Nepokojné 4,5 mesačné dieťatko

ajusha78
28. okt 2011

ahojte,mám 4,5mes.synčeka,ktorý je od narodenia velmi nepokojný.najprv ho trápila kolika a všetci vraveli,že po 3mes.sa všetko zlepší,ale mne sa zdá že sa nič nezmenilo.stále iba mrnká a to je napapaný,prebalený,vydrží byť sám 5-10min.ked je hore,potom začne mrnkať alb výskať až to celé prejde do velikánského plaču,zoberiem ho na ruky a vtedy sa utíši,ale ani to už niekedy nezaberá(hlavne večer),stále kopcuje nohami akoby už chcel chodiť,bolesť bruška to nie je.nemám niekedy čas sa ani najesť.v noci sa velmi často budí,zdvíha v kuse nohy,otáča hlavou z jednej strany na druhú,mrnká a dookola to isté.(musím ho stále viazať ináč by už nezaspal vôbec,aj som ho skúšala nechať rozbaleného do 20min bol hore a už nechcel spať vôbec) má zatvorené očka len sa v kuse hmýri.ešte ho kojím ale už musím aj dokrmovať pretože nemám dostatok MM,v noci iba kojím tak2-3x ale ked dopapa tak sa väčšinou preberie ked ho dám odgrgnúť a to je potom hore aj 2hod.ked sa nepreberie,tak sa stále hmýri a ja potom nespím niekedy celú noc.čaj odmieta.doktorka vraví,že je živý a že je zdravý len je to náročné dieťa a mám vydržať.lenže ja už som niekedy tak psychicky a fyzicky vyčerpaná,že nevládzem a ani nemám chuť niečo iné robiť.stále riešim iba malého.cez den si aj pospí vtedy si lahnem aj ja ale ked sa zobudí,tak zas dookola,napapa sa a do 10min začne mrnkať a potom plakať.máte niekto podobnú skúsenosť a viete mi niečo poradiť?

elienka
1. nov 2011

@ajusha78 neviem prečo ho tak strašne chceš odnaučiť od toho zaväzovania, aj ja som si čítala, že aby mali voľnosť pohybu- ale moja malá ho nechce. zaväzovala som do 5 mesiaca, ešte stále spí na perinke. Presne ako ty píšeš, nezaviazaná sa mrvila, zaviazaná spala do 5 minút. Odúčala som tak, že som zaviazala a keď zaspala, tak po pol hoďke som ju rozviazala a perinku som otvorila, ona potrebovala pocit bezpečia a asi si aj tú hlávku oprieť o kraj perinky, lebo bez perinky na chrbáte jej tá hlava sa úplne nabok vykrúti a to nechce. Doteraz spí na perinke, priestor postieľky je zmenšený kojacim vankúšom a ona si tam tak rada oprie hlávku, na druhej strane je perinka podopretá poštárikom tak, aby sa jej perinka dotýkala čela ak sa tam náhodou otočí. TAkto zaspáva bez problémov a sama. Zmenšený priestor má ešte jednu výhodu- necestuje po postieľke a nespúšťa tak falošnné alarmy na monitore 😉

ajusha78
autor
2. nov 2011

@elienka no len kvôli tomu,že sa mi už zdá na to veľký ale zatial sa nám nedarí..vyskúšam tvoju radu,vidíš to ma nenapadlo..len u nás je ten problém,že aj ja som ho už skúšala odviazať po zaspatí ale do 5min.sa zobudil ručičkami,on si ich automaticky hneď dáva na tváričku a vyťahuje dudel a to ho tiež hneď preberie,ale presne ako píšeš hned ako ho začnem viazať tak otočí hlavičku tak aby cítil zavinovačku,ešteže mám takú väčšiu pretože do perinky sa už vôbec nezmestí..a stále nechápem čo to väčné hmýrenie,túto noc sa opäť celú prehmýril,nad ránom to viem,že už ho bolí brušeno lebo začne zdvíhať nožičky ale cez noc v kuse otáča hlavu z jednej strany na druhú,nonstop.no ale určite ešte vyskúšam aj tvoju radu,dík 🙂

ajusha78
autor
2. nov 2011

@mamabiba to aj robím,len nie vždy je niekto po ruke,ale aj tá chvílka veru stojí za to 🙂

dreamer4
2. nov 2011

@ajusha78 Ahoj, konecne som nasla uto temu 😀 Ked som citala vasu diskusiu...mala som pocit, ze pisete o mojej dcerke.... Mam kamosky, co ich babatka su uplne kludne a ,,lenive" oproti tomu mojmu. Nemoze byt chvilku sama (myslim vo vajicke, alebo postielke). Vyzaduje si pernamentnu spolocnost, dokonca ma prepaluje ockami, len aby som s nou mala kontakt. Ako pises, niekedy je to vycerpavajuce. Lebo aj ja ju kojim, a boli dni, kedy mi v noci prespala celu noc (1x som ju nakrmila), ale teraz, cim je starsia, tym s abudi viac, je hladnejsia a tiez po napapani sa mi zobudi a vystraja mi v postielke aj dve hodinky, potom zaspi na hodinku, a ked sa zobudi o piatej rano, tak nespi uz do deviatej..... Doki mi odporucila ju na vecer prikrmit (riedkou) kasickou nutrilon 4+, ale ani to nepomaha. Ci je nakojena, ale prikrmena, stale sa budi a v noci je ,,nervozna. Moja sa krem toho aj velmi skrabe po hlavke a trha si vlasky.....boli sme aj na koznom, ale tam mi povedali, ze nama ziadny problem preco by sa tak skrabala.....
Najnovsie som zistila, ze niekedy na nu zaberie to, ze ju nakojim a hned ju ulozim spat a rucky jej pevne zabalim do deky k telicku......lebo vlastne tymi ruckami sa akoby sama budila....neviem... Este v poslednych dnoch sa pridruzuju aj zubky (asi), to je uplne nekludna.
Kazdopadne ta uplne chapem. Som neskutocne stastna, ked sa mozem ist na 10 minut po celom dni aspon osprchovat, lebo skutocne nic ine popri dcerke nestiham. Ale aj napriek tomu by som ju nevymenila za ziadne ine ,,pokojnenjsie" babatko na svete 🙂
Vela sil ti prajem...

martija
2. nov 2011

@ajusha78 ked budes zufala spomen si na mna, ja mam toto velmi podobne, mam k tomu 3 rocneho chlapceka, a prvaka, ktoremu sa treba venovat, neraz som si poplakala, ale musim zvladat, inak to nejde. Ked nahodou jeden zaspi,tak ten trojrocny sa este v noci budi, tak ma zobudi ten, rano to iste, nevyspala som sa uz roky 🙂... a to nejdem rozoberat temu sopliky,kasle a podobne veci,tie koluju od jedneho k druhemu a nopak...takze vydrzat

ajusha78
autor
2. nov 2011

@dreamer4 aj ja som hladala túto diskusiu ale nenašla som ju,tak som sa rozhodla že o nej napíšem ja a ďakujem modrému koníkovi za túto možnosť...málého viažem stále a tiež dokrmujem ale nezaberá nič,presne ako píšeš...čím je starší tým sa viac budí atď...držím palčeky a prajem veľa síl takisto...hádam raz napíšem už aj niečo pozitívnejšie 😕

ajusha78
autor
2. nov 2011

@martija hej viem,že niektoré maminky to majú ešte ťažšie a možno sa im zdá byť môj problém zanedbatelný ale chcela som sa podeliť s niekým kto má podobné skúsenosti a možno niečo už len z tých rád zaberie a možno nie...v každom prípade ťa obdivujem,neviem si to ani predstaviť a asi ani nechcem,takže prajem veľa síl a hlavne veľa zdravíčka 🙂

martija
2. nov 2011

@ajusha78 nahodou je to dost sranda, vzdy sa nieco deje a clovek nema cas sa zamyslat,ked mi maly plakava niekedy a je mrzuty,musi vydrzat,lebo riesim nieco druhe,takze da sa to,hodne pomaha aj mama. Ono je niekedy to prve dietatko najkomplikovanjsie,tie dalsie sa uz len "vezu popri". Chcela som tiez len povzbudit, ujde to veeelmi rychlo, a potom budeme uz len s usmevom spominat.

ajusha78
autor
3. nov 2011

@martija stojí to veru vela síl a energie ale ked sa usmeje všetky starosti idú bokom...všetko dobré prajem a aby sme čo najskôr spomínali na tieto náročné chvíle 🙂

frick
22. nov 2011

@ajusha78 Ak môžem tiež sa k vám pripojím.Som na tom podobne ako vy.Môj starší syn bol presne taký istý tiež som sa nemohla od neho pohnúť a veľa krát som ho musela nechať aj plakať.Teraz 4. mesačného drobca a v tomto je identický ako môj prvý syn.Keď sa od neho vzdialim len na meter tak je zle.Ked mu dám hrazdičku normále sa rozzúri lebo vie že teraz bude sám .Nenávidí ju 🙂 Občas sa sním zahrá starší ale ten ho tiež niekedy rozzúri keď mu spieva dookola to isté 😀 No a posledné 2 týždne je to o to horšie lebo si pýta papať každú hodinu a aj v noci.Celé dni mi preplače asi je hladný alebo čo. sušené mlieko doňho nedostanem.Cez deň spí tak po pol hodinách.Už som z toho riadne unavená.Do troch mesiacov mal koliky a teraz asi aj zuby.Moja kamarátka má dcéru a tá skoro ani neplakala.Od malinka sa sama prehrala a keď náhodou tak len trochu pomrnkala Ach Už len čakať kedy to prejde. 😒

ajusha78
autor
22. nov 2011

@frick ako keby som čítala o sebe ale už je to o trolilinku lepšie 🙂 kedže som príspevok pridala pred mesiacom,na večer je to ale katastrofa,som na nervy v kuse iba plače..cez deň sa to o niečo zlepšilo,trošku sa zahrá pod hrazdičkou ale žeby to bola nejaká sláva to nie,stihnem akurát tak vyvesiť prádlo a to je všetko,ked chcem porobiť niečo viac,dám ho do klokanka a tak robím ale už je ťažký tak je to riadna záťaž,niekedy už prestávam veriť že sa to polepší 😒 aj ked mi to každý hovorí,no čas všetko ukáže a dúfam že aj na nás príde kludnejšie obdobie...držím palce a prajem pevné nervy,tie veru potrebujeme 😵

bahara
22. nov 2011

@ajusha78 Ahoj aj moja malá to robí do dnes a prišla som na to,že to dvíhanie nôžok je preto lebo tak si pomáha z prdením...fakt..nejde to tak sa snaží pomocou nôh nedávno som jej ich pridržala v polohe hore a po chvíľke už aj rapotala ináč od narodenia mala problém z kakaním ,prdením,kŕčmi čo sa tá naplakala a ja s ňou vyskúšala som možné aj nemožné nič nezaberalo a aj keď tak len na pár dní a zase bolo zle 😢 ...no už dva mesiace máme pokoj berieme kvapky na prírodnej báze vždy pri jedení volajú sa Sab Simplex a máme pokoj v podstate tie kvapky rozbíjajú plyni v črievkach takže jej nemá čo robiť bolesť 🙂 🙂 a to,že nechce biť sám je asi normálne potrebuje ta cítiť 🙂 a keď píšeš o tom plakaní vždy po jedle možno ho ozaj bolí bruško..veľa šťastia prajeme.

harinecko
20. apr 2013

@ajusha78 Ahoj....viem ze je to uz davno co si sem pisala,ale ja mam teraz s malym taky isty problem........ako si to prosim ta zvladla?Pomohlo vam nieco?Pozeram,ze tvoj maly ma uz vyse roka,aky je teraz?Zlepsilo sa to?Dakujem moc za odpoved....

harinecko
20. apr 2013

@ajusha78 Ahoj....viem ze je to uz davno co si sem pisala,ale ja mam teraz s malym taky isty problem........ako si to prosim ta zvladla?Pomohlo vam nieco?Pozeram,ze tvoj maly ma uz vyse roka,aky je teraz?Zlepsilo sa to?Dakujem moc za odpoved....

bonnie29
26. aug 2016

@ajusha78 akoby ste pisala o mojom synovi....diskusia uz strasne stara...kedy sa to u vas zlepsilo?

bonnie29
26. aug 2016

@harinecko a u vas sa to kedy zacalo zlepsova?

harinecko
27. aug 2016

@bonnie29 neviem uz kedy presne,no cim bol vacsi tym to bolo u nas lepsie.

ajusha78
autor
29. aug 2016

@bonnie29 tak ako pisala @harinecko cim bude starsi tym to bude lepsie..pri kazdom dietati je to vsak individualne..asi vam nepomozem,ale i tu plati stare zname "otrepane" cliche,ktore ked som pocula po x-ty krat "Treba na to cas", tak som si isla vlasy vytrhat,ale naozaj sa to zlepsi..za mna jedina rada:ked bude spat maly spite aj vy a ak mate pomoc ked i len na 1/2hod. tak to vyuzite (babky,tetky,sestry,susedy....) a vy vylozte nohy a oddychujte..bordel nerieste,ten neutecie..ked bude energia upracete,objednajte si jest,alb poproste mamu,svokru..je to iba docasne..drzim palce a pevne nervy..nie ste prva ani posledna😉