Mamičky výlučne dievčatiek a komentáre ohľadom pohlavia

dievcatko19
12. feb 2015

Ahojte, mame doma dve dievcatka, na com by nebolo nic mimoriadne 🙂 , ale uz ma vytacaju reakcie okolia na tuto temu. uz pri prvom tehotenstve som sa napocuvala nevyziadaneho a absolutne nicim nevyvolaneho utesovania v style, to nevadi, ved druhy bude chlapec 😕 dokonca mi to povedal gynekolog ked mi robil usg, pritom ja uz som vedela co cakame, aj som mu povedala, ked sa pytal, ze ano viem, ze budeme mat dievcatko. ostala som ako obarena. dalej komentare na adresu manzela, ze nevie urobit chlapca a podobne ubohosti. este pri prvom sa to dalo, ale druhe tehotenstvo, to uz bola katastrofa. typicka reakcia po odpovedi, co cakame, bola, no, tak rychlo musite hned tretie, treba chlapca! alebo ako som pisala, TO NEVADI, dalsi bude chlapcek. mamicka, s ktorou som lezala po porode hovorila, ze ked sa jej muz dozvedel, ze je tehotna, prva veta bola, keby to bol tak chlapec...dalsia zasa hovorila smutna, ze muz neskryval sklamanie a povedal jej aj po narodeni, ze skoda, ze to nie je chlapec ☹ dokonca sa mi stalo, ze sme boli s malou vonku, uz som mala poriadne brusko, isiel okolo taky starsi pan, normalny slusny, prihovoril sa malej, vsetko ok a potom na mna z nicoho nic, no, dufajme, ze to bude chlapec... sokovana som sa nezmohla na slovo. alebo pani s vnucikom na ihrisku, ale prijemna normalna, trochu sme pokecali, potom ze co cakame, tak okamzite na mna, no ale treba chlapca, rychlo tretie! tiez typicka reakcia so sokovanou tvarou, cooo, druhe dievca??! takto zareagovali dokonca dve zeny, z toho jedna ma dceru, tak neviem, ak bude cakat druhe dievca, ako to zvladne, asi ju necha u susedov 😖 strasne ma to da sa povedat urazalo, ako keby moje dieta nebolo dost dobre, alebo ako keby bolo "nespravne" alebo ako to mam povedat a nechapem, ako niekto moze nieco take povedat zene, dokonca tehotnej zene. ako keby rovno tym dietatom pohrdal. je to strasne, ale ked uz toho bolo vela, na zlomok sekundy ma parkrat napadlo, ze vlastne skoda, ze nie je chlapec 😔 nerozumiem tomu preco ludia takto reaguju, specialne formulacia to nevadi mi pride strasna, takze nastastie nevadi, ake velkoryse, nevadi, aj ked to bude "len" dievca, nejako ju tu strpime 😠 ako keby dievca bolo podradnejsie, nie take cenne ako chlapec. asi len dvaja ludia zareagovali normalne, bez komentara v tomto style, inak som pocuvala len to ako musime mat okamzite tretie a sokovane tvare az som uz neznasala, ked sa ma niekto opytal, co cakame. lebo som vedela, co bude nasledovat 😒 vlastne, neviem, ako je to inde, ale tu je "plnohodnotna" rodina chlapec dievca v tomto poradi, ked nahodou je prve dievca, tak vsetci dufaju, ze bude druhy chlapec, to sice uz nie je take terno, ale tak aspon ze tak sa to zachranilo, dvaja chlapci, no, to tiez nie je bohvieco, ale aspon chlapci, no a dve dievcata... tak to je pomaly tragedia, ktoru treba napravit tretim, chlacom samozrejme, konecne, ako som uz tiez pocula, ze bolo nacase, ked raz jedna znama mala tretie dieta, chlapceka po dvoch dievcatach. ja sa stretavam s takymito postojmi, neviem ako vy. pochopila som, ze v tomto smere zijeme v hlbokom stredoveku, posmech z muza, ze je neschopny a nekonecne poznamky, dokonca aj teraz, par mesiacov po narodeni pocuvam ako treba tretie, aby bol chlapec 😠 nerozumiem preco je chlapec taky nutny, ved hadam nepotrebujeme pokracovatela dynastie a nasledovnika tronu, nerozumiem tomu a stale ma to strasne rozculi, ako keby dieta, ktore mam v kociari bolo len trpene, podradne, no tak co uz, ked je tu 😠a my bez chlapca nie sme plnohodnotna rodina. vlastne ma to cez moje deti uraza. vsade mi bolo omielane, ze kazdy muz chce chlapca a blabla. nechapem, preco je chlapec taka trofej v ociach ludi, ako keby akoze dobre, mozete mat aj styri dievcata, ale chlapec musi byt, hoci aj siedmy v poradi, ale musi a treba rodit dokial nebude. zaujimali by ma skusenosti mamiciek, ktore takisto maju vylucne dcery, s cim, s akymi postojmi a reakciami sa oni stretli, ake mali pocity a ako reagovali, navonok a hlavne vnutorne,

konopka
12. feb 2015

Tie poznámky z okolia sú nepríjemné, vôbec sa nečudujem zakladateľke témy že ju to tak trápi;) máme dvoch krásnych chlapcov, a tie poznämky, že "to nič, hlavne že sú zdravé", tretie bude dievka... Fakt primitívne. Vrchol bol, keď som bola druhýkrát tehotná a známa, ktorá tiež čakala druhé dieťa vraví, že im to vyšlo, že čakajú dievčatko, fakt ma nahnevala aaale dotyčná asi zabudla že nic nie je na 100% a pri pôrode zažila šok keď sa jej namiesto princeznej narodil druhý chlapček;)

mareli
12. feb 2015

ale ved to je prirodzena reakcia ludi!!!takisto ak by bol prvy chlapec a bola by si tehotna s druhym chlapcom, tak by ti zapriali do tretice dcerku. isteze, vacsina klasickych parov si zela mat parik, ale vsetci sme na tom rovnako, lebo pohlavie sa vybrat neda!!! my mame v rodine svagrovcov co maju dvoch chlapcekov a dalsich zase co maju dve dievcatka. a oba pary rozmyslaju skusit aj do tretice, ci by sa podarilo to opacne pohlavie. ved to je normalne, ja sa nad tym ani nezamyslam...inak strasne zalezi od MANZELA ako si potrpi na to tzv. zachovanie rodu a pokracovatela a dedica atd 🙂)) silny alfa samci tuzia mat syna a su uspokojeny az potom. vacsinou zene je to jedno, praje si hlavne zdravie...
netreba si to tak dat, pretoze ovplyvnit sa to neda....

timi1012
12. feb 2015

Ani som nečítala celý príspevok stačilo mi asi po 5 vetu ohľadom okolia a že manžel nevie spraviť chlapcov.... ako bez pardonu by som dotyčných s takýmito komentármi poslala do PRDELE DO TEJ NAJHLBŠEJ! 😠 😠 😠 Ako to čo má byť?! Prvoradé je aby dieťa (či je chlapec alebo dievča) BOLO ZDRAVÉ!!!!!! Za ďalšie ľudia s takýmito "komplexmi" nech si zametajú pred vlastným domom, a posledná vec, absolútne by som si z takých IDIOTOV ťažkú hlavu nerobila, oni nech si spravia aj 10 chlapcov, mohli by mi spraviť láskavosť......... EHM... 😔 Krásny deň 😉

janka_mamka
12. feb 2015

ja som prečítala len po "muž nevie urobiť chlapca " a mám dosť.... ja mám síce chlapca, ale poznám aj 4 sestry 🙂 aj kamoška má už tretie dievčatko 🙂 a čo j ena tom ved preboha nežijeme v emirátoch .... uf vytočilo ma to riadne, bud rada že máš ZDRAVE NADHERNE DIETA!!!!!! Ktoré je len tovje a odnikoho s anenechaj urážat ani ty ani manžel!!!!

senta_sofia
12. feb 2015

@dievcatko19 z toho si nic nerob, u nas sami chlapi a tiez kazdy iba riesi, ze no keby to bolo dievcatko... a sak mozno sa este podari a podobne, ber to tak, ze je to pokus o zacatie konverzacie v style, ze "no ale mame dnes pekne pocasie, vsak?" 🙂)

4baby
12. feb 2015

@zuzana1291 myslim ze zakladatelka temy ju nezalozila preto leby ju to tak trapi alebo ze óa nieco vysporiadane ako pises.je to skor zamyslenie nad spolocnostou a nad tym preco to takto ludia beru.porozmyslaj.ja mam 3 bambulky takze to mam za snbou uz trikrat🙂?je to take cudne,nexapem to a netrapi ma to ked mi to vravia.len sa pozastavujem nad tym.

ava11
12. feb 2015

My sme s manzelom obaja velmi chceli dceru, on sa dokonca vyjadril ako asi jeden z mala chlapov, ze by bral tak dve dcerky, chlapca netreba. Mozete hadat, co sa nam ako prve narodilo 😀 Samozrejme chlapec. A poviem uprimne, ze tolko lasky, co nam to dieta dava, sme si nevedeli predstavit ani vo sne. Je to neskutocny maznacik a nedali by sme ho za nic. Pri druhom tehotenstve bola zase v podvedomi ta myslienka na dievca. Skoncilo to potratom. Som dodnes presvedcena, ze to bol chlapec (hoci to nemam potvrdene, bolo prilis skoro). Pri tretom tehotenstve som sa uz len modlila, nech to dieta donosim a je zdrave. Nakoniec to predsa len je to dievcatko, sme za nu strasne radi, ale po skusenostiach ake mam, je to pohlavie pre mna nepodstatne.
Blbe reci som pocuvala aj pri prvom, aj pri druhom dietati, ale nikdy som to neriesila, nech idu vsetci do kelu.

mircalla
12. feb 2015

@dievcatko19 Nejako sa mi nechce verit, co pises (tie reakcie okolia).....mas 2 dievcata, nie 8...a keby to aj bola pravda, to fakt nemas iny problem?

mon29
12. feb 2015

@dievcatko19 ja mam jednu dcerku.. druhe babo by sme chceli takto o rok.. a tuzime po dievcatku..samozrejme ze tesili by sme sa aj z chlapca..ved hlavne nech je zdrave..ale v kutiku by sme chceli dve baby..ano my ja s muzom.. no a co sa tyka tych co to riesia..ja som dost huba nevymachana..takze ja poviem vzdy svoje...

ganesh
12. feb 2015

@dievcatko19 ja som nic take pravdupovediac nezazila a normalne som udivena z tvojho prispevku....ze to fakt? Moj muz chcel dievca vzdy, ja som si priala chlapca...no teraz pevne verim, ze aj druhe bude dievca 🙂 lebo tato nasa prva herecka je uplne uzasna a nikto ani v rodine ani v okoli nehovori o chlapcovi 🙂 Samozrejme ak by sa podaril chlapec, aspon bude mat dcera ochrancu 🙂

babulina
12. feb 2015

mna najviac stvala reakcia svokra, ked sme mu oznamili, ze cakame dievca a zacal vsetkym rozhlasovat ze on vlastne neni dedko ale iba babka, a az ked konecne po dvoch rokoch sa narodil syn,vitazoslavne sa hrdil, a konecne som dedko, malo to mat cele vtipny kontext ale mne to teda vtipne nikdy neprislo

samasa
12. feb 2015

čo sa týka tých otcov, čo nevedia urobit jedno alebo druhé pohlavie 😀 na toto má moj muž výborný argument
(prosim nikto sa neurážajte- moj muž velmi chcel dievčatko) a tak ked mu už všetci kamaráti s dcerkami žrali nervy vymyslel si toto: Vieš vždy budem radšej ked mi syn v puberte povie, že pretrtkal celé mesto ako ked mi to povie dcera 😀 😀 😀
😔 😔 😔 dufam že mi to ani jeden nepovie 😕 😕 😕 🙄

arwen88
12. feb 2015

@dievcatko19 skus pouvazovat, ako sa citis ty ako zena...tvoje okolie ti odzrkadluje tvoj postoj k zenstvu..mozno si sama zazila pohrdanie tvojou osobou,alebo nejake ponizenie pre to, ze si zena...na tvojom mieste by som na take neziaduce reakcie hrdo zdvihla hlavu a povedala, aka si pysna, ze mas dve krasne dcery...a neriesila...ti ludia by sa mali hanbit za svoje postoje...ja sama mam dcerku a myslim, ze aj druhe dietatko bude dievcatko..a kazdy mi praje chlapca, ze musi byt parik..a ja ze jaky parik?co sa vezmu, ci co? robim si z takych ludi prdel 🙂 chapem, ze to zle padne, ked to pocuvas z kazdej strany, ale hlavne kvoli tomu ty nesmut...je uplne jedno, akeho pohlavia mas deti..hlavne, ze su zdrave a maju dovod na usmev 🙂

zuzi0911
12. feb 2015

Tiez mam dve dcery....sama som sice chcela druheho chlapceka ze nech mam parik...no mam zdrave deti a to je dolezite a nie to co ma medzi nozkami....mne tiez par ludi hovorilo..no do tretice to chce chlapca...kaslem na to....a navyse moj muz ani syna nechce 🙂

fra
12. feb 2015

cudzí ludia - kým nemá človek "párik" budú vždy nespokojní a tebe to može byť absolutne jedno 😀 😀 😀 ( tento obrazok pridavam dosť často do diskusií- lenže vždy na iný počet detí 🙂 )

sunshineka
12. feb 2015

@dievcatko19 ved nie sme v onom storoci,co su to za reakcie?stretla som sa s tym,nie v az takej velkej miere ako opisujes,ale stretla.na druhej strane stretavam sa aj s nazorom,ked maju len chlapcov,tak tiez mudruju do toho,ze by bodlo este dievca.ludia maju plno sprostych reci,keby sa tak radsej o seba starali.

vejula
12. feb 2015

@dievcatko19 ver, že to nieje len ohladom dievčat, ale aj chlapcov ☹ Ja mam prvého syna a potom dve dcerky. Minule sa ma predavačka spýtala, čo je to najmenšie, hovorím, že dievča a ona na to: To je dobré, lebo dievčatá su také lepšie... Mna toto napríklad tiež urazilo a len som dufala, že to nepočul môj takmer 5 ročný synček, ktorý stál hned vedla mna 😠 Milujem všetky deti rovnako a neznašam, ked niekto uprednostnuje jedno pohlavie a zvlášť, ked to robí aj pred samotnými deťmi. Ved ako to asi može vnímať to dieťa, ked nejaký bulo povie, že lepšie je to druhé pohlavie. Ja by som si toto nikdy nedovolila, deti su ten najväčší dar a toto kategorizovanie je na grc.
A poznam aj mamičky, ktoré su smutné, že mali druhé dieťa s rovnakým pohlavím ako prvé. JA vždy poviem, že je to jedno (aj ta frazička s tým zdravím, že hlavne že je zdravé mi pride nie moc šťastné, lebo aj choré dieťatko ma rovnaku hodnotu ako zdravé, aj to ma city, aj to rovnako potrebuje lasku aj rovnako lasku dava, preto nemam pocit, že by bolo menejcenné, aj ked v našej spoločnosti su mam pocit vnímané ako menejcenné) No a sa mi stalo, žee mamička smutná povedala, ked som sa jej spýtala čo čaká, že zas chlapca alebo zas dievča. Bože kolko mamičiek nemôže mať dieťatko, snaží sa roky a nič, a ostatné riešia aké su nešťastné, že maju zas to isté pohlavie 😒 Fakt smutné a chapem, že ťa to mrzí. Ale treba sa nad tým povyniesť, ludia akoby mali potrebu všetko okomentovavať aj ked ich je do toho houby

greeny
12. feb 2015

@dievcatko19 mam dve baby, muz je spokojny, povedal ze pohlavie riesia iba zeny, ze normalnemu chlapovi je to jedno. od okolia som nepocula jedinu poznamku ani pocas tehotenstva ani ked sa narodila. a viem ze to nikto nebude riesit ak budeme mat aj tretie dievca. skor sa so svagrinkou, ktora caka druheho chlapca smejeme, ze si budeme deti vymienat pri stahovani alebo pri peceni 😀

mircalla
12. feb 2015

Ja osobne nechapem, ze toto riesi niekto - sorry, je to ubohe a na smiech...na jednej strane citam o vaznych problemoch chorych deti a niekto tu riesi reakcie okolia na takuto prkotinu...a este to riadne preziva
Takze odporucam zakladatelke temy sa venovat niecomu aspon trochu zmysluplnemu, a ja mi jedno, ci chcela nazor aj niekoho, kto nema 2 dievcata alebo nie, moj nazor je, ze to je uplna prkotina, co riesi

janinah
12. feb 2015

Zažila som poznámky pred 2Or.od jedného deda,ktorého dcéra v tom istom čase čakala chlapca,ja dievča....škoda,že budeš mať LEN dievčatko..deda som vypoklonkovala z izby ani nevedel ako ...mimochodom to moje LEN dievča 1000x strčí teraz do vrecka ich AŽ chlapca,čo sa rozumu i krásy týka /sa pochválim,mám čím 😉 /..manžel bol spokojný s našimi dvoma dcérami,ale k 50tke dostal syna a to už bolo "iné kafé",možno aj vekom,ale užíva si ho a venuje sa oveľa viac ako dcéram..teda podľa mňa áno,chlapec je "viac",ale len v ponímaní niektorých ľudí a netreba si to všímať....

janka_mamka
12. feb 2015

a ešte chcem dodať myslíš že nám čo máme chlapcov je dobre počúvat dookola aké sú "dievčatka sú šikovnejšie, " ..on ešte nerozpráva hm no ved je to "chlapec " on ešte nechodí hm ved je to "chlapec.. a dookola, tak už to nerieš lebo o tom môôžme dlho debatovat

prasiatko30
12. feb 2015

Mam iba baby a vobec mi to nevadi, muz skakal az po plafon ked sa dozvedel ze prva bude dcera a ked sa postastila aj druha tak bol cely nadseny. Ked mi moja svokra hovorila ze a teraz sa treba snazit o chlapca tak som jej vzdy odpovedala ze my sme spokojni a treti krat by som ostala tehotna len za predpokladu ze mi na 100% zarucia ze to dieta bude zdrave a bude to dalsia baba😄😄😄

Tiez je pravda ze tieto komentare postupom casu ubudaju a ked im este odpovedas s usmevom a vtipom tak to ludi prestane bavit - v okoli to ludi drzalo asi tak do 2r veku mladsej a teraz sa uz nikto sprostosti nepyta ani nemaju poznamky

liebling98
12. feb 2015

@dievcatko19 buď rada, že máš dve krásne zdravé dcérky. A nerieš blbé poznámky, ešte sa ich v živote napočúvaš dosť. Viem, o čom hovorím, mám 3 synov 😀

tortelinka
12. feb 2015

@dievcatko19 ja to mám trochu ale v opačnej verzii, mám dvoch chlapcov, a boli sem tam komentáre, že prečo druhý chalan, prečo sme si nežiadali dievčatko (obaja sú adoptovaní), tak to len okomentujem, že my sme si žiadali dieťa 😉

zunolu
12. feb 2015

@dievcatko19 Ja mám tiež dve dcérky a nevymenila by som ich za nič ale by som aj chcela chlapčeka. V okolí som sa s podobnými komentármi našťastie stretla minimálne a keď, tak som poukázala na výhodu toho že môžu po sebe dediť oblečenie a nemusím tak nakupovať kopu nového chlapčenského oblečenia 🙂 . Manžel si prial dve dievčatá a ak mu niekto povie že nevie urobiť chlapca odpovedá: Nie je umenie urobiť chlapca, ale dve nádherné dievčatá.... 😀

gabina23
12. feb 2015

@mircalla uz si tu raz svoj nazor napisala neviem naco je potrebne sa znova opakovat. Ak ta to irituje tak neprispievaj 😉

siska53
12. feb 2015

@dievcatko19 jezisi toto fakt niekto riesi??? Ja som z dvoch sestier. Viem, ze moj otec chcel strasne chalana, ale napriek tej tuzbe mal a ma k nam pekny vztah. Odo mna ma aj vnuka i vnucku,tak je spokojny. Ja som sa skor stretla s tym, ze jezis,zas chlapec? No ved do tretice bude dievca,neboj..lebo mam skor kamosky,ktore maju po 2chalanoch a ony sa skor zas stretli s takymi reakciami. Ale tiez take reakcie nechapem.
Hlavne nech je dieta zdrave bez ohladu na pohlavie a kazdy nech sa stara o seba. Mama blbe poznamky odignorovala. No co s takymi ludmi?

siska53
12. feb 2015

@janka_mamka ha,no ja mam parik a teda ze by dcerka bola sikovnejsia? Nie. Kazdy je sikovny v niecom inom. Syn sa odplienkoval skor,aj zacal skor rozpravat, dcerka sice o kusok neskor,ale zrozumitelnejsie. Aj motoricky bol na tom lepsie, lebo dcerka mala slabsi svalovy tonus. Chalani su akurat divokejsi ("au-pairkovala som 2dievcence a vedla mali dvoch chalanov).

sense
12. feb 2015

ja mam jedno dievcatko, aj ja a hlavne muz si prial dievcatko (chlapca by sme ale lubili ale rovnako)...reakcie okolia ze je to dievcatko neboli ziadne....a v okoli mame dost chlapcov v jej veku a ona je jedine dievcatko , ale zas napr. v skolke su prevazne dievcata...

bonaqa2013
12. feb 2015

máme 3 dievčatá a pri 3 sa na pôrode zabávali, že ocinko bude pracovať len na vložky.
Môj otec má 5 sestier, moji rodičia majú 5 vnučiek a len 2 vnukov.