Nočník a jeho bojkot

ema32
7. aug 2018

Ahojte mamicky. Prosim o radu. Dcerka bude mat dva roky a 4 dni cikala a aj sa vykakala(bola zdesena prvykrat,ze co z nej vyslo). Ja som jej pokojne vysvetlila ze ked papa tak aj kaka. No ide o to,ze dostala asi nejaky blok a teraz nocnik odmieta,donesie plienku no vidim ze zdrziava moc potom uz vycika s tym ze hovori stale jooj, da dole plienku. Dnes sa vykakala na podlahu a zase len jooj. Aku alternativu zvolit,poradite?;)

gir
7. aug 2018

Môj nechcel nočník ani vidieť. Nikdy som ho nenútila,raz sadol a nikdy viac. Tak som kúpila to sedátko na normálne wc a v pohode, dokonca sa mu páčilo tam sadieť. Neskutočne sa mi páči splachovať,tak sa teší keď niečo pustí...😉

alenky
7. aug 2018

@ema32 Ziadnu alternativu proste dat jej cas. Moja dcerka bola odplienkovana uz na dva roky po case prisiel zlom strach a utek od hovienka ked sme dva mesiace zbierali kade tade najradsej kakala do vody tak si vies predstavit co sme mali doma a po case ako keby zabudla a opat kakala normalne do nocnika len by son ukludnovala a vysvetlovala o co ide stale to iste dookola a teraz to vyzera sice zle ale ono to skutocne prejde

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ema32
autor
7. aug 2018

@gir Mame aj redukciu,no nechce tiez🙂

ema32
autor
7. aug 2018

@lenkakravcova zo zaciatku chcela,no teraz aj to odmieta,no dakujem za radu🙂

asia83
7. aug 2018

@ema32 Máme doma to isté. Prvýkrát sa vykakala do nočníka už ako ročná, potom zahanbene civela, čo to z nej vyšlo. Sedávala pekne na nočníku, no v dvoch rokoch akoby uťalo, nesadne si naň ani na zmenšovadlo, záchod ani vidieť. Tak čakám. Zatiaľ.

ema32
autor
7. aug 2018

@asia83 Aspon nie som sama,dakujem🙂

nela6
7. aug 2018

@ema32 mne maly cika postojačky, to nebol problem, lebo sa mu to paci... Ale kakanie...pytal plienku a nedala som, 2x sa pokakal do slipov a reval, ze je špinavý... Odvtedy chodi na nočník, ma to este muchy, ze dobieha na poslednu chvilu a dvakrat sa mu to este nepaci, ale uz mesiac sa nepokakal

asia83
7. aug 2018

@ema32 Ja nemám chuť to riešiť, žiadne výsledky. Je zaťaťá. Ak to časom neprejde, budem nútená ju nechať bez plienky a basta. Keď bude mať dva a pol. Je inteligentná, múdra a šikovná, práve to je tá vec, až príliš si uvedomuje čo robí.

nela6
7. aug 2018

@ema32 ale u nas to jednoznacne chcelo len cas kedy rozumovo na to dozrel... Na 2r este cikal len rano, lebo cez den nechápal čo je to sa popýtať, tri mesiace som nic s nim neriešila a potom som skúsila a po jednom cikani zacal. Chodit... Uplne bez problémov, len som civela... A to kakanie ako som spomínala, ide to ale s muchami este... Len netreba sa iba na cas spoliehať, lebo kamoska da vkuse malemu na kakanie plienku a tak ma teraz 4,5r co este kaka do plienky lebo mu ju da... Preto som vedela ,ze mojmu nedovolím,

skumavka
8. aug 2018

Nas pred druhym rokom isiel od plienok rovno na wc redukciu, nočník úplne preskočil, par krat mal este nehodu do slipov ci na zem, no teraz ma dva roky a dva mesiace a uz takmer 2 mesiace ziadna nehoda, nema plienku ani na denny spanok a na nocny uz asi tiez zruším, lebo ju ma rano pravidelne suchú. Skus jej dat chvíľku pauzu od všetkého a nenasilne zaviest tu redukciu, nech s tebou chodi na wc, redukciu maj vzdy pripravenu a nasmu sa strašne zapacilo potom splachovat.
Aktuálne sme na dovolenke a redukciu som vzala aj sem😉

zuzka38
8. aug 2018

@ema32 ak nexce nic trebs to necjat tak..dieta sa odplienkuje same nie na nas pokyn...ak xce plienku, daj jej plienku..to je to najlepsie co pre nu mozes spravit

zuzka38
8. aug 2018

@nela6 tak to si mala velke stastie ze to dopadlo ako dopadlo..vela deti sa totiz blokne ak rodicnodmietne dat plienku, dieta zadrziava dlhe dni, nekaka..to su este le problemy...

tuppuk
8. aug 2018

@skumavka a nemali ste problém s tým že by sa bál chodiť na wc redukciu lebo je to vysoko? nám dcéra na to odmietala chodiť lebo sa asi bála že spadne alebo niečo, čomu nechápem lebo nikdy sa nám nestalo že by padla z toho. najprv fajn a potom prišiel blok a ani za svet tam ísť.

alice.jant
8. aug 2018

Ani naša na redukciu ani za svet. Ani klasicky nočník. V škôlke na to maličké wc ide, tak sme jej vedľa veľkého wc dali malé pre ňu, je to stále nočník ale spravený ako wc ale teda úplne jednoduchý biely bez špeciálnych efektov, proste malý záchodik a super, sama chodí bez problémov, odplienkovane za pár dní.

skumavka
8. aug 2018

@tuppuk nie, chvalabohu z toho strach nemal. Inak, doporučujem redukciu z ikey, je ozaj stabilna, pasuje na akejkoľvek wc. Nas sa boji bez redukcie, ked som zoparkrat mimo domu skusila, preto som ju vzala aj na dovolenku.

nela6
8. aug 2018

@zuzka38 nebolo to az take priamočiare, videla som, ze nema problem sa vykakat na zem, OK skúsila som mu dať slipy ci to nezmeni, 1x nic iba pozeral, 2x mu vadilo ze ma naložené, treti den som mu s kľudom porozprávala, ze kaka sa tak ako cika, ze mu pomôžem a proste podarilo sa nám... A tiez som odpozorovala, ze on velmi zadržiavať nevie... Asi preto, ze mi zje primerne dva kusy ovocia, misku zeleniny a dve porcie ovsenej kase denne, ked to na neho pride ide to ehm pomasle;)

nela6
8. aug 2018

@nela6 a videla som, ze ked mu nedam plienku, tak nema nejaky hystericky záchvat, párkrát popytal, vysvetlila som, ze netreba a on sa s tym uspokojil... Urcite robi vela aj povaha/psychika dietata...

evkacik5
8. aug 2018

Moj ma teraz 3r a este len odplienkovavam. Proste ked ma 2r neslo to. Na co im robit traumu.