ved aby......PRECO?

a vacsina ludi potom sklopi zrak a povie...."no ved to len tak podpichujem" alebo podobne a potom prevratim ocami a poviem JAAAAAJ (akoze ty chudera, chudak)

😀 😀 😀
.

mimina00
12. feb 2015

Ja chcem kopu dievcat!!!! Babsky gang 😀 je to s nimi krajsie a jednoduchsie v zivote.No a teraz nech ma zozeru vsetky co maju chlapcoch 😝 a vobec vzdy je lepsie pre surodencoch aby boli rovnakeho pohlavia.

jankapo
12. feb 2015

@mimina00 draha, ako strasne sa mylis 😉 😀 😀 😀

anuska74
12. feb 2015

Keď ti to tak vadí, už pri prvej druhej takejto poznámke si mala mať prichystanú trefnú odpoveď a nie si takéto zažitky zhromaždovať na elaborát 😀 😀 😀

alusiatko
12. feb 2015

@dievcatko19 ja ta uplne chapem,citlivejsieho cloveka sa to vie dotknut,aj ked vacsina ludi to nemysli zle.Ja mam tiez dve baby,ked som bola druhy krat tehotna,tiez sa pomaly uzatvarali stavky,ze co to bude a vacsina prorokovala chlapca.Ked mm svokre povedal co cakame dievcatko tak povedala :To mi ani nehovor .Prislo mi to vtedy luto,ako keby nebolo jedno co sa narodi,hlavne aby bolo babo zdrave.Ja som bola vnutorne nastavena na dievcatko,mne sa dokonca aj pri oboch prisnilo co budeme mat.A ked budu do teba rypat s tym tretim tak im povedz:Co neviete ,ze tato kral ma vzdy 3 dcery? 😀

anetkaadamko
12. feb 2015

ono je to jedno................ale pokiaľ nemáš párik, tak rýpať budú všetci.....aj do nás rýpu..............ale môžem ich...... ja som spokojná, tak ako to máme doma.....

eeffka
12. feb 2015

@dievcatko19 mam 2 dievcata a chlapca som ani nechcela, ani som nemala mena, a nejak nikto nemal odvahu cokolvek predomnou ci muzom podotknut. 😀

lucka011
12. feb 2015

@dievcatko19 podla mna sa tiez rozculujes na hlupostiach. Ja mam tiez dve dievcata a taktiez som pocuvala reci typu este jedno aby bol chlapec. A vies co som vzdy odpovedala? Ze ja som to dievca chcela. A aj som ho naozaj chcela a splnilo sa mi to. Aj pri prvej, aj pri druhej len co som zistila ze som tehotna, tak som vedela, ze to budu baby. Aj ja som mala len sestru, takze sme boli dve baby, aj moje dve kamaratky maju len dve baby a vzdy si z toho robime navzajom srandu. A svagrina zase dvoch chlapcov a ano, priala si dievcatko. Ved to je tak nepodstatne, hlavne ze ste stastni a deti su zdrave.
Ja si myslim, ze tieto reci od ludi su len zvyk a pomaly ani ludia neuvazuju nad tym co prave vypustia z ust, len sa to proste posuva dalej a dalej...
Pozri si sem-tam reflex alebo v siedmom nebi, to su ozajstne problemy a ja som stastna, ze take nemam 😉 (bez urazky)

ccaro
12. feb 2015

mne moj vlastny otec povedal,ked sme cerstvo prisli z nemocnice, ze skoda,ze nema nic medzi nohami. Tak som mu odvetila, ze ak sa niekomu nepaci, ze to je dievca, nemusi k nam ani chodit na navstevy, my sme stastni, ze mame dcerku. A to pocas celeho mojho tehotenstva mal nemiestne narazky podobneho typu, a ked som mu to parkrat povedala, ze to uz nie je ani vtipne, tak sa este milostivy urazil.. No co uz, kazdy mame ine priority 🙂 Okrem toho, ak budeme mat druhe, tiez by som sa potesila, ak by to bolo dievcatko a partner je toho isteho nazoru. Tiez nechapem podobne nemiestne poznamky. Ale hlavne je, ze my sa s partnerom z maleh tesime a ostatni su nam ukradnuti. ;)

maajushka
12. feb 2015

ja sice nemám este deti, ale boli sme doma spolu 5 detí, pricom mame jedneho braska, a najmladsia sestra je "nahoda" :D len viem od nasich historku, ze tatino mal vždy radost ked sme sa narodili a boli vsetci zdravy, ale susadia sa z neho vzdy smeju, ze ked sa narodil braaasko chodil meega hrde po ulici s nosom hore, ze ma konecne aj chlapa v rodine :D teraz ked tak nad tym rozmyslam asi je to nejaka trofej abo co 🙂, ale vyprokovat sa nedaj, aj dievcata vedia makat ako chlap... a ked uz nie pridu zaťovia ;)

madlei
12. feb 2015

...na toto môj "starý" s obľubou hovorí, že MÁM VTÁKA SAMICU a robím len dievčatá 😀 inak nám nikto nikdy nepovedal, že kedy bude chlapec alebo prečo nemáme chlapca alebo niečo v tomto smere...a keby aj, tak nám je to totál fu(c)k! nech si každý vraví, čo chce, je to predsa náš/váš život a každého je do toho akurát tak veľkééé...

katkatt
12. feb 2015

my cakame 3. chlapca a uz som asi 10-15x pocula vety ako "nevadi, ved stvrte bude dievca" 😀 a mozno si aj myslia, ze by sme skoncili pri dvoch detoch, keby sme mali "parik", ale nech si myslia, co chcu... kazde dieta je vzacne a cenny dar a nie "pokus o ..." Asi zacnem odpovedat v style "dufam, ze nie, ved my chceme futbalovu 11-tku" 😀

nanervy_2
12. feb 2015

Hmm.. Ked ti zeny povedia ze nech je uz chlapec, spytaj sa ich, ci aj ich rodicia boli sklamani ze su dievcata 😉 u chlapov to hod na ich jesitnost 😉
Aj tie otazky preco veru funguju, ludi to vyvadza z miery, ked sa ich pytas ja veci, ktore hovoria automaticky

pixma321
12. feb 2015

@dievcatko19 ja mam dvoch chlapcov...ale viem ta pochopit ake to muselo byt neprijemne... ja som sa snazila byt počas tehotenstva len s uzkou rodinou...tam som bola ušetrena hlupych poznamok.... tiež nejake boli.... ja by som povedala na plne usta...ale je fajn ako aj hanka radi...PRECO? alebo nejak inak otočit debatu.... zaujimave že často som aj ja dostavala otazku kedy bude dievčatko...že či tretie... a hlavne od bezdetnych bab 🙂 čo nemaju ani jedno... takym sa treba len zasmiat do tvare aj ked ta to štve... By som danej osobe povedala že ... "mam krasne dve zdrave deti a to je to najcennejšie..." Nikto nevie čo ho v živote čaka...a veru mat chore dieta alebo postihnute...no neni horšieho....

bellamafia
12. feb 2015

Tiez nechapem,ako moze niekto povedat taku stupiditu?ved je to uplne normalne ci to bude chlapec alebo dievca...najdolezitejsie je aby to bolo zdrave a buduca mamicka tiez...my sme 3.sestry a nas drahy otec povedal,vzdy na tuto otazku a co chlapec?svojsky:netreba mi chlapca tie moje zvery su za osmich...neriesil....tak to neries ani ty a na taketo stupidne otazky odpovedaj z usmevom:My chceme dievcatko a chlapca si urobte Vy!!!a basta....myslim,ze normalnym ludom to hned pride a s tymi nenormalnymi ani nekomunikuj,naco aj tak si budu hovorit svoje ALa IQ húpací koník zlomená nožička...drz sa a ser na nich...dolezita si ty a tvoje zdrave dietatko....

jana_eyre
12. feb 2015

@dievcatko19 ja mam teda "parik", ale strasne ma vytaca ked mi niekto povie - ze nastastie sa mi to podarilo, ze mam aj chlapca aj dievca.. stava sa mi to casto a neznasam to - to akoze keby boli obaja chlapci, alebo obaja dievcata je to nieco zle?!

vzdy mi bolo jedno co budem mat, chcela som len nech su deti zdrave.. a to je dalsia vec, neznasam ak niekto povie na to, ze to je zene jedno ake pohlavie doma ma, ze to je "len take klise"..

nie je to klise, nic ine si neprajem, len aby boli deti zdrave, pohlavie je fakt to posledne co riesim..

memma
12. feb 2015

moj manzel bol pri starsej dcere velmi sklamany, pri mladsej bol tiez ale nie az tak. Minule sme mali navsteve jeho kamaratov a som pocula ako im vravel aky je hrdy na svoje baby a ze by chcel velmi aj tretiu.

nela1916
12. feb 2015

NO ja teda veľmi dobre chápem, aké to je, keď ti ľudia ale že dookola melú tú istú kravinu. Tiež sa mi to stáva, hoci v inej súvislosti, no už začínam mať podozrenie, že práve tým "nechcením" a negativizmom jeden práve toto pritiahne, akými kanálmi, to sa ma nepýtaj.

Tak ale dobre vedieť, čo svojim tehotným kamoškám nemám hovoriť. Poviem ti aj za seba, že to môže byť obyčajný konverzačný balast (jedna z vetičiek, aké človek asi automaticky hovorí tehotným, veď niečo povedať musí, keď to už prišlo do reči), ale možno tak trochu vec sympatii. Ja teda nikdy neriešim, aké pohlavie majú deti v mojom okolí, lebo ako bolo povedané vyššie, Boh vie oveľa viac ako primitívne ľudské mozgy, no predsa som asi typ, ktorý si s mužmi rozumie lepšie ako so ženami a nie sú za tým nijaké špinavé hry, takže aj tá chlapčenskosť je mne osobne o čosi bližšia. Radšej sa napríklad pripojím k hre s autíčkami a vláčikmi ako k hre s bábikami. Ale je to zaujímavé, vždy som si myslela, že dievčatká sú tie "roztomilejšie" a preto obľúbenejšie, chlapci sú zase introverti, takže v útlom veku až tak nepriťahujú pozornosť, ak teda náhodou nezačnú mlátiť fitlopty a veľkých plyšákov a obtrhávať bambusové závesy, ako to majú vo zvyku malí chlapci v našej rodine. Ono je to potom veľmi vidno v prípadoch, ak majú súrodenci rozdielne pohlavie, dievčatká sú "tie poslušné" a chlapcov by všetci najradšej posielali do kúta. Takže kašli na reči, aj tak je to zložité že až.

sarinka2012
12. feb 2015

@dievcatko19 Ja musim povedať že som sa s tym nikdy nestretla 🙂 prave naopak chlapi co poznam tužili po dcerke,malej princeznej 🙂 my mame jedno dievčatko a vyzera to tak že pri nom ostaneme,to by si este len mala vidiet tie reakcie ako to že len jedno a to nie je normalne a podobne 😀 neriešim,pretože som nikdy neriešila,ci ma niekto jedno alebo 5 alebo dokonca netuži po žiadnom,nemala som potrebu zasahovat takymto sposobom do životov druhych,ani len mojim nazorom,nemam pocit že by to bolo potrebne ale niektorí žial asi ano 😀 ale zase nikdy nehovor nikdy a ked by sme nahodou mali druhe tak ja si z celeho srdca prajem este jednu dcerku a dokonca aj manžel 🙂 pred nami mali skoro všetci priatelia aj rodinní prislusnici chlapcov,jedna teta ma dvoch a druha troch a tiež nepočuvali pri druhom tehotenstve nic ine len nech je to dievča 🙂 pokial nesplnaš štandart dve deti a obe roznych pohlavi tak si vždy od mudrych a dokonalych ludi vypocuješ ich poznamky a nazor....moja rada - jednym uchom dnu a druhym von a este aj s usmevom 😀

loxa
12. feb 2015

Moj muz bol taky hrdy ked sa dozvedel ebude chlapcek a potom dalsi to u skakaldva metre..po dvoch rokoch s takymi sintrami mi niekedy povie ked ich ma nastarost...e niekedy by som ich a baby vymenil..tie by sa hrali s babikami v izbe a bol by klud..tiez bol moj mu taky ze chcel synov...a ked si clovek prezije aj krusne chvile s detmi pochpi ze je jedno co bude len nech je drave aj keby to mala byt desiata dcera ci syn

ella555
12. feb 2015

@dievcatko19 Podla mna su to len take reci, kt. ludia ani nemyslia vazne, ci nejako zle. Ja som pri prvom tehotenstve chcela dievca, nevedela som si predstavit co budem robit s chlapcom. Bol to chlapec a pri druhom tehotenstve som si hovorila, tak uz mame vsetko pre chlapca, ovladam vsetkych hracky pre chlapcov, tak by to mohol byt chlapec a bolo to dievca. Takze zivot ma naucil neuvazovat a neplanovat dopredu a tesit sa z toho co je. Nakoniec je to najlepsie ako to mohlo byt. A v pripade dalsieho muz by chcel radsej dalsiu dceru.

jana_eyre
12. feb 2015

@sarinka2012 s tym standardom si mi pripomenula - ked som sa minule bavila s jednou znamou som spomenula, ze by sme chceli tri deti.. a ona na to - "a naco chcete tri ked uz mate parik?" tiez som reagovala iba tichym ignorovanim, ale aj tak nechapem preco ma niekto potrebu taketo veci vobec komentovat..

redlola
12. feb 2015

my si robime zo svagra taku malu srandu, lebo on sa tak davnejsie po druhej dcere vyjadril, ze by chcel chlapca. tretie - dievcatko, stvrte - dievcatko. dokonca gynekolog si z neho robil prdel, ked zistili, ze stvrta dievcina. on mu na to odvetil: "predsa mame ete deti 5 a 6, tak snad jeden to uz bude. a ked nie, kralom v domacnosti budem ja a na starobu ma ma kto obskakovat ;) poznam zase dalsie pary, kde tuzia po dievcatku a s kazdym tehotenstvom dufaju, ze sa zadarilo a maju 4 chlapcov, pripadne chlapec-dievca-chlapec-chlapec. ja som dvakrat prisla o babatko, tesim sa z kazdeho tehotenstva a vzdy iba dufam ,ze babatko je zdrave a ze to dotiahneme do stastneho konca.

gazica
12. feb 2015

Prve som chcela dievcatko,aj bolo.Teraz budema mat druhe a zase som chcela dievca,aj bude 🙂.Chlapci mi vacsinou pripadaju taki divoki.Dievcatko sa da pekne obliect do sukniciek,copiky,gumicky,sponky🙂.nie ze chlapci by sa nedali pekne obliect 🙂.pri prvom chcel manzel tiez chlapca,ale myslim si ze len preto,lebo to vyzaduje okolie.nakoniec je taky rad,je to jeho maznacik.a pri druhom uz povedal ze by chcel tiez dievca,ked budu spolu v izbe a mozno sa aj lepsie zahraju....neviem preco si tak niekto zaklada na tom ze to musi byt chlapec!ti,co maju chlapcov,by zas chceli dievca!co nam Pan Boh dal,to prijmeme,on vie preco nam dal dievcatka 🙂

sarinka2012
12. feb 2015

@jana_eyre Presne tak 🙂 žial mne sa už neda nič ine len sa usmiat nad tym 😉 ja každemu s usmevom odpoviem že mu jeho nazor neberiem ale ja mam vlastny a napriek tomu že chceme a mame len jedno dieťa tešim sa rovnako s kamaratkami alebo tetatmi co čakaju druhe,tretie alebo štvrte ,nikdy by ma nenapadlo povedať že je to vela ,lebo si to vlastne ani nemyslim,mozno aj ja zmenim nazor a budem mat este pat deti 😀 alebo niekomu kto deti nechce že bude mať smutny a prazdny život...nepochopim tuto potrebu komentovania a vtlačania svojich predstav do života inych,ale žial tak to je a netreba sa nad tym pozastavovat

loxa
12. feb 2015

Na mobile pisem jak hotentot..chyba tam z vsade

katulikle
12. feb 2015

nic si z toho nerob...ja mam dve dievcata,8 a 4 rocne..a cakame..dievcatkooooo...aj ked ja by som chcela chlapca lebo moje dievcata su take tatove cicky,aj ked sa vedia potulkat aj pri mne ale tato je u nas number 1...a manzel je rad,ze bude zasa dievcatko...dolezite je ze su deti zdrave..